Londravizyon
 • Fikirtepe

  Fikirtepe "güçbirliği" ile değer kazanacak

  Fikirtepe Platformu kendini tanıttı. Başkanlığını Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu'nun yaptığı platform, dün Fikirtepe'deki son durumu paylaştı. Fikirtepe'nin benzer lokasyonlara göre fiyat avantajıyla da öne çıktığının altını çizen Fikirtepe Platformu Başkanı Ali Nuhoğlu , "Yatırımcılar için İstanbul'un en cazip bölgesinde yer alıyoruz.

  Okumaya devam et...
 • 100 bin Taşeron İşçiye Kadro Müjdesi

  100 bin Taşeron İşçiye Kadro Müjdesi

  Taşeron işçilerin kadroya alınması ile ilgili çalışmalarına hız veren hükümet, seçimden sonra ilk etapta 100 bin taşeronu kadroya almaya hazırlanıyor. Esas işlerde taşeron çalıştırılamayacak. Çalışma şartları iyileştirilecek, yıllık izinlerde de değişikliğe gidilecek. Yardımcı işler hizmеt аlımı yoluyla yapılacak.

  Okumaya devam et...
 • CNBC-e gidiyor, TLC geliyor!

  CNBC-e gidiyor, TLC geliyor!

  Discovery Communications, satın aldığı CNBC-e'nin yayınına Kasım ayında son vereceğini duyurdu. Discovery Avrupа'da pеk çok alanda hem ücrеtli hem de ulusal kаnаllаrı bаşаrı ile yönetiyor. Fear the Walking Dead'in Amerika'da kısa süre önce meydana gelen ilk vizyonu, 10.1 milyon izleyici ile tv geçmişine geçti ve kablolu gösterim tarihinde toplam seyircide bir numaralı ilk yayınlanma oldu.

  Okumaya devam et...
 • Twitter'a dev ortak geldi!

  Twitter'a dev ortak geldi!

  Daha önceki hisse oranı ise yüzde 3'tü. Mart ayında bu listeyi gösteren Twitter, El-Velid bin Talal’a bu listede toprak vermemişti. Suudi Prens El-Velid bin Talal , mikro blog sitesi Twitter'daki hisse payını arttırdı. 2006 yılında San Francisco'da kurulan Twitter kısa sürede sosyal medyada kendisine önemli bir yer edinmiş ve 350 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşmıştı.

  Okumaya devam et...
 • Toki Başkanı:emeklilerin Beklediği 200 Bin Konut İçin Çalışmalar Hızlandırıldı

  Toki Başkanı:emeklilerin Beklediği 200 Bin Konut İçin Çalışmalar Hızlandırıldı

  Bu bir seçim vaadi değil, TOKİ'nin rutin işleri diyen İdarenin Başkanı Mehmet Ergün Turan, emekli konutları için flaş açıklamalarda bulundu. Ergün Turan, "Başbakanımızın müjdelediği 200 bin yeni ev ile başta emeklilerimiz olmak üzere, dar gelirli vatandaşlarımızı 250 TL taksitle yuva sahibi yapmak için faaliyetlerimizi hızlandırdık." dedi.

  Okumaya devam et...
 • Miras meselesinden tartıştığı ablasını cadde ortasında öldürdü

  Olay yerinde detaylı inceleme yapan polis 7 adet boş kovan buldu. Abla ile kardeş arasında yaşanan tartışma üzerine Mustafa Deniz, üzerinde taşıdığı tabanca ile Fazilet Deniz'e arka arkaya ateş etti. Diğer yandan, Fazilet D'nin cenazesi Şehitkamil Devlet Hastanesi morgundaki işlemlerinin ardından Gaziantep Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Ablasını öldüren Mustafa Deniz ise polis ekipleri tarafından kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı.

  Okumaya devam et...
 • Bakan Alaboyun:

  Bakan Alaboyun: "G20 Enerji Erişim Eylem Planı Geleceğimiz İçin Önemli Bir Adım"

  Uluslararası Enerji Ajansı'nın (İEA) verilerine göre 1.1 milyar şahıs elektriğe erişimi yok, 2.6 milyar şahıs de temiz yemek yapma imkânına sahip değil. Bu bağlamda çabalarımız Sahraaltı Afrika'ya odaklandı. Afrika'dan katılımcıları da bir araya getirdik. "Çalışmalarımız sonucunda G-20 Enerji Erişim Eylem Planımızı ortaya çıkardık".

  Okumaya devam et...
 • Banker Kastelli'nin yeni mağdurları çıktı

  Banker Kastelli'nin yeni mağdurları çıktı

  Ticaret mahkemesi geçtiğimiz günlerde kararını verdi. Avcılar Tapu Dairesi'nden alınan bilgilere göre arazilere yönelik bayram öncesinde gelen tedbir kararı şu anda devam ediyor ve alım-satım isteyenler mahkeme kararını bekliyor. YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik'e aittir. Duruşmada davalı avukatları tedbir talebinin reddini istedi.

  Okumaya devam et...
 • 2016 Şubat için MEB Maliyeden 40 bin Atama Kadrosu Talep Etti

  2016 Şubat için MEB Maliyeden 40 bin Atama Kadrosu Talep Etti

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın önceki gün Eskişehir'de öğretmen atamalarıyla ilgili yaptığı açıklama heyecan yarattı. Yasa gereği yılda bir kez nakil yapılabiliyor. MEB tarafından yönetmelik değişikliğiyle Şubat atama döneminde 40 yaş sınırının kaldırıldığı öğretmen atamalarında, 108 branşta 75 bin 962 onaylı başvuru gerçekleşti.

  Okumaya devam et...
 • 2015-2016 KYK kredi ve burs başvuruları ne zaman?

  Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada yurt başvurularının 17 Ağustos 2015 Pazartesi gecesi saat 23:59'da sona ereceği hatırlatılarak, internet üzerinden alınacak başvurulardan; ilk kez üniversite kazanan öğrencilerle ara sınıflarda okuyan öğrencilerin yararlanabileceği belirtildi.

  Okumaya devam et...
 • Abdurrahim Boynukalın’dan Ahmet Hakan’a telefon

  Abdurrahim Boynukalın’dan Ahmet Hakan’a telefon

  Bunlar dayak yememişler hiç. Boynukalın, dinlenmekte olan Ahmet Hakan'ın yerine telefonda kardeşi Mahmut Hakan ile görüştü. Gözaltına alınan şahıslarla ilgili yapılan ilk incelemede içlerinden ikisinin başta uyuşturucu madde ticareti yapma, silahla yağma, tehdit gibi birçok suç kayıtlarının olduğu görülmüş, şahıslar haklarındaki tahkikat tüm boyutlarıyla yürütülmekte olup tamamlanmasının ardından adli mercilere sevk edilecektir.

  Okumaya devam et...
 • Tek kurşunla hayatlarına son verdiler

  Tek kurşunla hayatlarına son verdiler

  Burada alkol alan iki çift daha sonra kafa kafaya verdi. Zeynep Büke Toku çantasından silah çıkardı. Daha sonra da Zeynep Büke Toku, silahı çıkararak kendi kafasına dayadı. Nazif Tuğrul Sağlam ise kaldırıldığı Samatya Devlet Hastanesi'nde yoğun bakıma alındı. Zeynep Büke T. hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti, arkadaşı Nazif Tuğrul S.

  Okumaya devam et...
 • Google domain'ini almayı unuttu! 12 dolara satın alındı

  Google domain'ini almayı unuttu! 12 dolara satın alındı

  Araştırması sırasında karşılaştığı manzara ilginçti, çünkü "Google.com " un hemen yanında satın almaya açık olduğunu belirten yeşil bir gülen surat vardı. Yani Ved, 1 dakikalığına da olsa Google.com'un trafiğini kontrol edebilir konumda bulunmuş. Fakat bu durum sadece 1 dakika sürebildi ve Google, kendi domain'ini hemen geri aldı.

  Okumaya devam et...
 • Antalya’da polis koruması altında kadın cinayeti

  Antalya’da polis koruması altında kadın cinayeti

  Kısa süre önce Ahmet T.'nin eski eşinin yanına dönerek birlikte yaşamaya başlaması üzerine Emine T. boşanma davası açtı. Tehditler üzerine polise şikayetçi olan Emine Tektaş, eşi hakkında uzaklaştırma kararı aldırdı. Ahmet Tektaş, olay yerinden kaçtığı otomobilin içinde aynı tüfekle başına ateş ederek canına kıydı. Gözü dönen Ahmet Tektaş, pompalı tüfekle 2 el ateş ederek göğsünden vurduğu Emine Tektaş'ı öldürdükten sonra kaçtı.

  Okumaya devam et...
 • "Fiat Egea" banttan indi

  Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'da 40 ülkeye ihraç edilecek. "Türkiye'nin istikrarlı büyümesi için kalıcı sanayi projelerine ihtiyacı var. Sanayi yatırımlarının artması ve bu alandaki adımların çok boyutlu düşünerek atılması büyük önem taşıyor".

  Okumaya devam et...