Londravizyon
 • Aralık ayı zam şampiyonu yeşil soğan oldu

  Aralık ayı zam şampiyonu yeşil soğan oldu

  Böylelikle limon 2015'in aralık ayı içinde fiyatı en pek azalan ürün olarak kayıtlara geçti. Buna yönelik, geçen senenin aralık ayı içinde perakende maliyetler, İTO'nun İstanbul Ücretliler Geçinme İndeksi'nde bulunan 242 üründen 64'ünde artarken, 37'sinde azaldı, 141'inde ise değişmedi.

  Okumaya devam et...
 • Araç muayenesinde 'kilometre'ye dikkat

  Araç muayenesinde 'kilometre'ye dikkat

  Bu belgede, kilometrenin bazen yanlış yazıldığına vurgulayan Çakar, Bazen kilometre yanlış yazılabiliyor. Çünkü kimi kilometre yanlış yazılabiliyor. "Bu durumda vasıta sahipleri mağdur oluyor" diye konuştu. "Daha sonra ilgili daire başkanlığının yapacağı incelemenin ardından vaziyet düzeltiliyor" dedi. Çakar, kilometresi kayıtlara yanlış geçen vasıtanın gerçek kilometresinin sistem üzerinde düzeltilmesi vakit aldığı için mağdur olunduğunu sözlerine ekledi.

  Okumaya devam et...
 • Emekliye yeni yıl müjdesi! Zam geldi

  Emekliye yeni yıl müjdesi! Zam geldi

  SGK olarak milyonlarca emeklinin sosyal güvenlik hizmetlerindeki memnuniyetini önemsediklerini dile getiren Bağlı, " 100 lira seyyanen zam tüm emeklilerimize hayırlı olsun". 2015’in ikinci 6 maaş zamanında şişkinlik ne denli çıkmışsa, SSK ve Bağ-Kur emeklileri de o denli zam alacak. Böylece seyyanen zam düzenlemesinden yararlanmayan emekli kalmayacak.

  Okumaya devam et...
 • Köprü geçişine 3 yıl sonra zam

  Köprü geçişine 3 yıl sonra zam

  Ayrıca yapılan zam , bu geceden itibaren uygulanmaya başlandı. 2012 yılından bu yana Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinde, aracın boyutuna göre, 4 lira 25 kuruş ile 32 lira 25 kuruş arasında değişkenlik gösteren fiyat tarifesi uygulanıyordu.

  Okumaya devam et...
 • İş adamı Halis Toprak hayatını kaybetti

  İş adamı Halis Toprak hayatını kaybetti

  Hastalıkla mücadele sürecinde aile fertlerinin yanından ayrılmadığı Toprak'ın defin süreci, aile üyelerinin alacağı kararın ardından açıklanacak. 30'a yakın sektörde faliyet gösteren Toprak Holding'i Türk sanayine kazandıran Halis Toprak'ın kalp rahatsızlığı sebebiyle kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdiği duyuruldu.

  Okumaya devam et...
 • Alkol ve tütüne yeni yıl zamları

  Alkol ve tütüne yeni yıl zamları

  Japan Tobacco International (JTI) Kurumsal İletişim Direktörü Mehmet Ateş ise sigarada paket başına gelen 5 kuruşluk maktu vergi zammının fiyata yansımasının en az 50 kuruş olacağını belirtti. Böylece, cep telefonlarında eskiden 120 TL alınan ilk satış vergisi, 160 TL'ye yükselmiş oldu. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) 1 Ocak 2016'den geçerli olmak üzere sanayi elektriğine yüzde 6,68, konut elektriğine ise yüzde 3,8 oranında zam yaptı.

  Okumaya devam et...
 • Emekliye 100 lira seyyanen zam

  Emekliye 100 lira seyyanen zam

  SOSYAL Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Mehmet Selim Bağlı, SSK ve BAĞ-KUR emekli maaşlarına yapılan aylık 100 liralık zamdan yaklaşık 8 milyon 830 bin dosya sahibinin yararlanacağını 2016 yılı içerisinde emekli olacakların da yararlanacağını seyyanen zammın yıllık maliyeti yaklaşık 10,5 milyar lira olacağını açıkladı.

  Okumaya devam et...
 • Bakanlık 2015 yılı ihracat ve ithalat rakamlarını açıkladı

  Bakanlık 2015 yılı ihracat ve ithalat rakamlarını açıkladı

  Bu dönemde ithalat da yüzde 14,5 azalışla 242 milyar dolardan 207 milyar dolara düştü... İhracatın lideri ise 1 milyar 618 milyon dolar ile otomotiv oluyor. En fazla ithalat ise 24 milyar 858 milyon dolarla Çin'den gerçekleşti. En fazla ithalat ise 2 milyar 147 milyon dolarla Çin'den gerçekleşti. Bu ülkeyi sırasıyla 1 milyar 727 milyon dolarlar Almanya, 1 milyar 374 milyon dolarla Rusya ve 883 milyon dolarla İtalya izledi.

  Okumaya devam et...
 • Bakan Soylu'dan kritik kıdem tazminatı ve asgari ücret açıklaması

  Bakan Soylu'dan kritik kıdem tazminatı ve asgari ücret açıklaması

  Sendikalarla birlikte işveren alemiyle birlikte bunu değerlendireceğiz. Bireysel emeklilik sistemi var. 6 milyon kişi bu sistemin içinde. "Bunlar da gözetilecek... Soylu, asgari ücretin artışı nedeniyle istihdamda azalma olabileceğinin söylendiğini, işverenlere verilecek destekle bu riskin ortadan kalkacağını söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Rusya aralıkta stok yaptı, meyve ihracatı arttı

  Rusya aralıkta stok yaptı, meyve ihracatı arttı

  Antalya'dan geçen ay Rusya'yа yapılan yaş meyve ihracatında isе gelişme оldu. Uçak düşürme krizi ardından birçok sektör ve üründe Türkiye'den Rusya'yа yapılan ihracat orаnı ciddi düzeyde düşеrkеn, 1-30 Aralık verilerine göre meyve ihracatı, 2014'ün aynı dönemine göre yüzde 46.

  Okumaya devam et...
 • Emekli Maaşlarına Ne Kadar Zam Gelecek 2016 - Gölpazarı Haber Portalı

  Emekli Maaşlarına Ne Kadar Zam Gelecek 2016 - Gölpazarı Haber Portalı

  SSK ve BAĞKUR emekli maaşlarına 2016 yılının ocak ayından itibaren ayda 100 lira seyyanen zam yapılmasını öngören düzenleme, Meclis Genel Kurulu'nda kabul edildi. "Emeklilerimizin bu parayı aileleriyle birlikte huzur içinde harcamasını ve devletimiz ve milletimizin selameti ve huzuru için dua etmelerini diliyorum" dedi.

  Okumaya devam et...
 • Turkcell kullanıcıları

  Turkcell kullanıcıları "2016'ya girerken" 634 milyon dakika konuştu

  Bu haber 2016-01-02 13:50:51 eklenmiş ve 18 kez görüntülenmiştir. Turkcell kullanıcıları yeni yılda 634 milyon dakika konuşurken, yaklaşık 300 milyon mesaj gönderdi. 2 gün bоyuncа 2 milyоn GB " ın üzеrindе mоbil intеrnеt kullаnılırkеn, mоbil intеrnеt kullаnımının еn yоğun оlduğu ilk 10 il sırаsıylа İstаnbul, Ankаrа, İzmir, Bursа, Antаlyа, Kоcаеli, Hаtаy, Mеrsin, Adаnа vе Gаziаntеp оlаrаk gеrçеklеşti.

  Okumaya devam et...
 • Alkol, sigara ve elektriğe zam geldi

  Alkol, sigara ve elektriğe zam geldi

  Peki hangi ürüne ne kadar zam geldi? Maliye Bakanlığı'nın aralarında alkollü, kolalı içecekler ile tütün ürünlerinin de bulunduğu bazı mallara uyguladığı Katma Değer Vergisi (KDV) oranı, Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) oran ve tutarları ile Tütün Fonu tutarları artırıldı.

  Okumaya devam et...
 • 2015 yılında ihracat geriledi

  2015 yılında ihracat geriledi

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın verilerine göre, Aralık ayında ihracat bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 10.14, ithalat yüzde 18.11 oranında azaldı. Aralıkta aut tecim kütlesi müşterek eski senenin ayrımsız ayına nazaran yüzdelik 15,13 azalarak 34 bilyon 838 milyon dolardan, 29 bilyon 568 milyon dolara düştü.

  Okumaya devam et...
 • Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) borç hesaplaması nasıl yapılır?

  Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) borç hesaplaması nasıl yapılır?

  TÜİK'in enflasyon rakamlarına göre, yeni yılda çeşitli vergi, harç ve cezaların, yüzde 5,58 olan yeniden değerleme oranında artırılması bekleniyor. Ancak Bakanlar Kurulu'nun bu oranı yüzde 50 artırma yetkisi bulunuyor. Araç tipini, aracın yaşını, motor silindir hacmini sisteme girerek büyük bir kolaylıkla sizler MTV hesaplama ve araç vergi sorgulama işleminden yararlanabilirsiniz.

  Okumaya devam et...
 • 1.5 milyon üniversiteliye 400 lira burs

  1.5 milyon üniversiteliye 400 lira burs

  Sinan Aksu, KYK müdürü, kredi ve burslar için ocak aylarında öğrenciler hesaplarını kontrol edebilir.Buna ek olarak şunları: "TC kimlik numarasının son rakamına bakarak ne zaman alabileceğini öğrenebilir.Sonunda '0' rakamı olan öğrenciler burslarını 6 Ocak günü alabilir.Eğer son rakamı ' 2′ olan öğrenciler ise 7 ocak günü alabilir.'4' rakamı olanlar ise 8 Ocak günü, '6' olanlarda 9 ocak günü, son rakamı '8' olan üniversite öğrencileri de 10 ocak günü bankaya gidip hesaplarına bakıp parasını ...

  Okumaya devam et...
 • Yeni yılda sigaraya ne kadar zam geldi? 2016 güncel sigara fiyatları

  Yeni yılda sigaraya ne kadar zam geldi? 2016 güncel sigara fiyatları

  Yeni döneme ilişkin dağıtım şirketlerinin yatırım ve işletme gideri bütçelerinin onaylandığını da ifade eden yetkililer, dağıtım şirketlerinin bu bütçeleri kullanarak vatandaşa daha kaliteli hizmet sunacağını belirtti. Yeni sigara fiyatları ile bu sene de kaçak sigara kullаnmа oranı аrtаcаk gibi gözüküyоr. Bugünden itibaren bir çok yerde kaçak sigaranın da satışlarının arttığı iddia ediliyor.

  Okumaya devam et...
 • 2016 yılının en düşük motorlu taşıtlar vergisi 624 lira!

  2016 yılının en düşük motorlu taşıtlar vergisi 624 lira!

  Ancak Bakanlar Kurulu'nun bu oranı yüzde 50 artırma yetkisi bulunuyor. Eğer 3 yaş ve altında ise en yüksek vergilendirme yapılır. Buna göre, 1-3 yaş grubunda 1300 cm3'e kadarki otomobillerin MTV'si 624 liraya, 1301-1600 cm3 arasındakilerin 998 liraya, 4001 cm3'ün üzerindekilerin ise 22 bin 717 liraya çıkacak.

  Okumaya devam et...
 • Taklit ve tağşiş yapan işletmeler (1)

  Taklit ve tağşiş yapan işletmeler (1)

  Bu sayede Bakanlığımızın yürüttüğü resmi kontroller ve firmaların kendi otokontrol sistemi dışında tüketiciler aracılığıyla piyasa üzerinde bir denetim mekanizması oluşturulması ve "güvenilir gıda üretimi" nin teşvik edilmesi hedeflenmektedir.

  Okumaya devam et...
 • Patron batsa da tazminat garanti!

  Patron batsa da tazminat garanti!

  Bireysel hesapta biriken parayla işçinin tazminatı güvence altında olacak. Mevcut uygulamada 1 yılını doldurmayan veya belli koşulları taşımayanlar kıdem tazminatı alamıyor. Mevcut sistemde çalışanların sadece yüzde 10'u kıdem tazminatı alırken, sendikasız kesimlerin de yararlanacağı bir sistem oluşturulacak. İşveren temsilcileri bu oranların 15 güne indirilmesini istiyor.

  Okumaya devam et...