Londravizyon
 • Ekonomik güven endeksi yüzde 26,7 arttı

  Ekonomik güven endeksi yüzde 26,7 arttı

  Siyasi istikrarın baştan kasılma edilmesiyle kasımda iktisadi güvenlik endeksi birlikte geçmiş ayak tabanı nazaran yüzdelik 26,7 artarak, tarihinin en faziletli artışını kaydetti. Tüketici güven endeksi Kasım аyındа bir önceki aya göre %22, 9 oranında artarak 77, 15 değerine yükseldi. Normalleştirme, farklı ölçeklerdeki verilerin karşılaştırılabilir hale getirilmesidir.

  Okumaya devam et...
 • Ulaştırma Bakanı Yıldırım: Tur iptalleri olursa önlemimizi alırız

  Ulaştırma Bakanı Yıldırım: Tur iptalleri olursa önlemimizi alırız

  Bizim ülkеmizdе sаdece 2, 5 milyon var. Ürdün'dе Lübnan'dа var, yerinden yurdundan оlmuş yakınlarını kаybetmiş insan var. Burada çözümün sağlanması için gayret de var ama kafi gelmiyor. 8 bin aile dеmеk bir ilçе demektir. "Onun için daha sorumlulukla açıklamaların yapılmasını bekleriz" dedi. "Bu yaşanan olayın tarihten gelen ve gelecekte de devam edecek iyi komşuluk ilişkilerimizi zedelememesini temenni ederiz" şeklinde konuştu.

  Okumaya devam et...
 • Kaynak Holding'e bağlı 12 şirkette arama

  Kaynak Holding'e bağlı 12 şirkette arama

  Bu şirketleri çin arama kararı verildi. ARAMALAR BAŞLATILDI Anadolu Örgütlü, Kaçakçılık ve Mali Suçlar Soruşturma Bürosu savcısı Hüseyin Önelge tarafından yürütülen soruşturma kapsamında şirketlerde çalışan kayyumlar durumu savcılığa bildirdi.

  Okumaya devam et...
 • Raspberry Pi Zero Sadece 5$

  Raspberry Pi Zero Sadece 5$

  Sadece 65mm x 30mm x 5mm boyut ölçülerinde olan Pi Zero, sadece 5 dolar fiyat etiketine sahip olmasıyla dikkatleri üzerine topladı. Eğer ilgileniyorsanız The MagPi dergisinin aralık ayını online sipariş edebilirsiniz zira Aralık ayı sayısı ile 5 Dolarlık Raspberry Pi Zero ücretsiz gelecek.

  Okumaya devam et...
 • Borsa güne düşüşle başladı

  Borsa güne düşüşle başladı

  Günün kazandıran 2 pazar endeksi yüzde 1,23 ile "sigorta", yüzde 0,38 ile "metal ana endüstri", en fazla değer kaybeden pazar endeksi ise yüzde 4,09 ile "turizm" oluyor.

  Okumaya devam et...
 • Kanarya mahallesinde terör operasyonu

  Kanarya mahallesinde terör operasyonu

  Sokak'ta bulunan bir adrese giren polisler, binanın bulunduğu sokakta ki lüks bir araçta arama yaptı. YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir.

  Okumaya devam et...
 • Sahte rakı kurbanı toprağa verildi

  Sahte rakı kurbanı toprağa verildi

  Cenazeye katılan Yüngeviş'in ev arkadaşı Mehmet Yılmaz Durgun ve yakınları törende gözyaşı döktü. İzmir'de göz kararması, baş ağrısı gibi şikâyetlerle hastanelere başvuran ve sahte rakıdan zehirlendikleri anlaşılan 10 kişiden 3'ü öldü, 7 kişi tedaviye alındı.

  Okumaya devam et...
 • Ticaret ve hizmet sektörlerinde istihdam üçüncü çeyrekte azaldı

  Ticaret ve hizmet sektörlerinde istihdam üçüncü çeyrekte azaldı

  Perakende ticaret sektöründe bir önceki aya göre; iş hacmi-satışlar ve iş hacmi-satışlar beklentisi endeksleri sırasıyla yüzde 4,4 ve yüzde 17,2 artarken, mevcut mal stok seviyesi endeksi yüzde 4,3 azaldı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ve hizmet brüt ücret-maaş endeksi üçüncü çeyrekte bir önceki çeyreğe göre yüzde 2,9 oranında arttı.

  Okumaya devam et...
 • Raspberry Pi'ın 5 dolarlık yeni bilgisayarı Zero türünün en iddialı örneği

  Raspberry Pi'ın 5 dolarlık yeni bilgisayarı Zero türünün en iddialı örneği

  Geçtiğimiz sene dörtdüncü Raspberry Pi bilgisayarını tanıtan firma bugün de en yeni Raspberry Pi bilgisayarı Pi Zero’yu tanıttı . Kurucusu Eben Upton'ın birçok yönden devrimsel olarak nitelediği cihaz, Raspberry Pi donanım ve yazılım özelliklerini bir adım ileri götürürken, 5 dolarlık fiyatıyla türünün en iddialı örneği olabilir.

  Okumaya devam et...
 • Olağanüstü kurultay rafa kalktı!

  Olağanüstü kurultay rafa kalktı!

  Olağanüstü kurultay seçeneği rafa kalktı. "O gün bir sözü olağanüstü kurultay için yeterli görenler, bugün noterden gelen 500 imzayı yeterli görmüyorsa ortada ciddi bir sorun var demektir". CHP sosyal demokrat bir partidir. Sayın Genel Başkan 944 imza ile girip 740 oy almıştı. "Olağanüstü kurultay kararını Sayın Genel Başkan verebilir, olağan kurultay tarihini Sayın Genel Başkan bile veremez, tüzük ortada, bu yetki Parti Meclisine ait bir yetkidir".

  Okumaya devam et...
 • Antalya’da Kuvvetli Rüzgar Ve Yağış

  Antalya’da Kuvvetli Rüzgar Ve Yağış

  Etkisi devam eden sağanak yağmurun ardından her yağmurda olduğu gibi Kuşadası'nda başta çevre yolu olmak üzere şehir merkezinde bir çok cadde ve sokaklar yine su baskınına uğradı. Meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, hortum, çatı uçması, ağaçların devrilmesi, baca gazı zehirlenmesi vb.) ilgililerin ve yetkililerin tedbirli olması konusunda da uyaran Meteoroloji yetkilileri, Antalya Körfezinde bugün Güneydoğu'dan 6 ila 8 (50-75km/saat) kuvvetinde fırtına ...

  Okumaya devam et...
 • WhatsApp üzerinden 413 sürücüye ceza kesildi

  WhatsApp üzerinden 413 sürücüye ceza kesildi

  Kayseri'de, iki ay önce uygulamaya konulan WhatsApp'tan şikayet hattı kanalıyla 413 sürücüye ceza yazıldı. Sunum da eğitimde trafik, kış lastiği, ticari otomobillerin karıştığı kazalar, ticari otomobillerin kontrolü, sinyalizasyon sistemleri, Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) ve Whatsapp uygulamasıyla alakalı istatistik veriler verdi.

  Okumaya devam et...
 • Sanayide istihdam üçüncü çeyrekte aynı kaldı

  Sanayide istihdam üçüncü çeyrekte aynı kaldı

  Hizmet sektörü güven endeksindeki bu artış; son üç aylık dönemde "iş durumunun" iyileştiğini ve "hizmetlere olan talebin" arttığını değerlendiren ayrıca gelecek üç aylık dönemde "hizmetlere olan talebin" artacağını bekleyen girişim yöneticisi sayısının artmasından kaynaklandı.

  Okumaya devam et...
 • Büyük ikramiye 55 milyon lira

  Büyük ikramiye 55 milyon lira

  Sistеm tarafından kabul edilmeyen sahte, tаhrif edilmiş, yırtılmış, zaman аşımına uğrаmış, iptаl edilmiş biletlere ikramiye ödenmеz. Bir bilete ikramiyе ödenebilmеsi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası vе arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

  Okumaya devam et...
 • Suriye sınırında düşürülen savaş uçağı

  Suriye sınırında düşürülen savaş uçağı

  Türkmen Komutan Osman Salih, Habertürk canlı yayınına katılıp " Uçağı Türkmen güçleri düşürdü " derken, Cumhurbaşkanlığından da çok çarpıcı bir açıklama geldi. YAŞ toplantısı sonrası yapılan açıklamada "Rusya ile diplomatil ve askeri kanallar açık tutulmalı" ifadeleri kullanıldı. Peskov, SU-24 uçağının Suriye'de düşme nedeninin kesin olarak saptanana kadar beklenmesi çağrısında bulundu.

  Okumaya devam et...