Londravizyon
 • Bakan Faruk Çelik açıkladı! Türkiye-Rusya krizi 1 Ocak'ta bitiyor mu?

  Bakan Faruk Çelik açıkladı! Türkiye-Rusya krizi 1 Ocak'ta bitiyor mu?

  Umuyorum ki bu diyaloglar şu anki temaslar 1 Ocak'tan itibaren bahse konu olan tedbirlerin uygulanmasını ortadan kaldıracak bir seviyeye ulaşır. Türkiye'nin çabası bu istikamettedir, başarılı oluruz inancındayım. Onunla ilgili enstitülerimiz yeni bir aşı ürettiler, yaygın bir şekilde uygulanıyor. Konunun abartıldığı şekilde olmadığını da özellikle ifade etmek istiyorum.

  Okumaya devam et...
 • Eylül ayı işsizlik rakamları açıklandı

  Eylül ayı işsizlik rakamları açıklandı

  TÜİK'in açıkladığı verilere göre Türkiye'de Eylül ayında işsizlik yüzde 10,3 oldu. İŞGÜCÜNE KATILIM YÜZDE 52,1 İşgücü 2015 yılı Eylül döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre 1 milyon 26 bin kişi artarak 30 milyon 259 bin kişi, işgücüne katılma oranı ise 1 puan artarak %52,1 olarak gerçekleşti.

  Okumaya devam et...
 • Borsa, günün ilk yarısında yüzde 1,22 yükseldi

  Borsa, günün ilk yarısında yüzde 1,22 yükseldi

  Bankacılık endeksi yüzde 1,00, holding endeksi yüzde 1,50 düşüş kaydetti. En fazla kazandıran sektör endeksi yüzde 2,30 ile "finansal kiralama, faktoring", değer kaybeden tek sektör endeksi ise yüzde 0,71 ile "menkul kıymet yatırım ortaklığı" oldu.

  Okumaya devam et...
 • Serbest piyasada dolar, euro, altın ne kadar? 14.12.2015

  Serbest piyasada dolar, euro, altın ne kadar? 14.12.2015

  Yeni bir haftaya girerken hem yatırım yapanların hem de düğün yapacak ve takı takacak vatandaşların merak ettiği soruların başında düğünlerin vazgeçilmezi olan çeyrek altın fiyatları oldu. Ülkemizde en çok işlem gören altın çeşitleri; en popüler 12 adet altının fiyatları sitemizde yer almaktadır. 91,98 liradan alınan 22 Ayar Bilezik (Gr) 98,61 liradan, 650,55 liradan alınan Tam Ziynet 664,78 liradan, 325,28 liradan alınan yarım altın 333,41 liradan ve 162,64 liradan alınan çeyrek altın ...

  Okumaya devam et...
 • FED ne yapacak, dolar ne kadar olacak?

  FED ne yapacak, dolar ne kadar olacak?

  Fed'in sene bitmeden nema artışı konusunda bir adım atacağına dair beklentiler yüzde 70'in üzerine çıktı . Fed faiz artıracak mı artırmayacak mı, dolar ne kadar olacak? Çünkü Fed'in faiz artıramaması hem ABD ekonomisinin toparlanmadığı hem de küresel talep endişelerinin derinleştiği anlamına geliyor.

  Okumaya devam et...
 • Dolar yaklaşık 2,5 ayın en yüksek seviyesini gördü

  Dolar yaklaşık 2,5 ayın en yüksek seviyesini gördü

  Fed’in sene bitmeden nema artışı üstüne ortak aşama atacağına müteallik beklentiler yüzdelik 70’in için çıktı . Fed yetkilileri Haziran ayından sonra faiz artışının kademeli ve yumuşak olacağına dair sinyaller vermeye başladı. Destek Menkul Değerler аnаlistlеri faiz аrtırımının yapılmaması ile ilgili şu nоktаlаrın аltını çiziyоr: "Ancak bunа fаrklı bir аçıdаn bаktığımızdа Fed'in faiz artırımına gitmеsi kadar gidеmеmеsi de ciddi bir risk durumunu yаnsıtıyоr".

  Okumaya devam et...
 • Altın fiyatları ne kadar oldu? | 14 Aralık 2015

  Altın fiyatları ne kadar oldu? | 14 Aralık 2015

  Ekonomideki dengesizlik altın fiyatlarını da etkiledi ve altın fiyatları haftayı yükselişle kapatarak yatırımcısının yüzünü güldürdü. Ekonomi çevreleri ve hükümet yetkilileri durumun geçici olduğunu söylese de piyasaların daha net açıklamalara ihtiyacı olduğu kesin.

  Okumaya devam et...
 • Memur maaşları belli oldu: İşte yeni maaşlar

  Memur maaşları belli oldu: İşte yeni maaşlar

  Döner sermaye ödemesi tamı tamına 180 TL kadar artış gösterdi. - Yurt dışı teşkilatla beraber çalışmalarını sürdüren kişilere aileleri için yardım gerçekleştirilecek. Türkiye - 14 Aralık 2015Ocak'ta zamlı maaş alacak olanların ceplerine kaç lira gireceği netleşti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik konuyla ilgili sorulara yapılacak hesaplamadan sonra yazılı bir açıklamayla maliyetle ilgili bilgi verileceği yanıtını verdi.

  Okumaya devam et...
 • Yeni renault Megane baharda Türkiye'de

  Yeni renault Megane baharda Türkiye'de

  Fransız üretici Renault'un en başarılı model serilerinden biri olan Megane ailesi, baştan aşağı yenilendi. Yeni Megane HB’in Portekiz’in Lisbon şehrindeki lansman toplantısında sorularımızı cevap veren Saclier, "Palancia yeni çağda C sınıfı hatchback modellerimizin istihsal merkezi olacak".

  Okumaya devam et...
 • Borsa ilk yarıda yüzde 1,22 yükseldi

  Borsa ilk yarıda yüzde 1,22 yükseldi

  Günün kazandıran iki sektör endeksi yüzde 1,02 ile "orman, kağıt, basım" ve yüzde 0,55 ile "finansal kiralama, faktoring", en çok değer kaybeden sektör endeksi ise yüzde 4,38 ile "metal ana sanayi" oldu. Cuma günü, küresel piyasalara paralel artan volatilite ile negatif bir seyir izleyen yurt içi piyasalarda döviz kurları ve faizler yükseldi, BIST 100 endeksi düşüş eğilimini sürdürdü.

  Okumaya devam et...
 • Motorinde 7 kuruşluk indirim

  Motorinde 7 kuruşluk indirim

  Ankara'da litresi ortalama 4,42 lira olan benzinin fiyatı 4,34 lira olacak. Motorin fiyatı İstanbul'da vasat 3,60 liradan 3,53 liraya, İzmir'de ise vasat 3,64 liradan 3,57 liraya düşmüştü.

  Okumaya devam et...
 • Açığımızı yeni pazarlarla kapatacağız

  Açığımızı yeni pazarlarla kapatacağız

  TURSAB Başkanı Ulusoy, turizmde gelecek yılların programlarını 'Ruslar gelecekmiş gibi' yaptıklarını belirterek "Diğer pazarlara yönelmemiştik". 2016 senesinde az buçuk başağrısı çekeriz fakat toparlayacağız’ dedi. 2016 senesinde az buçuk başağrısı çekeriz fakat toparlayacağız. Ulusoy, yarım kalan işlerini sürdürerek, günün şartlarına ayak uydurmaya çalıştıklarını, teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak, acentelerin hava yolu şirketleriyle mücadelesine katkı sağlamak istediklerini aktardı.

  Okumaya devam et...
 • E-Ticarete güven damgası geliyor!

  E-Ticarete güven damgası geliyor!

  Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan, 64. Hükümetin 2016 Yılı Eylem Planında yer alan uygulamayı; Gümrük ve Ticaret, Ekonomi, Kalkınma, Maliye ve Ulaştırma bakanlıkları iş birliği ile hayata geçirecek. Bu kapsamda, e-ticarette emniyet tesis edilebilmesi için "emniyet damgası sistemi" ile e-ticaretin gelişiminin sağlıklı bir şekilde izlenebilmesini sağlamak amacıyla izleme ve değerlendirme sistemi kuracak.

  Okumaya devam et...
 • Mahkemeden, kredi kartı ile para çekenleri sevindiren haber

  Mahkemeden, kredi kartı ile para çekenleri sevindiren haber

  Bursa Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Sıtkı Yılmaz , tüketicilerin kredi kartlarıyla ATM'den çektiği nakit veya taksitli kredilerden kesilen paralarını geri alabileceklerini söyledi. Asliye Hukuk Mahkemesine hakem heyetinin kararının iptali için başvuruda bulunmuştur. Tüketici Mahkemesi'nden bilirkişi görüşü istediğini dile getirdi.

  Okumaya devam et...
 • E-ticarete 6 ayda

  E-ticarete 6 ayda "güven damgası" geliyor

  Başbakan Ahmet Davutoğlu aracılığıyla izah eden, 64. Hükümetin 2016 senesi Eylem Planında bulunan uygulamayı; Gümrük ve Ticaret, Ekonomi, Kalkınma, Maliye ve Ulaştırma bakanlıkları iş birliği ile hayata geçirecek. Belirli aralıklarla denetlenecek sistem, aynı zamanda satıcılar ve tüketiciler arasında çıkan ve çözüme kavuşturulamayan e-ticarete özgü anlaşmazlıkların etkin, pratik, hızlı ve maliyetsiz bir yolla çözümlenmesini ve dava sürecine taşınmadan kısa sürede sonuçlandırılmasını sağlayan ...

  Okumaya devam et...
 • Hızlı trende kış tarifesi başlıyor

  Hızlı trende kış tarifesi başlıyor

  Açıklamaya mucibince Ankara-İstanbul, Ankara-Eskişehir, Ankara-Konya ve İstanbul-Konya YHT parkurlarında etkin YHT, 15 Aralık’tan itibaren dünkü tarifelere mucibince fariza vermeye başlayacak.

  Okumaya devam et...
 • Kredi kartından para çekene müjde!

  Kredi kartından para çekene müjde!

  Muğla'da yaşayan Nizamettin Eşiyok'un , kredi kartı üzerinden bir bankadan aldığı 13 bin 500 TL krediden 921,38 lirasının "Hızlı para hizmet bedeli" adı altında kesilmesi üzerine, bu paranın kendisine ödenmesi için Menteşe İlçesi Hakem Heyeti'ne başvurduğunu açıklayan Sıtkı Yılmaz , kendisinin takip ettiği dava ile ilgili olarak şunları söyledi.

  Okumaya devam et...
 • İki saatte Anadolu turu (Travel Turkey İzmir)

  İki saatte Anadolu turu (Travel Turkey İzmir)

  Fuarda stant açan Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, kenti birçok yönüyle tanıtıyor. Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, 30 yabancı ülkeden yaklaşık bin katılımcıyla gerçekleşen fuarda Kastamonu'nun, Vali Şehmus Günaydın'ın himayelerinde Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansının (KUZKA) katkılarıyla temsil edildiğini söyledi.

  Okumaya devam et...
 • 'Hızlı para hizmet bedeli' geri alınabilecek

  'Hızlı para hizmet bedeli' geri alınabilecek

  TÜKETİCİ Dernekleri Federasyonu'na (TÜDEF) bağlı olan Bursa Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Sıtkı Yılmaz, tüketicilerin kredi kartlarıyla ATM'lerden çektikleri nakit veya taksitli kredilerden, "Hızlı para hizmet bedeli" altında kesilen parayı geri alabileceklerini söyledi.

  Okumaya devam et...