Londravizyon
 • 2 general ve 1 emekli albay tutuklandı

  2 general ve 1 emekli albay tutuklandı

  MİT TIR'ları soruşturmasında 2 general ile bir emekli albayın tutuklanması istendi. İki general ve bir albay tutuklandı. Başsavcı Vekili Fidan, Cihangiroğlu ve Aydın'ın 'Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasi veya Askeri Casusluk amacıyla temin etme, devletin güvenliğine ilişkin gizli kalması gereken bilgileri casusluk maksadıyla açıklama, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini Ortadan Kaldırmaya veya Görevini Yapmasını Engellemeye Teşebbüs Etme, Silahlı Terör Örgütü Kurma veya Yönetme' ...

  Okumaya devam et...
 • Başbakanın

  Başbakanın "TOKİ'den ev" vaadi emekliye umut oldu

  Konutlar 2+1 planında inşa edilecek ve TOKİ bankalar aracılığı ile ön talep toplayacak. Başbakanın ev vaadi umut oldu AK Parti'nin seçim beyannamesindeki "TOKİ eliyle emeklilerin uygun koşullarla konut sahibi yapılacağı" vaadi üzerine Batman'da 8 bin emekli, ev sahibi olmak için başvuru yaptı.

  Okumaya devam et...
 • Araplar'dan Türkiye'ye ve Türk ürünlerine destek

  Araplar'dan Türkiye'ye ve Türk ürünlerine destek

  Son gelişmelerin arkası sıra Türkiye’ye dayanak noktası üzere planlı kampanya için "Müslümanım ve Türkiye’yle el birliği içindeyim", "Arap’ım ve Türkiye’yle el birliği içindeyim", "Türk ürünlerine dayanak noktası ol" hashtagleri kullanıldı.

  Okumaya devam et...
 • Kredi Notu Sorgulama Şekerbank

  Kredi notu sorgulama işlemlerinin genel olarak bu durumlar üzerinden yapıldığı bilinir. Şekerbank da diğer bankalar gibi kredi notu öğrenme işlemlerinde Findeks ve kredi kayıt bürosu ile birlikte çalışmaktadır. Özellikle sorgulama sonucunda düşük bir kredi notuna sahip olduğunu gören kişilerin bu konuda mutlaka kredi notunu yükseltmek için çalışma yapması gerekir.

  Okumaya devam et...
 • Tur midibüsü devrildi: 23 yaralı

  Tur midibüsü devrildi: 23 yaralı

  Eskişehir'deki geziden dönen Avare Seyyahlar Kulübü üyelerini taşıyan İbrahim Arslan idaresindeki 67 NZ 016 plakalı midibüs, Başlarkadı köyü mevkisindeki virajda sürücüsünün kontrolünü kaybetmesi sonucu devrildi.

  Okumaya devam et...
 • Genel Başkanlığa veda etti

  Genel Başkanlığa veda etti

  DSP'nin şu anki Masum Türker, 1 Kasım Genel Seçimlerinin ardından partisini olağanüstü kurultaya çağırmıştı. 700 delegenin katılacağı kurultayda, parti içi tüzük değişikliği ve genel başkan sekreterliklerinin genel başkan yardımcılıklarına dönüştürüleceği görüşülecek.

  Okumaya devam et...
 • Diyarbakır’da çatışma: Tahir Elçi hayatını kaybetti

  Diyarbakır’da çatışma: Tahir Elçi hayatını kaybetti

  Saat 10.30 sıralarıydı. Açıklamanın hemen ardından çevreden silah sesleri yükseldi. Tahir elçi "Suikast" kelimesini kullandığı o cümleyi bugün de kurduğu kayıtlara geçti ve bu görüntülerden kısa bir süre sonra yaşamını yitirdi... Bu arada hafif sakallı bir kişi de de elinde tabanca ile sokaktan koşarak kaçtığı görüldü. Bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi. Çatışmada 3 polis ile Anadolu Ajansı muhabiri Aziz Aslan yaralandı.

  Okumaya devam et...
 • Tahir Elçi çatışmada hayatını kaybetti

  Tahir Elçi çatışmada hayatını kaybetti

  Bu saldırı sadece baro başkanı ve polisimize yapılmış bir saldırı değil ülkemizin birliğine ve dirliğine yönel gerçekleştirilmiş saldırıdır. Diyarbakır'ın merkez Sur ilçesinde basın açıklaması yaptıktan sonra teröristlerin silahlı ve roketli saldırısına uğrayan grubun içerisinde bulunan ve ağır yaralanan Tahir Elçi, kaldırıldığı Diyarbakır Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

  Okumaya devam et...
 • Türkiye'ye özel ekonomik tedbirlerin uygulanması kararını imzaladı

  Türkiye'ye özel ekonomik tedbirlerin uygulanması kararını imzaladı

  Merkezi Türkiye bulunan ve hukuken buraya bağlı olan firma ve kuruluşların Rusya'da güvenliği ilgilendiren alanlarda faaliyet yürütmesine yasak getiriyor. Ayrıca Rusya tur operatörlerinden Türkiye'ye tur satmaktan kaçınmaları isteniyor. Rusya'nın milli güvenliğinin koruma altına alınması için Karadeniz ve Azak denizindeki tüm limanlarda güvenliğin arttırılmasını emrediyor.

  Okumaya devam et...
 • Son Dakika Haber! Üsküdar Sancaktepe metro hattında ev fiyatları ikiye katlandı - HABERTURK

  Son Dakika Haber! Üsküdar Sancaktepe metro hattında ev fiyatları ikiye katlandı - HABERTURK

  Gayrimenkul Değerleme İdari İşler ve iş Geliştirme Müdürü Özge Aklar, İstanbul'dа raylı sistemlerin konut piyasalarına etkisine ilişkin hazırladıkları rapоrun sоnuçlarını аçıklаdı. Gelecek yılın ortalarında açılması planlanan 20 kilometre uzunluğundaki Üsküdar ... ’Üsküdar-Sancaktepe metrosu hâlâ açılmadan, markalı ikametgâh geliştiricilerinin yeğleme etmiş olduğu ortak semt biçimine mevrut Sancaktepe’de konutlarda yüzdelik 100’e vasıl ortak artma gözlemlendi.

  Okumaya devam et...
 • Davutoğlu: Rus pilotun cenazesi Türkiye’de

  Davutoğlu: Rus pilotun cenazesi Türkiye’de

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Belçika'nın başkenti Brüksel'e hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi. Sorumluluğu Türkiye tarafına atma çabaları hem uluslararası hukuk açısından geçersiz, gayri meşrudur. "Rusya'nın da çıkarları var. Komşuluk ilişkilerimiz var. Rus yetkililerin tüm bunları göz önünde bulundurarak, soğukkanlıklık içinde tutum sergilemesini beklemek en doğal hakkımız" dedi.

  Okumaya devam et...
 • Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, basın açıklaması yaparken vuruldu

  Elçi, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde hendeklerin kazılı bulunduğu Balıkçılarbaşı semtindeki tarihi Dört Ayaklı Minare'nin kurşunlarla tahrip edilmesi nedeniyle basın açıklaması yaparken öldürüldü. Başından tek kurşunla vurulan Elçi hayatını kaybetti, 1 polis şehit oldu. Çatışmada, 11 kişinin yaralandığı öğrenilirken Anadolu Ajansı muhabiri Aziz Aslan'ın da kolundan yaralandığı bildirildi.

  Okumaya devam et...
 • Tahir Elçi için Diyarbakır’da tören

  Tahir Elçi için Diyarbakır’da tören

  Elçi için Koşuyolu Parkı'nda tören düzenlendi. Elçi'nin meslektaşlarının omuzları üzerinden morgdan çıkarılan cenazesi, yine omuzlar üzerinde Koşuyolu Parkı İnsan Hakları Anıtı önüne doğru yola çıkarıldı. Demirtaş, " Nihai saniyesine civarı sulhu ağzından noksan etmediOnun kalıtı öncelikle budur. Türkan Elçi ise ebediyete intikal eden eşini faili bilinmeyen cinayete kurban gidenlerin karşılayacağını ifade ederek, "Kendini her an meydana geldiği gibi nezaketle tanıtmaya çalışırken daima ...

  Okumaya devam et...
 • Şehit iki polis için tören düzenlendi

  Şehit iki polis için tören düzenlendi

  Törene, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, şehit polislerin yakınları, mesai arkadaşları ve vatandaşlar katıldı. Vakası gerçekleştiren teröristeler 4 Ayaklı Minare'nin yakınında yapılmış olan basın bildirmesinin meydana geldiği yere gerçek kaçmışlardır. Saldırı ve sonrasında yaşanan olaylarda meslektaşlarıma acil şifalar diliyorum.

  Okumaya devam et...
 • Tahir Elçi protestosunda gerginlik yaşandı

  Tahir Elçi protestosunda gerginlik yaşandı

  Grubun slogan attığı sırada bir kişi, '"Kahrolsun PKK, yaşasın Türk Milleti"' diye bağırınca gerginlik yaşandı. Çevredeki bir işyerine sığınan kişiyi, üzerine yürüyen kalabalığın elinden alan polis ekipleriyle bir süre arbede yaşandı. İzmir Barosu Başkanı Aydın Özcan ise yapılan terör saldırısını kınadıklarını ifade ederek, hukukun üstünlüğü, temel hak ve özgürlüklerinden taviz verilemeyeceğini, Türkiye'deki diğer baro başkanları gibi, Tahir Elçi'nin cenaze törenine katılmak için yarın ...

  Okumaya devam et...
 • Tahir Elçi Basın Açıklaması Yaparken Çatışma Çıktı

  Tahir Elçi Basın Açıklaması Yaparken Çatışma Çıktı

  Saldırıyı gerçekleştirenlerin ara sokaklara kaçmasının sonrasında polis ekipleri, zırhlı otomobil takviyesi talep etti. Saat 10.30 sıralarında gerçekleşen olayda, Tahir Elçi'nin yanı sıra, bir polis de hayatını kaybetti. Elçi, 1966 yılında Şırnak'ın Cizre İlçesinde doğdu. Elçi'nin ölmeden önceki son görüntüleri ortaya çıktı. 1992 yılından beri Diyarbakır'da serbest avukatlık yapıyordu.

  Okumaya devam et...