Londravizyon
 • Küçükçekmece’de kule vinç halı sahaya devrildi

  Küçükçekmece’de kule vinç halı sahaya devrildi

  Kazanın ardından olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri, vincin altında kalan Tuman ve Sezer'in cansız bedenlerini binadan çıkardı. Park kenarında büfe işleten Mehmet Ali Gencer olayı şöyle anlattı: "Biranda büyük bir gürültü duydum. Balkondan dışarı bakınca insanların kaçtığını gördüm" diye konuştu.

  Okumaya devam et...
 • Emekliye İntibak Zammı Gelecek mi?

  Emekliye İntibak Zammı Gelecek mi?

  Bunun yanı sıra evsiz olan emekliler, TOKİ eliyle ev sahibi olacak. Tüm SSK ve Bаğ-Kur еmеklilеrinе yıllık ilаvе bin 200 lira vеrilеcеk. Bir bambaşka deyişle, maaşlara 100 müfret bindirim yapılacak. Düşük vе yüksek emekli maaşları arasındaki fark azalacak. Hükümet, bağan aylıklı emekliler düşüncesince henüz eskiden de katı aşırı düzenlemeye imza atmıştı.

  Okumaya devam et...
 • Diyarbakırda çıkan çatışmada Tahir Elçi öldürüldü, bir polis şehit oldu

  Diyarbakır'ın Sur ilçesinde PKK'lı teröristlerce ateş açılması sonucu çıkan çatışmada Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi öldü. Alınan bilgiye göre, Diyarbakır Barosu tarafından Yenikapı Sokak'ta daha önce terör olayları nedeniyle zarar gören Dört Ayaklı Minare önünde konuya ilişkin düzenlenen basın açıklamasının ardından teröristlerce ateş açıldı.

  Okumaya devam et...
 • Kasım 2015 Güncel Altın Fiyatları

  Kasım 2015 Güncel Altın Fiyatları

  Altın fiyatları neredeyse altı yılın en düşük seviyelerinden işlem görürken, yurtiçinde pazartesi günü düşürülen Rusya uçağının yarattığı endişeyle yükselen dolara paralel tırmanıyor.

  Okumaya devam et...
 • Ülke genelinin yağışlı hava etkisine girmesi bekleniyor

  Ülke genelinin yağışlı hava etkisine girmesi bekleniyor

  Bu sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Ancak yapılan son değerlendirmelere göre önümüzdeki hafta başından itibaren yurdumuzun Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği ve hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalacağı tahmin ediliyor.

  Okumaya devam et...
 • Diyarbakır Baro Başkanı Elçi’nin Öldürülmesi

  Diyarbakır Baro Başkanı Elçi’nin Öldürülmesi

  Muhabirimiz, Tahir Elçi'nin hayatını kaybettiğini, olayda çok sayıda kişinin de yaralandığını aktardı. Sur'da düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan polis memuru Ahmet Çiftaslan için de yarın Diyarbakır'da merasim düzenlenecek.Şehit polisin merasimin ardından memleketi Kahramanmaraş'a uğurlanacağı belirtildi.

  Okumaya devam et...
 • Can Dündar ve Erdem Gül’ün Tutuklanması

  Can Dündar ve Erdem Gül’ün Tutuklanması

  Haberde bununla birlikte, Hudut Tanımayan Basın Mensupları (RWB) Genel Sekreteri Christophe Deloire'inin tutuklamalara ilişkili olarak "Bu 2 gazeteci tutuklanıyorsa, Türk yöneticilerin eskiyen çağdan kalma metotları kullanmaya hazırlıklı olması, müstakil gazeteciliği bastırmaya çalışmasına ek kanıt olarak gösterilecektir." ifadelerine uyarı çekiliyor.

  Okumaya devam et...
 • Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi Öldürüldü

  Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi Öldürüldü

  Bu olay Türkiye'nin terörle mücadeledeki kararlığının ne kadar doğru olduğunu göstermiştir. Buradan durmak yok, yılmak yok. "Aynı kararlılıkla buna devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. Diyarbakır Barosu: Baro Başkanı Tahir Elçi'nin cenazesi yarın öğlen namazına müteakip Diyarbakır Yeniköy Mezarlığı'nda defnedilecektir. Kendisine ve şehit olan polisimize Allah'tan rahmet diliyorum.

  Okumaya devam et...
 • Aydın: Olağanüstü kurultay için genel merkez gerekeni yapmazsa biz yapacağız

  Aydın: Olağanüstü kurultay için genel merkez gerekeni yapmazsa biz yapacağız

  Karşıt Görüşlü hareketi saray projesi niteleyip salona giremez halinde bir açıklama yaptı. Aydın'dan önceki Meclis Başkanvekili Meral Akşener'de 30 Kasım pazartesi günü İstanbul'da bir otelde basın toplantısı düzenleyerek aynı şekilde olağanüstü tüzük kurultayı çağrısı yapacağı ve liderliğe adaylığını açıklayacağı gündeme gelmişti.

  Okumaya devam et...
 • Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği, Can Dündar Ve Erdem Gül’ün Tutuklanmasını Kınadı

  Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği, Can Dündar Ve Erdem Gül’ün Tutuklanmasını Kınadı

  Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Derneği'nden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Gelişmiş demokratik ülkelerde haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı özgür basındır". Erdoğan'ın bu davaya sadece şikayetçi olarak değil, adeta savcı, hatta yargıç gibi dahil olmasını ve birçok gazetecinin de bu durumu içine sindirmesini endişeyle izliyoruz.

  Okumaya devam et...
 • KYK Burs Kredi sonuçları ne zaman açıklanacak Belli mi 2015

  KYK Burs Kredi sonuçları ne zaman açıklanacak Belli mi 2015

  Kredi Yurtlar Kurumu ( KYK ) tarafından üniversite öğrencilerine verilen burs ve kredi ücretlerinin yeni yılda ne kadar olacağı belirlendi. Dijital platform üzerinde yer alan Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun KYK burs sorgulama hizmeti üniversite öğrencilerinin eğitim yılı başında kuruma yapmış olduğu başvuru çerçevesinde değerlendirmeye alınan burs başvurusunun durumuna ilişkin bilgi alınabilmesi konusunda son derece önemli bir kolaylık sağlıyor.

  Okumaya devam et...
 • Başbakan Davutoğlu: İki ihtimal var

  Başbakan Davutoğlu: İki ihtimal var

  Birisi bir suikast gerçekleşmiş olması. Kim yapmış olursa hedef açıktır. Biraz önce Elçi'nin eşiyle görüştüm, taziyelerimizi ilettim. Bakanlarımızdan çok detaylı bir bilgi aldım ve soruşturma sürüyor. Tahir Elçi'ye suikast planı olabilir. İdari soruşturma süratle yapılacak ve kamuoyuyla paylaşılacaktır. Basın özgürlüğü esastır. Hükmü verecek olan bağımsız mahkemelerdir.

  Okumaya devam et...
 • Can Dündar hakkında tutuklama talebi

  Can Dündar hakkında tutuklama talebi

  Soruşturmayı yürüten savcılıkça tutuklanmaları talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edilen Dündar ve Gül'ün sorgusu sona erdi. Platform adına açıklamayı yapan Çetin Yılmaz "Gazeteci Can Dündar ve Erdem Gül , yaptıkları haber nedeniyle tutuklanarak cezaevine konuldular".

  Okumaya devam et...
 • Tüm baro başkanlarımızla Diyarbakır’a hareket ediyoruz

  Tüm baro başkanlarımızla Diyarbakır’a hareket ediyoruz

  Feyzioğlu, ayrıca tüm baro başkanlarını Diyarbakır'a davet etti. Tahir Elçi'nin hain bir saldırı sonucu katledildiğini söyledi. Feyzioğlu, "O kurşun, kardeşimiz Tahir Elçi "ye değil Türkiye'ye sıkıldı". Tüm baro başkanlarımızla birlikte bu kara günde Diyarbakır'da toplanmak üzere TBB Başkanı ve Yönetim Kurulu olarak bugün saat 16.00'da derhal Diyarbakır'a hareket ediyoruz" ifadesini kullandı.

  Okumaya devam et...