Londravizyon
 • Dünyada en çok çamaşır suyu tüketen ülkeyiz

  Dünyada en çok çamaşır suyu tüketen ülkeyiz

  VissPlus Genel Müdürü Ferhat Sucu, "Türkiye'de 2015 yılında çamaşır suyu pazarı 350 milyon liralık bir ciroya, yıllık hane başına çamaşır suyu tüketim miktarı ise 14 litreye ulaştı". Bu yıl 50 milyon TL ciro ve yüzde 15 pazar payı hedefleyen şirket, 5 yıl içinde ise pazar lideri olmayı planlıyor. 2 aylık süreçte, 1.5 milyon şişe ürün sattık.

  Okumaya devam et...
 • ''Bu krizden de güçlenerek çıkacağız''

  ''Bu krizden de güçlenerek çıkacağız''

  Türkiye Otelciler Federasyonu'nun (TÜROFED) kuruluşunun 10. yılı bağlı 14 bölgenin başkanlarının katılımıyla Antalya'da kutlandı. TÜROFED Başkanı Osman Ayık, gecede yaptığı konuşmada geçen senenin resmi bilgileri açıklanmadığı için 2014 rakamlarını paylaştı.

  Okumaya devam et...
 • Türkiye 240 bin ton fındık ihracat etti

  Türkiye 240 bin ton fındık ihracat etti

  Sektörün küresel ihracat ve üretim bağlamında lider konumunu devam ettirdiğini belirten İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İFMİB) Başkanı Ali Haydar Gören, Türkiye genelinde sektörün ihracatı %22, 5 artışla 2 milyar 834 milyon dolara ulaşırken, İstanbul bölgesinden yapılan ihracatın da %20 artışla 1 milyar 67 milyon dolar olarak gerçekleştiğini açıkladı.

  Okumaya devam et...
 • Çin Borsaları Büyük Düşüş Sonrası Yarım Saatte Kapatıldı

  Çin Borsaları Büyük Düşüş Sonrası Yarım Saatte Kapatıldı

  Karar sonrasında dolar/yuan paritesi yüzde 0,6 artışla 6,5937 seviyelerinden işlem görürken, Çin borsasındaki kayıpların yüzde 7'yi aşması sonrasında borsada işlemler durduruldu. Şanghay ve Shenzhen'deki borsada işlem gören büyük sermayeli şirketleri içeren CSI 300 Endeksi'ndeki kayıplar, borsanın açılışından 15 dakika sonra yüzde 5'i geçti .

  Okumaya devam et...
 • Otomotiv Sanayinde Üretim Ve İhracat Rekoru Kırıldı

  Otomotiv Sanayinde Üretim Ve İhracat Rekoru Kırıldı

  Son 5 yılda yeni yatırımlarla sektörün üretim kapasitesinin 1 milyon 500 binden, 1milyon 700 bine yükseldiği, devam eden yatırımlarla kapasitenin bu yıl 1 milyon 900 bin adete çıkabileceği açıklandı. sırada yer aldı. "Hükümetimizin sanayii destekleyici politikalarıyla iç pazardaki istikrarın devam etmesi, yeni projeler için ülkemizin rekabetçiliğinin sürdürülmesi ve böylelikle yeni yatırımların ülkemize çekilmesi, sektörümüz için en önemli fırsat konumunda".

  Okumaya devam et...
 • Dünya Bankası büyüme beklentilerini revize etti

  Dünya Bankası büyüme beklentilerini revize etti

  Raporda, bu devletlere müteveccih gelişme beklentileri de aşağılık cepheli düzeltilmiş edilirken, bunda Çin ekonomisindeki yavaşlamanın yanında Rusya ve Brezilya’nın resesyona girmesinin ehemmiyetli gösteriş oynadığına ayraç edildi. Raporda, belli başlı yükselen ekonomilerdeki yavaşlamanın diğer gelişen ülkelere önemli etkilerinin olabileceği ve bunun zamanla gelişmiş ülkelerdeki iyileşmeyi geriletebileceği uyarısında bulunuldu.

  Okumaya devam et...
 • "Sahte polisler" Çorum'da yakalandı

  Daha sonra Prof.Dr. Güzin Demirağ'ı cep telefonundan arayıp, "Biz polisiz". Dr. Güzin Demirağ, olayı şöyle anlattı: "Doğu şiveli bir bey telefon açtı". Aynı anda evde bulunan çocuk bakıcısını aramaya başlamışlar. Bakıcımıza ısrarla bizim tutuklu olduğumuzu, kendisinin de hırsızlıkla suçlandığını, mutlaka evdeki bütün ziynet eşyalarını getirmesi konusunda ısrarlı bir şekilde bakıcımla uğraşmaya başlamışlar.

  Okumaya devam et...
 • Gold Grubu'nun 4 şirketi için iflas erteleme!

  Gold Grubu'nun 4 şirketi için iflas erteleme!

  Malı sıkıntıya giren şirketler için bir çeşit savunma önlemi olan iflas ertelemeye nihai olarak Gold Grubu müracaat etti Bilişim perakendesi ve e-ticaret pazarında etkinlikleri yoğunlaşan Gold Grubu yerine müracaat 4 Ocakta bugünü yapıldı.

  Okumaya devam et...
 • Fırtına altın arayanlara ekmek kapısı oldu Haberi

  Fırtına altın arayanlara ekmek kapısı oldu Haberi

  Bu haber 2016-01-07 14:45:12 eklenmiş ve 12 kez görüntülenmiştir. Antalya'da geceden bu yana devam eden kuvvetli yağış ve fırtına, hayatı olumsuz etkilerken, sahile vuran dalgaları fırsat bilen bazı kişiler ise detektörlerle tatilcilerin düşürdüğü ziynet eşyalarını aradı.

  Okumaya devam et...
 • SSK ve Bağ-Kur emeklileri 2016 yılında ne kadar zam alacak?

  SSK ve Bağ-Kur emeklileri 2016 yılında ne kadar zam alacak?

  Böylece seyyanen zam düzenlemesinden yararlanmayan emekli kalmayacak. Hem SSK hem BAĞ-KUR hem de memur emeklileri bu ay çifte zamma kavuştu. Türkiye Emekliler Derneği verilerine göre; zamlar öncesinde en düşük maaşlar yapılan seyyanen zam ve enflasyon artışından sonra tablodaki gibi oldu.

  Okumaya devam et...
 • Ve Dolar 3 TL Sınırını Yine Aştı!

  Ve Dolar 3 TL Sınırını Yine Aştı!

  Negatif tabloyu destekleyecek birçok etmen bulunmaktadır. Bir bankanın döviz işlemcisi, "Çin yuanındaki değer kaybı gelişmekte olan ülke para birimlerinde de baskı yaratıyor". TL'deki değer kaybı sadece TL'ye yönelik bir gelişme değil. TL, Çin kaynaklı ekonomik endişeler ve diğer gelişen ülke para birimlerinin dolar karşısındaki düşüşüne paralel olarak değer kaybına dün de devam etti.

  Okumaya devam et...
 • Microsoft CEO'su Nadella, ODTÜ'yü ziyaret etti

  Microsoft CEO'su Nadella, ODTÜ'yü ziyaret etti

  Toplantıda Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu da bir konuşma yaptı. Toplantıya katılan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu , Microsoft CEO'su Satya Nadella'nın yaptığı Türkiye konumlandırmasının önemine değinirken, Microsoft'un mahalli bilişim teknolojileri sektöründe eko-sistemin geliştirilmesinde start-up ve eğitim yoluyla esas rol üstlendiğine dikkat çekti.

  Okumaya devam et...
 • 2015' en iyi e-ticaret sitesi 'Hepsiburada.com' oldu!

  2015' en iyi e-ticaret sitesi 'Hepsiburada.com' oldu!

  Pazarlama ajansı ve araştırma firması FikriMühim'in Digital Age Dergisi için yaptığı araştırma ile Türk tüketicisinin 2015 yılında en başarılı bulduğu teknoloji markaları belirlendi. Mobil ticarette de yeniliklere imza atan hepsiburada.com’un uygulaması 4 milyon defa indirilirken, App Store’da kullanıcılardan 5 yıldızla mükemmel derece düzlük biricik e-ticaret uygulaması oldu.

  Okumaya devam et...
 • Emekli enflasyon farkı 2016 emekli maaşları tam liste

  Emekli enflasyon farkı 2016 emekli maaşları tam liste

  Memurlar ve memur emeklilerine de bu ay yüzde 6'lık zamma ek olarak yüzde 0.85 enflasyon farkı verilecek. Maaşı bin 100 liranın altında olan SSK ve Bağ- Kur emeklileri, geride bıraktığımız temmuz ayında ekstra seyyanen zam almıştı. Ancak Temmuz ayındaki 6 aylık TÜFE beklenenden farklı çıkar ise bu rakamlar değişebilir. SSK ve Bağ-Kur Emeklisinin % 5,30 TÜFE oranı ve verilecek olan seyyanen zamla birlikte alacakları aylık miktarları tabloda gösterildiği şekilde olacak.

  Okumaya devam et...
 • Tobb Başkanı Hisarcıklıoğlu Çanakkale'de

  Tobb Başkanı Hisarcıklıoğlu Çanakkale'de

  AK Parti emektar Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş’in Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı olmasının şehir düşüncesince şişman ehemmiyet taşıdığını tamlayan Hisarcıklıoğlu, ’Bundan da Çanakkaleliler namına şişman mevki duyuyoruz. Doların 3 TL'yi aşmasıyla ilgili bir soruya yanıt veren Hisarcıklıoğlu, "Son günlerde Suudi Arabistan-İran arasında yaşanan gerginliğin etkileri sadece bunlardan bir tanesi".

  Okumaya devam et...
 • Dış temsilciliklerde alınan pasaport harcı düşürüldü

  Dış temsilciliklerde alınan pasaport harcı düşürüldü

  Başta Almanya olmak üzere yurtdışında hayatını sürdüren Türk insanları yepyeni seneye müjdeli haberle başladıBaşkonsolosluklar yepyeni yılla beraber indirimli pasaport harcı uygulayacak. Mustafa Yeneroğlu, harç bedellerinde ciddi bir indirimin yapıldığı söz konusu düzenlemeye göre, yurt dışı temsilciliklerde, pasaport sürelerine göre, cüzdan bedeli hariç, 6 aylık için 16,16 avro, 1 yıllık için 22,17 avro, 2 yıllık için 36,17 avro, 3 yıllık için 51,35 avro ve 3 yıldan fazla süreli olan ...

  Okumaya devam et...