Londravizyon
 • Mardin’de devrilen kamyonun altında kalan kişi öldü

  Mardin’de devrilen kamyonun altında kalan kişi öldü

  Mardin Kızıltepe Belediyesi'ne ait 47 PE 457 plakalı mıcır yüklü kamyonun, iddiaya göre Artuklu İlçesi İstasyon Mahallesi'ndeki sanayi sitesi yakınında freni boşaldı. Ağır yaralanan Savuncu, kaldırıldığı Mardin Devlet Hastanesinde hayatını kaybetti. Kazada hasar gören 10 araçtan 6'sı hurdaya döndü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

  Okumaya devam et...
 • Rusya: Türk vatandaşlarının Rusya girişlerine kısıtlama yapılmayacak

  Rusya: Türk vatandaşlarının Rusya girişlerine kısıtlama yapılmayacak

  Tur paket satışlarını ve charter uçuşlarını da yasaklayan Rusya Devleti, Türkiye'deki Rusya Devleti vatandaşlarının dönmesi gerektiğini bildikleri halde charter uçuşlarını durdurduklarını bildirdi. "Bunlar yıllık izinler. Bu izin sayısının gelecek yıldan geçerli olmak üzere dörtte bir oranında azaltılmasını önerdik" diye konuştu. Şuvalyov, "Moskova'nın Ankara ile vize rejimini uygulaması, Türkiye vatandaşlarının Rusya girişlerine kısıtlama yapılacağı anlamına gelmiyor".

  Okumaya devam et...
 • Şehit Uzman Çavuş Sezer Aydemir in Ailesine Acı Haber

  Şehit Uzman Çavuş Sezer Aydemir in Ailesine Acı Haber

  Mersin Merkez Komutanı Jandarma Albay Ekrem Özer'in verdiği acı haberle yıkılan baba Metin ve anne Aynur Aydemir gözyaşlarına boğuldu. Şehidin acı haberi, halası Gülizar Öztürk ve yakınlarına sağlık personeli eşliğinde yetkililer tarafından verildi.

  Okumaya devam et...
 • Oto Lastikçilerde Kış Lastiği Yoğunluğu

  Oto Lastikçilerde Kış Lastiği Yoğunluğu

  Pazar gününden itibaren lastikçilerde başlayan yoğunluk uygulamanın son gününde de yoğun bir şekilde devam ediyor. Her araçta en az 4 tane kışlık lastik takılmasının, can ve mal güvenliğinin sağlanması açısından zorunlu olduğunu belirten Varol, "İster ticari olsun ister özel olsun araç sahipleri veya sürücüleri kış lastiği takmak zorundadır".

  Okumaya devam et...
 • Adalet Bakanı Bozdağ

  Adalet Bakanı Bozdağ

  Dün 2 teröristin saldırısı üzerine başlayan çatışma sırasında maalesef 2 polisimiz şehit oldu, 1 basın mensubumuz yaralandı. Buradan öncelikle şunu ifade etmek isterim ki terörün her türü lanetledir, lanetlenmelidir. Olayın farklı bir noktaya çekilmesi için maalesef pis gayretleri, çabaları görüyoruz. Cumhuriyet Başsavcılığı'nın açıklamalarını, Diyarbakır Valiliği'nin açıklamaları, İçişleri Bakanlığı'nın açıklamaları ve Adalet Bakanlığı'nın açıklamaları, Sayın Başbakanımızın ve hükümetimizin ...

  Okumaya devam et...
 • CHP İlçe Başkanlığı seçim sonucunu seçime katılmayan bir delege belirledi

  CHP İlçe Başkanlığı seçim sonucunu seçime katılmayan bir delege belirledi

  Kongreyi CHP İzmir Yönetim Kurulu Üyesi Neşe Seçkin, CHP'li Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, AK Parti Kınık İlçe Başkanı Sami Mollaahmet, MHP Kınık İlçe Başkanı Hikmet Acar'da izledi. Seçime katılan tüm delegelerin oyuyla CHP Karaköprü İlçe Başkanlığı'na seçilen Murat Yazar, kendisini destekleyen delegelere teşekkür etti. Sarar'ın rakibi Muzaffer Mert ise 43 oy aldı.

  Okumaya devam et...
 • Kılıçdaroğlu: Tahir Elçi’yi ve polisimizi katleden güçler hesap vermelidir

  Kılıçdaroğlu: Tahir Elçi’yi ve polisimizi katleden güçler hesap vermelidir

  Olayla ilgili hükümet, Elçi'nin çıkan çatışmada öldüğünü belirtirken HDP, planlı bir suikast sonucu öldürüldüğünü savundu. Tahir Elçi barış için mücadele eden bir insandı. Korkmuyoruz. Her zamankinden daha azimli ve kararlıyız. Bu toprakların hiçbir evladı bir güvercinin ruh tedirginliği ile hayatını geçirmeyecek. Kötülük yenilecek.

  Okumaya devam et...
 • Meral Akşener Her Türlü Sorumluluğu Almaya Hazırız

  Meral Akşener Her Türlü Sorumluluğu Almaya Hazırız

  Bu yalanın devam etmesini çok şaşkınlıkla karşıladığımı ifade etmek isterim. MHP partilerden bir parti değildir, üç bin yıldır tarih sahnesinde yer alan büyük Türk milletinin büyük yol arkadaşıdır. MHP'de görev yapan her arkadaşımızın genel başkan olmaya hakkı vardır. Kendilerini tebrik ediyorum. Bugün ben adayım diyen arkadaşlarımıza şimdiden başara diliyorum.

  Okumaya devam et...
 • Sur’da inceleme yapan heyete ateş açıldı

  Sur’da inceleme yapan heyete ateş açıldı

  Diyarbakır'da Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin öldürüldüğü yerde inceleme yapan Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz'ın da arasında bulunduğu heyete YDG-H'lilerce ateş açıldı. Öte yandan Tahir Elçi'nin ölümü ve 2 polisin şehit olmasıyla sonuçlanan saldırıyla ilgili Başsavcılık da açıklama yaptı. Açıklamaya göre, olayda kullanılan ticari taksinin sürücüsü gözaltına alındı.

  Okumaya devam et...
 • Can Dündar ve Erdem Gül TUTUKLANDI!

  Can Dündar ve Erdem Gül TUTUKLANDI!

  Yılmaz "Egemenler, bilmelidir ki; hiçbir dayatma, baskı ve sindirme politikası, toplumun çıkarları için üretilen çabanın önüne set çekemeyecek, halkın kalemini susturamayacaklardır". Nazan Gezer isimli yurttaş ise Dündar ve Gül için Change.org'da "Can Dündar ve Erdem Gül Yalnız Değildir" başlığıyla kampanya başlattı. Akıncı, sosyal medyadaki hesabından yaptığı açıklamada, "Demokrasi, insan hakları, düşünce ve ifade özgürlüğü, haber alma hakkı, insan olmanın olmazsa olmazları".

  Okumaya devam et...
 • Chp Erdemli İlçe Başkanı Hidayet Oğuz Güven Tazeledi

  Chp Erdemli İlçe Başkanı Hidayet Oğuz Güven Tazeledi

  Divan başkanlığını 21'inci dönem İzmir İl Genel Meclis Başkanı Serdar Değirmenci'nin yaptığı kongreye CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter, İzmir İl Başkan Yardımcısı Abdullah Aydemir, CHP'li Beydağ Belediye Başkanı Vasfi Şentürk CHP Ödemiş Kadın Kolları Başkanı Emine Barut, Ödemiş CHP Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Dalar ve partililer katıldı.

  Okumaya devam et...
 • Kültür ve Turizm Bakanı Ünal Açıklaması

  Kültür ve Turizm Bakanı Ünal Açıklaması

  Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, şehit Ahmet Çiftaslan'ın cenaze töreni sonrası Kahramanmaraş Kitap ve Kültür Fuarını gezdi. Türkiye Diyanet Yayınları standında Kur'an-ı Kerim hediye edilen Ünal, burada şair ve yazar Nuri Pakdil ile sohbet etti.

  Okumaya devam et...
 • Kaynak Holding’le bağlantılı 12 şirket için arama kararı

  Kaynak Holding’le bağlantılı 12 şirket için arama kararı

  Holdingle bağlantılı bu şirketlerin yöneticileri ile diğer şirket, vakıf ve derneğin yetkililerinin aynı kişiler olduğu anlaşıldı. Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliği , göreve başlayan kayyumların Kaynak Holding'e bağlı olduğunu tespit ettiği 12 şirket için arama kararı verdi.

  Okumaya devam et...
 • İthalat Düşünce, Ekim Ayında Dış Ticaret Açık Yüzde 42 Azaldı

  İthalat Düşünce, Ekim Ayında Dış Ticaret Açık Yüzde 42 Azaldı

  Söz konusu dönemde dış ticaret açığı ise yüzde 22,2 azalarak 52 milyar 726 milyon dolar olarak gerçekleşti. TUİK ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı işbirliğiyle oluşturulan geçici dış ticaret verilerine göre, ihracat 2015 yılı Ekim ayında, 2014 yılının aynı ayına göre %3,1 artarak 13 milyar 290 milyon dolar, ithalat %11,9 azalarak 16 milyar 911 milyon dolar olarak gerçekleşti.

  Okumaya devam et...
 • Terör örgütünün kış tertiplenmesine darbe

  Terör örgütünün kış tertiplenmesine darbe

  Ele geçirilen yaşam malzemeleri yerinde imha edildi. Güvenlik kuvvetleri tarafından 27- 28 Kasım tarihleri arasında çok zor bir arazide düzenlenen ve çetin hava şartları altında gerçekleştirildiği belirtilen operasyona katılan birliklerin emniyetle kışlalarına döndüğü kaydedildi.

  Okumaya devam et...
 • TOKİ emeklilerden 17 ilde 4.354 konut için talep toplayacak

  TOKİ emeklilerden 17 ilde 4.354 konut için talep toplayacak

  Turan, konut sahibi olamamış emeklilerin ev sahibi olabilmesi amacıyla ilk etapta 17 ilde 4 bin 354 konut için ön talep toplanacağını belirtti. TOKİ olarak insanımızın en basit ihtiyacı olan barınma ihtiyacını karşılamak için ülkemizin 4 bir yakınında yepyeni yerleşim sahaları kurulduğunu ve yüzlerce konut projesinin yaşama geçirildiğini anlatan M.

  Okumaya devam et...
 • Şehidin Baba Ocağı Türk Bayraklarıyla Süslendi

  Şehidin Baba Ocağı Türk Bayraklarıyla Süslendi

  Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Garnizon Komutanı Albay Uzay Şahin, Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Albay Coşkun Doğan, şehidin annesi Süheyla, kardeşleri Şebnem, Tanır, Eşi Dilek, çocukları Mehtap, Deniz ve şehidin kardeşi Mehmet Ali Çiftaslan, tarafından karşılandı.

  Okumaya devam et...