Londravizyon
 • Gasba Direnen Öğretmen Yerde Sürüklendi

  Gasba Direnen Öğretmen Yerde Sürüklendi

  Telefonunu almak isteyen şahıslara direnen genç öğretmen , yerde bir süre sürüklendi. Kapkaççılardan biri motosikleti sürerken, diğeri ise Pınar " ın çantasını çalmaya çalıştı. Öğretmenin durumunun iyi olduğu öğrenildi. Olay yerine gelen polis, çevrede güvenlik kameralarını inceleyerek zanlıların yakalanması için çalışma başlattı.

  Okumaya devam et...
 • Rus tur operatöründen Türkiye kararı!

  Rus tur operatöründen Türkiye kararı!

  Rusya’nın Türkiye’ye tur satan en büyük tur operatörlerinden biri olan Natalie Tours geçici olarak Türkiye’ye tur satışlarını durdurduğu duyurdu. Kararın alınmasına, "güvenlik endişeleri" gerekçe gösterildi. Son olarak Mısır'a giden Rus uçağının düşürülmesinin ardından, tur operatörleri Mısır yerine Türkiye seçeneğini yeniden sunmaya başlamıştı. Birlik Sözcüsü Irina Tyurina, tur iptali için yoğun bir başvuru olmadığını belirtti.

  Okumaya devam et...
 • Dolar 2,87'yi Aştı

  Dolar 2,87'yi Aştı

  Dolar/TL saat 10.02'de 2.8581/2.8610 seviyesinden işlem gördü. Endeks, seans içinde en düşük 78077,32 puanı, en yüksek 80008,03 puanı test etti. Uçağın düşürülmesine, Borsa İstanbul'da tepki gösterdi.

  Okumaya devam et...
 • Merkez Bankası faiz oranlarını açıkladı

  Merkez Bankası faiz oranlarını açıkladı

  Açıklamada, ’Sıkı dünyalık politikası duruşunun ve tahsil edilen makroihtiyati önlemlerin etkisiyle salname güven nema hızları uygun düzeylerde seyretmektedir. Bu çerçevede Kurul, küresel piyasalardaki belirsizliklerin enflasyon beklentileri üzerindeki etkileri ile enerji ve işlenmemiş gıda fiyatlarındaki oynaklıkları dikkate alarak, gerekli görülen süre boyunca likidite politikasındaki sıkı duruşun korunacağını ifade etmiştir.

  Okumaya devam et...
 • Kabinede iki kadın bakan mevcut

  Kabinede iki kadın bakan mevcut

  Yeni kabinede iki kadın bakan yer aldı. Yüksek Lisansını Mimar Sinan Üniversitesi'nde gerçekleştiren Fatma Güldemet Sarı ayrıca Nurdağ Kireç Sanayi ve Ticaret Ltd. 7 Haziran seçimlerinde Adana'dan AK Parti Milletvekili seçilen Sarı, 1 Kasım'da partisinden aday gösterilerek, yine milletvekili oluyor. 2012 - 2014 seneleri arasında AK PARTİ Adana İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı görevinde bulundu.

  Okumaya devam et...
 • Erdoğan: Sınırlarımızı koruma hakkına herkes saygı göstermeli

  Erdoğan: Sınırlarımızı koruma hakkına herkes saygı göstermeli

  Bu hadise angajman kuralları çerçevesinde gerçekleşmiştir. Türkiye " nin komşularıyla, başka herhangi bir ülkeye karşı düşmanlığı asla söz konusu değildir" dedi. Amaç Esed rejimini ayakta tutabilmektir. Hala utanmadan, sıkılmadan bunları gazetelerine başlık yapanlar var. O TIR'lar bizim Bayırbucak Türkmenlerine yardım götüren tırlardı.

  Okumaya devam et...
 • İnce: Yaklaşık 500 imza toplandı, CHP’nin büyük değişimi yaşamasını istiyoruz

  İnce: Yaklaşık 500 imza toplandı, CHP’nin büyük değişimi yaşamasını istiyoruz

  Biz CHP'nin bir büyük değişimi yaşamasını istiyoruz . İnce, TBMM'de olağanüstü kurultay için imza toplama girişimine ilişkin basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bu yetki parti meclisine ait bir yetkidir. Bir Sürü huzursuz birey var, partimizin tabanı bu gidişten rahatsız. CHP'nin yeniden umut olması lazım. 177 imza ile 415 oy alınıyorsa 500 imza ile kaç oy alınacağını siz tahmin edin.

  Okumaya devam et...
 • Umut Oran: Kurultay için yeterli imzayı topladık

  Umut Oran: Kurultay için yeterli imzayı topladık

  Bu çağrıya öne çıkan bir diğer isim olan Meral Akşener'den yanıt geldi. CHP eski Milletvekili Umut Oran yaptığı yazılı açıklamada, "CHP'de 1 Kasım seçim yenilgisine dair tek kelime etmeyenler 10 Kasım'da partimizin seçilmiş kurultay delegelerinin başlattığı ve olağanüstü kurultayda üst yönetimin hesap vermesi girişimini önlemek için psikolojik harekâta da başladılar" iddiasında bulundu.

  Okumaya devam et...
 • Zeytinlikte Roma dönemine ait lahitin bulunması

  Define avcılarının yağmaladığı belirlenen lahit uzmanların dört gün süren çalışmaları sonucu topraktan tamamen çıkarılarak, dün gece İznik Müze Müdürlüğü bahçesine nakledildi. Son derece yüksek kabartmaya sahip figürlerin heykelimsi özellik taşıyor. Takriben 7 ton ağırlığında olan lahdin üst kapağında antik çağ aşk tanrıçası Eros, yine çatı kenarlarında 5 adet arslan başı, kapak önünde kalkan göbeği, gövde yan yüzlerinde 8 adet meşale ve dua eden Eros kabartama figürleri bulunuyor.

  Okumaya devam et...
 • İki Kardeşin Eğlencesi Kanlı Bitti

  İki Kardeşin Eğlencesi Kanlı Bitti

  Tartışmanın uzaması üzerine Tuğhan A., ağabeyi Ferdi'yi av tüfeğiyle vurarak öldürdü. Bir kişi tartıştığı abisini av tüfeği ile öldürdü. Ferdi Aker, hadise yerinde hayatını kaybetti. Olay sonrası kaçan Tuğhan A., jandarma ekipleri tarafından yakalanarak jandarma karakoluna götürüldü. İlçede bir gazinoda çalışan Tuğhan Aker'in jandarmadaki sorgusu sürüyor.

  Okumaya devam et...
 • Elitaş Ekonomi Bakanı oldu

  Elitaş Ekonomi Bakanı oldu

  Mustafa Elitaş , Ekonomi Bakanı. Naci Ağbal, Maliye Bakanı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler mezunu. 2008'de YÖK üyeliğine seçildi. 12 Haziran 2009 tarihinde Maliye Bakanlığı Müsteşarlığına atanmıştır. Hükümette yeniden Ulaştırma Bakanı oldu. 2007-2013 yılları arasında Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığında Bölge Koordinatörü ve Teşkilat Başkan Yardımcısı olarak Türkiye'nin değişik bölgelerinde 47 ilin sorumluluğunu yürüttü.

  Okumaya devam et...
 • Kapasite kullanım oranı kasım ayında arttı

  Kapasite kullanım oranı kasım ayında arttı

  Kasım 2015 'İmalat Sanayi Kapasite Kullanım Oranı'nı açıkladı. "Firmaların yüzde 18'i yeni projelerinin devreye girmesiyle birlikte kasım ayında istihdamlarını artırdıklarını, yüzde 10'u ise personel sayısında azalmaya gittiklerini beyan etti".

  Okumaya devam et...
 • Maliye Bakanı Naci Ağbal Kimdir?

  Maliye Bakanı Naci Ağbal Kimdir?

  Aynı yıl içinde Gelir İdaresi Başkan Yardımcılığına asaleten ataması yapılan Ağbal, 2007'de Bütçe Mali Kontrol Genel Müdürlüğüne asaleten atandı. Naci Ağbal ne bakanı oldu? sorusunun cevabı; Maliye Bakanı olarak seçilen Naci Ağbal , 1968 Bayburt doğumlu, Türk siyasetçidir.

  Okumaya devam et...
 • Sokağa çıkma yasağı altında sokakta oyun!

  Sokağa çıkma yasağı altında sokakta oyun!

  Abdulkadir Paşa, Fırat, Yenişehir ve Dicle mahallelerinden dün gece hendekleri kapatmaya, barikatları da kaldırmak için çalışma yapan emniyet güçleri ile teröristler arasında vakit zaman çatışma çıktı. Nusaybin İlçesi'nde 13 Kasım günü duyuru edilen sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Mardin Barosu binasında düzenlenen toplantıya avukatlar adına katılan Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, açıklamalarda bulundu.

  Okumaya devam et...
 • Polis karakoluna silahlı saldırı!

  Polis karakoluna silahlı saldırı!

  Polis karakoluna yapılan silahlı saldırı sonrası kısa süreli çatışma çıktı. Şüphelilerin terk ettiği otomobil içinde bomba olabileceği ihtimali üzerine incelemeye alındı. Çevre güvenliği sağlandıktan sonra bomba uzmanları otomobildeki bombayı uzaktan kumandayla patlattı. Patlamanın etkisiyle çevrede bulunan bazı iş yeri ve evlerin camları kırıldı.

  Okumaya devam et...
 • Polonezköy Tabiat Parkı ormanlık arazide yangın çıktı

  Polonezköy Tabiat Parkı ormanlık arazide yangın çıktı

  Geniş bir alana yayılan yangın, itfaiye ve orman işletme ekiplerinin müdahalesi ile kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldü. Günün ilk ışıklarıyla yangının bilançosu da netleşmeye başladı. Bu arada yangının tamamen söndürülmesinden sonra çıkış nedeni ile ilgili inceleme başlatıldı. Beykoz Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatı doğrultusunda harekete geçen polis ekipleri yangının başlangıç noktası ve çevresinde delil araması yapıyor.

  Okumaya devam et...
 • TBMM Başkanı İsmail Kahraman kimdir?

  TBMM Başkanı İsmail Kahraman kimdir?

  Yapılan üçüncü tur oylama sonucunda AK Parti adayı İsmail Kahraman 316 oy alarak Meclis Başkanı olmaya hak kazandı. AK Partili İsmail Kahraman 316 oy, CHP'li Gülsün Bilgehan 125 oy, MHP'li Yusuf Halaçoğlu 40 oy, HDP'li Dengir Mir Mehmet Fırat 41 oy aydı.

  Okumaya devam et...
 • Sancaktepe’de polise uzun namlulu silahla ateş açıldı

  Sancaktepe’de polise uzun namlulu silahla ateş açıldı

  Bulgaristan plakalı (CB 8845 AP) araçta yapılan aramada bir adet uzun namlulu silahın ele geçirildiği öğrenildi. Polisin cevap vermesi üzerine silahlı arbede çıktı. Şüphelinin başka bir otomobile geçerek kaçma olasılığını değerlendiren polis ekipleri çevredeki sokak ve caddelerde seyir halindeki tüm araçları durdurarak arama ve kimlik kontrolü yaptı.

  Okumaya devam et...