Londravizyon
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aman birliğimizden taviz vermeyelim

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aman birliğimizden taviz vermeyelim

  Ama ben sizden birşeyi özellikle istirham ediyorum. Bir olalım. Hep söylüyorum. Bir olalım, diri olalım, kardeş olalım, hep beraber Ülkemiz olalım. Siz birliğinizin gereğini zaten yaptınız. İnşallah geleceğe bu şekilde yürüyeceğiz. Bu ilkelerimizden kimse bizi alıkoyamayacak. "Rabbimiz bu birliğimizi bozmasın". "Ve ben sizi bu güzel anlamlı cuma gününde en kalbi duygularla tekrar selamlıyorum".

  Okumaya devam et...
 • Başbakan yardımcılarının görevleri belli oldu

  Başbakan yardımcılarının görevleri belli oldu

  Başbakan Yardımcılarının görevleri belli oldu . Rusya ihlaller sonrası daha önce bütün askeri ve siyasi kanallardan uyarılmıştır. Kurtulmuş, bu dört hususun ek olarak önce önce de dile getirildiğini ve konunun uluslararası alana taşınan kriz haline geldiğini ve bunun kamuoyu tarafından bilinmesi gerektiğini belirtti.

  Okumaya devam et...
 • Nusaybin’de Sokağa Çıkma Yasağının Kaldırılması

  Kazılan hendeklerden, teröristlerin baskılarından ve saldırılarından rahatsızlık duyan çok sayıda ailenin göç ettiği ilçede, bazı ailelerin sokağa çıkma yasağının kaldırılmasıyla geri döndüğü görüldü. Daha sonra ise bombalar kontrollü bir şekilde patlatıldı. Bu kapsamda, 111 ayrı adreste yapılan aramalarda, 2 patlatılmaya hazır el yapımı patlayıcı, 4 el bombası, çok sayıda bomba yapımında kullanılan malzeme, sağlık malzemeleri, 25 balistik yelek, başta kalaşnikof olmak üzere çeşitli ...

  Okumaya devam et...
 • YAŞ toplantısı sona erdi

  YAŞ toplantısı sona erdi

  Ağustos ayı toplantısında, ana gündemi terfiler oluşturuyor. Toplantı; karargahtaki 'çok gizli' ibaresinin konulacağı Mareşal Fevzi Çakmak Salonu'nda yapılacak. Suriye sınırında Türk hava sahasını ihlal eden SU24 tipi Rus harp uçağının düşürülmesinin ne sebepten olduğu kriz toplantıya ayrı bir konjonktürel mana yükledi.

  Okumaya devam et...
 • İzmir’de sağanak yağmur etkili oldu

  İzmir’de sağanak yağmur etkili oldu

  Sağanak yağışın etkisi ne zaman azalacak? Bazı araçlar yolda kaldı, bazıları ise suyun içinde ilerlemekte zorlandı. Evdeki yağmur suları, Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Didim İtfaiye Grup Amirliği ile Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) ekiplerince tahliye edildi.

  Okumaya devam et...
 • Altın Fiyatlarında son durum

  Altın Fiyatlarında son durum

  Türk borsa yatırımcıları 30 Kasım kapanışında borsada görülmesi beklenen ... Faiz artışının altın üzerinde negatif etkisi oluyor. Kapalıçarşı'da altının gram fiyatı ne kadar? Altın Fiyatlarında son durum: Altının ons fiyatı, 1.052,75 dolar ile yaklaşık son 6 yılın en düşük seviyesine geriledi.

  Okumaya devam et...
 • Emlak ve çevre temizlik vergisi için son gün!

  Emlak ve çevre temizlik vergisi için son gün!

  Efeler Belediyesi 2015 yılı Emlak, Çevre Temizlik Vergisi ve Katı Atık Toplama ve Taşıma ücreti ikinci taksiti ödemeleri için belediye vezneleri bu hafta sonu da açık olacak. Bu ödeme olanaklarının yanı sıra Pamukkale İlçe halkı, www.pamukkale.bel.tr resmi web sitesinden e-belediye uygulamasından borçlarını ödeyebiliyor. İş Bankası, Halk Bankası ve Ziraat Bankası kredi kartlarına 6, Yapı Kredi ve Vakıfbank World kredi kartlarına 5, Garanti Bankası Bonuscard'a da 100 TL üzeri ödemelerde 3 ...

  Okumaya devam et...
 • Borsa 2 ayın en düşük seviyesine geriledi

  Borsa 2 ayın en düşük seviyesine geriledi

  Son Haberler Borsa 2 ayın en düşük seviyesine geriledi son dakika haberleri yazımızın devamında. NTV'de yer alan habere göre, BIST100 XU100endeksi günü günü yüzde 2,39 düşüşle yaklaşık 2 ayın en düşük seviyesi olan 74.997,64 puandan tamamladı.

  Okumaya devam et...
 • Rusya, Türk Akımı Konusunda Kararsız!

  Rusya, Türk Akımı Konusunda Kararsız!

  Ekonomik alanda her türlü yaptırımı yapmak için uğraşan Ruslar , hamle yapacak her bölgeyi değerlendiriyor. Rusya Enerji Bakanı Aleksander Novak, " Türk Akım " doğal gaz boruhattı konusunda henüz spesifik bir karar almadıklarını söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Silahlı Soyguncu 18 Bin Lirayla Kaçtı

  Silahlı Soyguncu 18 Bin Lirayla Kaçtı

  Evren Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi'ndeki PTT şubesine gelen maskeli kişi, veznedeki görevliyi silahla tehdit ederek etkisiz hale getirdi. Yaklaşık 18 bin lira ile kayıplara karışan zanlının yakalanması için çalışma başlatıldı.

  Okumaya devam et...
 • Silivri’ye ziyaret: Onurlu kalemleriyle yazmaya devam edecekler

  Silivri’ye ziyaret: Onurlu kalemleriyle yazmaya devam edecekler

  FETÖ/PYD Silahlı Terör Örgütünün son amacı olan "Türkiye Cumhuriyeti Devletini düzmece ihbar ve delillerle teröre yardım eden memleket konumuna sokarak Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasını sağlamak" amacına yardım etmek amacıyla devlet sırrı niteliğinde görüntüleri yayınlamakla suçlanan Dündar ve Gül'e görüntüleri nereden temin ettikleri soruldu.

  Okumaya devam et...
 • Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik Açıklaması

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik Açıklaması

  Gerginliği ekonomik alana sıçratmak doğru olmayacak. "Kimin ne hatası, kusuru var bu çerçevede olay ele alınması gerekirken, bu olayların başka alanlara taşırılması ve duygusal, hissi değerlendirmelerin yapılmasını ülkeler arasındaki ilişkiler açısından doğru olmadığı inancı içerisindeyim" diye konuştu.

  Okumaya devam et...
 • Kaynak Holding’e bağlı 12 şirkete kayyum atandı

  Kaynak Holding’e bağlı 12 şirkete kayyum atandı

  Anadolu Örgütlü, Kaçakçılık ve Mali Suçlar Soruşturma Bürosu savcısı Hüseyin Önelge tarafından yürütülen soruşturma kapsamında şirketlerde çalışan kayyumlar durumu savcılığa bildirdi. İstanbul'da, Kaynak Kağıt ve Kaynak Medya AŞ'nin de aralarında bulunduğu Üsküdar ve Bağcılar'daki 10 şirket ile Ankara'daki 2 şirkette eş zamanlı arama başlatıldığı öğrenildi.

  Okumaya devam et...
 • Başbakan Davutoğlu mikrofonu unutunca kısa süreli şaşkınlık yaşadı

  Başbakan Davutoğlu mikrofonu unutunca kısa süreli şaşkınlık yaşadı

  Cumhuriyetimizi global kıymetler doğrultusunda savunmaya ve yüceltmeye, devlet üyelerimizle beraber aynı ritimde devam edecek, her kayıt ve şartta milletimizden aldığımız mübarek emanete layık olmanın şuuru içerisinde davranış edeceğiz. Davutoğlu, daha sonra bir kız çocuğu ile selfie çektirdi. Çocuklarla fotoğraf da çektiren Davutoğlu, bu sırada bir çocuğa "Sen hangi bakan olacaksın?" diye sordu.

  Okumaya devam et...
 • Krizin çözülmesi için askeri ve diplomatik kanalların açık tutulmasını isteriz’

  Krizin çözülmesi için askeri ve diplomatik kanalların açık tutulmasını isteriz’

  Kurtulmuş Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun başbakan yardımcılarının ilgili görevlerini açıkladığını bunların daha sonra Resmi Gazete'de yayınlanacağını aktardı. Üçüncüsü, uçak vurulduğu anda milliyeti belli değildi. Milliyeti bilinmeyen uçağa yönelik yapılan ikazlara karşı cevap verilmediği için uçağın düşürüldüğünü yineleyen Kurtulmuş, 3-4 Ekim'den sonra yaşanan ihlaller nedeniyle Rusya Federasyonu'nun defaatle Türkiye'nin angajman kuralları çerçevesinde bütün askeri ve diplomatik kanallar ...

  Okumaya devam et...
 • İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından Can Dündar açıklaması

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından Can Dündar açıklaması

  Açıklamanın sonuç bölümünde ise, Araştırmanın anayasal güvence altında yer alan "Basın özgürlüğü" ile hiçbir alakası bulunmayıp birey hak ve hürriyetlerini ihlal edecek hiçbir tavır içine girilmemiştir. Bunun üzerine Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmıştır. Şüphelilerin habere konu görüntüleri nereden temin ettiklerine yönelik soruşturmanın devam ettiğini de belirten Salihoğlu, bu soruşturmanın en kısa zamanda sonuçlandırılacağını kaydetti.

  Okumaya devam et...
 • Reel Kesim Güven Endeksi arttı

  Bu yılın kasım ayında RKGE, bir önceki aya göre 4,7 puanlık artışla 105,2'ye çıktı. Ekonomik emniyet endeksindeki artış, endeksi oluşturan bütün emniyet endekslerindeki artışlardan kaynaklandı. Mevcut mamul mal stoklarının seviyesinin mevsim normallerinin üzerinde olduğu yönündeki değerlendirmelerin ise güçlenerek devam ettiği gözlendi. Gelecek üç aydaki satış fiyatı artış beklentilerinin ise güçlenerek sürdüğü değerlendirildi.

  Okumaya devam et...
 • Kaza yapan sürücü hastaneden kaçtı

  Kaza yapan sürücü hastaneden kaçtı

  Datça'dan Marmaris yönüne giden Melih Demir Fırat yönetimindeki 35 KTZ 66 plakalı otomobil, bilinmeyen nedenle kontrolden çıkarak trafik levhasına çarptı. Kazayı gören bazı vatandaşlar, araçta 3 kişi bulunduğunu, birinin yoldan geçen bir kamyona binip, diğerinin ise yaya olarak olay yerinden uzaklaştığını iddia etti.

  Okumaya devam et...
 • Yasin Börü davasında 4 tahliye

  Yasin Börü davasında 4 tahliye

  Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki davanın öğleden sonraki bölümünde müşteki avukatlarından Selçuk Kar, davanın daha büyük salonda yapılması yönündeki taleplerinin mahkeme tarafından reddedildiğini hatırlattı. Karar üzerine müşteki avukatları salondan ayrıldı. Mahkeme ardından gizli tanıkların beyanlarını aldı. Verilen aradan sonra kararı açıklayan Mahkeme Başkanı Musa Yeşil, tutuklu sanıklardan Abdulvahap Turan, Hasan Aldemir, Cihan Yıldız ve Rıdvan Baş'ın adli kontrol şartıyla tahliyesine ...

  Okumaya devam et...
 • Muğla’da sığınmacıları taşıyan tekne battı

  Muğla’da sığınmacıları taşıyan tekne battı

  Soruşturmanın devam ettiği, gözaltı sayısının artabileceği öğrenildi. Olayda kurtulan 15 mülteci Bodrum Hükümet Hastanesine kaldırıldı. Burada tedaviye alınan küçük çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Sahil emniyet ekipleri 1 kişiyi de kurtarırken, kurtarılan kaçak sayısı 16 oldu. 4 yaşındaki Veren Halil Hüseyin ve 1 yaşındaki Dlven Halil Hüseyin'in cenazeleri ambulansla Bodrum Devlet Hastanesi'ne getirildi.

  Okumaya devam et...