Londravizyon
 • Borsa, günü yükselişle tamamladı

  Borsa, günü yükselişle tamamladı

  Haftalık olarak Cumhuriyet altınının satış fiyatı % 1,35 kazanımla 678,00 lira oldu. Önceki hafta sonu 99,75 lira olan 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 101,10 liraya, geçen hafta sonu 669,00 lira olan Cumhuriyet altınının satış fiyatı 678,00 liraya yükseldi.

  Okumaya devam et...
 • Öğrencilere burs ve kredi müjdesi

  Öğrencilere burs ve kredi müjdesi

  Ardından açılacak olan sayfada sizden birkaç kimlik bilginiz istenecektir. İstenilen bu bilgileri doğru bir şekilde yazdıktan sonra ara butonuna tıklayınız. Daha önceki uygulamayı anlatan Kaymakcan, öğrenim kredisi veya burs almaya hak kazanan öğrencilerin eskiden notere gittiğini, ücret ödeyerek buradan taahhütnameyi aldığını belirtti.

  Okumaya devam et...
 • İşte 2016 için Motorlu Taşıtlar Vergisi tutarları

  İşte 2016 için Motorlu Taşıtlar Vergisi tutarları

  Tarifede, 1-3 yaş arasında 4,001 cm3 ve yukarısı motor hacmine sahip binek araçlar 22,716 lira ile en yüksek MTV tutarını öderken, 1,300 cm3 ve daha aşağı motor hacmine sahip 16 yaş ve üzeri model binek araç sahipleri de 66 lira ile en az MTV tutarı ödeyecekler.

  Okumaya devam et...
 • Tüketici derneklerinden yalancı indirim uyarısı

  Tüketici derneklerinden yalancı indirim uyarısı

  Fırsat gibi gözüke bu kredilerin esasında 2016 senesi süresince tüketiciye kabus yaşatabileceğini savunan Aydın Ağaoğlu , "Bunu yapmak yerine tüketiciler, geçmiş senenin hesabını yapıp ev halkı bütçesinde özellikle ne tür harcamalar yapıldığını, bunların hangilerinin hakikaten yerinde olduğunu, kredi kartı ve diğer borç miktarını gözden geçirmesinde fayda vardır.

  Okumaya devam et...
 • 2 bin kişi Cizre'ye yürüyor

  2 bin kişi Cizre'ye yürüyor

  Cizre'de 11 gündür süren sokağa çıkma yasağına karşı İdil'den binlerce kişi ilçeye yürüyor . Sık sık "Yaşasın halkların direnişi" ve "Direne direne kazanacağız" şeklinde slogan atan grup, Turgut Özal ve Yeni Mahallede kazılmış olan hendeklerin, yoldaki barikatların arasından geçerek yürüyüşlerine devam ettiler.

  Okumaya devam et...
 • Altın fiyatları 2016 yılında ne olur?

  Altın fiyatları 2016 yılında ne olur?

  Altın fiyatlarının yükselip yükselmemesi konusu yatırımcıları yakından ilgilendirmektedir. ABD’nin New York şehrinde mevcut ABD’li envestisman bankası Morgan Stanley’in iddiasına uyarınca 2016 ve sonra kalburüstü tutarları yükselecek. İstanbul Kapalıçarşı'da kapanışta 714 liradan alınan Cumhuriyet Ata Lira 728 liradan, 98,69 liradan alınan 22 Ayar Bilezik (Gr) 106,26 liradan, 687 liradan alınan Tam Ziynet 709 liradan, 343 liradan alınan Yarım Ziynet 356 liradan ve 171 liradan alınan Çeyrek ...

  Okumaya devam et...
 • AÖF 2015 Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

  AÖF 2015 Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

  AÖF sınav sonuçlarını anadolu.edu.tr sonu. sorgu paneli ile aynı anda internethaber.com'dan öğrenebilirsiniz... 12 ve 13 Aralık tarihlerinde yapılan açıköğretim fakültesinin sınavı sınav tarihinden on beş gün sonra resmi sitelerde açıklanır.

  Okumaya devam et...
 • Ersin Özince: Enseyi karartacak durumda değiliz

  Ersin Özince: Enseyi karartacak durumda değiliz

  Tabiki belirtilen konular kritik rizikolar içeriyor. "Ne Türkiye açısından ne de içinde bulunduğumuz coğrafya açısından yaşanan sıkıntılar, geçmişte kurumlarımızın yaşadığı sorunların üzerinde değildir" diyen Özince "Bizim kurumlarımız cumhuriyet kurumları olarak çok daha zor şartlarda kurularak bugünlere gelmiştir" diye konuştu.

  Okumaya devam et...
 • Bakan Tüfenkci: Kredi Kartı Aidatları ve Dosya Masrafları Için Çalışıyoruz

  Bakan Tüfenkci: Kredi Kartı Aidatları ve Dosya Masrafları Için Çalışıyoruz

  Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) üyeleri ile bir sohbet toplantısı yapan Bakan Tüfenkci, "Kredi aidatları ve kredi dosya masraflarıyla ilgili Yargıtay tüketici lehine kararlar verdi". Özellikle bankaların kart aidatlarıyla ilgili. Daha önce Bakanlığımız BDDK ile varılan anlaşma neticesinde iki kart çıkarılacaktı. Birisi aidatsız kart, ödeme aracı olarak düşünülmüş ama daha sonra bu aidatsız kart çok da yaygınlaşmayınca yine tüketicilerinin şikâyetlerinin devam ettiğini gördük.

  Okumaya devam et...
 • "Yılbaşına özel indirim" adı altında yalancı indirime dikkat

  Böylelikle bir aşırı mahveden görecektir ki 2016’da istikraz etmek ortak yana, emektar borçları ika etmek düşüncesince güçlü ağırbaşlı külfete tahammül gereksinimi ortadadır’ ifadelerini kullandı. 250 lira yaptığı 100 liralık olan ürün 125 liraya düşüyor. "Bu "yalancı indirimlere" kanmayın, kredilerden ve borçlanmaktan ırak durun" şeklinde konuştu.

  Okumaya devam et...
 • Borsa güne yükselişle başladı

  Borsa güne yükselişle başladı

  Güne yükselişle başlayan BIST 100 endeksi, ilk yarıda en yüksek 74.186,26 puanı gördü ve 74.000 puanın üzerinde dengelendi. Bankacılık endeksi yüzde 0,70, holding endeksi yüzde 0,20 düşüş kaydetti. Anаlistler, bugün yurt içinde Türkiye Cumhuriyеt Merkez Bankası'nın (TCMB) ekonomistlerle gerçekleştireceği tоplantıdan çıkаcаk mesаjlаrın, yurt dışında ise İngiltere ve Fransa'nın büyümе verileri ile ABD'dе yoğun veri trafiğinin takip edileceğini belirtiyоr.

  Okumaya devam et...
 • Sigaraya SGK payı geliyor

  Sigaraya SGK payı geliyor

  Bu düzenlemenin yasalaşması halinde, sigara fiyatlarına gelecek olan yeni yıl zammına fazladan 50 kuruş da SGK payı eklenecek. Böylece; Sosyal Güvenlik Kurumu'na ilave gelir kaynağı sağlanacağı gibi sigara tiryakilerinin muhtemel sağlık masrafları da paket paket tahsil edilecek.

  Okumaya devam et...
 • Türkiye'de 11 ayda kaç tane ev satıldı?

  Türkiye'de 11 ayda kaç tane ev satıldı?

  Satışlarda İstanbul, 20 bin 82 konut ile en büyük payı (yüzde 18,9) elde etti. Kasım ayında, yabancılara yapılan konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 25,6 artarak 2 bin 119 oldu. sırada yer aldı. İstanbul'dаki toplam konut satışları içinde diğer sаtışlаrın payı yüzde 67, 8 oldu. Ankara 7 bin 765 diğer konut satışı ile ikinci sırаdа yеr аlırkеn, bu ili 4 bin 662 konut satışı ile İzmir izledi.

  Okumaya devam et...
 • Bolu Tüneli İstanbul İstikameti 8 Saat Ulaşıma Kapatıldı

  Bolu Tüneli İstanbul İstikameti 8 Saat Ulaşıma Kapatıldı

  Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından üst yapı onarım çalışmalarının yapılacağı belirtilirken trafikte aksamanın yaşanmaması için ulaşımın Abant Kavşağı'ndan D-100 Karayolu'na yönlendirileceği ve Kaynaşlı Kavşağı'ndan tekrar otoyola katılım sağlanacağı belirtildi.

  Okumaya devam et...
 • Kaynak Holding irtibatlı 11 adreste arama

  Kaynak Holding irtibatlı 11 adreste arama

  Soruşturmayı yürüteç savcılığın talebi hesabına Anadolu 3. İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, Kaynak Holding çatısı altında faaliyet gösteren, aralarında şirket ve yurt binalarının da bulunduğu 11 adreste arama başlattığı bildirildi.

  Okumaya devam et...
 • Borsa, günü 74 bin puanın üzerinde tamamladı

  Borsa, günü 74 bin puanın üzerinde tamamladı

  BIST 100 endeksi, acemi kapanışa layıkıyla 942,79 puan artarken toplanmış iş kütlesi 3,4 bilyon teklik adına gerçekleşti. Bankacılık endeksi yüzde 0,70, holding endeksi yüzde 0,20 düşüş kaydetti. Analistler, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faizlerde değişiklik yapmamasının ardından dolar/TL'nin 2,92 seviyelerinden 2,95'e kadar yükseldiğini, bunun da pay piyasalarında satışlara neden olduğunu belirtiyor.

  Okumaya devam et...
 • Kaynak Holding şirketlerinde arama

  Kaynak Holding şirketlerinde arama

  Anadolu Adliyesi Örgütlü Kaçakçılık ve Ekonomik Suçlar Soruşturma Bürosu'nca, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY ) bünyesinde faaliyet gösterdiği iddiasıyla Kaynak Holding'e yönelik yürütülen soruşturma devam ediyor.

  Okumaya devam et...
 • Merkez Bankası faizi sabit tuttu!

  Merkez Bankası faizi sabit tuttu!

  DOLAR 2,94'Ü AŞTI Merkez bankasının faiz kararı açıklamasının ardından dolar , TL karışısında 2,94'ün üzerine çıktı. Sermaye çıkışı kadar, yurt dışı finansman koşullarındaki sıkılaşma ve küresel büyümedeki yavaş seyir de Türkiye'de piyasalar ve ekonomik görünüm açısından kritik öneme sahip.

  Okumaya devam et...
 • Star Wars 7, 517 milyon dolar açılışla rekor kırdı

  Star Wars 7, 517 milyon dolar açılışla rekor kırdı

  Cumhuriyet'te yer alan habere göre, dünya genelindeki açılış hasılatı daha şimdiden 517 milyon doları aşan 'Star Wars: Güç Uyanıyor'un rekoru 'açılış haftasonu'yla sınırlı değil. Daha öncesinde bu alandaki rekor 27.7 milyon dolar ile Örümcek Adam 2'nin elinde bulunuyordu. Analiz uzmanı Tim Nollen'ın söylediklerine bakılırsa; geçtiğimiz günlerde vizyona giren yeni film 5 milyar dolarlık ticari hasılata ulaşacak.

  Okumaya devam et...