Londravizyon
 • Otomobil pazarı yüzde 26 büyüdü

  Otomobil pazarı yüzde 26 büyüdü

  Otomobil satışları, 2015 senesinde yüzdelik 23,54 artışla 725 bin 596’ya yükseldi. Otomotiv firmalarının stok eritme amacı da taşıyan yoğun kampanyaları sayesinde, aralıkta 156 bin 173 adet otomobil ve hafif ticari araç satıldı. 2015 yılı otomobil satış adetleri geçen yıl ile kıyaslandığında, otomatik şanzımanlı otomobil satışlarının payı %44,75'den %49,90'a (362.108 adet) yükseldi.

  Okumaya devam et...
 • Asgari ücret desteğinde iki kritik değişiklik

  Asgari ücret desteğinde iki kritik değişiklik

  Madencilikte işçi ye 200 tl destek verielek. bu değğişiklikile devletinmaliytini arttıracak 10,5 milyar lira olan maliyetler 1 milyar tl artarak 11,2 lira yükselecek. "Fakat muvazaa tespit edilirse olanaklardan faydalanılmayacağı kararını de getiriyoruz". Asgari ücretin artmasıyla beraber masraflarının da artığını ve bu yükü taşımakta zorluk çekeceğini söyleyen işverenler 110 TL'lik devlet desteğini yetersiz bularak isyan etmişti.

  Okumaya devam et...
 • Lahmacuncular: Denetim iyi yapılırsa yeni düzenleme faydalı olur

  Lahmacuncular: Denetim iyi yapılırsa yeni düzenleme faydalı olur

  Yozgat Lokantacılar ve Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Coşgun, tüketicilerin şikayeti üzerine Türk Stardartları Enstitüsü tarafından lahmacundaki protein değeriyle ilgili düzenleme yapıldığını kaydetti. Bu uygulama çok iyi oldu. İnsanlar bundan böyle hemen soğan ve çeşni karışımı yemeyecek. Şimdi lahmacun, lahmacun gibi olacak . Bizim isteğimiz, bunun denetimini meydana getirecek bulunan firmaların denetimlerini disiplin yapması.

  Okumaya devam et...
 • İşte en çok tercih ettiğimiz araç tipi

  İşte en çok tercih ettiğimiz araç tipi

  ODD Genel Koordinatörü Hayri Erce, araba ve hafif ticari vasıta yekün pazarının 2015 yılında "baz etkisiyle" yüzde 26,1 artış gösterdiğini belirterek, 2016 seneyi otomotiv pazarının 900-950 bin aralığında gerçekleşmesinin beklendiğini ifade etti.

  Okumaya devam et...
 • Asgari ücrette önemli değişiklik 8 Ocak 2016 17:20

  Asgari ücrette önemli değişiklik 8 Ocak 2016 17:20

  Asgari ücretin 1.300 TL'ye yükseltilmesi dolayısıyla işverenlerin yükünün azaltılması için verilecek desteğin kapsamı genişletiliyor. Düzenlemenin Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki görüşmeleri sırasında AK Parti milletvekilleri, yeni bir önerge verdi.

  Okumaya devam et...
 • Bakan Berat Albayrak'tan doğalgaz ve bor müjdesi

  Bakan Berat Albayrak'tan doğalgaz ve bor müjdesi

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun da katıldığı toplantıda Türkiye'nin enerji konularındaki politikasını Büyükşehir Belediye Başkanlarına anlattı. Albayrak, 17.8 milyar TL'lik bir yatırımla, altyapının yüzde 85'inin 5 yıl içinde modernize edileceğini belirtti. Albayrak, evren genelinde 400’ü fazla çekirdeksel santralci bulunduğunu anlatım ederek, “Bulgaristan ve Ermenistan’daki emektar uygulayım bilimi ile işlenmiş ...

  Okumaya devam et...
 • Torba Yasa asgari ücret desteğinde kapsamı genişletiyor

  Torba Yasa asgari ücret desteğinde kapsamı genişletiyor

  Düzenlemenin Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki görüşmeleri sırasında Ak Parti milletvekilleri, yeni bir önerge verdi. Asgari Ücret Artışı Nedeniyle İşverene Sağlanacak Aylık 110 Tl'lik Devlet Desteği 100 Tl'ye Düştü başlığıyla izlediğiniz video Türkiye'nin önde gelen gelen haber kanalları arasında yer alan Ntv kanalında 08 Ocak 2016 Cuma günü yayınlanan Haberler adlı programdan alınmıştır.

  Okumaya devam et...
 • Küresel piyasalar Çin tedirginliği ile negatif seyrediyor

  Küresel piyasalar Çin tedirginliği ile negatif seyrediyor

  Fed tutanaklarının beklentilerden baş döndürücü ayrımlı olmamasına rağmen Çin’de başlayarak evren geneline yayılan piyasalardaki menfi iklim sansasyonel olmaya bitmeme ediyor. ABD'de tarım dışı istihdam verisi beklentileri belirgin şekilde aşarken, işsizlik oranı ise beklentiler doğrultusunda yüzde 5 oldu. Dün neredeyse tüm dünya borsalarının değer kaybetmesine karşın BIST 100 endeksi günü yüzde 0,72 artışla 71.198 puandan tamamladı.

  Okumaya devam et...
 • Et fiyatlarında artış beklenmiyor

  Et fiyatlarında artış beklenmiyor

  Kаrаrın uygulanmasında sıkıntılar yaşanmasından еndişе duyduklarını ifаde eden Tunç, konuylа ilgili Gıdа Tаrım ve Hаyvаncılık Bakanı Fаruk Çеlik ile görüştüklerini ve kaygılarını anlattıklarını belirtti. Tunç, sütun ve genel ağ sitelerinde toprak alan, ’’Kırmızı ete zam’’, ’’Ette bindirim kapıda’’, ’’Ete bindirim geldi’’ üzere haberlerin hakikatı yansıtmadığını söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Suudi Aramco şirketi borsa tarihinin en değerli şirketi olacak

  Suudi Aramco şirketi borsa tarihinin en değerli şirketi olacak

  Suudi Arabistan'ın petrol şirketi Aramco'nun halka arzının düşünüldüğü duyuruldu. Suudi Arabistan Kralı Salman bin Abdülaziz el-Suud'un oğlu Prens Muhammed bin Salman The Economist'e verdiği röportajda ülkede geniş çaplı ekonomik reformlar kapsamında Aramco'nun halka arzını değerlendirdiklerini belirtti.

  Okumaya devam et...
 • Otomobil pazarı %3,5 büyüdü

  Otomobil pazarı %3,5 büyüdü

  Geçen sene aynı dönemde 587.331 adet satış gerçekleşmişti. Bir önceki sene 180 bin 350 hafif ticari vasıta satışına ulaşılmıştı. 2015 yılı Aralık ayı otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı 156.173 adete ulaştı. 2015 yılı otomobil satış adetleri geçen yıl ile kıyaslandığında, otomatik şanzımanlı otomobil satışlarının payı %44,75'den %49,90'a (362.108 adet) yükseldi.

  Okumaya devam et...
 • Sanayi üretimi Kasımda azaldı Haberi

  Sanayi üretimi Kasımda azaldı Haberi

  Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış endüstri üretimi Kasım'da bir önceki aya göre yüzde 0,9 azaldı. Ana sanayi grupları sınıflamasına göre, Kasım ayında bir önceki aya göre en yüksek düşüş yüzde 6.5 ile dayanıklı tüketim malı imalatında gerçekleşti.

  Okumaya devam et...
 • HGS Cezasını Ödemezsem Ne Olur?

  HGS Cezasını Ödemezsem Ne Olur?

  Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri, en uzak mesafenin on katı ceza yazılanların yasal düzenlemeyi beklemeden cezaları ödemesi konusunda uyardı. Bakanlık yetkilileri, HGS cezalarında indirim yapılmasını içeren düzenlemenin hayata geçirilmesinin ardından iade ve mahsuplaşmanın yapılacağını, geriye dönük cezaların indirilmesine yönelik uygulama bulunmadığını, bunun için TBMM'de düzenleme yapılması gerektiğini, işlemlerin şu anda var olan düzenlemeye göre devam ettiğini, bu nedenle HGS cezası ...

  Okumaya devam et...
 • Sanati Üretimi Kasım Ayın'da Azaldı

  Sanati Üretimi Kasım Ayın'da Azaldı

  Bu da nispeten beklenen bir durumdu. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayımlanan istatistiklere göre, 2015 yılının kasım ayında Türkiye'nin mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sanayi üretimi ekim ayına göre %0,9 düşerken, takvim etkilerinden arındırılmış sanayi üretim endeksi yıllık bazda %3,5 artış gösterdi.

  Okumaya devam et...
 • Otomobil araç pazarı yüzde 26 büyüdü

  Otomobil araç pazarı yüzde 26 büyüdü

  Otomobil ve hafif ticari vasıta pazarı aralık ayında 156 bin 173 seviyesine ulaştı. Toplam pazarda satışlar, 146 bin 989 olan geçen senenin aynı ayına kıyasla yüzde 6,25 yükseldi. Otomobil pazarı segmentinin yüzde 82,90'ını yine vergi oranları düşük olan A, B ve C segmentlerinde yer alan araçlar oluşturdu. Segmentlere göre değerlendirildiğinde, en yüksek satış adetine yüzde 52,11 pay alan C (378 bin 141 adet) segmenti ulaştı.

  Okumaya devam et...
 • Bakanlık uyardı: Ödeyin yoksa icra gelebilir

  Bakanlık uyardı: Ödeyin yoksa icra gelebilir

  Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri, en uzak mesafenin on katı ceza yazılanların yasal düzenlemeyi beklemeden cezaları ödemesi konusunda uyardı . Yetkililer, iadeli ve ya mahsuplaşmanın ne olacağının hâlâ sonradan mahsus olacağını anlatım ettiler.

  Okumaya devam et...
 • Dolar/TL 2,99'Un Altını Gördü

  Dolar/TL 2,99'Un Altını Gördü

  Dün akşam saatlerinde 3.1261/3.1283 seviyesinde olan sepet bazında TL bu sabah 3.1167/3.1190, 3.2547/3.2565 seviyesindeki euro/TL ise 3.2454/3.2474 seviyesinde. Analistler, dakika gayrimenkul dışı jeopolitik gelişmeler ile Çin’den gelebilecek sav akışı ile Amerika ekincilik dışı istihdam verisinin izleme edileceğini belirtiyor.

  Okumaya devam et...
 • Başçı, Plan ve Bütçe Komisyonu'na sunum yaptı

  Başçı, Plan ve Bütçe Komisyonu'na sunum yaptı

  Avrupa ülkelerine yapılan ihracat güçlü bir şekilde artmaya devam etmektedir. Türkiye'de büyümenin reel belirleyicilerinin; yapısal reform alanlarında beşeri sermaye ve iş gücü piyasası, teknoloji ve yenilikçilik, fiziksel altyapı, yurt içi tasarruflar, yurtiçi tasarrufların artırılması yatırımları ve dengeli büyümeyi destekleyen önemli unsurlardan biri olacağı vurgulandı.

  Okumaya devam et...