Londravizyon
 • Altın Fiyatları 21 Aralık 2015 Gram, Yarım, Tam, Çeyrek Altın Fiyatları

  Altın Fiyatları 21 Aralık 2015 Gram, Yarım, Tam, Çeyrek Altın Fiyatları

  Tam altın alış fiyatı 688 lira, satış fiyatı 703 lira olarak belirlendi. Spot altın önceki kapanışına göre fazla değişmeyerek, Singapur saati ile 07:36'da ons başına 1,065.57 dolarda kaldı. 28 Haziran itibariyle çeyrek altın fiyatları herkes tarafından merak ediliyor. Kapalı Çarşı altın fiyatları nasıl?' Soruları merak edilmeye başladı.

  Okumaya devam et...
 • Tüketici güveni yüzde 4,6 düştü

  Tüketici güveni yüzde 4,6 düştü

  Türkiye İstatistik Kurumu ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işbirliği ile yürütülen tüketici eğilim anketi sonuçlarına göre, gelecek 12 aylık dönemde hanenin maddi durumunun daha iyi olacağını bekleyenlerin oranı yüzde 2,6 azaldı. İşsiz sayısı beklentisi endeksi bir önceki aya göre yüzde 7,4 oranında azalarak, Aralık ayında 78,41 değerine düştü. Bu düşüş, gelecek 12 aylık dönemde işsiz sayısında azalış bekleyenlerin oranındaki gerilemeden kaynaklandı.

  Okumaya devam et...
 • Tüketiciyi kandırmanın cezası en az 232 lira

  Tüketiciyi kandırmanın cezası en az 232 lira

  Büyükşehir statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerde, il tüketici hakem heyetlerine başvuru için parasal sınır, 2.320 Türk Lirası ile 3.480 Türk Lirası arası olarak tespit edildi. Maddesi'ne Göre 2016 Yılında Uygulanacak? Aldatıcı ticari reklamlar için idari para cezaları, yerel düzeyde yayın yapan televizyon kanalı aracılığıyla yapılmışsa 11 bin 625 lira, ülke düzeyinde yayın yapan televizyon kanalı aracılığıyla gerçekleşmişse 232 bin 508 lira olacak.

  Okumaya devam et...
 • KYK Kredi Burs Sonuçları ne zaman açıklanacak KYK Gov tr Fizan

  KYK Kredi Burs Sonuçları ne zaman açıklanacak KYK Gov tr Fizan

  Kredi vе yurtlar kurumunun yurtlаrı kapasitesi kadar öğrenci almaktadır. KYK sorgulama ile hem yurt başvuru sonucunuzu hem de burs başvuru sonucunuzu öğrenebiliyorsunuz. Başvuru yapаn öğrencilerin durumuna göre ya burs yada kredi çıkmaktadır. Sistеmе giriş yаptıktаn sonra sоl bölümdе bulunan hizmеtlеr kаtеgоrisini tıklayın аçılаn sayfada sоl bölümdе bulunan аlfаbеdеn Y hаrfini tıklayın! Karşınıza açılan sayfada 4 fаrklı giriş yolu bulunmаktadır.

  Okumaya devam et...
 • 2015-2016 yarıyıl tatili ne zaman başlıyor?

  2015-2016 yarıyıl tatili ne zaman başlıyor?

  Yaz tatilinin ise 15 Haziran ile 1 Eylül arasında olacağı konuşuluyor. 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5. 8 Şubat 2016 Pazartesi günü başlayacak ve 17 Haziran 2016 Cuma günü sona erecek. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 28 Eylül 2015 günü başlayan eğitim öğretim yılı birinci yarıyılı 22 Ocak 2016 Cuma günü sona ereceği bildirildi.

  Okumaya devam et...
 • Ağır işe 1.599 TL asgari ücret!

  Ağır işe 1.599 TL asgari ücret!

  TÜİK'in asgari ücret hesaplaması paylaşılarak, net asgari ücretin ağır işlerde bin 599 lira, orta ağır işlerde bin 427 lira, hafif işlerde de bin 326 lira olması gerektiği bildirildi. Kapıcılarda ise normal işçilerden farklı olarak gelir ve damga vergileri kesilmediği için net 1082 lira 47 kuruş olarak hesaplanıyor. Ekonomi yönetiminin masasında, SGK işveren payı, işsizlik fonu payı ve asgari geçim indirimi formüllerinden birisiyle işverenin asgari ücret zammı yükünün hafifletilmesi bulunuyor.

  Okumaya devam et...
 • 11 milyon emekliye 4 koldan zam müjdesi

  11 milyon emekliye 4 koldan zam müjdesi

  Kur emeklilerine 100 TL seyyanen zam konusu netleşti. Ocak ayı 11 milyon emekli için büyük önem kazandı. Yazı dizisinde ilk gününü emeklilerimize ayırdık. Memur emeklileri de toplu sözleşme zammı ve enflasyon farkı alacaklar. Şimdiye kadar gerçekleşen enflasyon, memur emeklilerinin fark alacağını ortaya koydu.

  Okumaya devam et...
 • Asgari ücret bin 600 lira mı oluyor TÜİK ne dedi

  Asgari ücret bin 600 lira mı oluyor TÜİK ne dedi

  Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2016 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere toplantılar yapıyor. Takvim'deki habere göre Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu'nun ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) asgari ücret hesaplaması paylaşıldı.

  Okumaya devam et...
 • TOKİ Başkanı Turan'dan emekliler için konut açıklaması

  TOKİ Başkanı Turan'dan emekliler için konut açıklaması

  Turan, "TOKİ Yerel Mimari konseptiyle yeni üretim felsefesinde binlerce konutu uygulama sürecine geçtik, üretime sadece nicelik olarak bakmıyoruz". Şehre değer kattık. "Ne kadar doğru bir karar verdiğimizi görmüş olduk" dedi. 3+1'lerin yer aldığı ikinci etabın bir kısmı deniz görüyor. 4 bine yakın talep geldi. 2+1 dairelerin aylık taksitleri 413 TL, 3+1'lerin de 835 TL'den başlıyor.

  Okumaya devam et...
 • KYK Burs Sonuçları Açıklanıyor 2015 Tıkla Öğren

  KYK Burs Sonuçları Açıklanıyor 2015 Tıkla Öğren

  Gözler, Kredi Yurtlar Kurumu tarafından yapılacak olan açıklamada. Yani kalacak yeri olmayan öğrenciler Kredi ve Yurtlar kurumuna başvurarak devletin yurtlarında kalabilir. KYK burs sonuçları Ama kredi çıkan öğrenciler okul bittiktеn sonra geri ödemesi zorunludur. KYK kredi ve burs başvuruları Kredi ve Yurtlar Kurumu resmi internet adresi olan http://yurtkur.gsb.gov.tr/ üzerinden yapılabilecek.

  Okumaya devam et...
 • Gaza yüzde 15 indirim yolda

  Gaza yüzde 15 indirim yolda

  Kış şartlarının bastırması ve ısınma sorununun baş göstermesi sonucu gözler doğalgazda yapılacak indirime çevrildi.Konuya ilişkin son kararı hükümet verecek. BOTAŞ'ın bundan sonra vatandaşın zararını telafi etme sürecine girdiğini hatırlatan yetkililer doğalgazda ciddi ciddi indirim konusu da gündeme gelebileceğini ifade ettiler.

  Okumaya devam et...
 • Sebze ve meyve büyük ucuzluk!

  Sebze ve meyve büyük ucuzluk!

  Rusya ile Türkiye аrаsındа dеvаm еdеn gеrilimin ürеticiyi оlumsuz, tükеticiyi оlumlu еtkilеdiğini dile gеtirеn Şengün, yaklaşık 10 gün öncе çok daha düşük оlаn sebze ve meyve fiyаtlаrının şu anda birаz yüksеldiğini söylеdi. "Er, Moskovа'dа bugünlerde hava sıcаklığının sıfırın altında olduğunu ve dаhа da düşеcеğini belirterek", Bu mevsimde sağlık açısından tüketilmesi gereken ürünlerin başında narenciye geliyor.

  Okumaya devam et...
 • Aydın'da Geçen Ay 4,8 Milyon Kilo İncir İhraç Edildi

  Aydın dışında birçok ilden gelen firmalar ve ürünleriyle çiftçilerimizi biraraya getirdik. 283 firmanın katılımıyla gerçekleşen fuara İzmir, Denizli, Manisa, Muğla, Kütahya, Konya, Isparta, Burdur, Antalya, Balıkesir, Uşak ve diğer illerden de pek çok ziyaretçi katıldı.

  Okumaya devam et...
 • KYK Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? 2015 kyk bursu kaç para?

  KYK Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? 2015 kyk bursu kaç para?

  Sonuçların açıklanması KYK burs başvurusu yapan öğrenciler açısından oldukça önemli. Üniversitede bulunan yurtların kapasitesi kadar öğrenci yurda alındıktan sonra yurda giremeyen öğrenciler yedek olarak sırada bekler. Giriş yаpabilmek için ana sayfada bulunan sisteme giriş linkini tıklamalısınız. Karşınıza açılan sayfada 4 farklı giriş yolu bulunmaktadır. Daha sonra açılan sayfa üzerinden kimliğimi şimdi doğrula adlı butona tıkladıktan sonra sizden TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ...

  Okumaya devam et...
 • İGDAŞ'ın halka arzı onaylandı

  İGDAŞ'ın halka arzı onaylandı

  Oylama sırasında AK Partili meclis üyeleriyle Cumhuriyet Halk Partisi CHP " li meclis üyeleri arasında münakaşa yaşandı. Özelleştirme konusunda 2009'da karar alındığını belirten Subaşı, kurumsal hizmet niteliği taşıyan ve stratejik önemi bulunan kurumlarda özelleştirmelerin toplumsal açıdan sakıncalar doğurduğuna dikkat çekti.

  Okumaya devam et...
 • Dikkat! Yeni Dönem Başlıyor

  Dikkat! Yeni Dönem Başlıyor

  Süreç kapsamında özellikle üreticiler erteleme için bakanlıkla temasa geçmiş durumda. 20 Aralık'ta başlayacak uygulamaya göre, üzerinde tarih ve işletme numarası damgası olmayan yumurta raflarda bulundurulmayacak. Böylece 28 günlük nihai tüketim tarihine kadar en az 7 günlük süre bırakılmış olacak. Önceki gün bakanlıkla bir görüşme yaptıklarını belirten Konya, fiyatı binlerce euro'yu bulan ova makinelerinin ufak işletmeciyi iflasa götürebileceğini ilettiklerini kaydetti.

  Okumaya devam et...
 • Türk bankalarına Rus baskını

  Türk bankalarına Rus baskını

  Müfettişler ilgilendikleri şirketlerin hesaplarını araştırırken, 4 kolluk görevlisi bankada etkin personelin ne çakılı ne de cep telefonlarını kullanmaması düşüncesince keşik tuttu.”. Karapara aklama suçlamasıyla hakkında 20 seneye kadar hapis cezası istenen Endam, muhtelif Türk şirketlerinin Rusya faaliyetlerinde vazife aldıktan sonra kendi işini kuruyor.

  Okumaya devam et...
 • Borsa İstanbul günü düşüşle tamamladı

  Borsa İstanbul günü düşüşle tamamladı

  Kapalıçarşı'da işlem gören 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı bu hafta yüzde 2,83 değer kaybetti. İstanbul Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 99,45 lira, Cumhuriyet altınının satış fiyatı ise 667,00 lira oldu.

  Okumaya devam et...
 • Asgari ücret 1600 lira mı oluyor?

  Asgari ücret 1600 lira mı oluyor?

  Komisyon, üçüncü toplantının Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonunun ( TİSK ) ev sahipliğinde 18 Aralık Cuma günü yapılmasını kararlaştırdı. Bugün bir televizyon kanalı canlı yayınında soruları yanıtlayan Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, net asgari ücretin bin 300 TL'ye çıkarılmasının GSYH'ye 0.4 puan katkı sağlayacağını, büyümenin önümüzdeki yıl yüzde 4'e ulaşabileceğini belirterek; asgari ücret artışının enflasyonda kalıcı ve sürekli bir etki yaratmasına ise izin vermeyeceklerini ...

  Okumaya devam et...
 • Zorlu Enerji hisselerine İsrail dopingi!

  Zorlu Enerji hisselerine İsrail dopingi!

  Bu gelişmeler, İsrail'de enerji yatırımları bulunan Zorlu Enerji hisselerinin tavan yapmasına neden oldu. Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ hisseleri, yüzde 18 artışla 1.49 liradan işlem görerek Ocak 2004'den bu yana en güçlü yükselişini kaydetmesi ardından kazançlarının bir kısmını geri verdi ve TSİ 13:10'da yüzde 13 yukarıdan alıcı buldu.

  Okumaya devam et...