Londravizyon
 • Pfizer, Allergan ile birleşiyor! İşte dünyanın en büyük ilaç şirketi

  Pfizer, Allergan ile birleşiyor! İşte dünyanın en büyük ilaç şirketi

  Ancak Pfizer'ın bu adımın arkasında başka amaçlar olduğu iddia ediliyor. Pfizer'in bu operasyon taşımasındaki sebep ise İrlanda'daki düşük vergi avantajından yararlanacak olması. Pfizer ve Allergan, 150 milyar dolarlık birleşme için anlaştı . Pfizer, Allergan'ı satın almasıyla bu yılın en büyük şirket birleşmesi olacak.

  Okumaya devam et...
 • Çöp konteynerinde kafatası bulundu

  Çöp konteynerinde kafatası bulundu

  Polis ekipleri yaptıkları ilk araştırmalar sonucunda bulunan kafatasının kime ait olduğunu ve nereden getirilip kimler tarafından bulunduğu yere atıldığını tespit etmek amacıyla geniş çaplı çalışma başlatırken, bulunan kafatasının Adli Tıp Kurumu'na gönderileceği öğrenildi.

  Okumaya devam et...
 • Pahalı doğalgaz satışına engel olacağız

  Pahalı doğalgaz satışına engel olacağız

  Dağıtma şirketleri çoğalış gereksinimlerinin yüzde 50'sini değil, tamamını yani yüzde 100'ünü BOTAŞ'tan temin edebilecek. Ancak EPDK'nın işi burada bitmiyor. Dağıtım şirketlerinin BOTAŞ'a vaktinde başvurup ucuz doğalgaz temin etmesi ve vatandaşımıza da en ucuz doğalgazı satmasını takip edeceğiz. Bu karardan hem tüketicinin hem de dağıtım şirketlerinin karlı çıkacağını vurgulayan Başkan Yılmaz: "Kurum olarak önceliğimizin tüketici olduğunu hep vurguluyorum.

  Okumaya devam et...
 • Bursa Yabancılara Konut Satışında Üçüncü

  Bursa Yabancılara Konut Satışında Üçüncü

  Geçen yıl aynı dönemde yapılan satış sayısı ise 2 bin 708 olduğu belirtildi. Konut satış sayısı düşük iller ise sırasıyla 9 konut ile Hakkari, 18 konut ile Ardahan ve 51 konut ile Bayburt oldu. Bu rakamın da bin 421'i ilk, bin 472'si ise ikinci el satışı olarak notlara geçti. Gümüşhane, yılın ilk 10 ayında konut satışında geçen yıla göre yüzde 65'lik artışla Türkiye üçüncüsü oldu.

  Okumaya devam et...
 • Diyarbakır’dan acı haber: 2 şehit

  Diyarbakır’dan acı haber: 2 şehit

  Kazada yaralanan vе Diyarbakır Asker Hastanesinde tedavi altına аlınаn yaralı diğеr 2 askerin tеdavisi ise sürüyor. Silvan'ın Konak, Tekel ve Mescit mahallelerinde örgüt mensuplarının kazdığı hendeklerin kapatılması ve barikatların kaldırılması için sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş, ardından operasyon düzenlenmişti.

  Okumaya devam et...
 • Eylem Yapan Kadınlara Erkeklerden Tepki

  Eylem Yapan Kadınlara Erkeklerden Tepki

  Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma günü nedeniyle yürüyüş düzenledi. Eylemciler yürüyüş boyunca 'Kadın cinayetlerini durduracağız, kadın cinayetlerine indirim yok' şeklinde slogan attı.

  Okumaya devam et...
 • Uşak’ta çöp konteynerinde kafatası bulundu

  Uşak’ta çöp konteynerinde kafatası bulundu

  Yapılan bir ihbarı değerlendiren bahse konu yere gelen polis ekipleri tarafından yapılan ilk aramalarda çöp konteyner çevresinde geniş çaplı güvenlik tedbiri alarak kafa tasını ve parçalarını incelemeye aldı. İşçilerden İsmail Özadam, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Çok şaşkınım. Kafatasını gördüğüm anda çöp arabasından çıkardım ve polise haber verdik" diye konuştu.

  Okumaya devam et...
 • Yüksekova’da sokağa çıkma yasağı

  Yüksekova’da sokağa çıkma yasağı

  Hakkari Valiliği'nin sokağa çıkma yasağı ilan ettiği Yüksekova İlçesi'nde polis, hendek kapatma ve barikat kaldırma operasyonu yaptı. Kalabalık grup tarafından cenazeler, defnedilmek üzere Orman mahallesine götürüldü.

  Okumaya devam et...
 • Birinci turda Meclis Başkanı seçilemedi

  Birinci turda Meclis Başkanı seçilemedi

  Davutoğlu, AK Parti sıralarında TBMM Başkanı adayı, AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman ile beraber oturdu. Gazetecilerin "Frakınız hazır mı?" sorusuna Kahraman, "Frak siparişi verdim, hazırlanıyor" yanıtını verdi. Toplantıda, TBMM Başkanlık Divanı'nda AK Parti'ye düşen üyelikler ile grup başkanvekilleri ve AK Parti TBMM Grup Yönetimi belirlenecek. AKParti'nin hafta içi toplanacak grubunda 5 grup başkanvekilinin yanı sıra TBMM Başkanlık Divanı'nda yer alacak başkanvekilleri, ...

  Okumaya devam et...
 • Vatandaşa ucuz doğalgaz için önemli karar

  Vatandaşa ucuz doğalgaz için önemli karar

  Açıklamada görüşlerine yer verilen EPDK Başkanı Yılmaz, kurulun tüketicilerin daha ucuza doğalgaz temin etmesini sağlayacak bir karara imza attıklarını ifade ederek, artık 69 doğalgaz dağıtım şirketinin tüm gaz ihtiyacını BOTAŞ üzerinden karşılayabileceğini bildirdi.

  Okumaya devam et...
 • KYK başbakanlık bursu kredi başvurusu 19.11.2015

  Geçtiğimiz sene Kredi ve Yurtlar Kurumu burs ve öğrenim kredisi Aralık ayının son haftasında açıklanmıştı. Ayrıca KYK burs başvurularının yanında 240 lira beslenme yardımının da yapılacağı öğrenildi. İşe başlayamayan öğrenciler borcunu erteletebiliyor. KYK! Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) her yıl binlerce üniversite öğrencisine burs ve kredi imkanı sağlıyor.

  Okumaya devam et...
 • Krediler yeni dönem başlıyor! (22.November.2015)

  Krediler yeni dönem başlıyor! (22.November.2015)

  Tüketicinin kredi talebinin reddedildiği durumlarda, kredi veren, yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile tüketiciyi derhal ve ücretsiz bilgilendirecek. Tüketici kredisi sözleþmelerinde, tüketicinin taksitleri ödemede temerrüde düþmesi durumunda, itimat veren, borcun tamamýnýn arzu ika hakkýný hafi tutmuþsa, bu adalet fakat itimat verenin etraflý edimlerini namýna getirmesi, tüketicinin de birbirini izleyen minimum 2 taksidi ödemede temerrüde düþmesi biçiminde kullanýlabilecek.

  Okumaya devam et...
 • Umut Oran: İmzalar 400’ü geçti

  Umut Oran: İmzalar 400’ü geçti

  CHP'yi kamuoyunda yıpratmayın. Kendinizi tarihe doğru kelimelerle emanet edin. Olağanüstü kurultayın kaçınılmaz olduğunu artık lütfen görün. CHP eski milletvekili Oran düzenlediği basın toplantısında kurultay çağrısını yineledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenen Umut Oran, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bizler başarısızlığı kader olarak görmeyen AKP karşısında boyun eğmeyen ve iktidar dışında hiçbir seçeneği kabul etmeyen Cumhuriyet Halk Partililer olarak sizin rakibiniz ya da ...

  Okumaya devam et...
 • Alev Alev Yanan Binanın Çökme Anı Kameraya Yansıdı

  Alev Alev Yanan Binanın Çökme Anı Kameraya Yansıdı

  Rüzgarın tesiriyle muayene altına alınamayan yangından ötürü dumanlar ve bulutlar gökyüzünü sardı. İtfaiye ekipleri ve bireylerin yangına müdahale ettiği sırada binanın 2. Ekiplerin çalışması sonrasında yangın kontrol altına alındı ve soğutma çalışması yapıldı. Öte taraftan yangının bitişiğindeki okul ve hanelere sıçramaması mümkün bir faciayı önledi.

  Okumaya devam et...
 • Arnavutköy kaçak sigara operasyonda bandrolsüz kaçak sigara ele geçirildi

  Arnavutköy kaçak sigara operasyonda bandrolsüz kaçak sigara ele geçirildi

  Alınan bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, yaptıkları istihbarat çalışması sonucu Akçakale ilçesi Hacıekber Mahallesinde bir ambara operasyon düzenledi. Kamyona el konulurken, aracın şoförü H.K ve kaçak sigaraların sahibi olduğu öne sürülen A.V gözaltına alındı. 3 şüpheli, "5607 Sayılı Kanuna Muhalefet" suçundan dün adliyeye sevk edildi.

  Okumaya devam et...
 • HDP’li Mithat Sancar hastaneye kaldırıldı

  HDP’li Mithat Sancar hastaneye kaldırıldı

  Heyetin ilçeye girişine izin vermeyen Ahmet Türk'ü gözaltına almaya çalıştı. Görüşmeler esnasında polislerin Türk'ün koluna girerek gözaltına almak istemesi üzerine kitle ile polisler arasında arbede çıktı. Sancar hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Gazetecilere de tazyikli su ve biber gazı sıkıldı. Atılan yoğun gazdan dolayı aralarında yaşlılarında bulunduğu çok sayıda kişi fenalık geçirirken, saldırı sırasında çevrede bulunan işyerlerine sığınan halkın da üzerine gaz bombası ...

  Okumaya devam et...
 • CHP’de grup başkanvekilleri belli oldu

  CHP’de grup başkanvekilleri belli oldu

  Altay, 84 oy alarak ikinci grup başkanvekili oldu. Yaşanan ilginç olay nedeniyle üçüncü grup başkan vekilliği için hiç aday kalmadı... Seçimden önce Kılıçdaroğlu, tek tek aday adaylarını kürsüye davet ederek kendilerini ve projelerini anlatma fırsatı tanıdı.

  Okumaya devam et...