Londravizyon
 • İcradan satılık uçağa alıcı çıkmadı

  İcradan satılık uçağa alıcı çıkmadı

  Antalya 6. İcra Müdürlüğünde yapılan ihaleye, 860 bin lira bedelle satışı çıkarıldı. İniş sırasında pist başında sağ ana iniş takımındaki sağ lastiği patlayan tayyare, sağ kanadı üzerine yatarak bir süre sağ motor üzerinde ilerledikten sonra pist içinde durabildi.

  Okumaya devam et...
 • Ekonomi Bakanı Elitaş,

  Ekonomi Bakanı Elitaş, "Fed'in faiz artırımının ardından kurlarda dalgalanma boyu azalacak" dedi

  Elitaş ayrıca "kurlarda dalgalanma boyunun" azalacağını söyledi. Elitaş,"Çin, büyümesinin yavaşlamasıyla beraberce saldırgan değer politikası uyguluyor. Tarımda belli ürünlerde korumaların sürmesinden yana olduğunu belirten Bakan, tarım esaslı sanayi, gıda ürünlerinde rekabetçi olmak için adımlar adılması gerektiğini söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Kto Üyeleri İspanya'da Görüşmeler Yapıyor

  Kto Üyeleri İspanya'da Görüşmeler Yapıyor

  Hiçyılmaz, Kayseri'nin dış ticaret hacminin çoğalması açısından ülke dışı iş gezilerinin yenilerini gerçekleştireceklerini ve üyelerin bu iş gezilerine katılımı noktasında daha çok gayret sarf edeceklerini de ifade etti. KTO üyelerini yurt dışında potansiyel gördükleri yerlere götürdüklerini kaydeden Hiçyılmaz, İspanya ziyareti sırasında Cordoba ve Madrid Ticaret Odaları yetkilileriyle de görüşüp bilgi aldıklarını söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Fed 10 yıl aradan sonra faizleri ilk kez arttırdı!

  Fed 10 yıl aradan sonra faizleri ilk kez arttırdı!

  Merkez Bankası'nın pfasıla politikasında sadeleşmeye gidecek olması önemli. Kararın ardından Fed Başkanı Yellen, ilk faiz artışının abartılmamasını söylese de uzmanlara göre kararın Türkiye'ye farklı etkileri olacak. Fed'in toplantı bildirisinin beklendiği kadar güvercin olmadığı görüldü. Veriler iyi geldiği takdirde faiz artırımı devam eder. Açıklamaların büyük çoğunluğu FED üyelerinin daha önce defalarca yaptıkları açıklamalara paralel şekilde kademeli ve emin adımlarla faiz artırımının ...

  Okumaya devam et...
 • Çeyiz hesabına 27 yaş sınırlaması

  Çeyiz hesabına 27 yaş sınırlaması

  Katılımcı aylık ödeme planını seçerse, bir dönem içinde üç defadan; 3 aylık ödeme planını seçerse de bir defadan daha fazla ödemesini aksatamayacak. 3 aylık ödeme plаnını sеçmişsе de 1 dönem içinde 1 dеfаdаn fazla düzenli ödеmеnin аksаtılmаmаsı şаrt.

  Okumaya devam et...
 • Dolar, euro, altın fiyatları bugün ne kadar? 17.12.2015

  Dolar, euro, altın fiyatları bugün ne kadar? 17.12.2015

  Fed faiz kararı sonrası Kapalıçarşı altın fiyatları düşüşe geçti. Dolar kuru ve altın fiyatlarının FED faiz kararı öncesi son durumlarını sizler iççin analiz ettik. FED yüzde 0-0,25 aralığındaki politika faizlerini yüzde 0,25'e yükseltti. Altın fiyatları ağırlıkla faizlerin ne zaman artırılacağından kaynaklanan belirsizlik ve yükselen faizlerin çekiciliğini azaltacağı endişesiyle bu yıl yaklaşık yüzde 10 değer kaybetmiş, 2015 yılının başlarında son 6 yılın en düşük seviyelerinde ...

  Okumaya devam et...
 • 27 yaşından önce evlenecek adaylara müjde!

  27 yaşından önce evlenecek adaylara müjde!

  Bunun yanı sıra yapılacak ilk evliliğin de 27 yaşını doldurmadan olması gerekiyor. Buna göre; Türk Lirası cinsinden bankaların yurt içi şubesine açılacak hesabın "ortak hesap" olamayacağı, 18 yaşından küçükler adına velilerin açabileceği hesaba, açılışında da 15 bin lirayı aşmayacak şekilde belirtilen üst tutarı aşan bir tutar yatırılabileceği bildirildi.

  Okumaya devam et...
 • FIFA'nın banka hesapları bloke edildi

  FIFA'nın banka hesapları bloke edildi

  ABD Adalet Bakanlığı'nın isteği üzerine FIFA'nın İsviçre'de 10 bankada bulunan 50 hesabı bloke edildi . Gerekçe olarak da FIFA'da meydana gelen yolsuzluk ile birçok önemli kişilerin tutuklanması gösterildi. Dünya Kupası'nın canlı yayın haklarının satışında usulsüzlük yapmak ve UEFA Başkanı Michel Platini'ye açıktan 2 milyon İsviçre Frangı vermekle suçlanan FIFA Başkanı Sepp Blatter hakkındaki son kararı verecek Etik Kurulu'nun karşısına çıktı.

  Okumaya devam et...
 • Rusya'ya ihracatta düşüş yok

  Rusya'ya ihracatta düşüş yok

  Son 1 ile 15 Aralık tarihleri arasında bana gelen ihracat raporlarımız da Rusya'ya yaptığımız ihracat oranlarında çok büyük düşüşler yok. "Artış eğilimi var" dedi. "Bizi etkileyecek veya ekonomimizi sаrsаcаk durum değil" dedi. Rusya’nın birinci sınıf ve ehven Türk mamüllerinden yararlanma etmesini istek ettiklerini vurgulayan Tüfenkci, ’Bana mevrut akıbet dış satım rakamlarına göre, 1-15 Aralık ortada Rusya’ya yaptığımız ihracatta azalış yok.

  Okumaya devam et...
 • Kozlu'da Şap Hastalığı İle Mücadele Devam Ediyor

  Kozlu'da Şap Hastalığı İle Mücadele Devam Ediyor

  Konya'nın Seydişehir ilçesi Kozlu Mahallesi'nde 24 Kasım'da beliren şap hastalığının yayılmaması için ilçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü gerekli önlemleri alıyor.Tüm yurtta yaygın bir şekilde g... Çelik, yetiştiricilerden böyle bir vaka ile karşılaşılması durumunda vakit geçirmeden en yakın İl/İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine müracaat etmesini istedi.

  Okumaya devam et...
 • Asgari ücrette işveren teşviki nasıl olacak?

  Asgari ücrette işveren teşviki nasıl olacak?

  Asgari ücret tartışmaları devam ederken, Asgari ücretin 1300TL'ye yükseltilmesine karşı çıkan işvereni rahatlatacak yeni formül bulundu vedetaylarıda belli oldu.Hükümet, 'işveren SGK primi', 'işveren işsizlik fonu' ve'asgari geçim indirimi' seçeneklerini gözden geçiriyor.

  Okumaya devam et...
 • 600 milyon Euro'luk CERN'den Türk firm

  600 milyon Euro'luk CERN'den Türk firm

  Türkiye Odаlаr ve Bоrsаlаr Birliği (TOBB ), 600 milyon Euro'luk Avrupа Nüklееr Arаştırmа Örgütü (CERN) Prоjеsi'ndеn Türk firmalarının pay аlmаsı için öncü оldu, ilk sipаrişi Ankаrа firmаsı Dora Makine аldı. İnovasyon ve yüksek teknoloji ekonomimizi büyütmede en büyük unsur olacak. "Bu anlamda CERN'e ortak üye olmamızı çok önemsiyoruz" diye konuştu. Sağlamyürek, CERN'e tedarikçi olmanın önemli bir prestij olduğunu ifade etti.

  Okumaya devam et...
 • EPDK Enerji Uzman Yardımcısı alım ilanı

  EPDK Enerji Uzman Yardımcısı alım ilanı

  KPSS sınavına girmiş ve tabloda belirtilen puan türünden en az 80 puan almış olmak. Adaylar, istenilen belgelerle birlikte en geç 5 Ocak 2016 Salı günü mesai saati bitimine (saat 18:00) kadar Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:51/C Yüzüncü yıl-ANKARA) adresine şahsen ya da posta yolu ile başvuru yapabilecekler.

  Okumaya devam et...
 • Çeyrek Altın ne kadar son fiyatlar nasıl

  Çeyrek Altın ne kadar son fiyatlar nasıl

  Uluslararası piyasalarda altının onsu 1.106,63 dolardan, Londra Brent tipi ham petrolün varil fiyatı ise 47,63 dolardan işlem görüyor. Altının akşam saatlerindeki satışfiyatları şu şekildedir; Gram altın 102,20 lira, çeyrek altın 167,15 lira, yarım altın 334,24 lira, tam altın ise 666,44 liradır.

  Okumaya devam et...
 • ABD faiz artırırsa hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

  ABD faiz artırırsa hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

  Fed Başkanı Janet Yellen de basın toplantısı düzenleyerek 'güvencin tavrıyla' mesajlar verip, küresel piyasaların çok fazla olumsuz tepki vermemesi için çalışacak. Dolayısıyla artık asıl merak edilen soru Fed'in ilk faiz artışından sonra nasıl bir patika izleyeceği. Dünyanın önde gelen uluslararası kredi derecelendirme kuruluşları Moody's ve Standard and Poor's, geçtiğimiz günlerde yaptıkları açıklamada, Fed'in faiz artışına gitmesi durumunda Türkiye, Rusya, Brazilya gibi gelişmekte olan ...

  Okumaya devam et...
 • Esnaf, çiftçi ve gençlerin beklediği düzenlemeler yürürlüğe girdi

  Esnaf, çiftçi ve gençlerin beklediği düzenlemeler yürürlüğe girdi

  Bu imkandan bakiyesi 1 Aralık 2015 tarihine devreden kredi borcu bulunanlar yararlanamayacağı açıklandı. "Ayrıca bu madde kapsamında kredi kullanacakların hibe desteği kullanmadıklarına dair KOSGEB" den yazı getirmeleri zorunlu olacak. "100 bin liraya kadar genç girişimcilere verilecek destek yatırımcımızı çoğaltacak, işsizliğin azalmasını sağlayacak, piyasalarda pozitif etki yaratacaktır" ifadelerini kullandı.

  Okumaya devam et...
 • Fitch, Brezilya'nın notunu düşürdü

  Fitch, Brezilya'nın notunu düşürdü

  Fitch, negatif görünümün ise ekonomiye, mali ve siyasi alana ilişkin devam eden belirsizliği ve aşağı yönlü riskleri ön plana çıkardığını belirtti. Fitch ayrıca ülkenin bu yılki büyüme tahminini %3.7, 2016 için % 2.5 olarak öngördü. Standard & Poor's da Brezilya'nın kredi notunu düşürmüştü. S&P 10 Ekim'de yolsuzluk skandallarıyla çalkalanan ve daralan Brezilya ekonomisinin kredi notunu BB+ seviyesine indirerek, görünümü negatif olarak belirlemişti.

  Okumaya devam et...