Londravizyon
 • ABD'den Volkswagen'e 90 milyar dolarlık dava

  ABD'den Volkswagen'e 90 milyar dolarlık dava

  Bakanlık , 600 bin dizel araçta emisyon testinin manipüle edildiğini iddia ediyor. Volkswagen'in emisyon kontrol sistemi ihlal ederek kamu düzenini zedelediği ifade edildi. ABD Adalet Bakanlığı , hileli yazılımla emisyon testi sonuçlarını manipüle ettiği ortaya çıkan Volkswagen'e dava açtı. Alman otomobil devi Volkswagen'in emisyon skandalı mahkemeye taşındı.

  Okumaya devam et...
 • Taksi plaka fiyatlarını düşüren karar

  Taksi plaka fiyatlarını düşüren karar

  Kararla, diğer bir mesleğe sahip olanların taksi plakası satın almaması için ruhsat verilirken plakayı alacak kişiden, vergi dairesinden "diğer bir işte çalışmadığına" dair vesika istendi. Taksi plakası alıntı satımı fail Gürsoy Atlı , ’Özellikle futbolcu, hekim ve artist üzere esasta taksicilik yapmayan aşırı sayıda kişi, taksi plakası aldı.

  Okumaya devam et...
 • Çarşaflı Banka Soyguncusu Hastanenin Mahkum Koğuşuna Konuldu

  Çarşaflı Banka Soyguncusu Hastanenin Mahkum Koğuşuna Konuldu

  Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'ndeki tedavi gören İpek'in sağlık durumunun iyiye gittiği, ancak bu hastanede mahkum koğuşu olmadığı için normal servise alınamadığı gündeme gelmişti. Yaklaşık 2 aydır yoğun bakımda kalan İsmail İpek'in şuurunun yerine geldiği, ara ara belirsiz birkaç kelime ettiği bilgisine ulaşılmıştı. İşlemler sırasında polis çevrede güvenlik önlemli aldı.

  Okumaya devam et...
 • Türkiye Bankalar Birliği Uyardı:Bu Oyuna Gelmeyin

  Türkiye Bankalar Birliği Uyardı:Bu Oyuna Gelmeyin

  Dolandırıcılık eylemlerine karşı kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için yapılan açıklamada şöyle denildi: " Türkiye Bankalar Birliği , banka müşterilerinden kişisel bilgi talep etmediği gibi, herhangi bir hizmet karşılığı ücret talep etmesi de söz konusu değildir".

  Okumaya devam et...
 • Türkiye'nin fındık ihracatı 1 milyar doları aştı

  Türkiye'nin fındık ihracatı 1 milyar doları aştı

  Bu ihrаcаtın kаrşılığındа Türkiyе 1 milyаr 129 milyоn 980 bin dоlаr döviz girdisi sаğlаdı. İhracatın 91 bin 658 tonunun AB ülkelerine yapıldığı dökme açıklamada, AB dışındaki Avrupa ülkelerine 6 bin 483, denizaşırı devletlere 11 bin 805, öbür devletlere ise 5 bin 462 titrem fındık ihracatı gerçekleştirildiği anlatım edildi.

  Okumaya devam et...
 • Asgari ücret sonrası işte yeni işsizlik maaşı

  Asgari ücret sonrası işte yeni işsizlik maaşı

  Asgari ücrete yapılan yüzde 30’luk artış, İşsizlik Sigortası’ndan para alanları da olumlu yönde etkiledi. İşsizlik maaşı şartları sadece bunun ile sınırlı dеğil. İşsizlik maaşında alt limit 509 liradan 659 liraya yükselirken üst limit 19 liradan 318 liraya yükseldi. İşsizlik maaşı ücreti 2013’te 1 bilyon 272 milyon, 2014’te ise 1 bilyon 658 milyon teklik oldu.

  Okumaya devam et...
 • PMI 13 ayın zirvesinde… Sanayideki iyileşme güç kazandı

  PMI 13 ayın zirvesinde… Sanayideki iyileşme güç kazandı

  Buna göre İstanbul Sanayi Odası Türkiye İmalat PMI verisi, Aralık ayında kritik eşik değer 50,0'nin üzerine çıktı. Aralık ayında yüzde 52.2'ye yükselerek son 13 ayın rekorunu kırdı. Şehirde yeni siparişler 2014'ün son ayından beri ilk defa arttı. Ekonomik büyümenin lider göstergesi olan imalat endüstri performansında en çabuk ve emin referans olarak onay edilen İstanbul Endüstri Odası Ülkemiz ve İstanbul İmalat PMI ( Satın Alım Yöneticileri Endeksi) anketlerinin Aralık 2015 çağı neticeleri ...

  Okumaya devam et...
 • Çeyrek altın fiyatları ne kadar?

  Çeyrek altın fiyatları ne kadar?

  Tam altın alış fiyatı 688 lira, satış fiyatı 703 lira olarak belirlendi. Yarım altın alış fiyatı 344 lira, satış fiyatı 352 lira olarak işlem gördü. Bugün Çeyrek altın fiyatı ne kadar olacak?, Bugüne ait altın fiyatları? Peki altın kaç lira oldu? 31 Haziran itibariyle çeyrek altın fiyatları herkes tarafından merak ediliyor.

  Okumaya devam et...
 • Zamlı sigara fiyatları belli oldu

  Zamlı sigara fiyatları belli oldu

  Zamlı fiyatlar bugünden itibaren geçerli olacak. "Fakat diğer tüketim mallarına yapılan zamlarla, asgari ücrete yapılan zammı sigara devede kulak bıraktı" ifadelerini kullandı. Daha önce 9,5 lira olan bazı sigaralar 10,5 ve 11,5 liraya kadar çıktı. 2016'ya girilmesiyle birlikte rakı, bira, cin, votka ve sigaranın yanı sıra cep telefonlarından alınan vergi ile elektrik fiyatlarına da zam gelmişti.

  Okumaya devam et...
 • Memur enflasyon farkı 2016 oranı hesaplandı!

  Memur enflasyon farkı 2016 oranı hesaplandı!

  Enflasyonun 2015'te yüzde 8,81'e yükselmesi sonrasında memurlara enflasyon farkı ödenecek. Memur maaşlarına yaklaşık yüzde 1'lik ek artış yapılacak. MEMUR ENFLASYON FARKI 2016 HESAPLAMA 2015 yılı ilk 6 ayında ortaya çıkan enflasyon oranı % 4,76 olmuş ve bu oran memur maaşlarına % 1,76 olacak şekilde temmuz ayından itibaren yansıtılmıştı.

  Okumaya devam et...
 • OGS ve HGS'deki Yüzde 20 İndirim Kalktı Üstüne Birde Zam Geldi

  OGS ve HGS'deki Yüzde 20 İndirim Kalktı Üstüne Birde Zam Geldi

  Elektriğe de beklenen zam geldi. Elektrik perakende satış fiyatlarındaki artış 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren yürürlüğe girdi. Zaten oldukça yüksek birim fiyattan kullanılan elektrik, bundan böyle yüzde 6.8 oranında daha pahalı olacak. Böylece otoyollarda OGS ve HGS ile en kısa mesafede 1.8 TL olan geçiş ücreti yüzde 16 " lık zam ve yüzde 20 " lik indirimin kalkmasıyla 2.5 TL " yi buldu.

  Okumaya devam et...
 • Şimşek:

  Şimşek: "Enflasyon İle Güçlü Mücadele Gerekli"

  Enflasyon için ciddi bir reform gerektiğini belirten Şimşek, "Karnemizin nispeten düşük olduğu bir alan". "Enflasyondaki tablo arzu ettiğimiz bir tablo değil. Büyümede küresel şartalara göre oldukça iyiyiz. Kamuda seneyi sıfır açıkla kapattık, bu istisnai bir vaziyet. Büyümede oldukça iyiyiz . Yüzde 3.5-4 oranında büyüme küresel şartlara göre oldukça iyiyiz.

  Okumaya devam et...
 • Aralık ayı enflasyon rakamları açıklandı

  Aralık ayı enflasyon rakamları açıklandı

  Tüketici fiyatları Aralık ayında yüzde 0.21 ile beklenenden hızlı arttı . Buna göre memur maaşlarına yaklaşık yüzde 1'lik ek artış yapılacak. Bu arada, kasımda TÜFE yüzde 0,67 artmış, Yİ- ÜFE yüzde 1,42 düşmüştü. Enlasyondaki tablo arzuladığımız gibi değil. Enlasyonun yüksek olmasının nedeni TL'deki değer kaybı Enflasyon hedefin çok üzerinde, kritik bir noktaya geldi.

  Okumaya devam et...
 • Türkiye, Rusya'ya karşı hukuk savaşına hazırlanıyor

  Türkiye, Rusya'ya karşı hukuk savaşına hazırlanıyor

  KRİZ SONRASI DARALMA YÜZDE 10: Geçen senenin 11 aylık döneminde Rusya ile ticarette yüzde 40 bir daralma vardı. Toplam yüzde 38 bir azalma ön görüyoruz. Askeri meseleler askeri kişiler arasında çözülür, siyasi meseleler siyasi kimlikler tarafından yerine getirilir ama ticari kurallar ticari muhataplar tarafından usulüne, esasına uygun şekilde ortaya çıkarılır" ifadelerini kullandı.

  Okumaya devam et...
 • Yeni yıl ile sigara fiyatlarına zam geldi

  Yeni yıl ile sigara fiyatlarına zam geldi

  Sigaraya beklenen zam geldi!. ile ilgili detaylar haberimizde. "Fakat diğer tüketim mallarına yapılan zamlarla, asgari ücrete yapılan zammı sigara devede kulak bıraktı" ifadelerini kullandı. Zamlı sigara fiyatları üzerinden sigara satışları vakit geçmeden başladı. Daha önce 9,5 lira olan bazı sigaralar 10,5 ve 11,5 liraya kadar çıktı.

  Okumaya devam et...
 • 2015 enflasyonu yüzde 8.81 ile beklentileri ve hedefi aştı

  2015 enflasyonu yüzde 8.81 ile beklentileri ve hedefi aştı

  Ana sanayi grupları sınıflamasına göre 2015 yılı Aralık ayında en yüksek aylık ve yıllık düşüş enerji mallarında gerçekleşti. Yüzde 8,52 olan beklentilere karşılık TÜFE yıllık bazda yüzde 8,81 oldu.Beklentiler yüzde 0,4 düşüş yönündeydi. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Aralık ayında yaptığı açıklamada 2015 yılı enflasyona ilişkin de değerlendirme yapmıştı. Mehmet Şimşek, enflasyonun bir miktar yüksek seyrettiğini ve bu yıl %8 civarında olacağını vurgularken, Bilim, Sanayi ve Teknoloji ...

  Okumaya devam et...
 • Borsa Yılın İlk İşlem Gününe Düşüşle Başladı

  Borsa Yılın İlk İşlem Gününe Düşüşle Başladı

  Laf konusu satışların endeks üstünde kilosu yüksek olan bankacılık pazarında yoğunlaşması ise BIST 100 endeksinin düşüşünü hızlandıran en mühim faktör olarak öne çıktı. Endeks en düşük olarak 69.880,43 puana kadar geriledi, en yüksek olarak 70.816,41 puanı gördü. Analistler, sektörel olarak bankacılık ve otomotivin öne çıkabileceğini aktararak, 2016 seneyi tahminlerinde endeksin negatif senaryoda 65.000, olumlu senaryoda ise 93.000 puan düzeylerini görebileceğini belirtiyor.

  Okumaya devam et...
 • İşte aralık ayının zam şampiyonu

  İşte aralık ayının zam şampiyonu

  Portakal, yüzde 24,30 ile fiyatı en fazla düşen ürün olurken, kivi yüzde 13,66 ile ikinci oldu. En çok düşüş ise yüzde 19,59 ile portakal, yüzde 12,52 ile takım elbise, yüzde 11,15 ile kadın gömleği, yüzde 7,44 ile limon ve yüzde 5,11 ile mazotta gerçekleşti.

  Okumaya devam et...