Londravizyon
 • Memur anne ve babalara esnek çalışma hakkı geliyor

  Memur anne ve babalara esnek çalışma hakkı geliyor

  Esnek Çalışma saati günlük, haftalık ve aylık olmak üzere üç şekilde hesaplanmaktadır. Bu ayın sonunda tamamlanacak çalışmayla esnek çalışanların iş mevzuatında bulunan haklara erişebilme imkanları geliştiriliyor. Meclis'te görüşülecek planla doğum esnasında sonra " yarısı vakitli iş " uygulaması yaşama geçiyor. Sadece anneler değil kadın işçiler, memur babalara da " esnek çalışma " hakkı getiriliyor.

  Okumaya devam et...
 • Erdoğandan dövizli askerliği bin euroya indiren yasaya onay

  Erdoğandan dövizli askerliği bin euroya indiren yasaya onay

  Peki yasa kimleri kapsayacak? Dövizli askerlik konusu ile ilgili detaylar haberimizde. Cumhurbaşkanı Erdoğan dövizli askerliği 6 bin avrodan 1000 avroya indiren yasayı onayladı . Cumhurbaşkanı Erdoğan; 6661 sayılı 'Askerlik Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun' ile 6662 sayılı 'Dünya Ticaret Örgütünü Kuran Marakeş Anlaşmasını Tadil Eden Protokol ile Ticaretin Kolaylaştırılması Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun'u onayladı.

  Okumaya devam et...
 • Yunus Mallı'nın Borussia Dortmund'a transferine veto

  Yunus Mallı'nın Borussia Dortmund'a transferine veto

  Almanya basınında çıkan haberlere göre Borussia Dortmund'ın Yunus Mallı ısrarı bitmiyor. Sportif Direktör Christian Heidel konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Pazartesi akşamı Dortmund'a Yunus'u satmayacağımız yönündeki kararımızı ilettim".

  Okumaya devam et...
 • MTV ödeme süresi 1 gün uzatıldı

  MTV ödeme süresi 1 gün uzatıldı

  Ana Sayfa EKONOMİ Bir çok araba sahibinin geçirmemesi gereken MTV ödemeleri en son ne zaman ödenebilecek?. Motorlu Taşıtlar Vergisi ne kadar, hangi araç ne kadar Motorlu Taşıtlar Vergisi ödeyecek? Yeni yılın ile birlikte araç sahiplerinin ödeyeceği MTV'de belli oldu.

  Okumaya devam et...
 • Petrol fiyatları yükselişine bugün de devam etti

  Petrol fiyatları yükselişine bugün de devam etti

  Brent petrolün varil fiyatı yüzde 2'ye yakın değer kazanarak 32,81 dolara yükseldi. Analistler, Orta Doğu'nun önemli iki ülkesi Suudi Arabistan ve İran arasında yaşanan gelişmelerin, petrol fiyatları üzerinde yukarı yönlü bir etki yaşatsa da bu durumun uzun sürmediğine işaret ediyor.

  Okumaya devam et...
 • Patates Fotoğrafına 1 Milyon Euro

  Patates Fotoğrafına 1 Milyon Euro

  Sunday Times gazetesine konuşan Abosch "Birinin duvarımda duran bir resmi satın alması ilk değil" dedi. İrlandalı fotoğrafçı Kevin Abosch'un patates fotoğrafı 1 milyon euroya satıldı. Bir fotoğraf serisinin parçası olan patates fotoğraflarından biri adı açıklanmayan işadamına satılırken, bir diğeri fotoğrafçının kendi koleksiyonunda bulunuyor, bir diğeri de Sırbistan'da bir müzeye bağışlandı.

  Okumaya devam et...
 • Brent petrol 31 dolar seviyelerinde

  Brent petrol 31 dolar seviyelerinde

  AzeriLight tipi petrol Londra Borsası'nda bugün yapılan işlemlerde varil başına 0,02 dolar artarak 32,20 dolardan alıcı buldu. Petrol ücretlerindeki ralliye son zamanlarda sertleşen hava şartlarının da etki ettiği bildiriliyor. Piyasaların bu hafta ABD Merkez Bankası ( Fed ) ve Japonya Merkez Bankası (BoJ) para politikası toplantılarını takip edeceğini belirten analistler cuma günü açıklanacak ABD büyüme verisinin de piyasaların yönü üzerinde etkili olacağını ifade ediyor.

  Okumaya devam et...
 • Kapasite kullanım oranı ocakta yüzde 74.9

  Kapasite kullanım oranı ocakta yüzde 74.9

  Buna göre, 2016 yılı Ocak ayında imalat sanayinde faaliyet gösteren 2 bin 655 işyerine "İktisadi Yönelim Anketi" formu gönderilerek 2 bin 107 katılımcıdan yanıt alındı. İmalat Sanayi Kapasite Kullanım Oranı, imalat sanayi sektöründe faaliyet gösteren işyerlerinin TCMB "İktisadi Yönelim Anketi " ne verdikleri yanıtlara dayalı olarak hesaplanıyor.

  Okumaya devam et...
 • Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödeme Sorgulama 2016 MTV Hesaplama

  Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödeme Sorgulama 2016 MTV Hesaplama

  Motorlu taşıtların en başında geleni ve en kullanışlı olanı arabadır. Bu arada kredi kartı ile ödeme imkânı da ilk defa bu vergi için getirildi ve beklenen şekilde ödemelerin ağırlıklı olarak bu kanaldan yapılması sağlandı. Bu olanak Gelir İdaresi Başkanlığı'nın resmi internet sitesi sayesinde karşımıza çıkmaktadır. Genellikle motor hacmi yüksek fiyatı düşük olan araçları kapsayan bu düzenleme bu araç sahiplerine daha az vergi ödettiriyor.

  Okumaya devam et...
 • Bölgesel kalkınmaya 68 milyar lira

  Bölgesel kalkınmaya 68 milyar lira

  Küçük işletmelerin desteklenmesi, kırsal kesimin kalkınması, kentsel yaşam kalitesinin artırılması, sosyal imkanlara ulaşamayanlara, gecekondu bölgelerinde yaşayanlara fırsat yaratılması amacıyla destek programlarına 4 yılda 68 milyar lira kaynak aktarılacak.

  Okumaya devam et...
 • İmalat Sanayi Genelinde Kapasite Kullanımı Ocak'ta Azaldı

  İmalat Sanayi Genelinde Kapasite Kullanımı Ocak'ta Azaldı

  KKO, Aralık ayında yüzde 75.8 olmuştu. Ocak ayı kapasite kullanım oranı geçen yılın aynı dönemine göre 0,3 puan azalırken bir evvelki aya göre 0,1 puan arttı.Konuyla ilgili açıklama yapan KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, "ilimizdeki kapasite kullanım oranlarındaki yatay seyrin devam ettiğini görüyoruz".

  Okumaya devam et...
 • Borsa İstanbul haftanın ilk günü yükseldi

  Borsa İstanbul haftanın ilk günü yükseldi

  Avrupa'da ise Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi'den gelen parasal genişleme sinyallerinin olumlu etkileri cuma günü de sürdü. Uluslararası piyasalarda avro/dolar paritesi 1,0822, sterlin/dolar paritesi 1,4252 dolar/yen paritesi ise 118,39 düzeyinde seyrediyor.

  Okumaya devam et...
 • Motorine 7 kuruş zam

  Motorine 7 kuruş zam

  Milliyet haberden edinilen bilgiye göre, Ankara'da litresi ortalama 3,32 lira olan motorinin yeni fiyatı 3,39 liraya yükselecek. Motorinin fiyatı İstanbul'da vasat 3,26 liradan 3,33 liraya, İzmir'de ise vasat 3,29 liradan 3,36 liraya çıkacak.

  Okumaya devam et...
 • Bölgesel kalkınmaya 68 milyarlık destek

  Bölgesel kalkınmaya 68 milyarlık destek

  Bölgesel Gelişme Yüksek Kurulu oluşturuldu. Bölgesel kalkınma politikalarını yaşama geçiriyoruz. Ajansların bölgelerinde iş-yatırım ortamının geliştirilmesi, yatırım imkânlarının tanıtımına ağırlık vermesi sağlanacak. Bu tasarıların uygulanması için 68 milyar TL aktarılacak. HAKKÂRİ, ŞIRNAK: (Şırnak il merkezinin Cizre, Hakkari'nin Yüksekova'ya taşınması ile ilgili ) İller değişmeyecek, il sınırları değişmeyecek ama ilin merkez ilçesi taşınmış olacak diyelim.

  Okumaya devam et...
 • Çeyrek altın kaç lira oldu? - 25 Ocak 2016

  Çeyrek altın kaç lira oldu? - 25 Ocak 2016

  Altın fiyatları yаklаşаn seçimin еtkisiylе bu hafta dа dalgalı ilerleyişini sürdürdü. Geçtiğimiz hafta altının gram fiyatı , yatırımcıların riskli varlıklardan kaçmasına bağlı olarak yönünü yeniden yukarı çevirmişti. Bu haftayatırımcılarborsanın yanı sıra altın, dolar ve avrodan da zarar etti. İsviçreFrangı ise önceki haftaya kıyasla yüzde 2,3 değer kaybetti ve 2,9700 liradan alıcı buldu.

  Okumaya devam et...
 • Suudi Arabistan, petrol şirketi Aramco'yu halka arz ediyor

  Suudi Arabistan, petrol şirketi Aramco'yu halka arz ediyor

  Dünyanın en büyük ham petrol üreticisi konumunda bulunan Suudi Aramco şirketinin halka arz edileceği bildirildi. İsviçre'nin Davos kasabasında gerçekleştirilen Dünya Ekonomik Forumu toplantıları sırasında yapılan röportajda Khalid al-Falih " Rezervler satılmayacak ama şirketin rezervler üzerinden gelir elde etmesi üzerinde çalışıldı " dedi.

  Okumaya devam et...
 • 2016 motorlu taşıtlar zammı belli oldu [230037]

  2016 motorlu taşıtlar zammı belli oldu [230037]

  MTV her yılın ocak ve temmuz aylarında iki eşit taksit halinde ödeniyor. 2016 Motorlu taşıtlar vergisi fiyatları ve ile ilgili detaylı bilgi haberin devamında. Ayırca banka şubelerine gidip, internet bankacılığı aracılığı ile de MTV ödemelerini gerçekleştirebilmek mümkün. MTV borç ödeme nereden, nasıl yapılacak? Trafik kontrolleri yapılırken bu durumun tespit edilmesi halinde aracınıza el konulacaktır.

  Okumaya devam et...
 • MTV Motorlu taşıtlar vergisi borç ödemeleri sona eriyor! Son 2 Gün!

  MTV Motorlu taşıtlar vergisi borç ödemeleri sona eriyor! Son 2 Gün!

  Motorlu Araçlar vergisi ödemesinde büyük kolaylıklar sunulurken, MTV borcunuz var ama bilmiyorsunuz ne yapacaksınız? MTV borç ödeme nereden, nasıl yapılacak? Taksiti Ocak ayı içerisinde ödenmektedir. Bu sayfadaki yıl, araç tipi seçimi, aracın yaşı, motor silindir hacmi bilgilerini girerek hesapla butonu ile ayrıntılı hesaplamayı yapabilmek mümkün.

  Okumaya devam et...
 • TOKİ'den Doğu ve Güneydoğu Anadolu'ya 43 bin konut

  TOKİ'den Doğu ve Güneydoğu Anadolu'ya 43 bin konut

  Projemiz tamamlandığında Şanlıurfa‘ya yeni değerler katacaktır.‘. ‘Amacımız 2023‘te 5,5 milyon insanımızı ev sahibi yapmak‘. 2016 yılı, Toplu Konut İdaresi'nin en yüksek hedefini koyduğu yıl. ‘2023 yılı için hedefimizi 1 milyon konut olarak belirmemiştik. Emeklilerimize dönük projelendirdiğimiz hususi kontenjanlarla bu hedefi 200 bin yukarı çektik.

  Okumaya devam et...