Londravizyon
 • Merkez Bankası Faizi Değiştirmedi

  Merkez Bankası Faizi Değiştirmedi

  Fed toplantısı öncesinde TL varlıkları üzerindeki baskı, analistlerin faiz artırımından sonra dolar/TL‘de 3 seviyelerinin aşılabileceği söylemlerine, hatta 3,15 seviyelerinin konuşulmasına neden olmuştu. Dış ticaret hadlerindeki olumlu gelişmeler ve tüketici kredilerinin ılımlı seyri cari dengedeki iyileşmeyi desteklemektedir. Bu arada açıklanan yapısal reformların uygulamaya geçirilmesinin büyüme potansiyelini önemli ölçüde artırabileceğine de işaret etti.

  Okumaya devam et...
 • Finansbank 2.7 milyon Euro'ya Katarlı QNBye satıldı

  Finansbank 2.7 milyon Euro'ya Katarlı QNBye satıldı

  Yunanistan merkezli National Bank of Greece (NBG), Finansbank'ı 2.75 milyar euro bedelle Katarlı Qatar National Bank'a ( QNB ) sattı. QNB daha evvel de Türkiye'de banka sahibi olmak amacıyla Denizbank ile de ilgilenmiş fakat verdiği fiyat sebebiyle banka yönetimiyle görüşmelerini ilerletememişti.

  Okumaya devam et...
 • Yeni yazarkasa kullanma zorunluluğu erteleniyor: Kademeli geçiş olacak

  Yeni yazarkasa kullanma zorunluluğu erteleniyor: Kademeli geçiş olacak

  Maliye Bakanlığının mevzuya bağlı ’Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ’ taslağı, Gelir İdaresi Başkanlığının genel ağ sitesinde yayımlandı. Dileyen mükellefler, bu tarihlerden evvel de Maliye Bakanlığınca onaylanmış cihazları kullanabilecek. Tebliğin yayım tarihinden geçerli olmak üzere, belirtilen tarihlerden önce mali hafızaları dolan mevcut ödeme kaydedici cihazlara yeni mali hafıza takılmayacak ve cihaz Bakanlıkça yayımlanan Genel Tebliğlerde ...

  Okumaya devam et...
 • Yıldız Savaşları-Güç Uyanıyor ilk hafta rekor kırdı

  Yıldız Savaşları-Güç Uyanıyor ilk hafta rekor kırdı

  Sadece Kuzey Amerika'daki hasılatı 248 milyon dolara ulaşan film, yaklaşık 200 milyon dolara mal olmuştu. Güç Uyanıyor'dan önce rekoru elinde tutatn Jurassic World , ancak sekiz gün sonunda bu hasılatı toplayabilmişti. Rakamlara göre, Star Wars'un 7 filmi, tüm sinema tarihindeki en büyük açılış hasılatıyla bir rekor kırmış bulunuyor. 'Titanic' 2.1 milyar dolarla ikinci, 'Jurassic World' ise 1.6 milyar dolarla üçüncü sırada.

  Okumaya devam et...
 • Turkcell, Eskişehir'de 200 bin eve gidecek

  Turkcell, Eskişehir'de 200 bin eve gidecek

  Eskişehir'de düzenlenen toplantısında ilk kez Genel Müdür Yardımcısı özelliğiyle basın karşısına da çıkan Murat Erkan yapılan yatırımlarla ilgili bilgi verdi. Turkcell’in aceleci ve birinci sınıf genel ağ bağlantısında farkını ortaya koyduğunu tabir fail Murat Erkan, Akamai’nin sonuç tutanağına göre, Türkiye’de averaj hızın 6.3 Mbps bulunduğunu tabir ederek, “Turkcell namına Eskişehir’deki abonelerimize Türkiye’deki averaj genel ağ hızının 10 katını sunuyoruz” niteleyerek konuştu.

  Okumaya devam et...
 • Çeyrek Altın ne kadar son fiyatlar nasıl

  Çeyrek Altın ne kadar son fiyatlar nasıl

  Bu konu ile ilgili olarak dünya piyasasının en büyük altın madencilik devi olan Goldcorp Inc. şirketinin CEO'su Chuck Jeannes bu durumu şöyle değerlendirdi: "Piyasa, ABD merkez bankasının daha önce görülmedik uzunlukta devam eden aşırı gevşek para politikasını sonlandırması kararına yönelik tepkide biraz şizofrenik davrandı".

  Okumaya devam et...
 • Belediyeler 2014 Yılında 5,2 Milyar Metreküp Su Çekti

  Belediyeler 2014 Yılında 5,2 Milyar Metreküp Su Çekti

  Belediyeler tarafından su kaynaklarından içme ve kullanma suyu şebekesine 5,2 milyar mereküp su çekildi. Edirne belediyelerince içme ve kullanma suyu şebekesine çekilen toplam 20,5 milyon metreküp suyun 14,8 milyon metreküpü içme ve kullanma suyu arıtma tesislerinde arıtıldı.

  Okumaya devam et...
 • ABD Ekonomisi 3. Çeyrekte Yüzde 2 Büyüdü

  ABD Ekonomisi 3. Çeyrekte Yüzde 2 Büyüdü

  Kişisel tüketim 3. çeyrekte yüzde 3 artış kaydetti, beklenti yüzde 2,9'du. Ancak yalnızca tüketici harcamalarıyla dünyanın en büyük ekonomisinin yavaşlayan global büyümeden etkilenmemesi zor görünüyor. Ekonominin diğer kısımlarının da büyümeye gerçekten yardımcı olmak için rüzgar yaratması gerekiyor" dedi. Başkan Janet Yellen Washington'daki basın toplantısında "Ekonomideki toparlanma henüz tamamlanmasa da iyi bir yol katetti" ifadesini kullanmıştı.

  Okumaya devam et...
 • Katlı Tünel'in dev ihalesi yarın!

  Katlı Tünel'in dev ihalesi yarın!

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından bu projenin etüt, proje mühendislik hizmetleri için yarın ihale yapılacak. İhaleye katılmak için 16 firma şartname satın aldı. İstanbul Boğazı'nın altından geçecek Büyük İstanbul Tüneli 3 katlı olacak. Ankara'da yapılacak ihaleye girmek için, aralarında yabancıların olduğu 16 firma şartname satın aldı.

  Okumaya devam et...
 • Banka kartı ücretlerinin kaldırılması için hükümet devrede

  Banka kartı ücretlerinin kaldırılması için hükümet devrede

  Tüfenkci, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. "Bizler de bu noktada çalışıp, Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu'yla beraber çalışıp yeni düzenlemeler için önümüzdeki günlerde bismillah diyeceğiz" diye konuştu.

  Okumaya devam et...
 • Orman ve Su İşleri Bakanlığından Hatay'a 37 milyon liralık yatırım

  Orman ve Su İşleri Bakanlığından Hatay'a 37 milyon liralık yatırım

  Dr. Veysel Eroğlu "Düzce'de Hükümet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü'nün bitirdiği 2 tane tesisi de bu açılış töreni ile faaliyete alacağız" diye konuştu. Yine bu genel müdürlüğümüz tarafından İzmir'de yapılan yangın havuzları, orman köylüsüne destek, ağaçlandırma ile fidan üretimi çalışmaları ve Meteoroloji Genel Müdürlüğünün Kınık'ta tesis ettiği otomatik meteoroloji gözlem istasyonu da bu merasimle hizmete alınıyor.

  Okumaya devam et...
 • Türkiye Ticari Araç Üretiminde Avrupa'da İlk Sıraya Çıktı

  Türkiye Ticari Araç Üretiminde Avrupa'da İlk Sıraya Çıktı

  Geçtiğimiz yılın Ocak-Eylül arası döneminde İspanya'nın ardından ikinci sırada yer alan Türkiye'de ticari araç üretimi bu yıl aynı dönemine göre yüzde 34 arttı ve 408 bin adet seviyesinde gerçekleşti. Türkiye, Ocak-Eylül döneminde yüzde 34 artışla 408 bin adet ticari araç üreterek, Avrupa'nın en büyük üreticisi oldu. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz.

  Okumaya devam et...
 • Türkiye'nin en büyük binası satılıyor

  Türkiye'nin en büyük binası satılıyor

  Binanın ana fonksiyonları olarak kamuya açık bir alışveriş merkezi ve otoparka ek olarak rezidans kulesi de yer almakta. Bina taşıyıcı sistemi betonarme ve çelik olarak tasarlanmıştır. Zonlar arasında konumlanan katlarda konut kullanıcıları için çeşitli rekreasyon alanları düşünülmüştür. Sapphire'in en yüksek noktasından çekilen bu fotoğraf ise İstanbul'a meydan okumak için gelenlerin tekrar düşünmesini sağlayacak niteliktedir.

  Okumaya devam et...
 • Finansbank Katarlı QNB'ye 2.7 Milyar Euroya Satıldı!

  Finansbank Katarlı QNB'ye 2.7 Milyar Euroya Satıldı!

  Bankanın satışı ile ilgili olarak yapılan açıklamada "Qatar National Bank tarafından satın alma işleminin iki bankanın yönetim kurulu ve Yunanistan Finansal İstikrar Fonu tarafından onaylandığı ifade edildi..." Finansbank Katarlılara satılıyor iddiası son günlerde bankacılık sektöründe sıkça konuşlan konulara rasında.

  Okumaya devam et...
 • Petrol Fiyatları 11 Yılın En Düşük Seviyesinde

  Petrol Fiyatları 11 Yılın En Düşük Seviyesinde

  Daha aktif işlem gören Şubat kontratı 20 sent azalarak 35,86 dolara geriledi. NYMEX'de Ocak vadeli Batı Teksas petrolü ise 34,32 dolar/varil seviyesine kadar düşüşün ardından Cuma gününe göre 24 cent düşüşle 34,46 dolar/varilden işlem görüyor.

  Okumaya devam et...
 • 200 bin taşerona kadro müjdesi

  200 bin taşerona kadro müjdesi

  Bütün bu gelişmelеre kаrşın asıl işte çalışаn taşeron işçilerinin kadrosu gerçekleştirilemedi. Bütün partilerin seçim bеyannamelerinden taşeron işçilerine kаdro verilmesinde bir mutabakat söz konusu. Hastanelerde asıl işi yapanlar, karayollarında yol işçileri, laboratuvar çalışanları düzenleme ile kadroya geçecek. Uzun süredir taşeron işçi olarak çalışanlar, bir an önce kendilerine de kadro verilmesi umuduyla her açıklamayı yakından takip ediyor.

  Okumaya devam et...
 • Başbakan Davutoğlu toplu açılış gerçekleştirecek

  Başbakan Davutoğlu toplu açılış gerçekleştirecek

  Bakan Eroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, gelenek haline getirdikleri toplu açılış merasimlerine bu yıl da devam edeceklerini, bu çerçevede ülke genelinde yapımı tamamlanan 2,4 milyar lira yatırım bedelli 175 eserin hizmete alınacağını belirtti.

  Okumaya devam et...
 • Çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu? - 21 Aralık 2015

  Çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu? - 21 Aralık 2015

  Oversea-Chinese Banking Corp. ekonmisti Barnabas Gan, "2016'da daha fazla faiz artırımı beklentisi altını gelecek yılın sonunda 950 doalra düşürebilir" dedi. Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 108,85 lira olduİstanbul Kapalıçarşı'da çeyrek altın fiyatları ne kadar olduğu haberimizde...

  Okumaya devam et...
 • Petrol fiyatları 11 yılın en düşüğünü gördü

  Petrol fiyatları 11 yılın en düşüğünü gördü

  Son 2 aydır düşüş eğilimini sürdüren Brent petrolün varil fiyatı, Çin piyasalarından başlayarak etkisini artıran satışlarla bugün Temmuz 2004'den bu yana en düşük seviyesi olan 36,12 dolara kadar geriledi. Baker Hughes Inc."nin verilerine göre, ABD'de petrol sondaj kuyusu sayısı, 17 kuyunun yeniden faaliyete alınması ile birlikte, Temmuz'dan bu yana en hızlı artışını gösterdi".

  Okumaya devam et...