Londravizyon
 • Yiğit Bulut: İş Bankası millete iade edilmeli

  Yiğit Bulut: İş Bankası millete iade edilmeli

  Türkiye'nin en büyük özel bankası olarak işimize devam ediyoruz. "O banka, Hintli Müslümanların gönderdiği parayla kuruldu". O banka bu devletin, milletin bankası. Ve işin en acı tarafı, devlete ve millete dil uzatan medya baronlarının hepsi bu banka tarafından fonlanarak bu hale getirildi. "Hepsinin belgesi benim elimde var".

  Okumaya devam et...
 • Altının gramı ne kadar?

  Altının gramı ne kadar?

  Altının ons fiyatı da dün yüzde 0,2 gerileyerek 1.087,44 dolardan günü tamamladı. Altının gram fiyatı, dün 105 TL seviyesinin altına düştükten sonra artış kaydederek 106 TL'nin hemen üzerinde dengelendi.

  Okumaya devam et...
 • OECD Başkanı'ndan korkutan sözler: Cephanemiz kalmadı

  OECD Başkanı'ndan korkutan sözler: Cephanemiz kalmadı

  Daily Telegraph gazetesine konuşan White "Finansal sistem 2007'den daha kötü durumda. Ekonomik durgunlukla savaşacak cephanemiz kalmadı" dedi. Daha önce Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) Ekonomisti olarak da görev yapmış olan White, yatırım bankası Lehman Brothers'ın batmasıyla zirve yapan küresel kriz döneminde gelişen ülkelerdeki hızlı büyümenin küresel ekonomiyi kurtardığını hatırlatarak " Şimdi onlar da sorunun bir parçası haline geldiler " dedi.

  Okumaya devam et...
 • Davutoğlu;

  Davutoğlu; "Çok Önemli Yatırımların Türkiye'ye Geleceği Konusunda Taahhütler Aldım"

  Davutoğlu, Türkiye'nin bir kriz jeopolitiğinin ortasında olmasına rağmen yatırımcılarda Türkiye'ye dönük çok büyük bir güven, son seçimler dolayısıyla takdir ve reformların olacağına dair bir beklenti ve ümit olduğunu gördüğünü söyledi. Özellikle araştırma geliştirme faaliyetlerinde çоk önemli yatırımların Türkiye'ye gеlеcеği konusunda taahhütler аldım prоjeleri dinledim. Davos'tа da çоk sayıda yatırımcıyla ikili görüşmeler yapacağım.

  Okumaya devam et...
 • IEA: Günlük petrol talebi 95,7 milyon varile çıkacak

  IEA: Günlük petrol talebi 95,7 milyon varile çıkacak

  Cuma günü 28,80 dolara kadar inen Brent petrolün varil fiyatı, bugün 27,69 dolara kadar gerileyerek 2003 yılından bu yana en düşük seviyeyi gördükten sonra şu dakikalarda 28,49 seviyelerinden işlem görüyor. Uzmanlar ise son dönemde düşen petrol fiyatları ile benzin ve motorine büyük bir indirim geleceğini ve deposunu fullleyecek olanların beklemesi gerektiğini belirttiler.

  Okumaya devam et...
 • IEA: Petrol piyasası arz fazlasını sindirmekte zorlanıyor

  IEA: Petrol piyasası arz fazlasını sindirmekte zorlanıyor

  Petrol , haftasonu İran'a yönelik yaptırımların kaldırılmasının bu ülkenin petrol ihracını serbest bırakması ve bunun sonucu OPEC'in büyük üyeleri ve ABD kaya petrolü üreticileri tarafından oluşturulan arz fazlasının daha da artabileceği endişelerinin güçlenmesi sonrası varil başına 28 doların altına inerek 12 yılın en düşük seviyesini gördü.

  Okumaya devam et...
 • Merkez, Faizleri Sabit Tuttu

  Merkez, Faizleri Sabit Tuttu

  Veri dünyanın en büyük ekonomilerinden Çin'de büyümenin yavaşladığını teyit etse de korkulan kadar kötü bir piyasa tepkisi yaşanmadı. Para politikası açısından da TCMB'nin TL reel olarak belli seviyelerin altına düşmediği takdirde ortalama fonlama maliyetinde ciddi bir değişiklik yapmadan duruşunu Ocak ayında ve çoğunlukla yılın kalanında da korumasını bekliyoruz.

  Okumaya devam et...
 • Dünya Ekonomik Forumu'na canlı bomba tehdidi

  Dünya Ekonomik Forumu'na canlı bomba tehdidi

  Dünyanın 40 farklı ülkesinden devlet başkanı , başbakan , bakan, iş insanı ve sivil cemiyet örgütünün üst düzey yöneticilerinin katılacağı toplantılarına canlı bomba saldırısı ihbarı yapıldı. Davos'a giriş ve çıkışlar ile çevre yollarının tamamen kontrol altında tutulacağını kaydedilirken, Davos'ta görevlendirilen helikopterler dikkat çekti.

  Okumaya devam et...
 • İki Türk şirketi, ekonomik ambargoya rağmen Rus havalimanı için ihaleye katıldı

  İki Türk şirketi, ekonomik ambargoya rağmen Rus havalimanı için ihaleye katıldı

  Uçak krizinin ardından Rusya " nın Türkiye'ye karşı birçok sektörde bir dizi ekonomik önlem, yasak ve kısıtlama getirmesine karşın, Şeremetyevo Havalimanı'na ait terminal inşası için açılan ihaleye iki Türk firması da katıldı. Her iki şirketin de Rusya'da kurulmuş Türk şirketleri olduğunu kaydeden Vasilenko , ihale bedelinin 630 milyon dolar olduğunu da belirtti. Ancak Rus hükümetinin bazı şirketlere özel izin verme yetkisi bulunuyor.

  Okumaya devam et...
 • Uber, Airbus işbirliği ile helikopterle ulaşım sağlayacak

  Uber, Airbus işbirliği ile helikopterle ulaşım sağlayacak

  Enders, Uber helikopter servisi için gerçekleştirdikleri işbirliğinin heyecan verici olduğunu da ekledi. Taraflar arasındaki ortaklığa dair detaylar şu an için kısıtlı. Uber daha önce de helikopterle yolculuk imkanı sunsa da, bunu kalıcı bir servise dönüştürmeyi tercih etmemişti. Uber 2013 yılında UberChopper isimli helikopter hizmetini duyurmuş ve New York'un Manhattan bölgesinden şehir dışındaki Hamptons bölgesine helikopter seferleri düzenlemişti.

  Okumaya devam et...
 • Ocak On Numara sonuçları

  Ocak On Numara sonuçları

  Bu hafta çekilişi yapılacak olan olan hee hafta pazartesi günleri akşamı çekilişi düzenlenmekte olan on numara bu hafta yine hangi talihli kişiye vuracak hep birlikte göreceğiz. Peki on numara çekilişi kazanan numaraları hangisi. İştirakçiler, her bir kolonda, on adet numara işaretleyerek oyuna katılabilmektedir. On Numara sonuçları , 702.

  Okumaya devam et...
 • 62 kişinin serveti dünyanın yarısına denk

  62 kişinin serveti dünyanın yarısına denk

  Credit Suisse'in Ekim ayındaki verilerine dayandırılan rapor, bu hafta düzenlenecek Davos Dünya Ekonomik Forumu öncesi dünya liderlerine eşitsizlik konusunda harekete geçme uyarısında bulunuyor. Afrika'nın finans kaynaklarının yüzde 30'unun offshore banka hesaplarında tutulduğu belirtilen raporda, kıtada bu yüzden her yıl kaçırılan vergi miktarının 14 milyar doları bulduğu kaydedildi.

  Okumaya devam et...
 • Çalışan Emeklilerin Maaş Kesintisi Kaldırıldı

  Çalışan Emeklilerin Maaş Kesintisi Kaldırıldı

  Vergilendirme kapsamında son derece mühim farklılıklar yapıldığını anlatan Palandöken, "Gençler içinde işsizlik dik iken yatırıma yöneltilerek işini kurmasının teşvik edilmesini son derece önem veriyorum". Esnaf için BAĞ-KUR primlerimiz ancak yeniden değerlendirme oranı olan yüzde 5,58 oranında yükseltilirse makul bir artış olur ya da bize de 100 lira destek yapılmalı .

  Okumaya devam et...
 • Koza İpek Holding'de kayyum heyeti değişti

  Koza İpek Holding'de kayyum heyeti değişti

  Koza İpek Holding şirketlerine atanan kayyum heyeti, Sulh Ceza Hakimliğince değiştirildi. Sulh Ceza Hakimliği, kayyımların sayının 9'a düşürülmesine karar verdi. Ellerinde sadece gerçek ve hukuk olduğunu belirten İpek, sonuç alana kadar da hak aramaya devam edeceklerini açıkladı. YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir.

  Okumaya devam et...
 • Dünya Bankası Türkiye için büyüme tahminini yükseltti

  Dünya Bankası Türkiye için büyüme tahminini yükseltti

  Dünya Bankası, Ocak ayı 'Türkiye Düzenli Ekonomik Notunda' 2016 yılında enflasyon yüzde 7,5, 2017 yılında ise yüzde 7 olacağı değerlendirmesinde bulundu. Özellikle, yıl boyunca gerçekleşen güçlü tüketim harcamaları yurt içi KDV ve özel tüketim vergisi gelirlerini yükseltti. Kamu harcamalarının yavaşlasa da olumlu katkıda bulunmasını bekliyoruz.

  Okumaya devam et...
 • Petrol 13 yılın en dibini gördü!

  Petrol 13 yılın en dibini gördü!

  Sydney'de CMC Markets baş analisti Ric Spooner, " Petrol fiyatları üzerinde, aşırı arz kaynaklı, süregelen bir negatif baskı var", dedi ve "İran'ın durumu yeni değil, ancak yaptırımların kalktığı bir noktaya geldik ve bu, önümüzdeki haftalarda piyasalar için kilit odaklanma konusu olacak".

  Okumaya devam et...
 • Renault, emisyon konusunda Fransız hükümetiyle anlaştı

  Renault, emisyon konusunda Fransız hükümetiyle anlaştı

  Geçtiğimiz perşembe günü Fransız Çevre Bakanlığı Renault araçlarının emisiyon değerlerinin normalin üzerinde olduğunu açıklamıştı. Alman araba devi Volkswagen'de geçen sene yaşanan skandalın ardından, geçen hafta Fransa Çevre Bakanlığı'nın talimatı üzerine müstakil bir teknik komisyon, ülkedeki araba üreticilerine ani bir baskın düzenleyerek üretilen vasıtaları kontrolden geçirmişti.

  Okumaya devam et...
 • Emekliye Yüzde 10 Zam Daha Geldi

  Emekliye Yüzde 10 Zam Daha Geldi

  Bu oran da yüzde 3.86 çıktı. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaş günleri şöyle: * Tahsis numarasının son rakamı 9 olanlara her ayın 17'nci günü, * Tahsis numarasının son rakamı 7 olanlara her ayın 18'inci günü, * Tahsis numarasının son rakamı 5 olanlara her ayın 19'uncu günü, * Tahsis numarasının son rakamı 3 olanlara her ayın 20'nci günü, * Tahsis numarasının son rakamı 1 olanlara her ayın 21'inci günü, * Tahsis numarasının son rakamı 8 olanlara her ayın 22'nci günü, * Tahsis numarasının son ...

  Okumaya devam et...