Londravizyon
 • Ekim döneminde işsizlik yüzde 10.5'e yükseldi

  Ekim döneminde işsizlik yüzde 10.5'e yükseldi

  Reuters'ın haberine göre 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı, geçen yıla kıyasla 104 bin kişi artarak 3 milyon 147 bin kişiye ulaştı. İşsizlik oranı, ekim ayında eylüle göre ise 0,2 puan arttı. Aynı dönemde; tarım dışı işsizlik oranı 0,3 puanlık azalış ile %12,4 olarak tahmin edildi. İstihdаm еdilеnlеrin sаyısı 2015 yılı Ekim dönеmindе, bir öncеki yılın аynı dönеminе görе 718 bin kişi аrtаrаk 26 milyоn 856 bin kişi, istihdаm оrаnı isе 0,5 puаnlık аrtış ilе yüzdе 46, 2 оldu.

  Okumaya devam et...
 • Borsa Haftanın Son İş Gününe Yatay Başladı

  Borsa Haftanın Son İş Gününe Yatay Başladı

  BIST 100 endeksi, dünkü kapanışa göre 568,17 puan azalırken toplam işlem hacmi 4,4 milyar lira düzeyinde gerçekleşti. 100 Endeksi haftanın son iş gününe yüzde 0,06'lık yükselişle başladı. Küresel pay piyasalarının, ABD'de açıklanan makroekonomik verilerin beklentilerin altında kalmasının ardından sert bir şekilde düşüşe geçmesi, BIST 100 endeksini de etkiledi.

  Okumaya devam et...
 • Dumankaya'dan iki projeye 1.2 milyar TL

  Dumankaya'dan iki projeye 1.2 milyar TL

  Gebze'de 140 dönüm arsada orta gelirli için 4 bin konutluk bir proje inşa etmeye hazırlanan şirket, kentsel dönüşüm kapsamında Fikirtepe'de 1200 lüks konut hayata geçirecek. "Ziyaretçi sayımız yüzde 17 arttı" dedi. 2016'da sürdürülebilir büyüme ve verimliliğe odaklanacağız. "Nisanda 385 milyon TL'lik Fikirtepe projesini, ağustosta da 800 milyon TL'lık Gebze projesini lanse edeceğiz" dedi.

  Okumaya devam et...
 • Erdem Başçı 'Yılın Merkez Bankası Başkanı' seçildi

  Erdem Başçı 'Yılın Merkez Bankası Başkanı' seçildi

  Açıklamada, "Başçı, bir yandan ABD'de faizlerin normalleşmesi sonrasını planlarken, bir yandan da Türkiye'de enflasyon beklentileri karşısında yenilikçi bir yaklaşım benimsedi" denildi. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başçı da bu haberin açıklanmasından sonra şöyle bir yorumda bulundu "İç ve dış kaynaklı dengesizlikleri önemli ölçüde azaltmayı başardık".

  Okumaya devam et...
 • Renault hisseleri yüzde 21 düştü

  Renault hisseleri yüzde 21 düştü

  Yönetim baskının emisyon değerleriyle ilgili olup olmadığını doğrulamadı. "Baskının nedeninin bu olduğundan şüpheleniliyor" dedi. Çıkan haberlerin ardından Renault'nun hisselerinde yüzde 23 oranında düşüş yaşandı. Şirketdizel modellerinde yaptığı testlerde hiçbir emisyon hilesi bulunmadığını açıkladı. İşçi sendikasından bir yetkili Fransa Ekonomi Bakanlığı'nın bugün öğleden sonra inceleme hakkında toplantı düzenleyeceğini ifade etti.

  Okumaya devam et...
 • Trafik Sigortası ile Kasko Birleştirilmeli

  Trafik Sigortası ile Kasko Birleştirilmeli

  Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Başkanı Kemal Erçalık, trafik sigortası ile kaskonun birleştirilmesi yönünde açıklamalarda bulundu. Zorunlu Trafik Sigortası'nda son aylarda yaşanan zamlara ilişkin geçtiğimiz haftalarda soru önergesi veren Akar, konuya ilişkin kanun teklifi vererek kasko ve zorunlu sigorta poliçesinin ayrı ayrı yapılması uygulamasını değiştirilerek tek bir poliçe ile düzenlenmesini öngören teklifini Meclis Başkanlığı'na sunmuştu.

  Okumaya devam et...
 • Yıldız Holding'ten tarihindeki en büyük kapasite yatırımı

  Yıldız Holding'ten tarihindeki en büyük kapasite yatırımı

  United Biscuits’in Yıldız Holding bünyesine katılması sonrasında geçen ilk yılın değerlendirildiği basın toplantısı Yıldız Holding İcradan Sorumlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. United Biscuits satın alımı sonrasında odağın, grup genelinde hem operasyonel anlamda sinerji oluşturmak hem de tüm çalışanların benimseyeceği ortak bir şirket kültürünü pekiştirmek olduğunu ifade eden Dr.

  Okumaya devam et...
 • Borsa güne 72 bin puanın üzerinde başladı!

  Borsa güne 72 bin puanın üzerinde başladı!

  BIST 100 endeksi, dünkü kapanışa göre 768,32 puan artarken toplam işlem hacmi 4,5 milyar lira düzeyinde gerçekleşti. Bankacılık endeksi yüzde 1,14, holding endeksi yüzde 0,53 yükseldi. Analistler, Avrupa borsalarındaki yüzde 2'yi aşan yükselişlerin desteği ile Borsa İstanbul'un pozitif görünümünü sürdürdüğünü belirterek, BIST 100 endeksinin 70.000 - 72.500 bandının önemini koruduğunu, bu bandın kırılması durumunda kırılma yönüne doğru hareketin ivme kazanabileceğini vurguluyor.

  Okumaya devam et...
 • 15 milyar dolarlık 'evlilik'

  15 milyar dolarlık 'evlilik'

  Başka müşterilerimizden en çok duyduğumuz sorulardan biri "İstanbul Suriye'den kaç kilometre uzaklıkta" suali. "Bu bize güvenlik problemlerinin yatırım kararlarında etkili olduğunu gösteriyor" dedi. Kurumsal Finansman Bölüm Başkanı Müşfik Cantekinler, 2015'te dünyada 5,6 trilyon dolarlık birleşme ve satın alma işlemi gerçekleştiğini söyledi. En büyük işlem AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI'den geldi.

  Okumaya devam et...
 • Benzine indirim, otogaza zam

  Benzine indirim, otogaza zam

  Otogaz litre fiyatları ise İstanbul‘da ortalama 2,36 liradan 2,39 liraya, Ankara‘da ortalama 2,42 liradan 2,45 liraya, İzmir‘de ise ortalama 2,39 liradan 2,42 liraya yükselecek.

  Okumaya devam et...
 • Boston Fed Başkanı'ndan faiz açıklaması

  Boston Fed Başkanı'ndan faiz açıklaması

  Fed yetkilileri 16 Aralık'taki toplantıda faizleri 25 baz puan artırma kararı almıştı. Rosengren de büyük oranda istihdam piyasasında yaşanan iyileşmeye bağlı olarak faiz artırım kararını desteklemişti.

  Okumaya devam et...
 • Medvedev: Rusya Bu Kadar Çok Ekonomik Sorunla Karşılaşmamıştı

  Medvedev: Rusya Bu Kadar Çok Ekonomik Sorunla Karşılaşmamıştı

  BBC Türkçe'de yer edinen habere göre Rusya Başbakanı Medvedev, düşük petrol tutarları sebebiyle bütçenin gözden geçirilebileceğini söyledi. Ekonomimiz petrol ve doğalgaz ihracat gelirlerinden bağımsız olarak da işleyebilmeli. "Öte yandan Rusya'nın 2030 yılında "konforlu bir ülkeye" dönüşeceğini söyleyen Ulyukayev, Sonunda kimsenin petrol fiyatlarının ne olduğu ya da rublenin dolar karşısındaki değeri konusunda endişelenmesi gerekmeyecek" ifadelerini kullandı.

  Okumaya devam et...
 • Medvedev: Rusya bu kadarıyla karşılaşmamıştı

  Medvedev: Rusya bu kadarıyla karşılaşmamıştı

  Medvedev, Rus ekonomisinin 1998 yılındaki kadar hidrokarbon ihracatına dayanmadığını belirterek, “Rus ekonomisindeki durum gösteriyor ki, artık ülkemizdeki pazar mekanizmaları daha istikrarlı. Ulyukayev, ek olarak petrol fiyatlarının gelecek 10 sene süresince düşük seviyelerde kalacağını da öngördü. "Öte yandan Rusya'nın 2030 yılında "konforlu bir ülkeye" dönüşeceğini söyleyen Ulyukayev, Sonunda kimsenin petrol fiyatlarının ne olduğu ya da rublenin dolar karşısındaki değeri konusunda ...

  Okumaya devam et...
 • SP 500'ün kaybı 1 trilyon doları aştı (12.January.2016)

  SP 500'ün kaybı 1 trilyon doları aştı (12.January.2016)

  Bununla Birlikte, ham yakıt ücretlerinin nihai 12 senenin en düşük düzeyine gerilemesiyle ölçüt kaybeden enerji payları piyasalardaki panik dalgasında mühim rol oynadı. Nasdaq Teknoloji Endeksi de aynı dönemde yüzde 7,26 kıymet kaybetmişti. Yılın 2. haftasına dalgalı başlayan AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI piyasaları, şu sıralar yatırımcıların dengelenme isteğiyle alış ağırlıklı bir seyretme takip ediyor.

  Okumaya devam et...
 • Ve Erdoğan onay verdi! Kuruluyor

  Ve Erdoğan onay verdi! Kuruluyor

  Türkiye'nin de kurucu üyesi olduğu Asya Altyapı Yatırım Bankası için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan onayı verdi. Cumhurbaşkanlığı Basın Mеrkеzindеn yаpılаn açıklamada Erdoğan'ın, söz konusu kanunu Anayasa'nın 89. Çin'in öncülüğünde kurulan bankanın, Pekin'in yeryüzünde gittikçe yükselen uyumlu fiyat ve diplomatik rolüne paralel olarak Dünya Bankası'na rakip olacak bir potansiyeli olduğu söyleniyor.

  Okumaya devam et...
 • Süt üretimi yüzde 6,7 arttı

  Süt üretimi yüzde 6,7 arttı

  Toplanan inek sütü miktarı Kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 6,7 arttı. Söz konusu dönemde, ticari süt işletmeleri tarafından gerçekleştirilen içme sütü üretimi yüzde 0,1 artış göstererek, 113 bin 276 tona çıktı. Yoğurt üretimi 86 bin 292 ton ile bir önceki yılın aynı ayına göre %2 arttı. Ayran üretimi ise 51 bin 782 ton ile bir önceki yılın aynı ayına göre %10,4 artış gösterdi.

  Okumaya devam et...
 • Dolar 3,04e yükselerek 3,5 ayın zirvesine çıktı

  Dolar 3,04e yükselerek 3,5 ayın zirvesine çıktı

  Dolar/TL , gelişmekte olan ülke para birimlerinin dolar karşısında değer kaybetmesinin etkisiyle 3,04 ile 3,5 ayın zirvesini gördü.Küresel piyasalar , Çin piyasalarındaki sert dalgalanmaların etkisiyle baskı altında kalırken, dolar gelişmekte olan ülke para birimlerine karşı yükselişini sürdürüyor.

  Okumaya devam et...
 • Petrol fiyatları 30 dolar sınırına geriledi!

  Petrol fiyatları 30 dolar sınırına geriledi!

  Sydney'de CMC Markets baş analisti Ric Spooner, "Piyasada arz fazlası sürdüğünde, fiyatlar üzerinde devam eden bir aşağı baskı olacak", dedi ve "Yatırımcıları petrolde zor bir birkaç ay bekliyor, özellikle İran'ın petrol ihraç etmeye başlaması ile birlikte".

  Okumaya devam et...