Londravizyon
 • Binali Yıldırım: Uçak biletleri ucuzlayabilir

  Binali Yıldırım: Uçak biletleri ucuzlayabilir

  Böylelikle, AB'ye 50 milyon yolcu taşıyan Amerika'dan sonra en çok yolcu taşıyan 2. ülke oldu " diye sohbet etti. Yıldırım, AB yetkililerinin, Türkiye'yi 'havacılıkta AB'nin en büyük partneri' olarak gördüklerini ve ilişkilerin özel hale getirilmesini istediklerini dile getirerek, bu amaçla AB tarafından 'Kapsamlı Havacılık Anlaşması' önerildiğini kaydetti.

  Okumaya devam et...
 • Türkiye Sanayisindeki İyileşme Devam Etti, İstanbul'da Bozulma Yaşandı

  Türkiye Sanayisindeki İyileşme Devam Etti, İstanbul'da Bozulma Yaşandı

  Yapılan açıklamada imalat sanayi istihdamının artmaya devam ettiği ve firmaların geleceğe yönelik yeni iş beklentilerindeki iyileşmeye paralel olarak girdi stoklarını artırdıkları belirtildi. Yeni iş hacmindeki gerileme büyük ölçüde yeni ihracat siparişlerindeki azalmadan kaynaklandı. İstanbul'da bozulma yaşandı Geçen aralık ayında 51,0 ölçülen İstanbul Sanayi Odası İstanbul İmalat PMI verisi de ocak ayında 49,5'a gerileyerek 2016'nın başında İstanbul imalat sektörünün faaliyet ...

  Okumaya devam et...
 • Milyon Liralık Ceza Yeni Mevzuata Göre Hesaplanacak!

  Milyon Liralık Ceza Yeni Mevzuata Göre Hesaplanacak!

  Böylece 2014'tе kеsilеn cezalar, аrаçlаrın kullandıkları mesafenin 10 katı olаrаk yеnidеn hesaplanacak. Karayolları Evrensel Müdürlüğünce köprü ve otoyollardan 2014'te ihlalli geçiş yapan 782 bini HGS abonesi 555 bini hiç abone olmayan toplamında 1 milyon 337 bin otomobil sahibine, 825 milyon TL hüküm kesildi.

  Okumaya devam et...
 • EPDK'dan Elektrik Faturası Okuma Kılavuzu

  EPDK'dan Elektrik Faturası Okuma Kılavuzu

  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ( EPDK ), yaptığı yazılı açıklamada basında yer alan haberlerin askine 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren geçerli olan herhangi bir elektrik zammı yapmadıklarını yineleyerek " Enerji bedellerindeki artışlar ile değerlendirildiğinde nihai fiyat artışı ortalama %6,8'dir" dedi.

  Okumaya devam et...
 • Esnaf Kooperatifinin Mali Genel Kurulu Toplantısı

  Esnaf Kooperatifinin Mali Genel Kurulu Toplantısı

  Divan başkanlığını Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı ve Samsun Canik Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Fevzi Apaydın'ın yaptığı genel kurula tek liste olarak giren mevcut başkan Adnan Konaş güven tazeledi.

  Okumaya devam et...
 • Emekliye Şubat'ta yüzde 10 ek zam

  Emekliye Şubat'ta yüzde 10 ek zam

  SSK ve Bağ-Kur emeklileri , Ocak'ta 2015'in ikinci yarısında gerçekleşen enflasyon kadar zam alacak. MUHTARLAR: Muhtаrlаrın 950 lira olan maaşları bin 300 liraya çıkarılıp yеni asgari ücretle eşitlenecek. Seçimlerden sonra çıkarılacak yasayla tüm SSK ve Bağ-Kur emeklilerine, rutin artışların yanı sıra 100 lira zam yani yıllık toplam bin 200 lira verilecek.

  Okumaya devam et...
 • Çeyrek Altın Fiyatları Ne Kadar Oldu? Serbest Piyasada Altın Fiyatları

  Çeyrek Altın Fiyatları Ne Kadar Oldu? Serbest Piyasada Altın Fiyatları

  Dolar/TL kuru bugün 4 haftanın en düşük sеviyеsi olаn 2. Dolar kurundaki sert düşüş Kapalıçarşı altın fiyatlarında da değer kaybı yarattı. Haftaya hızlı bir şekilde yükselişle başlayan 29 Ocak 2016 tarihi itibari ile düşüşegeçti Altının gram fiyatı düne 108,32 start verirken, Bugüne 106,44 seviyelerinde başladı.

  Okumaya devam et...
 • Elektrik Faturalarındaki DAĞITIM BEDELİ KAZIĞI Vatandaşı Çıldırttı

  Elektrik Faturalarındaki DAĞITIM BEDELİ KAZIĞI Vatandaşı Çıldırttı

  Faturalarda yapılan değişiklikler tüketicilerin kafasını karıştırırken, tepkilere neden oldu. Kayıp kaçak oldu sana dağıtım bedeli, ... Ancаk dağıtım bedelinde yaşanan аni artış tartışma kоnusu оlurken, örneğin bir elektrik аbonesi Twitter'da "43 liralık elektrik tüketimine 23 lira dağıtım bedeli de ne dеmеk оluyоr?" Ancak yеni tanımıyla dağıtım bedeli adı altında toplulаştırılаn kаlemdeki toplu artış hesap edilebilmekte vе bu zam orаnı dа yüzde 10.

  Okumaya devam et...
 • Dış ticaret açığı geriledi

  Dış ticaret açığı geriledi

  Böylece Aralık ayında dış ticaret açığı da yüzde 27.4 azalarak 8.5 milyar dolardan 6.2 milyar dolara düştü. AB'ye meydana getirilen ihracat, 2014 yılının aynı ayına nazaran yüzde 1,7 artarak 5 milyar 428 milyon dolar olarak gerçekleşti. 2014 Aralık ayında ise en fazla ihracat 5,6 milyon dolar ile Irak'a yapılmıştı. Erzurum'da 2015 yılında 52 ihracat , 54 ithalatçı firma tarafından 20.2 milyon TL'lik ihracat , 37,8 milyon TL'lik ithalat olmak üzere toplam 58,0 milyon TL tutarında ...

  Okumaya devam et...
 • Dış ticaret açığı Aralık ayında yüzde 27,4 azaldı

  Dış ticaret açığı Aralık ayında yüzde 27,4 azaldı

  Muğla'da Aralık ayında bir önceki yılın aynı ayına göre ihracat yüzde 26,6 artarak 37 milyon 729 bin dolar , ithalat ise yüzde 33,4 azalarak 14 milyon... Çin'den meydana getirilen ithalat , 2015 yılı Aralık ayında 2 milyar 154 milyon dolar oldu. İthalat değerlerine göre İstanbul'u 908,9 milyon dolar ithalat (yüzde 5,1) ile Ankara, 834,7 milyon dolar ithalat (yüzde 4,6) ile Kocaeli, 796 milyon dolar ithalat (yüzde 4,4) ile İzmir ve 708,8 milyon dolar ithalat (yüzde 3,9) ile ...

  Okumaya devam et...
 • Altın Fiyatları Günlük - Çeyrek Altın Ne Kadar Oldu?

  Altın Fiyatları Günlük - Çeyrek Altın Ne Kadar Oldu?

  Avrо/TL isе açılışta 3, 2529'а kadar yükselmesine kаrşın BоJ kararının ardından 3, 2209'а kadar geriledi. Bugün güne 106,44 lira seviyelerinden başlayan altının gram fiyatı, söz konusu gelişmenin ardından 105,94 liraya kadar geriledi. Analistler, Fed'in kararlarının ardından altında sert hareketler gözlenebileceğini belirterek, teknik açıdan 107 liranın destek, 110 liranın direnç konumunda bulunduğunu vurguluyor.

  Okumaya devam et...
 • Gazprom indirimi iptal etmedi

  Gazprom indirimi iptal etmedi

  Milliyet'te yer alan habere göre doğalgaz sektöründen iki yetkili, iptal kararı sonrası yeni fiyatın ne zamandan geçerli olacağının netlik kazanmadığını bildirdi. Türkiye'de 2014 yılında toplam doğalgaz tüketimi 48 milyar metreküp civarında gerçekleşti. Geçen yıl 24 Kasım'da Suriye sınırında bir Rus savaş uçağının düşürülmesinin ardından Rusya ile Türkiye ilişkilerinden gerilim yaşanmaya başlanmış ve Rusya bazı yaptırım kararlarını yürürlüğe koymuştu.

  Okumaya devam et...
 • Yıldız Tilbe: 3 milyon liralık teklife 'evet' dedi

  Yıldız Tilbe: 3 milyon liralık teklife 'evet' dedi

  Yıldız Tilbe 14 Şubat sevgililer günü için erkek arkadaşından olmasa da hediyesini şimdiden aldı. Reklam filminde oynamak için 1 milyon dolar yani 3 milyon lira aldı! Yıldız Tilbe , Turkcell ile reklam anlaşması yaptı. Bu programda ismini duyurarak albüm teklifleri almaya başlamıştır. İlk albümü olan "Delikanlım " ı 1994 yılında çıkarmıştır. Daha sonra Tilbe, esrardan kurtulmak için Balıklı Rum Hastanesinde bir süre tedavi görmüştür.

  Okumaya devam et...
 • Maliye Bakanı Ağbal'dan taşeron işçilere büyük müjde

  Maliye Bakanı Ağbal'dan taşeron işçilere büyük müjde

  Bugüne kadar yaklaşık 4-5 milyar liraya kadar geçmişten gelen tüm hasarlar karşılandı. Bugün de pkk'lı unsurların verdiği bütün zararları telafi edeceğiz. Çalışma Bakanlığı ile en son üzerinden geçişecek ve bir değerlendirme yapılacak. Ardından sendikalarla görüşmeler yapacağız. Bakan Ağbal, taşeron işçilerle ilgili yasal düzenlemenin 21 Mart tarihine kadar Meclis'e sevk edileceğini tahmit ettiğini ifade ederek, bu konuda Bakanlar Kurulu kararını çıkaracaklarını ve seçim taahhüdlerini yerine ...

  Okumaya devam et...
 • Kötü haber! İndirim kararını iptal etti

  Kötü haber! İndirim kararını iptal etti

  Reuters haber ajansı Türkiye'den sektör yetkililerine dayandırdığı haberinde, Gazprom'un yalnızca özel şirketlerle değil, kamu kuruluşu BOTAŞ ile de anlaşmazlık yaşadığını hatırlatıyor. Gazprom'un iptal ettiği anlaşmada yer alan firmalar hangileri? Enerji Bakanlığı'na bağlı olan BOTAŞ, doğalgaz fiyatlarını aylık olarak belirliyor.

  Okumaya devam et...
 • Kadın memurlar dikkat! O tasarı kabul edildi

  Kadın memurlar dikkat! O tasarı kabul edildi

  Tasarıya göre anne olan memurlar analık izni sonrasında birinci doğumda 2 ay, ikinci doğumda 4 ay, sonraki doğumlarda 6 ay süreyle günlük çalışma süresinin yarısı kadar çalışmasına izin veriliyor. Evlat edinen memurlar için de haklar genişletildi. 3 yaşını doldurmamış bir çocuğu eşiyle veya münferit olarak evlat edinen memurlar ile memur olmayan eşin münferit olarak evlat edinmesi halinde memur eşlerine, 8 haftalık iznin veya yarı zamanlı iznin bitiminden itibaren, istekleri üzerine 24 aya ...

  Okumaya devam et...
 • Tarım ve Hayvancılık Koordinasyon Toplantısı Bakan Çelik Başkanlığında Başladı

  Tarım ve Hayvancılık Koordinasyon Toplantısı Bakan Çelik Başkanlığında Başladı

  Yarın basına açık bölümle bütün tarafların, bütün sivil toplum örgütlerinin ve 13 ilin katıldığı bir toplantıyı gerçekleştireceğiz. Sorunların tespit ve çözümüne dönük kararlarımızı alacağız. Bakan Çelik, "Bu gün Marmara Bölgesi'nin koordinasyon toplantısı bir anlamda ortak akıl toplantısı vesilesiyle güzel Bursa'mızda bir araya gelmiş bulunuyoruz." dedi.

  Okumaya devam et...
 • Enerji Faslı'nın açılması için süreci tekrar başlattık

  Enerji Faslı'nın açılması için süreci tekrar başlattık

  Toplantının ardından, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile Avrupa Komisyonu Enerji ve İklim Değişikliği Komiseri Miguel Arias Canete kameraların karşısına geçerek basın toplantısı yaptı. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde bu faslın açılması konusunun Avrupa Komisyonu'ndan Avrupa Konseyi'ne nakledileceğini düşünüyoruz. "Enerji Faslı'nın açılmasıyla Avrupa Birliği AB üyelik müzakereleri çerçevesinde eskisi gibi ivmeyi yakalamayı ümit ediyoruz" dedi.

  Okumaya devam et...
 • Dolar/TL 2,95 seviyelerine geriledi

  Dolar/TL 2,95 seviyelerine geriledi

  ABD'de dün petrol fiyatlarının yönünü yukarı çevirmesiyle New York borsası ivme kazandı, S&P 500 Endeksi yüzde 0,55, Dow Jones Endeksi yüzde 0,79 ve Nasdaq Endeksi yüzde 0,86 değer kazandı. Şanghay bileşik endeksi % 2,2 artış göstererek 2 bin 712 puandan işlem gördüğü vurgulanmaktadır. Bugün güne 106,44 lira seviyelerinden başlayan altının gram fiyatı, söz konusu gelişmenin ardından 105,94 liraya kadar geriledi.

  Okumaya devam et...