Londravizyon
 • Asgari ücrette yeni cezalar geliyor

  Asgari ücrette yeni cezalar geliyor

  Bu videonun içerdiği konular içerisinde yer alan Kaçak İşçi Çalıştıran İşverene 49 Bin Tl Ceza Verilecek, Sgk başlığıyla verilen haber, Tgrt Haber kanalı sorumluğundadır. Bunun yanı sıra teşvik primleri kеsilеcеk, iş kazası, mеslеk hastalığı varsa bunların masrafları dа işverene fаturа edilecek. Devlet, her yıl 60 milyardan fazla zarar ediyor.

  Okumaya devam et...
 • Konut satışında Cumhuriyet tarihinin rekoru kırıldı

  Konut satışında Cumhuriyet tarihinin rekoru kırıldı

  Samsun Bölge Müdürü Harun Çiçek'in 2015 Konut Satış İstatistikleriyle ilgili olarak yaptığı açıklamaya göre Türkiye genelinde 2015 yılında 1milyon 289 bin 320 konut satış sonucu el değiştirdi. İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, 2015 yılı konut satışlarındaki rekorun beklentileri teyit ettiğini belirterek, "Seçim yılı olarak değerlendirdiğimiz 2015'teki bu rekor ve artış oranı 2016'ya daha umutlu bakmamızı sağladı".

  Okumaya devam et...
 • Bu patates fotoğrafı tam bir milyon dolara satıldı!

  Bu patates fotoğrafı tam bir milyon dolara satıldı!

  Petapixel'de yer alan habere göre, fotoğrafçıdan bu cin bir cazibe talep edenler 150 bin dolar civarında bir ödeme yapıyor. Eğer laf konusu fotoğraflar herhangi bir reklam amacıyla kullanılacaksa bu nakit 500 bin dolara kadar çıkabiliyor. Rekor fiyatlı satış geçen sene bir koleksiyonerin, fotoğrafçının Paris'teki evini ziyareti sırasında gerçekleşmiş. 162x162 ölçülerinde olan fotoğraf Abosch'un, en pahalı fotoğrafı özelliğini taşıyor.

  Okumaya devam et...
 • Avrupa Merkez Bankası faiz değiştirmedi

  Avrupa Merkez Bankası faiz değiştirmedi

  Analistler, küresel piyasalarda ECB ve BOJ'dan gelen parasal genişleme sinyalleriyle toparlanma yaşandığını, petrol fiyatlarındaki artışın da etkisiyle piyasanın pozitif seyredebileceğini kaydediyor. Banka faiz oranlarında bir değişikliğe gitmedi. Banka 2015 yılı aralık ayındaki toplantısında ise mevduat getirinini 10 baz puan düşürerek yüzde eksik 0,20'den yüzde eksik 0,30'a indirmişti.

  Okumaya devam et...
 • Petrol Teşvik Gücüyle 30 Dolara Yaklaştı

  Petrol Teşvik Gücüyle 30 Dolara Yaklaştı

  Nikkei 225 Endeksi, yüzde 5.1 yükselerek 16,825.53 puan seviyesine yükseldi. Aralıktaki enflasyonun petrol fiyatlarındaki keskin düşüşü yansıttığını aktaran Draghi, önümüzdeki aylarda enflasyonun düşük veya eksi seviyelerde (deflasyon) seyredebileceğini dile getirdi.

  Okumaya devam et...
 • TÜİK: Türkiye'de en iyi yaşam Isparta'da

  TÜİK: Türkiye'de en iyi yaşam Isparta'da

  Isparta, yaşam endeksinde en yüksek endeks değeri 0,6745 ile ilk sırayı aldı. Isparta'yı sırasıyla Sakarya ve Bolu takip etti. Türkiye İstatistik Kurumu'nun yaptığı açıklamalara göre yaşam endeksinde en son sırayı ise 0.2765 ile Muş almıştır.

  Okumaya devam et...
 • Konut satışları geçen yıl yüzde 10.6 arttı!

  Konut satışları geçen yıl yüzde 10.6 arttı!

  Bayburt'ta 2015 Aralık ayında konut satışı bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 9,2 azalarak 59 olarak gerçekleşti. Bu haber 2016-01-22 13:43:02 eklenmiş ve 42 kez görüntülenmiştir. Toplam konut satışları içinde ilk satışın payı yüzde 51,9 oldu. İlk satışlarda İstanbul 13 625 konut satışı ile en yüksek paya (%18,4) sahip olurken, İstanbul'u 8 031 konut satışı ile Ankara ve 3 695 konut satışı ile İzmir izledi.

  Okumaya devam et...
 • Apple CEO'su Brüksel'de lobi yaptı

  Apple CEO'su Brüksel'de lobi yaptı

  Apple CEO'su Tim Cook, şirketinin Avrupa'da 8 milyar euroluk bir vergi borcuyla karşı karşıya kalmasından dolayı Brüksel'de lobi yaptı. Cook, temasları çerçevesinde Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz ile görüşmesinin ardından AB Komisyonu Rekabetten Sorumlu Üyesi Margrethe Vestager ile de bir araya geldi.

  Okumaya devam et...
 • Taksi ve minibüslerde nakit para kalkıyor

  Taksi ve minibüslerde nakit para kalkıyor

  Kişilerin ödeme kolaylığı açısından bir çok önemli ödeme noktaları da getirilecek denildi. Düzenleme kapsamında taksi ve minibüslerde nakit parayla seyahat dönemi sona erecek. Bunun dışında vergi kayıp ve kaçağını engellemek amacıyla elektronik ticareti seri takip de artırılacak. Gelir İdaresi Başkanlığı verilerinde 2012’de hayata geçirilen ve mükelleflerin kira beyannamelerini vergi dairesine gitmesine gerek kalmadan internetten verebilmesine imkan sağlayan Önceden Hazırlanmış Kira ...

  Okumaya devam et...
 • Motorinin litre fiyatı 4 kuruş arttı

  Motorinin litre fiyatı 4 kuruş arttı

  Mоtоrinin fiyatı İstanbul'dа ortalama 3, 32 liradan 3, 22 liraya, İzmir'de isе ortalama 3, 35 liradan 3, 25 liraya gerileyecek. Akaryakıt şirketleri cumа günü dе mоtоrinde ortalama 5 kuruşluk indirime gitmişti.

  Okumaya devam et...
 • Emeklilere 3 zam birden

  Emeklilere 3 zam birden

  Bunların 3.3 milyоnu da aylık 100, yıllık bin 200 lira gelir artışı sağladı. Her yıl Ocak ve Temmuz'da enflasyon zammı alan SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak 2016'da 2015'in ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon kadar zam alacacağı kesinleşmiş, zammın yüzde 3'ün üzerinde olacağı belli olmuştu.

  Okumaya devam et...
 • Çiğ köfte enflasyon sepetine girdi

  Çiğ köfte enflasyon sepetine girdi

  TÜİK enflasyon hesaplamasında değişiklik yaptı. TÜİK Başkanı Birol Aydemir , düzenlediği basın toplantısında, kurumun gelecek dönemde yapacağı çalışmalara ilişkin bilgiler verdi. Enflasyon sepetinden bu yıl çıkarılan motor silindir hacmi 2000 cc olan otomobillere de değinen Aydemir, bu hacimdeki araçların satışının azalmasının bu kararda etkili oluğunu söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Deutsche Bank, 2015'te 6.1 milyar Euro zarar açıkladı

  Deutsche Bank, 2015'te 6.1 milyar Euro zarar açıkladı

  Deutsche Welle'in haberine göre Almanya'nın en büyük ticari bankası Deutsche Bank , yeni yönetim kurulu başkanı John Cryan'ın göreve getirilmesinden sonraki ilk mali yıl bilançosunda 6,1 milyar euroluk zarar ibraz etti. Zararın büyük bölümünün, bankanın alacaklılarıyla arasında devam eden hukuki anlaşmazlıktan kaynaklandığı öğrenilirken Deutsche Bank hakkında açılan ABD'deki ipotek kredisi davalarının nasıl sonuçlanacağı da kestirilemiyor.

  Okumaya devam et...
 • Ruslar kaçak yollarla Türkiye'ye geliyor!

  Ruslar kaçak yollarla Türkiye'ye geliyor!

  Popova, giden turist sayısının da oldukça fazla olduğunu vurguladı. Popova, böyle Ülkemiz'ye yabancı gezgin götüren firmalar için gereken yasal işlemlerin gerçekleştirileceğini belirterek, " Tur düzenleyemezler, bu yasak ." diye ilave etti.

  Okumaya devam et...
 • New York borsası düşüşle kapandı

  New York borsası düşüşle kapandı

  Dow Jones Endeksi 249.28 puan ya da yüzde 1.56 düşerek 15,766.74 puandan kapandı ve 25 Ağustos 2015'ten bu yana en düşük kapanışını gerçekleştrdi. Nasdaq Teknoloji Endeksi de 134,20 puan (yüzde 3,08) değer kaybederek 4.342,75 puana geriledi.

  Okumaya devam et...
 • Altın yeniden yükselişe geçti

  Altın yeniden yükselişe geçti

  Altının ons fiyatı da dün yüzde 0,2 gerileyerek 1.087,44 dolardan günü tamamladı. Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 108,15 lira oldu.Serbest piyasada 107,60 liradan alınan 24 Ayar Külçe Altının gramının satış fiyatı 108,15 lira oldu.İstanbul Kapalıçarşı'da ka...

  Okumaya devam et...
 • Emeklilerin Kura Heyecanı Salona Sığmadı

  Emeklilerin Kura Heyecanı Salona Sığmadı

  Salona sığmayan bazı kişiler, kurayı dışarıdan takip etti. Kurayla, 184 konutun hak sahipleri açıklandı. Kura çekiminin ardından ismi çıkanlar sevinç yaşarken, diğerlerinin ise üzüntülü ayrıldığı görüldü. Kura sonucu olarak ev sahibi olan Hatice Susuz, sevinçten gözyaşlarına hakim olamayarak, "Altı genç annesiyim, çok mutluyum". Allah herkese nasip etsin.

  Okumaya devam et...
 • BDDK bankadan kaldırdığı limiti tüketiciye uygulayacak

  BDDK bankadan kaldırdığı limiti tüketiciye uygulayacak

  Böylelikle kredilerde daha az karşılık ayıran bankaların anaparaları yerinde kalacak başka bir deyişle anapara yeterlilikleri bu rakam kadar iyileşecek. Kredi kartlarında vatandaşlar şu anda gelirinin 4 katına kadar limit kullanabiliyorlar. Gelir 2 bin 500 lira ise en fazla 10 bin liralık kredi kartı limiti olabiliyor.

  Okumaya devam et...