Londravizyon
 • HES ekonomiye katkı sağlayacak Haberi

  HES ekonomiye katkı sağlayacak Haberi

  Büyüyen ve gelişen bir Türkiye olarak her geçen gün enerjiye olan ihtiyacın arttığının altını çizen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. "Böylece kamunun ve hususi sektörün gücünü birleştirerek HES'lerden elektrik enerjisi üretiminde büyük bir ivme yakaladık" dedi.

  Okumaya devam et...
 • Tavuk yumurtası üretimi azaldı Haberi

  Tavuk yumurtası üretimi azaldı Haberi

  Buna göre, yumurta üretim miktarı, aylık bazda yüzde 0,8, geçen yılın aynı ayına göre de yüzde 2,5 azaldı. Tavuk eti üretimi, kasımda bir önceki aya göre yüzde 2,5 artış, geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 2,4 azalışla 152 bin 74 ton olarak gerçekleşti.

  Okumaya devam et...
 • Dolar 3,5 ayın zirvesini gördü

  Dolar 3,5 ayın zirvesini gördü

  Sultanahmet'teki patlama sonrasında dolar 3,0488 seviyesine kadar çıktı. Dolar/TL saat 0848'de 3.0445/3.0470 seviyesinde işlem gördü. Gelişmekte olan ülke para birimlerinin dolar karşısında değer kaybının sürmesinin etkisiyle dolar /TL , 3,0465'e kadar yükseldi.

  Okumaya devam et...
 • İhracat beklenti endeksi 1'inci çeyrekte azaldı

  İhracat beklenti endeksi 1'inci çeyrekte azaldı

  Açıklamaya yönelik 2016 seneyin birinci çeyreğinde, 2015 seneyi dördüncü çeyreğine yönelik, İhracat Beklenti Endeksine dahil olmak üzere edilen sorulardan geliyor olacak 3 ay için ihracat ve ihracat sipariş beklentilerine ilişkili olarak sorular ile şu anda kayıtlı ihracat siparişi seviyesine ilişkili olarak problemin Endeksi azalış istikametinde etkilediği; nihai 3 aydaki ihracat siparişi seviyesine ilişkili olarak problemin ise Endeksi yükseliş istikametinde etkilediği gözlendi.

  Okumaya devam et...
 • Trafikteki Taşıt Sayısı 20 Milyona Dayandı

  Trafikteki Taşıt Sayısı 20 Milyona Dayandı

  Böylece trafikteki toplam taşıt sayısı 1 milyon 53 bin 348 adet arttı. Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) motorlu kara taşıtları verilerine göre; taşıtların yüzde 52,9'unu otomobil , yüzde 16,3'ünü kamyonet, yüzde 14,8'ini motosiklet, yüzde 8,5'ini traktör, yüzde 4'ünü kamyon, yüzde 2,2'sini minibüs, yüzde 1,1'ini otobüs, yüzde 0,2'sini ise özel amaçlı taşıtlar oluşturdu.

  Okumaya devam et...
 • Kıdem tazminatı için geri sayım başladı

  Kıdem tazminatı için geri sayım başladı

  Hükümet, kıdem tazminatı konusunda kamuоyu аrаştırmаlаrı ilе toplumun nabzını tutаcаk, modele bakışını analiz edecek. Akаdemisyenler, sivil örgütler bаştа olmаk üzеrе farklı kesimlerin de görüşü alınacak. Toplu pаrаnın işverenden аlınаrаk Fon'a dеvrеdilmеsi, biriken tazminatın işçiye ödenmesi dе seçenekler аrаsındа yer аlıyor. Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, kıdem tazminatı alan işçilerin oranının yüzde 10'da kaldığını belirterek, hedeflerinin işten ayrılan herkesin kolay şekilde tazminat ...

  Okumaya devam et...
 • Cari açık Kasım`da 2.1 milyar dolar ile beklentilerin hafif üzerinde

  Cari açık Kasım`da 2.1 milyar dolar ile beklentilerin hafif üzerinde

  Merkez Bankası, Kasım ayına ilişkin ödemeler dengesi istatistiklerini açıkladı. Altın ithalatı bir önceki senenin Kasım ayındaki 1.97 milyar dolardan, yüzde 90'dan fazla düşüşle geçen sene Kasım ayında 132 milyon dolara geriledi. Doğrudan yatırımlardan kaynaklanan net girişler (net yükümlülük artışı), 92 milyon dolar tutarında gerçekleşti. Portföy yatırımları 3.076 milyon ABD doları tutarında net çıkış kaydetmiştir.

  Okumaya devam et...
 • Cari açık Kasım'da 2,1 milyar dolar ile beklentilerin hafif üzerinde

  Cari açık Kasım'da 2,1 milyar dolar ile beklentilerin hafif üzerinde

  Cari açık bir ülkenin ürettiğinden fazla harcaması anlamına gelir. Cari işlemler açığı kasım'da bir önceki senenin aynı ayına göre 3,68 milyar dolar azalarak 2,11 milyar dolar oldu. Hizmetler dengesi altında seyahat kaleminden kaynaklanan net gelirler, bir önceki yılın aynı ayına göre 176 milyon ABD doları tutarında azalarak 1.179 milyon ABD dolarına gerilemiştir.

  Okumaya devam et...
 • Şimşek '2016 yılındaki büyüme yüzde 4,5 olur'

  Şimşek '2016 yılındaki büyüme yüzde 4,5 olur'

  Bu durumun gelişmekte olan ülkelerin para birimlerini etkilediğine değinen Şimşek, "TL'deki değer kaybı önemli boyuttadır ama Brezilya'da, Güney Afrika'da, bütün diğer ülkelerde resim çok farklı değildir". Yatırımlar ve verimlilik artışı yüzde 5'lik büyümeye ulaşmamızı sağlayacak" ifadelerini kullandı. - 2015 yılında gelişmekte olan ülkelerden 540 milyar dolar bir çıkış oldu.

  Okumaya devam et...
 • İşçilerine 1,5 milyon euro bağışladı

  İşçilerine 1,5 milyon euro bağışladı

  Macchi'nin eşi Carla Macchi'nin vasiyeti üzerine mirasından işçiler için ayrılan 1,5 milyonluk payı 250 çalışanın her birine ayrı bir mektup yazarak mirastan düşen paylarını da çek olarak bir zarfa koyup verdi. İş adamının kızı Giovanna , Corriere della Sera gazetesine yaptığı bildiride "Babam hayattayken de saklıca yardımlar yapar, hastanelere ve derneklere bağışta bulunurduBu nihai jesti de belki birilerinin yaşamında farklılık yaratır, büyük ihtimalle maksadı da esasen buydu" diye ...

  Okumaya devam et...
 • Motorin ve siyah ürünlerde indirim

  Motorin ve siyah ürünlerde indirim

  Motorinin litresine bu gece yarısından geçerli olmak üzere 9 kuruşluk indirim geldi. Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar, şirketlere ve kentlere göre küçük çaplı değişiklikler gösterebiliyor. Petrol fiyatlarında yaşanan gerileme akaryakıt ürünlerine yansımaya başladı. Bu sabah 3,045 seviyelerini zorlayan dolar kuru, 3,02 seviyelerinde hareket ediyor.

  Okumaya devam et...
 • MTV ne kadar? 2016 Motorlu Taşıtlar Vergisi ne kadar?

  MTV ne kadar? 2016 Motorlu Taşıtlar Vergisi ne kadar?

  Web sitesinden MTV hesaplama işlemleri "Motоrlu Taşıt Vergisi Hesaplama " ekranından gerçekleştiriliyor. Mükellef kasko indirimi uygulaması sayesinde motorlu taşıtlar vergisini 2.024 TL daha düşük ödeyebilecektir. Yılda iki sefer ödemesi yapılan Motorlu taşıtlar vergisi sorgulama birkaç şekilde yapılabiliyor. Vergi dаiresine gidildiğinde, aracın yaşına ve silindir hacmine göre bu tаrifelerde belirtilen orаnlаrdа belirlenmiş olan vergi tutarı sistemde karşımıza çıkmaktadır.

  Okumaya devam et...
 • Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin ödeme zamanı geldi

  Mtv sorgulama ile vergi borcu öğrenilerek ilk taksit ocak ayında ikinci taksit ise temmuz ayında ödenebileceği gibi tek seferde ocak ayında da ödenebilir. Ödenecek olan MTV , aracın cinsine göre kanunda belirtilen tarifelere göre belirleniyor. Vergi dаiresine gidildiğinde, aracın yaşına ve silindir hacmine göre bu tаrifelerde belirtilen orаnlаrdа belirlenmiş olan vergi tutarı sistemde karşımıza çıkmaktadır.

  Okumaya devam et...
 • TOKİ Konut Başvuru Şartları Emekliye 250 TL Taksitle

  TOKİ Konut Başvuru Şartları Emekliye 250 TL Taksitle

  Türkiye'nin konut sorununu büyük ölçüde çözen, hiç konut sahibi olmayan vatandaşları ev sahibi yapan, kira öder gibi taksit ödeyerek ev sahibi olma imkanı sunan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ( TOKİ ), bu sefer de Ardahan Çıldır'a 78 vatandaşı ev sahibi yapacak.

  Okumaya devam et...
 • Emekliye 2.400 TL Seyyanen Zam

  Emekliye 2.400 TL Seyyanen Zam

  Böylece 3. 5 milyon zahmetli 100 vahdet seyyanen zammı ikinci kere alarak yıllık 2 bin 400 vahdet ek dirimsel elde etmiş bulunacak. Yani 5 milyon emekli ikinci kez seyyanen zam almış, bunların 3.5 milyonu da ikinci kez 100 liradan yararlanmış olacak.

  Okumaya devam et...
 • Albümünü Alanlara 10 Dolar Verdi

  Albümünü Alanlara 10 Dolar Verdi

  Sanatçının albümüne ismini verdiği parçayı dediği sırada heyecandan şarkının devamını unutması renkli sahneler oluşturdu.Bölme Meydanı'na yönetmen Murat Uygur ile gelen sanatçı Ayhan Murat , 'Öf ulan öf' adlı üçüncü albümünü burada dağıtmak istedi.

  Okumaya devam et...
 • Ayhan Murat Yeni Albümü İçin Beyoğlu'nda Dolar Dağıttı

  Ayhan Murat Yeni Albümü İçin Beyoğlu'nda Dolar Dağıttı

  Sanatçının etrafında toplanan vatandaşların İstiklal Caddesi'nde izdiham oluşturması nedeniyle sivil polisler olaya müdahale etti . 10 dolarlık hediyeyi gören vatandaşlar izdihama neden olurken albümün yapımcısı müzik marktten satın alacaklara da 10 dolar istemelerini söyleyerek, bu şekilde toplamda 10 bin dolar dağıtılacağın açıkladı.

  Okumaya devam et...
 • Zenginler

  Zenginler "en kötü hafta"da 194 milyar dolar kaybetti"

  ABD devletinin açıklamasında en son böyle kötü bir başlangıç yapılan yılbaşı 2011 senesinde olmuştu 2011 yılında da kötü bir başlangıç olmuştu ancak 2016 senesinde kötü başlangıç gibi değil.2016 senesinde diğere senelere oranla çok daha büyük kayıplar yaşanmıştır.Analizlere bakacak olursak 47 milyarderin hesabından 1 milyar doların üzerinden para kaybı yaşandı.2015 yılında kayıp yaşandı ancak 29 milyar dolar kayıp yaşanmıştı, 2016 senesine girdiğimizde bu kayıp 5 gün içerisinde 2015 senesinde ...

  Okumaya devam et...
 • Emekliye 2 bin 400 lira ek gelir

  Emekliye 2 bin 400 lira ek gelir

  SSK ve Bağ- Kur emeklileri hem yüzde 3.86 enflasyon zammını hem de 100 liralık seyyanen artışı bu ayki maaşlarında görecek . Örneğin; halen bin 500 lira maaşı olan çalışan emeklinin eline yüzde 10'luk kesinti nedeniyle ayda bin 350 lira geçiyor.

  Okumaya devam et...