Londravizyon
 • İsrail Enerji Bakanı: Doğalgazı Türkiye üzerinden ihraç etmek istiyoruz

  İsrail Enerji Bakanı: Doğalgazı Türkiye üzerinden ihraç etmek istiyoruz

  Kudüs kentinde bir araya gelen İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ile Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras, Akdeniz'deki enerji potansiyelini ve devletler arası işbirliğini görüştü. Netanyahu tek başına hareket etmektense birlikte çalışarak bu hedeflere çok daha kolay ulaşabileceklerini altını çizdi. İsrail, Yunanistan ve Kıbrıs , Doğu Akdeniz'den çıkan doğal gazı Kıbrıs ve Yunanistan üzerinden Avrupa'ya sevk etmek için dün Lefkoşa'da masaya otururken, aynı saatlerde ...

  Okumaya devam et...
 • Turist sayısı 2015'te düştü

  Turist sayısı 2015'te düştü

  Türkiye'nin cari açığının finansmanında en büyük kalemlerden turizm sektöründe 2015 yılında yabancı ziyaretçi sayısı iç güvenlik endişeleri ve Rusya-Ukrayna gerginliği başta olmak üzere bölgedeki jeopolitik endişelerle yüzde 1.61 azalarak 36.24 milyona geriledi.

  Okumaya devam et...
 • İstanbullulara 2015'te 550 milyon trafik cezası kesildi!

  İstanbullulara 2015'te 550 milyon trafik cezası kesildi!

  Trafik denetimlerini ara vermeden sürdüren polisler, kural ihlali yapan sürücülere gereken ceza işlemlerini uyguluyor. Geçen sene, her gün vasat 9 bin 127 sürücüye, yaklaşık 1,5 milyon liralık ceza uygulandı. TRAFİK ekipleri, sürücülerden 282 bin 685'ine "telefona konuşmak'tan 24.8 milyon TL, 254 bin 835'ine "kırmızı ışık'tan 48.1 milyon TL, 6 bin 300'üne "korsan'dan 10.6 milyon TL ceza işlemi uyguladı".

  Okumaya devam et...
 • Türkiye'nin yolsuzluk karnesi kötüleşmeye devam ediyor

  Türkiye'nin yolsuzluk karnesi kötüleşmeye devam ediyor

  Uluslararası Şeffaflık Örgütü, 2015 Yolsuzluk Algılama Barometresini düzenlediği topaltıyla açıkladı. Ayrıca Türkiye'nin ismi Endeks'te, Libya ya da skandallarla sarsılan Brezilya gibi geçtiğimiz dört yıl içinde dünya üzerinde en kötü performansı gösteren ülkelerin bulunduğu liste içinde de geçiyor.

  Okumaya devam et...
 • Facebook Kurucusu ve Sayılı Zenginlerden Mark Zuckerberg'ün Dolabı

  Facebook Kurucusu ve Sayılı Zenginlerden Mark Zuckerberg'ün Dolabı

  Facebook kurucusunun günlük yaşamında sadece tişört ve kapşonlu kazaklar tercih ettiği biliniyor . Zuckerberg bir keresinde merak uyandıran giyim tercihini şöyle açıklamıştı: "Bu topluluğa daha iyi nasıl hizmet edeceğim konusunun dışında kalan konularda vereceğim kararları olabildiğince azaltmak istiyorum".

  Okumaya devam et...
 • Türk Telekom ve Avea faturaları birleşecek mi?

  Türk Telekom ve Avea faturaları birleşecek mi?

  Türk Telekom'un yeni ve eski logolarının karşılaştırmasını aşağıda görebilirsiniz. Türk Telekom CEO'su Rami Aslan , yеni logonun da ilk dеfa gösterildiği Antalya'daki toplantıda, "Bu gelişmenin, uzun koşunun etaplarından biri оlduğunu" söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Ve doğalgaza da indirim geliyor

  Ve doğalgaza da indirim geliyor

  Albayrak, kış şartlarında enerji talebini karşılamak için yoğun bir çaba sarf edildiğine işaret ederek, "Tam teşekküllü şekilde çalışan bir Enerji Bakanlığı var. Doğalgazda 10-15 senelik bir altyapı ömrü bulunuyorken elektrikte altyapı ömrü 30-40 senelik. Bu sürecin enerji fiyatlarına yansıması olacağını değerlendirenlerden biri olarak önümüzdeki birkaç yıl petrol fiyatları bu seviyelerde seyreder.

  Okumaya devam et...
 • Fed kritik faiz kararı açıkladı

  Fed kritik faiz kararı açıkladı

  Kurul faize ilişkin kararı oybirliği ile aldı. "Bugünkü açıklamada; gerileyen petrol fiyatları ve düşük enflasyon sorunundan bahsedilerek küresel belirsizliklere değinilmesi, FED'in faiz artırım süreci için belirsizlik yaratarak Dolar'ın küresel piyasalarda değer kaybetmesine sebep olabilir".

  Okumaya devam et...
 • Fed Kararı Dolar - Petrol ve Borsa Üçgenini Nasıl Etkiler? Finansal Gündem!

  Fed Kararı Dolar - Petrol ve Borsa Üçgenini Nasıl Etkiler? Finansal Gündem!

  ABD Merkez Bankası (Fed) geçtiğimiz Aralık ayında yaklaşık 10 yıl sonra ilk defa faizleri artırmasının ardından yaptığı ilk para politikası toplantısında faizleri sabit tuttu. X Trade Brokers Menkul Değerler Yatırım Danışmanı Levent Mutlu da bugün gerçekleşecek Fed toplantısından herhangi bir faiz değişikliği kararı çıkmasını beklemediklerini belirterek, "Ancak kararla beraber yayımlanacak olan açıklama metnindeki ifadeler, önümüzdeki süreç açısından belirleyici olacak" dedi.

  Okumaya devam et...
 • Doğalgaza indirim mi zam mı? Bakan açıkladı!

  Doğalgaza indirim mi zam mı? Bakan açıkladı!

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak enerji fiyatlarındaki indirim için çalışmalara başladıklarını belirtti. Canlı yayında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Albayrak, doğalgaza zam yapılıp yapılmayacağına yönelik soruyu yanıtladı.

  Okumaya devam et...
 • Okmeydanı'nda silahlı ve maskeli 2 kişi bankayı soydu!

  Okmeydanı'nda silahlı ve maskeli 2 kişi bankayı soydu!

  Bu haber 2016-01-27 16:23:24 eklenmiş ve 16 kez görüntülenmiştir. Edinilen bilgilere göre olay, Okmeydanı Fatih Kız Mehmet Caddesi'nde biraz küme şubesinde meydana geldi. Soygun sırasında bankada bulunan bir müşteri, "Silahlı 2 kişi içeriye girdi". Paraları toplayıp gittiler. Yüzleri maskeliydi. Silah sesi geldi. Döndüm baktım memura doğrultmuş silahı.

  Okumaya devam et...
 • İmalat sanayi işyerleri 2,4 milyar metreküp su çekti

  İmalat sanayi işyerleri 2,4 milyar metreküp su çekti

  Verilere göre, maden işletmeleri tarafından deşarj edilen toplam 139 milyon metreküp atık suyun yüzde 73,4'ü denize, göle veya akarsuya, yüzde 8,9'u atık barajına, yüzde 6,8'i ocak içine, yüzde 3,5'i araziye, yüzde 2,9'u foseptiğe ve yüzde 4,5'i diğer alıcı ortamlara deşarj edildiği kaydedildi.

  Okumaya devam et...
 • Kasaplar et ithalatına karşı

  Kasaplar et ithalatına karşı

  Yardımcı, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş'ın et fiyatlarını düzenleyebilmek ve tüketici kitlenin zararını önleyebilmek için ithalat izni vereceklerini açıkladığı bilgisini hatırlattı. Iştirak Eden etin zararını da hükümet karşılıyor. Şayet benim karşılama gücüm yok ki... Hükümet, 2 evladı meydana geldiği amaçlı bir evladını feda etmekte, bir tanesini tutuyor.

  Okumaya devam et...
 • Dünya Bankası petrol fiyatı tahminini düşürdü

  Dünya Bankası petrol fiyatı tahminini düşürdü

  Raporda, 2015'te yüzde 47 gerileyen olmamış petrol fiyatlarının 2016'da yüzde 27 daha kıymet kaybedebileceği belirtilirken varil başına fiyat tahmini 51 dolardan 37 dolara revize edildi. Dünya Bankası Kalkınma Beklenti durumları ise Grubu Direktörü Ayhan Köse, konu ile alakalı olarak yaptığı açıklamada "Düşük emtia ücretleri iki uçlu kılıç gibi, ithalatçı ülke yerlerindeki tüketiciler fayda sağlama durumun içerisinde iken, ihracatçı ülkelerdeki üreticiler zarar görmektedirler" ...

  Okumaya devam et...
 • Avea ve TTNET markaları Türk Telekom ile beraber oldu!

  Avea ve TTNET markaları Türk Telekom ile beraber oldu!

  Avea markası yerini Türk Telekom'a bırakacak ve Avea telefonlarında Avea yerine Türk Telekom logosu yer alacak. Açıklamada, yeni dönemle birlikte Türk Telekom'un 206,000 kilometrelik fiber ağının en hızlı ve en yüksek kapasitede iletişim ve eğlence hizmetlerinin hem mobil hem de sabit ağlar üzerinden verilmesini mümkün kılacağı belirtildi.

  Okumaya devam et...
 • Aramco halka arz ediliyor

  Aramco halka arz ediliyor

  Ancak şirkete yakın kaynaklar, Aramco'nun ebeveyn şirketinin halka arzdan çok şirketinin hisselerini yabancı petrol şirketlerine satmayı düşündüğünü söyledi. Arzdan sonra Aramco'nun, Apple'ı geçerek dünyanın en değerli şirketi olması bekleniyor. Apple şu an dünyanın piyasa değeri en yüksek şirketi. Aramco, Suudi Kralı Abdulaziz el-Suud ve ABD Başkanı Franklin Delano Roosevelt tarafından kurulmuştu.

  Okumaya devam et...
 • Et fiyatlarını düşürecek gelişme (26.January.2016)

  Et fiyatlarını düşürecek gelişme (26.January.2016)

  Elitaş, "Esas olan vatan dışında rekabet edebilirliğimizin ölçüsünün hangi noktada olduğunu gözlemleyebilmek" dedi. Karanlık sayfalara, karanlık zihniyetle imza atanlara değil. Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı'nın 2016 yılı enflasyon oranıyla ilgili açıklamasına "Merkez Bankası orta nokta olarak 7.5 olarak değerlendirmiş".

  Okumaya devam et...
 • İstanbul Halk Ekmek'te büyük zam

  İstanbul Halk Ekmek'te büyük zam

  Halk ekmeğin 39 ekmek çeşidinde fiyat artışına gidildi. Önceden 2 liraya satılan 4'lü yufka ekmeği yapılan zamla 2.25 lira olurken, 400 gramlık tam buğday ekmeğinin fiyatı 1.75 liradan 2 liraya yükseldi. Özellikle çölyak hastalarının tercih ettiği glutensiz ekmek türlerine ise 1 TL oranında zam yapıldı. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz.

  Okumaya devam et...