Londravizyon
 • İşte yeni asgari ücret

  İşte yeni asgari ücret

  Asgari ücret her ne kadar 1300 TL olacak dense de şu anda işverende bu düzenlemeyle birlikte daha ağır bir yükün altına girecek. Bakan Soylu'nun sözleri arasında " 2 Aralıkta başladığımız 4 tur olarak gerçekleştirdiğimiz bir araya geldiğimiz görüşmelerin son toplantısındayız ".

  Okumaya devam et...
 • Apple'a, İtalya´da 318 milyon euro vergi cezası

  Apple'a, İtalya´da 318 milyon euro vergi cezası

  Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Şirketin İtalya'ya ödemesi gereken bedel bu yıllar arasında 800 milyon euro olmasına rağmen Apple bu miktardan daha az bir para cezası ödeyerek bu olayı kapatmış olacak.

  Okumaya devam et...
 • Tek istediğimiz eşit şartlarda rekabet

  Tek istediğimiz eşit şartlarda rekabet

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, asgari ücretten devletin aldığı vergi ve sigorta priminin ne kadar yüksek olduğunu anlatırken ilginç ifadeler kullandı. Şampiyonuz. Keşke her yerde şampiyon olsak da orada da şampiyon olsak. Dünya birincisiyiz yüzdelik 72 ile. Benden sonradan Almanya geliyor yüzdelik 53, ABD 38.

  Okumaya devam et...
 • Asgari ücrette hazırlıklar yarın tamamlanacak

  Asgari ücrette hazırlıklar yarın tamamlanacak

  Yani asgari ücrete hem ocak hem de temmuz ayında yüzde 5-6 gibi zam yapılıyordu. "Ücretlerdeki düşüş yüzde 35'leri buluyor". Asgari ücrete yüzde 30 artış söz konusu olunca hükümet bunu bir yıllık olarak belirlenmesini benimsedi. Önceki asgari ücretler bir yıl içinde 6'şar aylık dönemler halinde uygulanıyordu. Daha önce sadece 3 kez asgari ücret tam uzlaşmayla çıkmıştı. Buna göre 31 Aralık tarihine kadar işe alınan her bir sigortalı için 18-29 yaş erkekler, 18 yaşından büyük kadınların ...

  Okumaya devam et...
 • Bank Asya'ya 14 Milyon 970 Bin Tl Vergi Ve Ceza

  Bank Asya'ya 14 Milyon 970 Bin Tl Vergi Ve Ceza

  Maliye Bakanlığı, Bank Asya'ya toplam 14 milyon 970 bin TL vergi/ceza ihbarnameleri tebliğ etti.Maliye Bakanlığı, 2010, 2011 ve 2012 vergilendirme dönemlerine ilişkin, Bank Asya'ya toplam 14 milyon 97... Bank Asya'dan KAP'a dün akşam yapılan açıklamada, cezanın 5.99 milyon lirasının vergi aslı ve 8.98 milyon lirasının da vergi ziyaından oluştuğu ifade edildi.

  Okumaya devam et...
 • 2015-2016 Vakıflar GenelMüdürlüğü Ortaöğrenim Bursu Almaya Hak Kazanan Öğrenciler

  2015-2016 Vakıflar GenelMüdürlüğü Ortaöğrenim Bursu Almaya Hak Kazanan Öğrenciler

  Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ihtiyacı olan öğrencileri belli miktarda burs verilecek ve yüksek öğretim öğrencileri de bu imkandan yararlanabilmek adına başvuruda bulundu. Kredi ve burs başvurularınızı aşağıdaki link üzerinden kolayca yapabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi unuttuğunuzda ne yapmanız gerekir? Bu yıl burs ve kredi başvurusu e devlet üzerinden de yapılabilecek.

  Okumaya devam et...
 • Ekonomik Güven Endeksi Yüzde 3,8 Azaldı

  Ekonomik Güven Endeksi Yüzde 3,8 Azaldı

  Ekonomik güven endeksi Aralık ayında bir önceki aya göre %3,8 oranında azalarak 104,82 değerinden 100,81 değerine düştü. Ekonomik güven endeksindeki gerileme, tüketici, reel kesim (imalat sanayi), hizmet ve perakende ticaret sektörü güven endekslerindeki düşüşlerden kaynaklandı.

  Okumaya devam et...
 • Rusya: Türkiye önemli bir ticari partner olarak kalacak

  Rusya: Türkiye önemli bir ticari partner olarak kalacak

  Rus basınındaki habere göre Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanı Ulyukayev, Türkiye'nin önemli bir ticari partner olarak kalacağını söyledi. "Kısıtlamalar belirti sektörlere getirildi"' ifadelerini kullandı. Türkiye'ye getirilen kısıtlamalar çerçevesinde Rus şirketlerinin yaşadığı mağduriyetlerin de giderileceğini söyleyen Ulyukayev "Bu konu henüz inceleme aşamasında".

  Okumaya devam et...
 • IMF, Suudi Arabistan'ın 5 yıl içinde iflas edebileceğini duyurdu

  IMF, Suudi Arabistan'ın 5 yıl içinde iflas edebileceğini duyurdu

  Habertürk'ün haberine göre, ülkenin bu yıl yaklaşık 73 milyar dolar seviyesinde kayba uğradığına işaret eden rapor, petrolde düşüşün bu hızla devam etmesi halinde Suudi Arabistan’ın beş yıl içerisinde iflas edebileceğini duyurdu. - Bunun yanı sıra ülkenin askeri harcamaları da 80 milyar dolarla bütün zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. 800 milyar dolarlık gayri safi yurt içi hasılası olan Suudi Arabistan'da kamunun elde ettiği gelirlerin yüzde 90’ı petrol satışından geliyor.

  Okumaya devam et...
 • Emlak Vergisi Ne Kadar Zam Oranı

  Emlak Vergisi Ne Kadar Zam Oranı

  Taslağa gereğince Emlak Vergisi’nin hesaplanması düşüncesince 4 yılda müşterek kurulan komite çeşidinden belirlenen çevre ve toprak metrekare ünite değerleri bundan sonra 2 yılda müşterek de yenilenebilecek. Şirketlerin kalan enerjik değerleri ile güven kullanmada ve değerlemelerin muktezi yer aldığı başka bölgelerde bu halden konuşu çıkması muhtemel. Düzeltme işlemi, Ülkemiz geneli için hesaplanan Yİ-ÜFE göz önünde bulundurularak Maliye'ce belirlenmiş düzeltme katsayıları kullanılarak anlam ...

  Okumaya devam et...
 • E-Tebligat' a ne zaman geçilecek?

  E-Tebligat' a ne zaman geçilecek?

  E-Tebligat kimler için zorunlu? E-Tebligat başvurusunu mükellefler, bizzat kendisi veya kanuni temsilcisi aracılığıyla yapabileceği gibi E-Tebligat ile ilgili işlemleri yapmak üzere özel yetki içeren noterden alınmış vekâletnameyle vekili aracılığı ile de yapabilecekler.

  Okumaya devam et...
 • Rafet El Roman ticaret hayatına da atıldı !

  Rafet El Roman ticaret hayatına da atıldı !

  Böylece markanın bu bölgelerdeki marka yetkilisi ve dağıtımcısı olacak. Sanatçı, "Ben her zaman her konuda çok dikkatli ve sorumluluk içinde davrandım". Hayranları ile yakından ilgilenen sanatçı onları etrafına taplayarak birlikte selfie pozu da verdi. Anlaşma töreninden sonra Silivri Maxi AVM'de hayrınlarına imza günü ve mini konser sürprizi de yapan sanatçı "XXL Energy" enerji içeceğini ücretsiz olarak dağıttı.

  Okumaya devam et...
 • Kuzey Irak Gazını Getirecek Boru Hattı İhalesi Şubatta

  Kuzey Irak Gazını Getirecek Boru Hattı İhalesi Şubatta

  Teklifler, eksiltme gün ve saatine denli BOTAŞ Genel Müdürlüğü Haberleşme Müdürlüğüne aracısız tasdik edilebileceği kabilinden iade alındılı kol yoluyla da gönderilebilecek. Hattın yapımı için sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacak. Hattın yapım süresi yer tesliminden itibaren 720 takvim günü olacak.

  Okumaya devam et...
 • İmalat Sanayi Genelinde Kapasite Kullanımı Azaldı

  İmalat Sanayi Genelinde Kapasite Kullanımı Azaldı

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından düzenlenen ve aralık ayında imalat sanayinde etkinlik gösteren 2 bin 167 iş yerinin katılımıyla gerçekleştirilen imalat endüstri kapasite kullanım oranı çalışması sonuçları açıklandı.

  Okumaya devam et...
 • Aidatsız kredi kartı vermeyen bankaya ceza 5,8 milyon lira oluyor

  Aidatsız kredi kartı vermeyen bankaya ceza 5,8 milyon lira oluyor

  Tüketici kredisi ve ev finansmanı sözleşmelerinde, kanunun cayma hakkı, nema oranı, erken ödeme, temerrüt, sigorta yaptırılması hükümlerini ihlal eden ve belirli süreli kredi sözleşmelerine ilişkin açılan hesaplardan ücret ve masraf talep eden kredi veren kuruluşlara her bir işlem başına uygulanacak idari nakit cezası bin 101 liradan bin 162 liraya yükseltildi.

  Okumaya devam et...
 • Çalışan Öğrenciye de Kredi Ve Burs İmkânı

  Çalışan Öğrenciye de Kredi Ve Burs İmkânı

  Kredi ve Yurtlar Kurumu'na KYK burs/kredi desteği için başvuruda bulunan üniversite öğrencileri KYK burs/kredi desteği almaya hak kazanıp, kazanamadıklarını internet üzerinden KYK burs sorgulama işlemi ile öğrenebileceler. cоm dаn öğrеnеbilirsiniz. KYK kredi ve burs başvurusu yapmanın bir diğer yolu ise e devlet . Yedeği Biten ve Yurt Başvurusu Yapılabilecek İl/İlçe Listesi İçin Tıklayınız.

  Okumaya devam et...
 • 7 hanesi 1 olan Milli Piyango bileti şaşırttı

  7 hanesi 1 olan Milli Piyango bileti şaşırttı

  Milli Piyango Biletleri tarihinde nadir rastlanan bir durum yaşadı. Malkara ilçesi PTT şubesine satılması amacı ile getirilen biletlerin birinde görülen 7 adet bir rakamı herkesi şok etti. Görenlerin ilgisini çeken Milli Piyango yılbaşı bileti , PTT personeli tarafından anı amaçlı satın alındı. Sözlerine devam eden PTT Malkara Merkez Müdür Vekili Nedim Suna , "Bu biletten küçük bile olsa ikramiye çıksa da almayacağız".

  Okumaya devam et...