Londravizyon
 • Ekonomi Değerlendirme Kurulu'nda ilk toplantı

  Ekonomi Değerlendirme Kurulu'nda ilk toplantı

  Başbakan Davutoğlu başkanlığındaki 64. Başbakan Ahmet Davutoğlu Başkanlığında Çankaya Köşkünde Ekonomi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı başlığıyla izlediğiniz video Türkiye'nin önde gelen gelen haber kanalları arasında yer alan A Haber kanalında 13 Aralık 2015 Pazar günü yayınlanan Gece Ajansı adlı programdan alınmıştır.

  Okumaya devam et...
 • Şanlıurfa Travel Turkey İzmir'de Dünyaya Tanıtılıyor

  Şanlıurfa Travel Turkey İzmir'de Dünyaya Tanıtılıyor

  Vali Yardımcısı Ertuğ Şevket Aksoy, Kültür ve Turizm Müdürū Mehmet İhsan Aslanlı ile ekibinin karşıladığı Bakan Ünal, Batman standına tam not verdi. İzmir'de gerçekleşen ve 31 ülkeden binin üzerinde firma ve 43 ülkeden alım heyetinin katıldığı fuarla ilgili açıklama yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak; Valiliğimizi temsilen katıldığımız Travel Turkey İzmir Fuarında standımız yerli ve yabancı ziyaretçiler tarafından ilgi görmekte olup, tatil planı yapmakta olan ziyaretçilere ...

  Okumaya devam et...
 • TÜSİAD: Yeni İpek Yolu kritik önemde

  TÜSİAD: Yeni İpek Yolu kritik önemde

  Diğer yandan, Çin hükümetinin 2015 yılında uygulamaya koyduğu Bir Kuşak Bir Yol projesi, küresel arenada oyunun kurallarını değiştirecek, ekonomik ve politik anlamda büyük önem taşıyan bir girişim. Ancak et ürünleri gibi çeşitli gıda ürünlerinin Çin'e ihracatının önündeki hala var olan engeller göz önünde bulundurulduğunda, bu sürecinin hız kazanmasının çok önemli olduğunu düşünüyoruz.

  Okumaya devam et...
 • Asgari Ücret İçin 2. Kez Toplanıldı

  Asgari Ücret İçin 2. Kez Toplanıldı

  Asgari ücret, halen bekar bir işçi için brüt bin 273 lira 50 kuruş, vergiler ve kesintiler düştüğünde net bin lira 54 kuruş olarak uygulanıyor. Bunun yanında bu bin 300 lirayı ödeyemeyecek olan işverenlerimiz var. Asgari ücretin işverene toplam maliyeti ise bir işçi için bin 496 lira 36 kuruş düzeyinde. Bu rakamlarla geçinen var mı? "Gazetecilerin sorularını da cevaplayan Ergün Atalay, asgari ücretliden alınan verginin kaldırılması konusunda taleplerle ilgili soruya, "Bizim ülkemizde 13 ...

  Okumaya devam et...
 • A Milli Takım'ın Euro 2016'daki Rakipleri Belli Oldu

  A Milli Takım'ın Euro 2016'daki Rakipleri Belli Oldu

  A Milli Takımımızın 8 yıl sonra katıldığı ilk büyük turnuva olan EURO 2016'da grup kuraları çekildi. 24 takım, bir üst tura çıkabilmek için mücadele edecek. 10 Haziran tarihinde başlayacak olan turnuva 10 Temmuz tarihinde sona erecek. 2012'deki son Avrupa Şampiyonası'nda çeyrek finale çıkan Çek Cumhuriyeti , öncesinde ise 1976'da şampiyonluk, 1996'da final ve 2004'de yarı final oynamıştı.

  Okumaya devam et...
 • Asgari ücret 1300 TL ne zaman olacak?

  Asgari ücret 1300 TL ne zaman olacak?

  Burada bizim arzumuz Ocak ayından itibaren bin 300 liranın uygulanması ve kademeyle ilgili sıkıntılarımızın giderilmesi arkasından da çok tehlikeli işlerle ilgili talebimizin değerlendirilmesi. Ama nasıl geçindiğini o geçinenlere sormak lazım. Gazetecilerin sorularını da cevaplayan Ergün Atalay, asgari ücretliden alınan verginin kaldırılması konusunda taleplerle ilgili soruya, "Bizim ülkemizde 13 milyon resmi, 2 milyonda gayri resmi 15 milyon çalışan mevcut".

  Okumaya devam et...
 • Çeyrek altın ne kadar?

  Çeyrek altın ne kadar?

  Başta kullanım kolaylığı, hızlı olması, sadece olması ve kullanıcılarına eşsiz bir deneyim yaşatmasından dolayı altın fiyatlarının bir numaralı sitesidir diyebileceğimiz Menkul.com gerçekten de kullanmaya ve müdavimi olmaya değer bir merkez.

  Okumaya devam et...
 • TÜSİAD Başkanı: Yeni İpek Yolu Çin için kritik bir önem taşıyor!

  TÜSİAD Başkanı: Yeni İpek Yolu Çin için kritik bir önem taşıyor!

  Bu projeyi yaşama etmek düşüncesince oluşturulan ve Türkiye ile beraberce toplanmış 57 ülkenin müessis üyesi yer aldığı Asya Altyapı Yatırım Bankası, projenin vizyonunun ve öneminin konkre göstergesidir. TÜSİAD olarak bu gelişmeleri büyük memnuniyetle karşılıyor, 2016 yılında da Çin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan G20/B20 Zirvesi'nin iki ülke arasındaki işbirliği alanlarının geliştirilmesi anlamında önemli bir fırsat sunacağını düşünüyoruz.

  Okumaya devam et...
 • Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir: Ankara YHT Garı'nın yüzde 80'i tamam

  Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir: Ankara YHT Garı'nın yüzde 80'i tamam

  Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz , Ankara Tren Garı'nın model alınarak mutlaka İstanbul'da da yapılacağını kaydederek, Haydarpaşa'yı işaret etti. Kentin merkezinde yer alan ve 4 bin metrekareye yayılan ofislerde düzenlenecek toplantılar için İstanbul'dan bir işadamı birkaç saat öncesinden yola çıkarak hızlı trenle Ankara garındaki toplantısına zamanında ulaşabilecek.

  Okumaya devam et...
 • Bakan Yılmaz büyüme rakamlarını değerlendirdi

  Bakan Yılmaz büyüme rakamlarını değerlendirdi

  Bakan Yılmaz, GAP'ın sürdürülebilir kalkınma kavramını tam olarak karşılayan çok boyutlu bir programı dönüştüğünü kaydetti. Şehrin mevcut alt yapısıyla ilgili sorunların çözümünü geliştirmemiz gerekiyor. Avrupa Birliği (AB) başta olmak üzere konuya daha fazla ilgi görüyoruz. Dünyanın daha fazla ısınmaması için ülkeler politikalar geliştirmeye çalışıyorlar.

  Okumaya devam et...
 • Türkiye gelişmekte olan ülkeler arasında finansmanı en zayıf olanı

  Türkiye gelişmekte olan ülkeler arasında finansmanı en zayıf olanı

  S&P'nin gelişmekte olan ülkelerin 2016'daki piyasa durumları ve risklerine dair öngörülerini paylaştığı raporu yayımlandı. Türkiye'nin kredi notunun "BB+" olduğu, not görünümünün ise hala negatifte bulunduğu anımsatılan raporda, hangi durumların not görünümünün durağana çevrilmesini sağlayabileceğine ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

  Okumaya devam et...
 • Bakan Yılmaz: Sanayide Enerji Verimliliği Arttırılacak

  Bakan Yılmaz: Sanayide Enerji Verimliliği Arttırılacak

  GAP Bölgesi'nin tamamının kapsayacak olan program, Türkiye'de bir ilki teşkil ediyor. Bunları topladığımız zaman yeşil büyüme yeşil kalkınma ya denk gelen bir durum. "Dolayısıyla bir taşla gerçekten birkaç kuş vurduğumuz alandan bahsediyoruz". Kalkınma Bakanı Yılmaz, "Enerjiyi daha verimli kullandığımızda Türkiye, geleceğe çok daha emin adımlarla yürümüş olacak.

  Okumaya devam et...
 • Dolar 2,94'ü Aştı

  Dolar 2,94'ü Aştı

  Dolar/TL , küresel piyasalarda doların diğer para birimleri karşısında değer kazanmasına paralel 2,96'yı aştı ve 6 Ekim'den bu yana en yüksek seviyesine çıktı. ABD istihdam ve işsizlik rakamları belli bir çizgiye oturmuş görünse de, enflasyonda beklenen ivmenin kaydedilememesi, bu hamlenin gecikmesindeki en önemli faktör olarak değerlendirilebilir.

  Okumaya devam et...
 • Petrol Fiyatları 7 Yılın En Düşüğünde

  Petrol Fiyatları 7 Yılın En Düşüğünde

  Geçen hafta cuma namazı haset Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü’nün (OPEC) yer yağı istihsal miktarında kısıntıya gitmeyeceğini açıklaması ve doğacak hafta Amerika Merkez Bankası’nın (Fed) faizleri artıracağı beklentilerinin dolar talebini çoğaltması da yer yağı tutarları üstündeki baskının bitmeme etmesine defa açtı.

  Okumaya devam et...
 • Turkcell Global Bilgi Erzurum Çağrı Merkezi 10. Yılını Kutluyor

  Turkcell Global Bilgi Erzurum Çağrı Merkezi 10. Yılını Kutluyor

  Yapılan törende çağrı merkezinin kuruluşuna öncülük eden AK Parti Milletvekili Mustafa Ilıcalı ve iş ortağı Mehmet Şener birer konuşma yaparak 10 yılın öyküsünü anlattılar. Bugün Ukrayna dış kaynak çağrı merkezi pazarında gelir olarak birinci sırada. Hayallerime koşmak için ellerimin üzerinde yürümek zorunda kalacağımdan habersizdim, ama hep gülüyordum.

  Okumaya devam et...
 • Şanlıurfa'da TOKİ Konutları İçin Kura Çekildi

  Şanlıurfa'da TOKİ Konutları İçin Kura Çekildi

  Büyükşehir Belediyesi Mehmet Akif İnan Konferans Salonu'da gerçekleşen kura çekilişine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Salonun dolması nedeniyle birçok vatandaş kura çekimini girişlerde ya da salonun yan tarafında bekleyerek izlemeye çalıştı.

  Okumaya devam et...