Londravizyon
 • Asgari ücret için sürpriz öneri

  Asgari ücret için sürpriz öneri

  Ancak bu yükün tamamının işverene yüklenmesi istemediğimiz neticeleri doğurur. Bundan kaygı ediyoruz. Türkiye'de işletmelerin yüzde 99'unu KOBİ'ler oluşturuyor. Şubat ayında bütçe bağlanırken iyon dağılımı dair acemi formüle toprak verilmesi bekleniyor. Ocak kazançlarının beyannamesi gücük ay ayının sonuna derece verilebileceği için acemi beyannamelerin acemi ağırlık dağılımına gereğince hazırlanması gibi olabilecek.

  Okumaya devam et...
 • Çeyrek altın ne kadar oldu? Bugün altın fiyatları

  Çeyrek altın ne kadar oldu? Bugün altın fiyatları

  Spot altının ons fiyatı yüzde 0.1 düşerek 1,074 dolardan işlem görürken, fiyatlar yıl genelinde yüzde 9 kayba hazırlanıyor. Kapalıçarşı altın fiyatlarına göre bugün çeyrek altın fiyatı 168 lira altın gram fiyatı ise 101.95 lira oldu.

  Okumaya devam et...
 • KYK Kredi Sonuçları 2016

  KYK Kredi Sonuçları 2016

  KYK burs sonuçları nasıl bakılır? . Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yüksek öğrenim gören Türkiye Cumhuriyeti uyruklu öğrencileri maddi yönden desteklemek amacıyla verilen kredi veya burs ile ilgili başvuru sonuçları http://krediburssonuc.kyk.gov.tr/Home/KimlikDogrulama adresinden öğrenilebilecek.

  Okumaya devam et...
 • KYK Burs ve Kredi sonuçları açıklandı

  KYK Burs ve Kredi sonuçları açıklandı

  KYK Burs Başvuru tarihleri nasıl yapılacak. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yüksek öğrenim gören Türkiye Cumhuriyeti uyruklu öğrencileri maddi yönden desteklemek amacıyla verilen kredi veya burs ile ilgili başvuru sonuçları http://krediburssonuc.kyk.gov.tr/Home/KimlikDogrulama adresinden öğrenilebilecek.

  Okumaya devam et...
 • Yeni yılda alkollü araç kullanmanın cezası 844 lira

  Yeni yılda alkollü araç kullanmanın cezası 844 lira

  Ticari araç sürücüleri ve kamu hizmetinde çalışansürücülerin alkollü olarak trafiğe çıkmaları tümüyle yasaklanmış olup hususiotomobil sürücüleri için 0,50 promil üzerinde alkollü araç kullanırlarsa işlemyapıldığını vurgulayan Apaydın, şunları kaydetti: "2015 yılında uygulamayakonulan düzenleme ile alkol ölçümünde teknik cihazlar kullanılmasının sürücütarafından red edilmesi, alkolmetreye üflenilmemesi halinde 2.288 TL olan ceza2.415 TL idari para cezası uygulanacak".

  Okumaya devam et...
 • 'Hiç bir vatandaşımızı PKK'nın eline terk etmeyiz'

  'Hiç bir vatandaşımızı PKK'nın eline terk etmeyiz'

  Bakanlık olarak her türlü tedbiri aldıklarını belirten Tüfenkci, kontrollü olarak bekleyen araçların Irak'a geçişine izin verdiklerini ancak Irak tarafında bekleyen yaklaşık 10 bine yakın kamyonun ise Türkiye tarafına geçişine henüz izin verilmediğini aktardı.

  Okumaya devam et...
 • Yeni Yılda Alkollü Araç Kullanma Cezası 844 Lira

  Yeni Yılda Alkollü Araç Kullanma Cezası 844 Lira

  Yeni yılda uygulanacak cezalara bağlı Trafik Ceza Rehberi kitapçığını TŞOF kendisine bastırıp iklim genelinde mevcut 706 şoförler odasına gönderdiklerini özetleyen Fevzi Apaydın , ’Yıl içinde Alkollü taşıt şoförleri bundan böyle istedikleri kabilinden şen olamayacak.

  Okumaya devam et...
 • Coca Cola Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent kazada yaralandı

  Coca Cola Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent kazada yaralandı

  Muhtar Kent alnındaki ve kolundaki ağrı nedeniyle arkadaşının kullandığı araçla Kazım Dinç Kandıra Devlet Hastanesi'ne gelerek, sıhhat kontrolünden geçirildi. Tarsus Amerikan Koleji'ni bitiren Kent, İngiltere Hull Üniversitesi ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra 1978 yılında Coca Cola'da çalışmaya başladı.

  Okumaya devam et...
 • Davutoğlu: Asgari ücrette tüm yükü alamayız

  Davutoğlu: Asgari ücrette tüm yükü alamayız

  Asgari ücret yılın ilk yarısında 949 TL, ikinci yarısında 1000 TL olarak belirlendi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, iştirakçi ve çalıştıran temsilcilerine, “İşçi ve çalıştıran ortak biricik mevzuda anlaşmış. Bаğkurlulаrı da еtkilеyеn zam da prim 439 lira fakat Ocak'tа 567 liraya çıkacak. Sadece GSS ve Bağkurluları değil altmışbeş yaş aylığını da etkiliyor.

  Okumaya devam et...
 • Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş

  Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş

  Bu yazar kasaları temin edemeyen müesseseler için olabilir ama biz tüketiciler için o imkanlardan biraz daha faydalanmamızı ertelemiş oluyor. Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, "2016 yılında inşallah bundan sonraki dönemlerde Türkiye'nin ihracatında hem potansiyelini artırmak hem de Türkiye'nin ürettiği malların dünyada rekabet edebilme şansının daha yüksek noktalara çıkmasıyla ilgili konularda teşvik yapmayı planlıyoruz" dedi.Burada açıklamalarda bulunan Elitaş, AK Parti iktidarları döneminde ...

  Okumaya devam et...
 • Vergi ve harçlar Ocak'ta artıyor

  Vergi ve harçlar Ocak'ta artıyor

  Hükümet, 2016'da vatandaşa uygulayacağı yeni zam ve vergi artışlarını Resmi Gazete'de yayımladı. Özel İletişim Vergisi, otomobillerin en düşük vergisi ne kadar olacak? Tebliğe göre 1 Ocak'tan itibaren vergi, harç ve hizmet bedelleri yeniden değerleme oranı olan yüzde 5.58 oranında zamlı uygulanmaya başlanacak.

  Okumaya devam et...
 • Asgari ücrette son durum! Davutoğlu: Bütün yükü biz karşılayamayız

  Asgari ücrette son durum! Davutoğlu: Bütün yükü biz karşılayamayız

  Davutoğlu, işçi ve işveren temsilcilerine, "İşçi ve işveren bir tek konuda anlaşmış". Taşeron işçileri ilgilendiren ve asgari ücreti ilgilendiren yasanın TBMM'den geçtiğini ancak hükümet kurulamadığı için bununla ilgili bakanlar kurulu kararının çıkmadığını vurgulayan Çelik, "Karayollarında çalışan 6 bin işçimiz bu anlayışla kadroya geçtiler".

  Okumaya devam et...
 • Üçüncü havalimanının yüzde 15'i tamamlandı

  Üçüncü havalimanının yüzde 15'i tamamlandı

  Biz dе çаlışmаlаrımızı bu dоğrultuda sürdürüyоruz. "Şu anda havalimanının ilk etabının yüzde 15'i tamamlandı" diye konuştu. Bütün işlemleri Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) kontrolünde yapıyoruz. Fotoğraflardan dа anlaşılacağı üzere bu bölgede mаden ocаklаrı açılmış, ilkel mаdencilik yаpılmış, bölgе adeta talan еdilmiş. "Kaç ağaç kestiğimiz belli" dedi.

  Okumaya devam et...
 • Kredi- Burs Sonuçları Açıklandı

  Kredi- Burs Sonuçları Açıklandı

  VGM burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? VGM burs sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Burs almaya hak kazanan öğrenciye, öğrencilik halinin devam etmesi ve burs almaya engel bir durumun olmaması koşuluyla öğrenim gördüğü okulun normal öğrenim süresince burs verilir.

  Okumaya devam et...
 • 3 yaşa kadar otomobil

  3 yaşa kadar otomobil

  Her yıl olduğu gibi 2016 da zamlarıyla beraber geliyor! 2016 yılında otomobil vergisi yüzde 5.58 artırılarak uygulanacak. Eğer bakanlık bu yetkiyi kullanırsa da vergi ve ceza artış oranları yüzde 10 değil hatta yüzde 15 olabilir. Motorlu taşıtlar vergisi artırıldı. Emlak vergisi mükellefi olanların 2016 yılına ilgilendiren taşınmazlar vergisinin çıkarma ve tahakkukunda asal alınacak vergi değerinin (matrahın) hesabı, emlağın 2015 yılı değerine, baştan valüasyon payı bulunan yüzdelik 5.58’in ...

  Okumaya devam et...
 • Emekliye 100 Lira Zam Kabul Edildi

  Emekliye 100 Lira Zam Kabul Edildi

  Bu yapılacak olan 100 lira seyyanen artışta da hak sahibi olduğu oran kadarıyla zamdan yararlanılacağı öngörülüyor. Kanunla, mevzuatta yer alan ve belirli bir süre uygulanmak üzere yürürlüğe konulan geçici maddelerin bir kısmının bu ay sonunda dolacak olan uygulanma süreleri uzatılıyor.

  Okumaya devam et...
 • Bakan Tüfenkçi:

  Bakan Tüfenkçi: "Türkiye siper saldırılar karşısında aciz değil!"

  Siber saldırılar karşısında kendi bakanlığımızın da daha korunaklı hale getirilmesi açısından arkadaşlarımıza gerekli talimatı verdik. Gerekli araştırmalar yapılır, cevaplar verilir.’. Bu tam olgunlaşmadı, olgunlaşınca paylaşacağız" ifadelerini kullandı. İsrail ile Türkiye arasında yürütülen görüşmelerin hatırlatılması üzerine Tüfenkci , "Şu anda anlaşma var değil.

  Okumaya devam et...