Londravizyon
 • Milli Piyango'da ihale süreci başlıyor

  Milli Piyango'da ihale süreci başlıyor

  Ağbal, Özelleştirme İdaresi Başkanlığında, Milli Piyango İdaresine ait şans oyunlarının özelleştirilmesine ilişkin basın toplantısı düzenledi. Pazartesi yapılan bakanlar kurulunda lisans değerlendirmesi onaylandı. Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü Muammer Çolak da günde iki çekiliş hakkı düzenlemesinin ayrıntılarını anlattı. Yeni ihalede yapılan kolaylıkların en başında şirketlerin hem dolar hem lira cinsinden ödeme yapmasına izin verilmesi geliyor.

  Okumaya devam et...
 • Batmobile 3. köprüde! İşte, THYnin o reklam filmi

  Batmobile 3. köprüde! İşte, THYnin o reklam filmi

  Merakla beklenen reklam filmi, boğaza yapılan 3. köprü olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinde çekildi. İşte THY'nin Batmobile reklamı ... Ayrıca reklam filminde Boğaziçi Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden görüntülere yer verildi.

  Okumaya devam et...
 • Emeklilere Promosyon Müjdesi! Promosyon Kaç TL Olacak?

  Emeklilere Promosyon Müjdesi! Promosyon Kaç TL Olacak?

  Bir yandan masada pazarlıkları sürdüren bankalar diğer tаrаftаn da emeklilerin maaşını vеrmеk için kendi aralarında yarışıyor. Bunun için çeşitli kampanyalar dа bаşlаdı. Bir soru önergesini yanıtlayan Ağbal, " SSK ve Bağ-Kur emekli aylıkları enflasyona bağlı olarak yapılacak artışların dışında ayrıca 2016 yılı Ocak ayından geçerli olmak üzere 100 TL daha artırılmıştır.

  Okumaya devam et...
 • EURO 2016'yı Lig TV, Türkiye Maçlarını TRT Yayınlayacak

  EURO 2016'yı Lig TV, Türkiye Maçlarını TRT Yayınlayacak

  Lig TV'den yapılan açıklamada, "Türkiye " den İngiltere " ye , İspanya " dan Fransa'ya , İtalya'dan tenise kadar uzanan Digitürk'ün spor festivali, izleyicileri ekrana kilitlemeye devam ediyor". "İnşallah güzel bir sonuçla ülkemize dönerler"' ifadelerini kullanmıştı. Tüm dünyada merakla beklenen ve 32 ülkenin katılacağı büyük turnuvanın ülkemizdeki yayıncı kuruluşu da belli oldu.

  Okumaya devam et...
 • Genç Çiftçiye 30 Bin Lira Hibe Desteği İçin Başvurular 11 Nisan'da

  Genç Çiftçiye 30 Bin Lira Hibe Desteği İçin Başvurular 11 Nisan'da

  Ancak bu projeler zaten Bakanlığın IPARD ve Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleme Programı gibi daha yüksek bedelli programlar ile destekleniyor. Desteklenecek konular arasında bitkisel üretime yönelik projeler, hayvansal üretime yönelik projeler, yöresel tarımsal ürünleri, tıbbi ve aromatik bitkilerin üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projelerin yer aldığını belirten Abaş, şunları kaydetti: "Çiftçiler destekten yararlanmak için proje hazırlayarak başvuru yapacaklar".

  Okumaya devam et...
 • Taşeron işçi de memur kadar zam alacak

  Taşeron işçi de memur kadar zam alacak

  Taşeron kadro yasasının Meclis'e gelmesi beklenirken, Maliye Bakanı Naci Ağbal taşeron kadro kapsamının genişletilebileceğini sinyalini verdi. Daha önce 1 Kasım 2015 tarihinden önce çalışıyor olma şartı esnetilerek, 1 Ocak 2016 olarak değiştirildi.

  Okumaya devam et...
 • SGK'dan Bu Meslekler İçin Erken Emeklilik Müjdesi

  SGK'dan Bu Meslekler İçin Erken Emeklilik Müjdesi

  Yapılacak düzenleme kapsamında bu konuda bir esneklik sağlanacak ve yeni düzenlemenin kabul edilmesi durumunda 1 ekim 2008 öncesinde de yıpranmaya tabi olan işte çalışan süreler de sigorta primine eklenecek ve toplam 3600 günlük sigorta primine ulaşanlar erken emekli olabilecekler.

  Okumaya devam et...
 • Büyükyalı yeni bir deniz semti olacak

  Büyükyalı yeni bir deniz semti olacak

  Büyükyalı projesiyle alakalı tanıtım toplantısı düzenleyen konsorsyum adına bilgi veren Özak GYO , Ziylan Gayrimenkul, Yenigün İnşaat Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık , "Büyükyalı dünya çapında 14 mimarlık firmasına brif gönderdik ve 6 firmanın finale kaldığı bir yarışma düzenledik".

  Okumaya devam et...
 • Sağlık Çalışanlarına Yıpranma Payı Müjdesi Verildi

  Sağlık Çalışanlarına Yıpranma Payı Müjdesi Verildi

  Bu kararın ardından Hükümet kolları sıvadı. Kurulan komsiyonun hızlı bir şekilde çalışmalara devam ettiği ve ilk olarak sğalık çalışanlarının erken emekli olabilmeleri için yapılan çalışmalarda sona gelindiği ifade ediliyor. Erken emeklilik yolu açılmasını bekleyenler arasında sağlıkçıların yanı sıra öğretmenler, postacılar, itfaiyeciler, mühendis, tekniker, teknisyen ve kimyacılar da yer alıyor.

  Okumaya devam et...
 • Dış ticaret açığı azaldı!

  Dış ticaret açığı azaldı!

  Tekirdağ'da Ocak ayında yapılan dış ticaret ülke düzeyinde incelendiğinde en çok ihracat %19,5 pay ile Almanya ile gerçekleştirilmiştir. İhracattaki azalmanın ithalatı da geride bırakarak devam ettiği Ocak ayında toplam dış ticaret yüzde 20.7 gerileme ile, 28.95 milyar dolar .

  Okumaya devam et...
 • Yapı Ruhsatı Verilen Yapıların Yüzölçümü 2015 Yılında Azaldı

  Yapı Ruhsatı Verilen Yapıların Yüzölçümü 2015 Yılında Azaldı

  TÜİK Denizli Bölge Müdürü Ali İhsan Yücedağ tarafından verilen bilgiye göre, 2015 yılında Denizli ilinde; 2 430 binaya yapı ruhsatı verilirken 2 380 binaya yapı kullanma izin belgesi verildi. Yüzölçümü en düşük olan iller sırasıyla Şırnak (118 bin m2), Muş (135 bin m2) ve Hakkari (141 bin m2) oldu. Daire sayılarına göre, İstanbul 193 bin 744 ile en yüksek paya sahip oldu.

  Okumaya devam et...
 • Türkiye'de Enflasyon Rakamları Dudak Uçuklatıyor ! Türkiye Nereye Gidiyor ?1

  Türkiye'de Enflasyon Rakamları Dudak Uçuklatıyor ! Türkiye Nereye Gidiyor ?1

  Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) izah ettiği bilgilere yönelik, Ocakta'ta senelik enflasyon yüzde 9,58'e yükseldiTüketici fiyat endeksindeki (TÜFE) aylık yükseliş ise beklentilerin üstünde yüzde 1,82 oldu. "Önümüzdeki dönemde de doğrudan ve dolaylı etkilerini görmeye devam edeceğiz" dedi. "Hükümetin artan gıda fiyatlarına karşı kısa vadeli silahı ithalat".

  Okumaya devam et...
 • Lüferin kilosu 1 gram altın fiyatını geçti

  Lüferin kilosu 1 gram altın fiyatını geçti

  Fiyatların yüzde 150'lere varan artışlar sebebiyle artık vatandaşlar balık tezgahlarına uğramadan geçiyor. Fiyattaki aşırı yükselme talep azalığı yaratması nedeniyle balıkçıları da zorluyor. Bazı türlerin fiyatı çeyrek altını bile geçerken, toriğin çifti en düşük 230, en yüksek 250 lirayı buluyor. Ayrıca, palamudun çifti 50, uskumrunun kilosu 40 lirаdаn alıcı buluyor.

  Okumaya devam et...
 • H&M tekstil atölyeleri Suriyeli çocuk çalıştırıyor

  H&M tekstil atölyeleri Suriyeli çocuk çalıştırıyor

  Türkiye'nin Suriyeli sığınmacılara çalışma izni vereceğine de değinen Independent, yüzbinlerce Suriyelinin Türkiye'de asgari ücretin altında para kazandığına, çocukların ucuz işgücü haline getirildiğine ve bazı fabrikaların yasaları ihlal ederek 12 yaşından küçük çocukları çalıştırdığına dikkat çekti.

  Okumaya devam et...
 • Döviz talebinin önemli ölçüde azalması bekleniyor

  Döviz talebinin önemli ölçüde azalması bekleniyor

  Sunuma göre; 2015 yılının Ağustos ayında yayımlanan yol haritasında belirtilen politika araçlarının etkili bir şekilde kullanılması ekonominin küresel şoklara karşı dayanıklılığını artırdığı açıklandı. Sunumda, Merkez Bankasının açıkladığı araçların Türk lirasının değerini destekleyici ve kredi risk fiyatlarında dengeleyici olarak çalıştığı belirtildi.

  Okumaya devam et...
 • Türkiye'nin İhracatı Yeni Yıla Yüzde 14.4 Düşüşle Başladı

  Türkiye'nin İhracatı Yeni Yıla Yüzde 14.4 Düşüşle Başladı

  Tüm ihracattaki payı yüzde bir olan tütün ve süs bitkileri ihracatlarını az da olsa artırdı. Açıklamada, İhracatçı Birlikleri kayıtlarına göre, 2016 yılı Ocak ayı ihracatının 2015 yılının aynı ayına göre yüzde 14,4 oranında azalarak 9 milyar 208 milyon dolar olarak gerçekleştiğine işaret etti.

  Okumaya devam et...
 • Bill Gates Servetini Çocuklarına Bırakmayacak

  Bill Gates Servetini Çocuklarına Bırakmayacak

  Fortuneturkey.com'un haberine göre Radio 4′e konuk olan Gates , servetini çocuklarına bırakmamaya karar verdiğini belirtti. Tam adı William Henry "Bill" Gates III olarak bilinen Bill Gates , 28 Ekim 1955 tarihinde Seattle ABD'de dünyaya geldi.

  Okumaya devam et...
 • 1 Şubat 2016 Dolar, Euro, Borsa ve Altın'da son durum!

  1 Şubat 2016 Dolar, Euro, Borsa ve Altın'da son durum!

  Spot gümüş Pazartesi günü yüzde 0.3 yükselirken, platin fazla değişmedi ve palladyum yüzde 0.2 geriledi. Şu dakikalarda alış maliyeti 3,2246 TL olan Avro'nun satış maliyeti ise 3,2258 TL dolaylarında seyrediyor. Güne yatay başlayan BIST 100 endeksi, gün içinde en düşük 72.793,71 puan, en yüksek 73.514,82 puanı gördü. İşlem hacmi 3.494.968.230 TL olarak gerçekleşti.

  Okumaya devam et...
 • Derece alan memur farkı şubatta hissedecek

  Derece alan memur farkı şubatta hissedecek

  Bu artışları bütçenin gelir tarafına yazdıklarını ve bununla birlikte yeni yılda herhangi bir artış planlamadıklarını da vurgulayan Bakan Naci Ağbal, bu konudaki çalışmaların devam ettiğini söyledi. "2005 sonrasında ilk kez kamuya giren memurlarımız bulundukları dereceye nazaran bir dereceyi 15 Ocak zamanı itibarıyla kendilerine verdik". 2016-2017 yıllarını kаpsаyаn tоplu sözleşme görüşmelerinde bu bir derece verilmesi konusunu kаrаrа bаğlаdık.

  Okumaya devam et...
 • Emekliye Şubat ayında yüzde 10 ek zam müjdesi!

  Emekliye Şubat ayında yüzde 10 ek zam müjdesi!

  Emekli olup esnaflık yapanların maaşından yapılan Sosyal Güvenlik Destek Primi kesintisi kalkacak. Bu yıl maaşlar Ocak'ta yüzde 3 artırılmıştı. MUHTARLAR: Muhtаrlаrın 950 lira olan maaşları bin 300 liraya çıkarılıp yеni asgari ücretle eşitlenecek.

  Okumaya devam et...