Londravizyon
 • Altın Fiyatlarında son durum ? Altın yükselişte !!!

  Altın Fiyatlarında son durum ? Altın yükselişte !!!

  Serbest piyasada 24 ayar külçe altın gram fiyatı 98,56 liradan satılırken, cumhuriyet altını satış fiyatı 662,91 lira oldu. 22 ayar bilezik fiyatları ise 95,26 lira olarak belirlendi. Uluslararası piyasalarda altının onsu 1.106,63 dolardan, Londra Brent tipi ham petrolün varil fiyatı ise 47,63 dolardan işlem görüyor. Tam altın alış fiyatı 659 lira, satış fiyatı 698 lira olarak belirlendi.

  Okumaya devam et...
 • Küresel piyasalar ABD istihdam verilerine odaklandı

  Küresel piyasalar ABD istihdam verilerine odaklandı

  ABD 10 yıllıkları veri sonrasında 2,35 üzerini test ederken, faize daha duyarlı olan 2 yıllık tahvil faizlerinin yüzde 1,00 üzerine çıkması dolardaki değer kazançlarını destekleyebilir. Son bir yıldaki aylık ortalama istihdam artışı bu revizyonlar ve kasım verisiyle birlikte 237 bine yükseldi. Ülkenin işsizlik oranı aynı ayda yüzde 5,0 olarak kaldı.

  Okumaya devam et...
 • Çeyrek altın ne kadar? 4 Aralık altın fiyatları

  Çeyrek altın ne kadar? 4 Aralık altın fiyatları

  Altın türleri yıl içinde bir çok değer kazanıp kaybetse de vatandaşlar arasında rağbet görüyor.İnsanların tercihi genel olarak tarih değiştiğinde, değeri değişmeyen altın türleri oluyor. Doların akşam saatlerindeki alış fiyatı 2,8868 ve satış fiyatı ise 2,8873 liradır. Euronun sabah saatlerindeki alış fiyatı 3,0567 ve satış fiyatı ise 3,0583 liradır.

  Okumaya devam et...
 • ECB'den sonra gözler ABD istihdam verilerinde

  ECB'den sonra gözler ABD istihdam verilerinde

  ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen , ABD Kongresi'nin Ortak Ekonomik Komitesi'nde yaptığı açıklamalarda, "İşgücü piyasasına yeni girenlere istihdam sağlama kapsamında muhtemelen aylık 100 bin yeni iş yeterli olur" ifadelerini kullanmıştı.

  Okumaya devam et...
 • Dolar, euro, altın fiyatları ne kadar? 03.12.2015

  Dolar, euro, altın fiyatları ne kadar? 03.12.2015

  Altın fiyatı yükselecek diye bekleyenler satmıyor, altın fiyatları düşsün de yatırım yapalım diye bekleyenler almıyor. Şüphesiz ki, dünyanın en değerli metalleri arasında yer alan altın günümüze kadar pek çok ekonomi piyasasının gündemini oluşturmaktadır.

  Okumaya devam et...
 • Moody's Türkiye'nin kredi notunu korudu

  Moody's Türkiye'nin kredi notunu korudu

  Böylece Türkiye'nin notu yatırım yapılabilir seviyede kalmaya devam etti. Kuruluş tarafından yapılan açıklamada Türkiye' nin kredi notunun uzun süren seçin sürecinde korunan ekonomik direnç ve güçlü mali ölçütlerini yansıttığını belirtti.

  Okumaya devam et...
 • OPEC, petrol üretim seviyesinde değişikliğe gitmedi

  OPEC, petrol üretim seviyesinde değişikliğe gitmedi

  Avusturya'nın başkenti Viyana'da toplanan OPEC zirvesinden günlük petrol hedefini 31,5 milyon varile çekme kararı çıktı. Örgüt, en son üretim tahmini doğrultusunda olan bir seviyede petrol üretim hedefinin ayarladı. OPEC'in kararını özellikle yıllardır ambargolar sebebiyle potansiyelinin çok altında ihracat yapabilen İran'ın üretimi artırmaya kararlı olması etkiledi.

  Okumaya devam et...
 • Çeyrek altın ne kadar? 4 Aralık 2015

  Çeyrek altın ne kadar? 4 Aralık 2015

  Altın fiyat değerleri gündemdeki hadiselerden ne tür etki alacak? Altın fiyatı haftanın son gününe hızlı başladı. Yukarı doğru bir seyir izleyen altın fiyatlarında son durum. Dünya'nın en değerli madeni olan altın sürekli insan elinde farklı şekillerde işlenmiştir. Altın , parlak sarı rengi ve ışıltısıyla göz alan çok ağır bir metaldir.

  Okumaya devam et...
 • TL'lik asgari ücrette vergi düşüşü olmayacak

  TL'lik asgari ücrette vergi düşüşü olmayacak

  Asgari Ücret 1300 TL Olacak mı? " BİZ ASGARİ ÜCRETİN YIL BOYUNCA TAM OLARAK OLARAK ÖDENMESİNİ ÖNERİYORUZ " İşçi kesimi adına konuşma yapan Türk-İş Temsilcisi Nazmi Irgat, " Yepyeni güven oyu alan hükümetimizin bin 300 lira olarak açıkladığı en az para tespitinin komisyonumuzda objektif verilerde esas alınarak gerçekten işçilerin yaşam koşullarının iyileştirileceği bir yapıyı dengeleyeceğini umutla bekliyoruz.

  Okumaya devam et...
 • Avrupa Merkez Bankasından faiz kararı

  Avrupa Merkez Bankasından faiz kararı

  Banka marjinal borç verme faizini -yüzde 0,3'te bıraktı. MEVDUAT FAİZİNİ AŞAĞI ÇEKTİ Analistlerin beklentileri doğrultusunda gerçekleşen mevduat faiz indirimi, paralarını ECB'de tutan bankaların maliyetini artırarak daha fazla kredi verilmesini teşvik etmeyi amaçlıyor.

  Okumaya devam et...
 • FED Başkanı Yellen: Faiz Artışını Ertelemek Riskli

  FED Başkanı Yellen: Faiz Artışını Ertelemek Riskli

  Yellen, ekonominin ilerleme gösterdiğini ancak Fed'in 2016 ekonomisine ihtiyatlı yaklaştığını ifade etti. Yellen'in konuşmasında ekonomideki görünüm, yükselen dolar ve Fed'in diğer gelişmiş ülke merkez bankalarıyla farklılaşan para politikasına dair fikirlerinin yanı sıra faiz artışı sonrasına yönelik politikanın nasıl evrileceğine dair ipuçları aranacak.

  Okumaya devam et...
 • FED Başkanı Yellen: Ekonomi faiz artışı için hazır

  FED Başkanı Yellen: Ekonomi faiz artışı için hazır

  Bu zayıflıklara karşılık ABD'de istihdam görünümü güçlü seyrini sürdürüyor. İstihdamdaki iyileşme enflasyon beklentilerimizde güven kazanmamızı sağladı. Atlanta Fed Başkanı Dennis Lockhart, bugün icra ettiği değerlendirmelerde sıfıra yaklaşan faizin birlikte çabuk gidiş politikası olduğunu, ekonominin bundan sonra çabuk birlikte halde olmadığını ve çabuk gidiş sonrasını tefekkür zamanının geldiğini söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Asgari Ücret Tespit komisyonu toplandı

  Asgari Ücret Tespit komisyonu toplandı

  Asgari ücretin standardını yükseltmenin yanı sıra hayatın standartlarını da yükseltmenin gayretinde olduk. Reformlar, değişimler önemli bir biçimde ülkemize katkı sağlamıştır. Paydaşlarımızla, toplumumuzun bütün kesimleri ile en güzel noktaya getirebilecek düzenlemeleri yalnızca bir iki maddenin etrafında yoğunlaşarak değil tam bir reformu sağlamak suretiyle inşallah gerçekleştirmeye çalışacağız.

  Okumaya devam et...
 • İstanbul Bayrampaşa metrosunda patlama

  İstanbul Bayrampaşa metrosunda patlama

  Vatandaşlar bomba paniği yaşadı. Taksim ve Çevresinden de duyulan patlama sonrası olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden alınan bilgiye göre, patlama sonrası Yenikapı-Atatürk Havalimanı metro seferleri tek hat üzerinden gecikmeli olarak yapıldığı öğrenildi.

  Okumaya devam et...
 • Kış lastiği takma zorunluluğu başladı

  Kış lastiği takma zorunluluğu başladı

  Bu kapsamda trafik polisleri, farklı noktalarında uygulama yaptı. Kış lastiklerinin 7 derecenin altındaki hava şartlarında yol tutuşlarını artırdığını kaydeden Sefer Yerebakan, bu nedenle kış lastiği sadece karlı ve buzlu havalar için değil, hava sıcaklığının 7 derecenin altına düştüğü zamanlarda da kullanılmasının zorunlu olduğuna dikkat çekti.

  Okumaya devam et...
 • Eskişehir’de gençler "yastık savaşı" yaptı

  Etkinlik esnasında, alım satım merkezi önünde enteresan görüntüler oluştu. Amerika'nın New York kentinde stres atmak amacıyla düzenlenen ve kısa sürede dünyanın pek çok kentinde organize edilmeye başlayan yastık savaşı, 2008 yılında ekonomik krizin başladığı yer kabul edilen Wall Street'teki New York Borsası önünde düzenlenmişti.

  Okumaya devam et...
 • Sur ilçesindeki sokağa çıkma yasağı sona erdi

  Sur ilçesindeki sokağa çıkma yasağı sona erdi

  Ev ve iş yeri sahipleri yaralarını sarmaya çalışırken, maddi hasarlarının karşılanmasını talep etti. Diyarbakır'da Baro Başkanı Tahir Elçi ve Ahmet Çiftaslan ve Cengiz Erdur adlı iki polisin öldürüldüğü saldırının yaşandığı Sur ilçesinde altı mahalle ve bir caddede ilan edilen sokağa çıkma yasağı sona erdi.

  Okumaya devam et...
 • İran uyruklu kadın otel odasında ölü bulundu

  İran uyruklu kadın otel odasında ölü bulundu

  Olay saat 18.00 sıralarında Cihangir Mahallesi Şehit Ahmet Çıkmazı'nda bulunan bir otelde meydana geldi. İddiaya göre, şizofreni ve kanser hastası olduğu öğrenilen İran uyruklu Simin Khademi, kanser tedavisi için 6 ay önce oğlu ve eşiyle birlikte İstanbul'a geldi.

  Okumaya devam et...