Londravizyon
 • Bakan Tüfenkci, Malatya'da Belediye Başkanlarıyla Bir Araya Geldi

  Bakan Tüfenkci, Malatya'da Belediye Başkanlarıyla Bir Araya Geldi

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Cumhurbaşkanımıza Cumhuriyet Halk Partisi, "diktatör" diyecekse dönüp kendi aynalarına bakmaları gerekiyor". Sadece şovdan ibaret ve "ben söyledim oldu" denebilecek ve ciddiye almayacak cümlelerden biri diye düşünüyorum" dedi. Bakanlık olarak çalışmalara hız verdiklerini belirten Tüfenkci, "İnşallah önümüzdeki dönemde aldığımız ve alacağımız kararlar ile en azından ihracatçılarımızı umutlandıran ve şevk veren bir sisteme de geçmiş olacağız" diye ...

  Okumaya devam et...
 • MTV Oran Hesaplama! Motorlu Taşıtlar Vergisi Ne Kadar? MTV Online Ödeme

  MTV Oran Hesaplama! Motorlu Taşıtlar Vergisi Ne Kadar? MTV Online Ödeme

  Motorlu Taşıtlar Vergisi nasıl hesaplanır , Motorlu Taşıtlar Vergisi hesaplamanın detaylarını sizler için araştırdı. Motorlu taşıtlar vergisi günümüzde bir çok yoldan ödenebilmektedir. Türkiye İş Bankası, müşterilerine Motorlu Taşıtlar Vergisi'ni (MTV) 3 taksitte ödeme fırsatı veriyor. Otomobil, kaptıkaçtı, arazi taşıtları ve benzerleri ile motosikletler, bu taşıtlar dışında kalan motorlu kara taşıtları, uçak ve helikopterler (Türkkuşu, Türk Hava Kurumuna ait olanlar hariç) yılda iki ...

  Okumaya devam et...
 • Ocak 2016 emekli maaşları tam liste

  Ocak 2016 emekli maaşları tam liste

  Ancak intibаk zammının 2000 yılı ve sonrasında emekli olan herkesi kapsaması için yasаl düzenleme yаpılması gerekecek. Bu düzenleme sayesinde 5 milyon 125 bin emekli ekstra zam almış oldu. Milyonlarca emekli zam heyecanı yaşıyor. Ocak 2016 emekli maаşı listesi zamlı oranlar netlеşti. SSK ve BAĞKUR emekli maaşlarına yapılan aylık 100 liralık seyyanen zamdan, 9 milyonun üzerindeki hak sahibi yararlanacak.

  Okumaya devam et...
 • Ekmeğe ne kadar zam yapıldı?

  Ekmeğe ne kadar zam yapıldı?

  Oysaki 2 yıl evvel 1 lira kararı zaten alınmıştı. "Türkiye genelinde uygulanan bir fiyat" diye savunma yaptı. İstanbul'un yanı sıra Ankara , Adana ve Antalya'nın da aralarında olduğu illerde fiyat 75 kuruştan bir liraya çıktı. "Aslında geçen yıl yapılması gereken bir zamdı ancak Vali Bey'in itirazı üzerine geri çekmiştik" dedi. Rekabetten dolayı 1 TL'yi uygulamak zorundalar artık.

  Okumaya devam et...
 • 'Ekmek fiyatında yeni bir artış söz konusu değil'

  'Ekmek fiyatında yeni bir artış söz konusu değil'

  Başkent Ankara'da da 2 sene evvel fiyatın 1 lira olarak belirlendiğini ancak rekabet nedeniyle 75 kuruştan vatandaşlara satıldığını ifade eden Balcı, "Şimdi Başkent Ankara'daki fırınlar o belirlenen 1 lirayı uyguluyorlar". Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in ekmeğe zam iddialarını sert bir dille yalanlamasından bir ay sonra ekmeğe sessiz sedasız 25 kuruş zam yapıldı.

  Okumaya devam et...
 • Kamuya 97 bin personel alınacak

  Kamuya 97 bin personel alınacak

  Mаliye Bakanı Naci Ağbal, 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşme Sоnuçları ilе 2016 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kаnun Tasarısı hakkında basın toplantısı düzenledi. KAMUYA 97 BİN PERSONEL ALINACAKKamuya alınacak personel sayısının sorulması üzerine Ağbal, bütçe kanununda öngörülen atama sayısının 56 bin olduğunu belirtti.

  Okumaya devam et...
 • İşte zamlı emekli maaşları

  İşte zamlı emekli maaşları

  Emeklilerin yeni maaşları kuruşu kuruşuna hesaplandı fakat hem enflasyon farkı hem de seyyanen zam oranı emeklilerin kafasını karıştırdı. Emekli maaşı zamları 17 Ocak'ta itibaren ödenmeye başlanacak. Uzmanlar, 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlаra yapılacak intibаkta da zamlаrın bu аralıkta olmasını bekliyor. SSK ve Bağ-Kur emeklileri, zamlı maaşlarını almak için gün sayıyor.

  Okumaya devam et...
 • Türkiye Asya Altyapı Yatırım Bankası'na üye oldu

  Türkiye Asya Altyapı Yatırım Bankası'na üye oldu

  Bankanın açılış konuşmasını yapan Xi, "AAYB bugün faaliyete resmen başladı". Merkezi Çin'in başkenti Pekin'de olan bankanın yönetiminde bütün yetkilerin toplandığı Guvernörler Kurulu, Direktörler Kurulu, başkan, bir veya birden fazla başkan yardımcıları ve gerektiği kadar yönetici istihdam edilecek.

  Okumaya devam et...
 • Emekliler bu ay kaç lira maaş alacak?

  Emekliler bu ay kaç lira maaş alacak?

  Emekli maaşı zamları 17 Ocak'ta itibaren ödenmeye başlanacak. Böylece tüm SSK ve Bağ- Kur emeklilerine Ocak'ta çifte zam göründü. Yargıtay'ın intibak konusunda vereceği karar merakla bekleniyor. Her yılın Ocak ve Temmuz aylarında bir önceki 6 aylık dönemde gerçekleşen enflasyon oranında zam alıyor. SSK ve Bağ-Kur emeklilerine Temmuz'da da zam var.

  Okumaya devam et...
 • Borsa günü düşüşle tamamladı

  Borsa günü düşüşle tamamladı

  Açılışta en pek kazandıran pazar endeksi, yüzde 0,98 ile "finansal kiralama, faktoring", en çok ölçüt kaybeden pazar endeksi ise yüzde 0,33 ile "menkul değer mevduat ortaklığı" oldu. Borsa İstanbul 100 (BIST 100) endeksi, günü yüzde 1,22 düşüşle 71.062,00 puandan tamamladı. Asya tarafında, Çin borsasının dünkü yükselişin ardından, bugün açıklanan krediler verisinin beklentilerden iyi gelmesine karşın düşüşe geçmesi dikkati çekiyor.

  Okumaya devam et...
 • HGS ve OGS için geçmiş cezalara da indirim hakkı geldi

  HGS ve OGS için geçmiş cezalara da indirim hakkı geldi

  Böylelikle söz konusu tarihten önce HGS ve OGS cezası alan sürücüler de indirim hakkından yararlanabilecek. Örnek vermek gerekirse HGS ve OGS geçişlerinden dolayı 400 TL tutarında ceza alan bir sürücünün cezası indirim kapsamında 40 TL civarına kadar düşebilecek.

  Okumaya devam et...
 • HGS ve OGS kullananlar dikkat!

  HGS ve OGS kullananlar dikkat!

  Fakat bu düzenlemelerin yanında geçmişte kesilen cezalar için de ek bir düzenleme yapılmamıştı. Yeni yapılan düzenlemenin Resmi Gazete'de yayımlanmasının hemen ardından 2014 yılında kesilen HGS ve OGS cezalarına da indirim uygulanmaya başlanacak.

  Okumaya devam et...
 • Tadı Ülker adı 'Pladis' olacak

  Tadı Ülker adı 'Pladis' olacak

  Global bir şirket olmanın her an hedefleri olduğunu anlatan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, "Gerçek manada evrensel olmak için, fark teşkil eden buluşlar, başka bir deyişle inovasyon, çeviklik ve esneklik, tüketici odaklılık, işi ilk seferde doğru yapmak ve bunu her defasında tekrarlamak ve yeni fikirlere açık olmak çok önemli".

  Okumaya devam et...
 • "Fakir ailelere" kömür yardımı yapılacak

  Bakanlar Kurulu, dar gelirli vatandaşlara kömür yardımı yapılmasını kararlaştırdı. İl ve ilçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından belirlenerek valiliklere bildirilecek fakir ailelere, müracaatları üzerine asgari 500 kilo bedelsiz kömür verilmesini öngören karara göre; valiliklere kömür sevkiyatı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca belirlenecek kriterler çerçevesinde, kuruluşlar tarafından belirlenen sevkiyat programı dahilinde yapılacak.

  Okumaya devam et...
 • Motorine Bu Hafta 2'inci İndirim Geldi

  Motorine Bu Hafta 2'inci İndirim Geldi

  Daha yeni hafta başı 9 kuruş indirim alan motorine bir kez daha indirim geldiği açıklandı. Motorinin litre fiyatında 5 kuruş indirim yapıldı . Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük çaplı değişiklik gösterebiliyor.

  Okumaya devam et...
 • Borsa günü düşüşle tamamladı

  Borsa günü düşüşle tamamladı

  Peki bugün borsada vaziyet ne? Borsa İstanbul 100 (BIST 100) endeksi, günü yüzde 1,22 düşüşle 71.062,00 puandan tamamladı. Analistler, bugün açıklanacak sanayi üretimi, perakende satışlar ve ÜFE verilerinin takip edileceğini, petrol fiyatlarının dünkü kazançlarını geri vermesinin ise özellikle enerji şirketi hisseleri üzerinde baskı oluşturabileceğini ifade ediyor.

  Okumaya devam et...
 • 2015 bütçe açığı açıklandı

  2015 bütçe açığı açıklandı

  Yılbaşında faiz giderleri için 54 milyar lira bütçe öngörmüştük. Vergi gelirlerinin 2016 senesinde 2015 seneye göre yüzde 12,7 oranında çoğalarak 459,2 milyar TL gerçekleşmesini bekliyoruz. Zaman zaman bütçe görüşmeleri sırasında hem genel bütçe hem de vergi gelirleri anlamında muhalefetin gelir hedefinin gerçekçi olmadığına ilişkin değerlendirmelerde bulunduğunu belirten Ağbal, "Her yıl bütçe gelir gerçekleşmemiz hedefimizin üzerinde oldu".

  Okumaya devam et...