Londravizyon
 • Doğuştan Volkswagen araçlarla ilgili açıklama

  Doğuştan Volkswagen araçlarla ilgili açıklama

  Türkiye 'deki Volkswagen'lerden ne kadarının emisyon ölçümlerini yanıltan yazılıma sahip olduğu sorusu gündeme gelirken, Volkswagen'in Türkiye distribütörü Doğuş Otomotiv , konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Analistler, satışların panikten kaynaklandığını söylerken, Doğuş Oto üzerinde şu aşamada olumsuz bir etki beklemediklerini belirtiyorlar. Martin Winterkorn'un önceki hafta görevinden ayrılmasından akabinde bu defa VW, Ünlü alman markası Audi ve Porsche markalarının araştırma ve ...

  Okumaya devam et...
 • Tofaş'ın akıllı otomobili Egea banttan indirildi

  Tofaş'ın akıllı otomobili Egea banttan indirildi

  Sanayi projelerinin, dahil pazarın yanı sıra ihracata yönelik olarak geliştirilmesi, bunlarla beraber ek istihdam da yaratması gerekiyor. Bugün de bu modele örnek niteliğinde olan, Türkiye'nin en büyük sanayi yatırımlarından biri için buradayız.

  Okumaya devam et...
 • Gebze Adliyesi Hakimi Aktaş’ın şüpheli ölümü

  Gebze Adliyesi Hakimi Aktaş’ın şüpheli ölümü

  Hakimin cenazesinin kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildiği öğrenildi. Eve hemen ambulans çağrıldı. Arkadaşları tarafından hemen hastaneye kaldırılan Hakim Aktaş, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

  Okumaya devam et...
 • Kayıp hacı yakınlarının endişeli bekleyişi sürüyor

  Kayıp hacı yakınlarının endişeli bekleyişi sürüyor

  Bayramın birinci günü sabahı televizyonda Mina'da izdiham olduğunu öğrendik. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada olayda Türk hacılarının olmadığı söylendi ve biz de rahatlamıştık. Satılmış Gençel'in gelini de kayınbabasının sosyal bir insan olduğunu ve köyde muhtarlık da yaptığını belirterek, "En azından ölü ya da diri olduğunu öğrenmek isteriz".

  Okumaya devam et...
 • Eylül Sayısal Loto Sonuçları Şanslı Numaralar Belli Oldu / MPİ Sayısal Loto Numaraları

  Eylül Sayısal Loto Sonuçları Şanslı Numaralar Belli Oldu / MPİ Sayısal Loto Numaraları

  Bir çok kişinin Her hafta Cumartesi günleri oynadıgı şans oyunlarından birisi olan Sayısal loto sonuçları sizler için burada her hafta Cumartesi günü çekilişi yapılan Sayısal loto bu hafta saat kaçta açıklanacak? 6 bilen talihlilerin kuponlarını İstanbul'un Bahçelievler ve Sultangazi ilçeleri ile İzmir'in Konak ilçesinden yatırdığı acıkladı.

  Okumaya devam et...
 • "Doğanın armağanı" 100 milyon dolarlık ihracat

  Türkiye'nin bu ürünlerin ihracatında dünyada lider konumda olduğunu kaydeden Tarakçıoğlu, "Bu ürünler, özellikle toplumumuzun gelir seviyesi en düşük kesimi olan orman köylüsüne ciddi anlamda gelir kaynağı sağlıyor". Odundışı orman ürünleri ihracatına mahsulat bazında bakılınca önce tam kekik geldi, bahis konusu devirde 37 milyon 351 bin dolarlık kekik ihracatı gerçekleştirildi.

  Okumaya devam et...
 • 100 bin kişiye erken emeklilik

  100 bin kişiye erken emeklilik

  Detaylar da belli olmaya başladı. Bu 2 şartı bitirmiş olanlar, sigortalılık zamanı içerisindeki prim ödemesi olmayan bazı süreleri borçlanacak ve böylece emekli olabilecek. Ayrıca pek çoğumuzun sıhhat problemleri mevcut. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, partilerin şenlik sonra intihap beyannamelerini açıklayacakları hatırlatılarak, özellikle emekliler iktisap etmek gibi ne maşer kesimlerine müteveccih ne çeşit tensikat yapılacağının sorulması üzerine, Başbakanın meydana getirdiği izahat ...

  Okumaya devam et...
 • Bir Profesör daha dolandırıldı

  Bir Profesör daha dolandırıldı

  Dolandırıcı, profesöre ilişik hepsi büzük kartlarının numaralarını ve TC etiket numarasını da telefonda söyleyerek arada güvenlik oluşmasını sağladı. Özel bilgileri nasıl temin ettiği henüz tespit edilemeyen dolandırıcı, bu yolla güvenini kazandıktan sonra H'den müşteri numarasını ve kart şifresini aldı.

  Okumaya devam et...
 • Gaziosmanpaşa’da zincirleme trafik kazası: 2 ölü

  Gaziosmanpaşa’da zincirleme trafik kazası: 2 ölü

  Kazada 1'i çocuk 5 kişi yaralandı. Yaralılar, durumun bildirilmesi üzerine olay yerine sevk edilen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından, çevredeki hastanelere kaldırıldı. Kaza nedeniyle otoyolun Başkent Ankara istikameti trafiğe kapandı. Yolda oluşan uzun vasıta kuyrukları, kazadan yaklaşık bir saat sonra trafiğin bir şeritten sağlanmasıyla normale döndü.

  Okumaya devam et...
 • Palamut Balıkçıların Beklentilerini Karşılayamadı

  Palamut Balıkçıların Beklentilerini Karşılayamadı

  Birkaç gün öncesinde çok iyi bir av oldu fakat buda kısa sürdü. Gırgır tekneleri ve diğer kayıklarımız hava şartlarına bağlı olarak istediklerini alamadı. Sezondan beklentilerinin dobra olmadığını vurgulayan Bayrak, "Önümüzdeki günlerde avın artmasını umuyoruz". Palamut balığındaki azlık tezgahlara da kötü bir şekilde yansıdı.

  Okumaya devam et...
 • İstifa Eden Halkların Demokratik Partisi HDP’li Bakanların Açıklamalarına Numan Kurtulmuş’tan Tepki

  İstifa Eden Halkların Demokratik Partisi HDP’li Bakanların Açıklamalarına Numan Kurtulmuş’tan Tepki

  Sayın Başbakan ise yine son derece açık yüreklilikle bakanların gerekçelerine katılmadığını ifade etmiştir. Anlaşılıyor ki bu arkadaşlarımız bu basın açıklamasını bir yerlerden gelen talimatlarla yaptılar. Bu hükümetin anayasal zorunlulukla kurulmuş bir hükümet olduğunun altını çizen Kurtulmuş, "Ve bu hükümetin iki temel amacı vardır". İkincisi; 1 Kasım'a giderken de Türkiye'yi suhuletle sükunetle ve barış içerisinde seçime götürmek vazifeleridir.

  Okumaya devam et...
 • MPİ 685.Hafta On Numara çekiliş sonuçları (21 Eylül)

  MPİ 685.Hafta On Numara çekiliş sonuçları (21 Eylül)

  Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunu SAYISAL LOTO Cumartesi akşam 21:00'da çekilmektedir.

  Okumaya devam et...
 • Polis memuru Tanağar toprağa verildi

  Polis memuru Tanağar toprağa verildi

  Sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta nişanlısı ile birlikte çektirdiği fotoğrafa 3 Eylül günü "seviyorum merkez" diye yazan genç polis memurunun cenazesi otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Cenazeye katılan Tanağar'ın babası Fevzi Tanağar ile anne İmran Tanağar, ayakta durmakta güçlük çekti. Hayatını kaybeden Tanağar, ailesi ve sevenleri tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

  Okumaya devam et...
 • Günlük Çocuğunu Köprüden Aşağı Attı

  Günlük Çocuğunu Köprüden Aşağı Attı

  Boğaziçi Köprüsü Sait Çiftçi bağlantı yoluna düşen bebek, hayatını kaybetti. Sinir krizleri geçiren baba, polis tarafından gözaltına alınarak hastaneye götürüldü. "Dediler ki "çocuğunu yola atmış" dedi. Kendinden geçerek bayılan baba ambulansa alınarak Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

  Okumaya devam et...
 • Eylül on numara çekiliş sonuçları

  Eylül on numara çekiliş sonuçları

  Sayısal Loto çekilişi sonuçları yayınlandı. Milli Piyango İdaresi şans oyunlarından Sayısal Loto kazandırmaya devam ediyorCumartesi akşamı yapılan Sayısal Loto çekilişinde hangi numaralar kazandı? Noter huzurunda gerçekleştirilen çekiliş sonuçlarına göre binlerce lira dağıtılıyor.

  Okumaya devam et...
 • Suriyeli mülteciler Edirne istikametine yürüdü

  Suriyeli mülteciler Edirne istikametine yürüdü

  Gözaltına alınan şüphelilerin kimlik bilgileri belli oldu. Alman Nora Sophia ve Fransız Charlotte Lecaille'nin Türkiye'ye nihai olarak Gezi Parkı odaklı olaylar öncesi geldiği ve burada muhtelif grupları provoke ettiği ileri sürüldü. İstanbulOtogarı'ndan Edirne'ye yürüyen 500 kişilik grubun ısrarla yürüme çabalarının ve eylemlerinin ardından Avrupalı ajanlar çıktı. Bazı sığınmacılar, günlerdir otogarda beklediklerini, Türkiye'de yaşam şartlarının zor olduğunu ve bu nedenle Edirne sınırını ...

  Okumaya devam et...
 • Volkswagen’e 18 milyar dolarlık ceza geliyor

  Volkswagen’e 18 milyar dolarlık ceza geliyor

  Ardından ise sivil davaların yolu açılacak. İddiaların ispatı halinde şirketin ödeyeceği müeyyide hesaplandığında, bir günlük ziyan 36 milyar doları (108 milyar lira) bulmuş oldu. Volkswagen, otomobillerinin reklamında, "En temiz dizel" vurgusu yapıyordu. Almanya Ekonomi Bakanı Sigmar Gabriel, Volkswagen'den emisyon değerlerini manipüle ettiği suçlamalarına tam bir açıklık getirmesini talep etti.

  Okumaya devam et...