Londravizyon
 • Dow Chemical ve DuPont birleşti

  Dow Chemical ve DuPont birleşti

  Birleşme sonrası yeni şirketin DowDuPont olacağı belirtildi. DowDuPont " un CEO " su DuPont " tun şimdiki CEO " su Ed Breen olacak . Dow Chemical'ın CEO'su Andrew Liveris birleşme hakkında, " Bu birleşme kimya sektöründe oyunun kurallarını kökünden değiştirecek" dedi.

  Okumaya devam et...
 • Ofton'dan yeni proje Elysium Soul Beyoğlu

  Ofton'dan yeni proje Elysium Soul Beyoğlu

  Elysium Soul Beyoğlu, lokasyonundan konseptine kadar her şeyiyle Beyoğlu ruhunu yaşayabileceğiniz bir proje olacak. Bodrum'da Elysium Miramar Bodrum projemiz başladı. Altun da projedeki, bağımsız birimlerin metrekare fiyatlarının 9 -14 bin TL arasında değiştiğini belirterek, " Elysium Soul Beyoğlu , yükseleceği bölgenin çehresini değiştirecek bir proje olacak" diye konuştu.

  Okumaya devam et...
 • Rusya Türk pişmaniyelerine de engel koydu!

  Rusya Türk pişmaniyelerine de engel koydu!

  Krizin ardından, 20 bin dolarlık pişmaniyenin bulunduğu bir TIR, Rusya'nın Türk ürünlerine koyduğu ambargo nedeniyle geri çevrildi. Moskova’da hazne açtık. Geçen yıl Kasım ayında Rusya pazarına girdiklerini söyleyen Mustafa Şahin, " Ruslar, pişmaniyeyi çok beğendi ". Depomuzu kapattık, gönderdiğimiz pişmaniyeleri ülkeye sokmadılar’ dedi.

  Okumaya devam et...
 • Marmara'da soğuk ve gaz alarmı!

  Marmara'da soğuk ve gaz alarmı!

  Gaz tüketiminin elan da çoğalması yerinde acemi önlemler devreye konulacak. Gaz- Bir Başkanı Yaşar Aslan, soğuk havanın yurdun tümünü etkilemesi şeklinde tüketimlerin baş döndürücü yükseleceğini belirtti. Doğalgazın müesses güçteki oranı yüzdelik 33.35 bulunmasına rağmen çarpıcılık üretimindeki oranı % 45-50’lerde. Enerji yönetimi doğalgaz arzında bir sıkıntı olması durumunda önceden harekete geçerek bazı santrallara yazı göndererek 'yarı kapasiteye' düşün talimatı verdi .

  Okumaya devam et...
 • Motorine 7 kuruşluk indirim

  Motorine 7 kuruşluk indirim

  Fiyatlar bazı şirketler arasında 2-3 kuruşluk farklılıklar gösterebilir. Son Dakika Haber! Motorinde 7 kuruş indirim ŞOK Haber, çok önemli flaş gelişmeler yaşanıldı.

  Okumaya devam et...
 • Milli Piyango'nun özelleştirilmeside kritik süre doluyor

  Milli Piyango'nun özelleştirilmeside kritik süre doluyor

  Daha sonraki süreçte ÖİB, Net Şans-Hitay OGG'yi lisans sözleşmesi imzalamak için davet etmiş, söz konusu ortak girişim grubunun talebi üzerine verilen süre, 26 Şubat 2015'ten 15 Nisan 2015'e uzatılmıştı. "Milli Piyango'yu özelleştirme irademiz aynen devam ediyor" diyen Ağbal, "En kısa sürede hazırlıklarımızı yapıp Milli Piyango'yla ilgili özelleştirme işlemlerini de tekrar yapacağız" diye konuştu.

  Okumaya devam et...
 • Manisa Travel Turkey İzmir Fuarında Tanıtılacak

  Manisa Travel Turkey İzmir Fuarında Tanıtılacak

  Turizm Fuar ve Kongresi 9. kez kapılarını açtı. Çok yoğun bir katılımla gerçekleştirilen Travel Turkey İzmir Fuarı açılışına Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal da katıldı. Büyükşehir Belediyesi , Valilik, sektör temsilcileri birlikte İzmir'i ve kent turizmini masaya yatıracağız. Ama bir çok şey daha yapmamız gerekir. THY'den sefer koymasını istemek bir şey ifade etmiyor.

  Okumaya devam et...
 • Ekim 2015 ayı cari açık rakamları açıklandı - HABERTURK

  Ekim 2015 ayı cari açık rakamları açıklandı - HABERTURK

  Bunun sonucunda, on iki aylık cari işlemler açığı 38 milyar 109 milyon dolar oldu. Açıklamada şöyle denildi: "Bu gelişmede, ödemeler dengesi tablosundaki dış ticaret açığının bir önceki yılın aynı ayına göre 2.326 milyon ABD doları azalarak 2.356 milyon ABD dolarına düşmesi etkili olmuştur".

  Okumaya devam et...
 • 3. Çeyrek Büyüme Rakamı Açıklandı

  3. Çeyrek Büyüme Rakamı Açıklandı

  Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, üçüncü çeyrek büyüme rakamlarını değerlendirdi. Reformlarla Türkiye’nin küresel rekabet zincirinde yukarı çıkmasını sağlayacağız; sürdürülebilir büyümeyi artıracağız, orta vadede cari açık/GSYH’yi yüzde 3'ün altına indireceğiz” dedi.

  Okumaya devam et...
 • Türkiye başarılı bir büyüme performansı sergiledi

  Türkiye başarılı bir büyüme performansı sergiledi

  Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, üçüncü çeyrekte büyümenin hususi kol talebi öncülüğünde gerçekleştiğini, Türkiye açısından 2016’nın çok daha iyi olacağını belirterek, reformların yaşama geçileceğini ve gelişme potansiyelinin artacağını söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Üçüncü Çeyrek Büyümesi Yüzde 4

  Üçüncü Çeyrek Büyümesi Yüzde 4

  Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir, teşekkür ederiz. Türkiye ekonomisi 2015 yılının üçüncü çeyreğinde sürpriz bir büyüme gerçekleştirdi. Hizmet sektörünü yaratan faaliyetlerin toplamında katma değeri, 2015 seneyin üçüncü çeyreğinde bir evvelki senenin benzer çeyreğine göresabit ücretlerle yüzde 5 artışla 19 milyar 783 milyon TL, cari ücretlerle yüzde 11,2 artışla 283 milyar 360 milyon TL oluyor.

  Okumaya devam et...
 • Travel Turkey İzmir Fuarı

  Travel Turkey İzmir Fuarı

  Bunu sektörle beraber yapacağız. "Kastamonu turizmi açısından çok önemli bir fuar ve katılımcıların standımıza olan ilgisi memnuniyet verici" diye konuştu. "Travel Turkey İzmir'in bu duygularla başarılı geçmesini diliyorum". Ülkemizin turizm zenginliklerini yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentelere, satın alıcılara ve tatil planı yapmakta olan son tüketicilere göstermeyi hedefleyen Uluslararası Fuar'a, 30 ayrı ülkeden 902 katılımcı firma 67 ülkeden ziyaretçi bulunuyor.

  Okumaya devam et...
 • Başbakan Yardımcısı Şimşek, Büyüme Rakamlarını Değerlendirdi

  Başbakan Yardımcısı Şimşek, Büyüme Rakamlarını Değerlendirdi

  Kasım seçimleri sonrası vatanımızda siyasal görünümün iyileşmesi ve dört salname nüfuz çağında reformları çabucak uygulamaya koyacak olmamız, mutedil vadede kaslı ülkelerle arayı kapatmaya bitmeme edeceğimizi göstermektedir.’. Siyasi belirsizlik ortamı ile başlayan ve ülkemizin dünya sahnesinde söz sahibi olmasından rahatsızlık duyanlar tarafından terör olayları ile tırmandırılmaya çalışılan kaos ortamına ve ABD ve Çin kaynaklı küresel ekonomik dalgalanmalara rağmen piyasa beklentilerinin ...

  Okumaya devam et...
 • Ekim ayı cari açık rakamları açıklandı işte o rakamlar?

  Ekim ayı cari açık rakamları açıklandı işte o rakamlar?

  Parasal olmayan altın kaleminde 2014 Ekim ayı içinde 356 milyon dolar tam olarak dışalım, bu yılın benzer ayı içinde 478 milyon dolar tam olarak ihracat görüldü. Doğrudan yatırımlardan kaynaklanan net girişler (net yükümlülük artışı), bir önceki yılın aynı ayına göre 158 milyon dolar azalarak 367 milyon dolar tutarında gerçekleşti.

  Okumaya devam et...
 • Nihat Özdemir: Atatürk Havalimanı kapanacak

  Nihat Özdemir: Atatürk Havalimanı kapanacak

  Avrupa ve Asya-Pasifik bölgeleri tarafından düzenlenen 'Airport Exchange 2015' etkinliğine ev sahipliği yaptı. Özdemir, " Şu anda Türk havacılık alanının büyümesine bakmış olduğunuzda bu 80 ile 90 milyon arasındaki yolcuyu ferah ferah ulaşabileceğimizi ve bizim1'inci hamle dediğimiz havalimanımızın da 100 milyona genişliğinde yolcuyu taşıyabileceğini hesaplıyoruz".

  Okumaya devam et...
 • Asgari ücrette ikinci görüşme yarın

  Asgari ücrette ikinci görüşme yarın

  Türk-İş’in ev sahipliğinde gerçekleşecek toplantıya, 5 işçi, 5 işveren, 5 de talih mümessili edinmek üzere, 15 insan katılacak. Komisyonda iştirakçi kesimini Türk-İş, çalıştıran yönünü ise Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) asimilasyon edecek.

  Okumaya devam et...
 • ABD'nin petrol üretimi 570 bin varil düşecek

  ABD'nin petrol üretimi 570 bin varil düşecek

  Her iki petrol türünde de endeksler bugün itibariyle yüzde 6 geriledi. Analistler, cuma günü gerçekleşen OPEC 168. Bakanlar Toplantısı'nda üretimi kısmaya yönelik bir karar çıkmaması nedeniyle petrol fiyatları üzerindeki arz yönlü endişelerin arttığını belirtiyor.

  Okumaya devam et...
 • Akkuyu Nükleer Santrali inşaatı durduruldu mu?

  Akkuyu Nükleer Santrali inşaatı durduruldu mu?

  Konu hakkında bilgi sahibi üst düzey bir yetkili, "Rus jetinin düşürülmesinden sonra proje büyük bir belirsizliğe girdi" dedi. Ancak Rus şirket projeye şu ana kadar 3.5 milyar dolar civarında bir yatırım yaptı. Sözleşme hükümlerinde bir taraflı fesihte ağır tazminat koşulları mevcut. Projenin bir belirsizliğe girdiğini ve beklenen gecikmenin artık daha da ileri bir tarihi kаpsаyаbileceğini kaydеdеn üst düzey bir yetkili, "Kriz ne kаdаr sürer bilеmiyoruz".

  Okumaya devam et...