Londravizyon
 • Aydın 4. Tarım Gıda Ve Hayvancılık Fuarı Açıldı

  Aydın 4. Tarım Gıda Ve Hayvancılık Fuarı Açıldı

  Açılışta konuşan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın'da yaşanan fuar alanı sıkıntısını Aydın Tekstil Alanı'nı fuar alanı yaparak çözmeyi hedeflediklerini söyledi. Mesut Özakcan, bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Aydın Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı'nı ziyaret etti. Bize gelenlerinde ilimizin ticaretine katacağı katkı yadsınamaz hem sinerji hem gıda hem konaklama açısından pek çok alışveriş imkanı oluşturacaktır.

  Okumaya devam et...
 • Borsa Günün İlk Yarısında Yükseldi

  Borsa Günün İlk Yarısında Yükseldi

  Borsa İstanbul 100 (BIST) endeksi yüzde 0,52'lik yükselişle sürekli müzayede işlemlerine verilen ar... Günün kazandıran iki sektör endeksi yüzde 0,43 ile "bilişim" ve yüzde 0,41 ile "ticaret", en çok değer kaybeden sektör endeksi ise yüzde 4,14 ile " madencilik " oldu.

  Okumaya devam et...
 • Emeklilerin 17 ilde 4.354 konut için başvuruları yarın başlıyor

  Emeklilerin 17 ilde 4.354 konut için başvuruları yarın başlıyor

  Toki emekliye ev projesi ile bir çok emekliyi sevindirmeye hazırlanırken toki başvuru şartları neler sorusu yeniden merak edilmeye başlandı. Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) nin birlikte hayata geçirdikleri Beydağı Kentsel Dönüşüm Projesi sonucunda 1015 konut, çekiliş sonucunda sahiplerine teslim edildi.

  Okumaya devam et...
 • Otomotiv üretimi Ocak-Kasım döneminde % 17 arttı

  Otomotiv üretimi Ocak-Kasım döneminde % 17 arttı

  Sektörün Kasım ayı toplam üretimi yüzde 12 artışla 126 bin 236 adete, otomobil üretimi yüzde 5 artışla 78 bin 872 adete yükseldi. Bu dönemde otomobil pazarı yüzde 28 arttı ve 611 bin adet olarak gerçekleşti. 2014 yılında satışların 2013 yılına göre azalma kaydettiği dikkate alınırsa 2015 yılı ilk onbir ayında toplam pazarın, 2013 yılı aynı dönemine göre yüzde 12 oranında arttığı görülüyor.

  Okumaya devam et...
 • Bursa ve Balıkesir'de otoyol için 'acele kamulaştırmaya' itiraz

  Bursa ve Balıkesir'de otoyol için 'acele kamulaştırmaya' itiraz

  Yapımı devam eden ve İstanbul ile İzmir arasını 3,5 saate indirecek olan otoyolun geçtiği bölgeler için son yılların en büyük kamulaştırma kararı alındı. Proje kapsamında Balıkesir'den geçecek yol için Bakanlar Kurulu, Susurluk'ta bulunan bazı araziler için acele kamulaştırma kararı aldı. Bakanlar Kurulu kararına göre Bursa'nın Kadırga, Büyükbalıklı, Çaylı, Konaklı, Canbalı, Canbaz, Gönü, Harmanlı, Hürriyet, Muratlı, Runguçpaşa, Seyran, Yolağızı, Taşpınar, Subaşı, Sırabademler, Karakoca, ...

  Okumaya devam et...
 • Yeni yılın ilk müjdesi emekli maaşlarına zam geliyor

  Yeni yılın ilk müjdesi emekli maaşlarına zam geliyor

  Ocak 2016 itibariyle asgari ücretin 1300 TL'ye çıkacak olması emeklileri de umutlandırdı. Net asgari fiyat bekar çalışana göre hesaplandığı için, evli ve çocuklu asgari fiyatlılar daha yüksek gelir ele geçirecek. Emekli maaşı zamları konusunda meklenen haber geldi, 2016 Ocak zamları netleşmeye başladı. SSK ve Bağ-Kur emeklileri, 2016'in Ocak ayında 2015'in ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon kadar zam alacak.

  Okumaya devam et...
 • 'Asgari ücret bin 900 lira olsun'

  'Asgari ücret bin 900 lira olsun'

  DİSK'e ilişkili sendika temsilcileri, işçiler ve sendika yöneticilerinin katılımıyla Mecidiyeköy Alanı'nda basın izahı inşa ederek en az fiyatın net 1900 TL olması çağrısında yer aldı. 2015 yılı kişi başına düşen milli gelir tahmini 2 bin lira civarındadır. Dört kişilik asgari ücretlinin evine, kiş başına milli gelirin birinin bile düşmemesi çarpıcıdır.

  Okumaya devam et...
 • Benzine ikinci indirim geldi

  Benzine ikinci indirim geldi

  Konya'da litresi ortalama 4,36 lira olan benzinin fiyatı 4,32, Ankara'da litresi ortalama 4,34 lira olan benzinin fiyatı 4,30 lira oldu. Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre ufak çaplı değişiklikler gösteriyor .

  Okumaya devam et...
 • Yasal takibe uğrayanlar 1.15 milyon kişiyi aştı!

  Yasal takibe uğrayanlar 1.15 milyon kişiyi aştı!

  Bireysel kredi borcundan dolayı yasal takibe uğrayanların sayısı Ekim ayı itibari ile 617 bin kişi arttı. Ekim 2015 ve Ekim 2014 rakamları 10 aylık dönemde takibe girmiş tekil kişi sayısını gösterir . Bankalararası Kart Merkezi verilerinden derlenen bilgilere göre, Eylül 2015 itibarıyla kredi kartı sayısı 57 milyon 988 bin, banka kartı sayısı da 113 milyon 193 bin 545 oldu.

  Okumaya devam et...
 • Gazprom: Umarız Aklıselim Kazanır, Türkiye ile İlişkiler Düzelir

  Gazprom: Umarız Aklıselim Kazanır, Türkiye ile İlişkiler Düzelir

  Hürriyet'te Nerdun Hacıoğlu imzasıyla yayınlanan habere göre, Rusya ile Türkiye arasında patlak veren krizde Rusya bütçesinin en büyük gelir kalemini sağladığı doğalgaz şirketi Gazprom da tedirgin olmaya başladı. Gazprom yetkilisi, "Projeyle ilgili ciddi riskler görmüyorum". 4 hat beraberinde yıllık 65 milyar metre küp doğalgaz nakilni öngören boru hattı projesi, Ukrayna'yı by-pass yaparak, Rusya'dan Türkiye'ye ve ardından Avrupa'ya doğalgaz ihracı için planlandı.

  Okumaya devam et...
 • KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? Tıkla öğren!

  KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? Tıkla öğren!

  Ancak öğrenciler tarafından merakla beklenen KYK burs sonuçlarının Aralık ayı içerisinde açıklanması bekleniyor. Türkiye'de milyonlarca öğrencinin ÖSYM tarafından yapılan üniversite sınavları ile birlikte lisans eğitimi almaya hak kazanmaları durumunda Gençlik ve spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından sunulаn kredi/burs ve yurt hizmetlerine başvuruda bulunabilme hakkına sahip olabiliyor.

  Okumaya devam et...
 • Petrol Fiyatları 6,5 Yılın En Düşüğüne Geriledi

  Petrol Fiyatları 6,5 Yılın En Düşüğüne Geriledi

  Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) Cuma günü Viyana'da yapılan toplantıda petrol üretiminde kısıtlamaya gitmedi. OPEC'in petrol üretimini kısmaması fiyatlamaya negatif yansıdı. WTI'nın varili şu dakikalarda 38,60 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Uluslararası piyasalarda petrol fiyatları OPEC üyelerinin üretimi kısma konusunda anlaşamamaları ve tarım dışı istihdam verileri sonrası güçlenen ABD Doları'nın etkisiyle 2015'in en düşük seviyesine doğru aşağı hareketini devam ...

  Okumaya devam et...
 • Türkiye-Azerbaycan nakliye bedellerinde 'gardaşlık' indirimi

  Türkiye-Azerbaycan nakliye bedellerinde 'gardaşlık' indirimi

  Elitaş, Kayseri Ticaret Odаsı (KTO) tarafından bir otelin toplantı salonunda sanayicilerle gerçekleştirilen "Kayseri'nin geleceği "konulu istişare toplantısında yaptığı konuşmada, Azerbaycan doğalgaz boru hattındaki pаtlаmа nedeniyle hayatını kaybeden 31 kişiye Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa, Azerbaycan'а da başsağlığı dilеdi".

  Okumaya devam et...
 • 200 bin taşerona kadro için süreç başladı

  200 bin taşerona kadro için süreç başladı

  Taşeron torba yasası ne zaman çıkacak? Milyonlarca taşeronun gözü kulağı bakanlıktan gelen açıklamaya çevrilmiş durumda. Ancak beklenilenin aksine kamuda taşeron sona ermeyecek. Yasa çıkmıştı, bir bakanlar kurulu kararı yayımlanması gerekiyor. Hükümet kurulamadığı için gerekli netice alınamadı. Kamuda çalışan taşeronlara iş güvencesi getirdik.

  Okumaya devam et...
 • Benzine 8 Kuruş İndirim Yapıldı | İstanbul, Ankara ve İzmir'de Benzinin Litre Fiyatı

  Benzine 8 Kuruş İndirim Yapıldı | İstanbul, Ankara ve İzmir'de Benzinin Litre Fiyatı

  Benzin fiyatı İstanbul'da 4,40 TL'den 4,32 TL'ye, İzmir'de ise 4,41 TL'den 4,33 TL'ye gerileyecek. Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre değişiklikler gösterebiliyor. Bugün, saat 16:00 itibariyle Brent ham petrolünün varil fiyatı yüzde 3'e yakın düşüşle 41,91 dolardan işlem görüyor. Grup, 18 aydır uymadığı günlük 30 milyon varil olan önceki üretim tavanını bir kenara bıraktı.

  Okumaya devam et...
 • Çeyrek altın ne kadar? 4 Aralık altın fiyatları

  Çeyrek altın ne kadar? 4 Aralık altın fiyatları

  Son zamanlarda Altın fiyatların kıpırdanmalar var, Bu kıpırdanmalara binaen altın fiyatları ve çeyrek altın fiyatlarındaki gelişmeler an be an takip edilmektedir. İşte 4 Aralık 2015 altın fiyatları nihai vaziyet! Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 108,85 lira olduİstanbul Kapalıçarşı'da çeyrek altın fiyatları ne kadar olduğu haberimizde...

  Okumaya devam et...