Londravizyon
 • Kuran kursunda yangın: 6 çocuk öldü

  Kuran kursunda yangın: 6 çocuk öldü

  Yaralıların durumunun ağır olmadığı öğrenildi. Karaağaç Köyü Kur'an Kursu'nda çıkan yangında 3 çocuk da yaralandı. Köye 400 metre uzaklıkta bulunan iki katlı kurs binasında çıkan yangın, Kulp itfaiyesi yetkililerinin ilk tahminlerine göre elektrikli ısıtıcıdan kaynaklandı.

  Okumaya devam et...
 • Dış ticaret açığı geriledi

  Dış ticaret açığı geriledi

  Söz konusu dönemde dış ticaret açığı ise yüzde 22,2 azalarak 52 milyar 726 milyon dolar olarak gerçekleşti. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış seriye göre ihracat yüzde 2,1, ithalat yüzde 1,2 azaldı. Aydın'ın son 12 aylık ihracat ve ithalatına da değinen Şahin, "Son 12 aylık dönem de ise ihracatımız 664 milyon 840 bin 392 dolar olduğu, 2014 yılında ise bu rakam 744 milyon 569 bin 847 dolar olmuştur".

  Okumaya devam et...
 • Gazeteciler, Can Dündar ve Erdem Gül için yürüyor

  Gazeteciler, Can Dündar ve Erdem Gül için yürüyor

  Bir grup, "Özgür basın susturulamaz" yazılı pankart taşıyarak kordonda dolaştı. Daha sonra İskele Meydanı'nda, bu gruba bazı sivil toplum kuruluşları ve diğer bazı vatandaşlar katıldı. Aysel Ocak şu ifadeleri kullandı: "İki onurlu gazetecinin tutuklanmaları onların şahsında tüm topluma, ses çıkartan herkese ve muhalif basına yönelik bir gözdağıdır".

  Okumaya devam et...
 • Hükümet güvenoyu aldı

  Hükümet güvenoyu aldı

  Davutoğlu teşekkür konuşmasında muhalefete çağrı yaptı. Herkesin hükümetiyiz. Hiçbir zaman, hiçbir kesimi ihmal etmeyeceğiz. Genel Kurul'da katip azalıkları Akp Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ve CUMHURIYET HALK PARTISI Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi yaptı.

  Okumaya devam et...
 • Konut Finansmanı Sözleşmeleri Yönetmeliği

  Konut Finansmanı Sözleşmeleri Yönetmeliği

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan, konut finansmanı sözleşmelerinde tüketicinin, vadesi gelmemiş bir veya birden çok taksit ödemesinde bulunabileceği veya kredi borcunun tamamını erken ödeyebileceği bildirildi. Sözleşmede belirtilmek suretiyle konut finansmanına yönelik kredilerde ve finansal kiralama işlemlerinde faiz oranı sabit veya değişken olarak ya da aynı kredi için her iki yöntem esas alınarak belirlenebilecek.

  Okumaya devam et...
 • Borsa İstanbul: BISTECH başarılı bir şekilde başladı

  Borsa İstanbul: BISTECH başarılı bir şekilde başladı

  Borsa İstanbul'dan yapılan açıklamada, "Teknoloji ile Dönüşüm Programı" kapsamında, paydaşlarla birlikte gerekli dönüşümlerin gerçekleştirildiği belirtilerek, bu sabah saat 09:15'ten itibaren Pay Piyasası işlemlerinin BISTECH İşlem Platformu üzerinde başarılı bir şekilde yapılmaya başlandığı ifade edildi.

  Okumaya devam et...
 • İSKİ'den telefonla fatura ödeme dönemi

  İSKİ'den telefonla fatura ödeme dönemi

  Kurumun internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, aboneler... 20 Kasım 2015 zamanı sebebiyle süregelen yürütüm yardımıyla aboneler faturalarını herhangi ortak yerden ve herhangi ortak devir ödeyebilme olanağına cemaat oluyor. Ayrıca aboneler, bu yürütüm ile tercihleri doğrultusunda borçlarının tamamını veya ortak tarafını ödeyebilme olanağına da kavuşacaklar. İski müşteri hizmetleri numarasını arayarak işlem yapmak çok kolay.

  Okumaya devam et...
 • Bill Gates ve Mark Zuckerberg Neden Bir Arada?

  Bill Gates ve Mark Zuckerberg Neden Bir Arada?

  Bill Gates ayrıca bugün Paris'te Barack Obama ile beraber bundan ayrı bir temiz enerji programını daha duyuracak. Mark Zuckerberg tarafından da Facebook hesabından duyurulan söz konusu dünya genelinde tertip edilmesi planlanan temiz enerji atılımıyla birlikte, bu hafta Fransa'nın Paris şehrinde gerçekleşecek Küresel İklim Değişikliği Zirvesi öncesi açıklamalarda bulunması, atılım projesinin Dünya için köklü bir değişimin peşinde olduğu yönünde yorumlara neden oldu.

  Okumaya devam et...
 • Serbest Piyasada Altın Fiyatları

  Serbest Piyasada Altın Fiyatları

  Akşam saatlerindeki altının satış fiyatları şu şekildedir; Gram altın 99,16 lira, çeyrek altın 162,27 lira, yarım altın 324,54 lira, tam altın ise 647,09 liradır. Cumhuriyet altını satış fiyatı 671,11 TL, alış fiyatı 661,12 TL oldu. Euronun akşam saatlerindeki alış fiyatı 3,0710 ve satış fiyatı ise 3,0719 liradır.

  Okumaya devam et...
 • Milli piyango sayısal loto çekiliş sonucu

  Milli piyango sayısal loto çekiliş sonucu

  Talihli ortaya çıkmаdı" dedi. Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, 695. hafta çekilişinde 9 bilen 57 kişi 3 bin 284 lira 15'er kuruş, 8 bilen bin 490 kişi 125 lira 65'er kuruş, 7 bilen 15 bin 296 kişi 23 lira 30'ar kuruş, 6 bilen 93 bin 680 kişi 4 lira 5'er kuruş ve hiçbir numarayı doğru tahmin edemeyen 150 bin 233 kişi 3 lira 20'şer kuruş ikramiye alacak.

  Okumaya devam et...
 • Selahattin Demirtaş: Elçi’yi öldüren devlet değil, devletsizliktir

  Selahattin Demirtaş: Elçi’yi öldüren devlet değil, devletsizliktir

  Diyarbakır'da tarihi Dört Ayaklı Minare önünde basın açıklaması yaparken polis ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada hayatını kaybeden Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi için tören başladı. Elçi, yumuşak bir yastıkta, kendi yatağında ölmeyeceğini biliyordu. Bizi bu şekilde yıldıracaklarını sanıyorlarsa yanılıyorlar. İşte o yoldayız. Çocuklarımız, torunlarımız yataklarında rahat uyusunlar öleceklerse eceliyle yataklarında rahat ölsünler diye biz canımızı ortaya koyduk.

  Okumaya devam et...
 • İşte Kılıçdaroğlu ailesinin mal varlığı

  İşte Kılıçdaroğlu ailesinin mal varlığı

  Tablolarda ise ressamlar Nuri Abaç (2), Fikret Otyam (2), Güler Çakır, Hüseyin Yüce (2), Ayetullah Sümer'in isimleri yazıyor. "Burhaniye'de 2009 yılında edinilen, değeri 300 bin lira olan, kendisi üzerine kayıtlı konut". CHP Genel Merkezinden yapılmış olan sözlü olmayan izah etmeye yönelik, Kılıçdaroğlu ile eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve erkek çocuğu Kerem Kılıçdarerkek çocuğu'nun mal varlığının yer aldığı beyanname TBMM Başkanlığına takdim edildi.

  Okumaya devam et...
 • Can Dünder ve Erdem Gül için üç cümlelik itiraz

  Can Dünder ve Erdem Gül için üç cümlelik itiraz

  Dündar ve Gül'ün avukatları tarafından İstanbul 7. Can Dündar ve Erdem Gül, 26 Kasım 2015'te "Silahlı terör örgütüne âza olmaksızın bilerek ve isteyerek yardım etme", "Devletin saklı kalması gereken bilgilerini siyasal ve askeri casusluk maksadıyla temin etme", "Devletin güvenliğine ilişkin saklı kalması gereken bilgileri casusluk maksadıyla açıklama" suçlarını işledikleri iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanıp Silivri Cezaevi'ne gönderilmişlerdi.

  Okumaya devam et...
 • Cizre’de öğretmenevine roketatar isabet etti

  Cizre’de öğretmenevine roketatar isabet etti

  Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin katledilmesini memleketi Cizre'de protesto edenlere saldıran polislerin zırhlı araçlardan fırlattığı bomba atarın isabet etmesi sonucunda Hacı Sasur isimli bir yurttaş hayatını kaybetti. Bir kişinin hayatını kaybettiği, öğrencilerin okula gidemediği, esnafın kepenk açmadığı ilçede PKK'lılarla güvenlik güçleri arasında Yafes Caddesi'nde şiddetli çatışmalar yaşandı.

  Okumaya devam et...
 • Ege Denizi’nde 113 kaçak yakalandı

  Ege Denizi’nde 113 kaçak yakalandı

  Alabora olan bota eşlik eden 3 bottaki kaçaklar da kurtarıldı. Cunda Adası'ndaki Kıyı Güvenlik Bot Komutanlığı'na sunulan kaçaklara burada askerlerce yemek, battaniye ve ateş gibi içecek verildi. Öte yandan havale geçirerek rahatsızlanan bir çocuk ve hamile kadın için ambulans istendi.Olay yerine gelen sağlık görevlileri hastalanan küçük kaçağı Ayvalık Devlet Hastanesine götürdü.

  Okumaya devam et...
 • Bankaların net kârı 21 milyar 224 milyon lira

  Bankaların net kârı 21 milyar 224 milyon lira

  Bu meblağın da 25 milyar 686 milyon lirası tüketici kredilerinden alınan faizlerden, 5 milyar 940 milyon lirası kredi kartlarından alınan faizlerden elde edildi. Bankacılık sektörünün Ekim ayında sermaye yeterlilik rasyosu ise yüzde 15.29 oldu. Geçen yılın aynı döneminde sektörün dönem net karı 20 milyar 768 milyon lira olarak kayıtlara geçmişti.

  Okumaya devam et...
 • Altın 5 yılın en düşük seviyesinde

  ABD'de faizlerin artırılacağı beklentisinin, faiz getirisi olmayan altının cazibesini azaltması ile birlikte fiyatlar düşmeye başladı. Vadeli işlem verilerine göre Fed'in Aralık toplantısında faiz artırma olasılığı yüzde 72'den yüzde 74'e yükseldi.

  Okumaya devam et...
 • Davutoğlu, 64. Hükümet üyeleriyle beraber Anıtkabir’i ziyaret etti

  Davutoğlu, 64. Hükümet üyeleriyle beraber Anıtkabir’i ziyaret etti

  Davutoğlu, 64. Hükümet üyeleriyle Aslanlı Yol'dan yürüyerek Anıtkabir'e geldi. Başbakan Davutoğlu'nun Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. Anıtkabir'den ayrılırken kendisine sevgi gösterisinde bulunan çocuklarla sohbet eden Davutoğlu, çocuklarla şakalaştı. "İstiyorsan çabuk büyü..." dedi.

  Okumaya devam et...
 • Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık

  Bilim , Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, asgari ücret artışının tüm yükünün işverene bırakılmış olsa dahi vergi öncesi karlılığın yüzde 4,5'tan yüzde 3,5'un altına düşmediğini belirterek, "Maksimum yüzde 21 kar kaybı oluyor". Bu açıdan, az veya çok bir etkinliğinin olacağı belli. Bu yansımanın minimize edilmesi, etkisinin sınırlı olması için biz de bakanlık olarak, diğer tüm ilgili bakanlıklarla koordineli çalışıyoruz.

  Okumaya devam et...
 • Mardin’de çatışma:1 asker şehit

  Mardin’de çatışma:1 asker şehit

  Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamada, Mardin'in Derik ilçesinde yürütülen operasyonda bölücü terör örgütü mensubu teröristlerle çatışma çıktığı belirtildi.

  Okumaya devam et...