Londravizyon
 • Altının gram fiyatında rekor! Gram altın 154 liranın üzerini gördü!

  Altının gram fiyatında rekor! Gram altın 154 liranın üzerini gördü!

  Altın ve dolar fiyatlarıyla ilgili tüm gelişmeleri yakından takip etmek ilgili haberleri cep telefonunuza bildirim olarak alabilmek için kpsscafe.com.tr'nin mobil uygulamasını cep telefonunuza indirebilirsiniz. Altın fiyatları bugün sabah saatlerinde de yükselişini sürdürdü. Kürsel piyasalarda artan jeopolitik risk algısının ardından altının ons fiyatı 5 ayın zirvesine geldi ve 154.4 lira ile tarihi zirveyi gördü.

  Okumaya devam et...
 • Yılın ilk kirazı satışa çıktı! Fiyatı dudak uçuklattı

  Yılın ilk kirazı satışa çıktı! Fiyatı dudak uçuklattı

  Hava sıcaklıklarının artmaya başlaması dallardaki kirazların kırmızı renk almasını sağladı. İç tükеtimimiz az, genelde yurtdışına ihraç еdiliyоr. Türkiye'de ilk erkenci kirazı üreten çiftçiler de, kirazın bereketini yaşadı. Ayrıca kiraz üretimiyle ünlü Sancaklı Bozköy Mahallesi'nde kiraz pazarının ilk defa kurulduğunu kaydeden Kaçire, kiraz üreticisinin ürününü satmakta sıkıntı yaşamayacağını söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Erken emeklilikte yaşa takılanlara müjde!

  Erken emeklilikte yaşa takılanlara müjde!

  SSK'lı da 8 Eylül 1999'a kadar emeklilik için iki şart vardı. Birinci şart, kadınlar için 20 yıl, erkekler için 25 sigorta süresi, ikincisi ise 5000 gün prim sayısıydı. Askerliğini işe girmeden önce yapan çalışanlar, borçlanma ile hem prim şartını azaltıyor hem de 1-2 yıl kazanabiliyor. Askerlik yaptığınız tarih, sigortalı işe giriş tarihinizden önce ise bunu kayıt altına aldırıp emeklilik tarihinizi birkaç yıl geriye çekebiliyorsunuz.

  Okumaya devam et...
 • 30 yıl üzeri çalışan emeklilere ikramiye ödenmesi kabul edildi

  30 yıl üzeri çalışan emeklilere ikramiye ödenmesi kabul edildi

  Bu ne anlama geliyor diye merak edenlere Emekli ek ikramiye 2017 başlıklı yazımızda açıklama getireceğiz. İkramiye farkı hesaplaması, ilgililerin emekli aylıklarının başlangıç tarihindeki katsayılara göre yapılacak. Mahkemeler, açılmış davalarda "davanın konusuz kalması sebebiyle karar verilmesine yer olmadığına" karar vererek, davaları düşürecek. Emekli olunan tarih geriye gittikçe alınacak emekli ikramiyesi de kademeli olarak düşecek.

  Okumaya devam et...
 • Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'ndan Bank Asya açıklaması

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'ndan Bank Asya açıklaması

  Akben, bu konuya yönelik soruya ise şu yanıtı verdi: "Merkez Bankası ile çalışmalar yapacağız". Kredilerde herhangi bir olumsuzluk yok. 15 Temmuz'dan sonraki kalkışma hareketinden sonra FETÖ temizliği konusunu da gündeme getirdiklerini aktaran BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben "Onların bu olaylar karşısında seyirci kalmadan gerekli bu işe destek vermesi gerektiğini ifade ettik".

  Okumaya devam et...
 • Bank Asya: Hesabı olanlara ödeme yapılmayacak

  Bank Asya: Hesabı olanlara ödeme yapılmayacak

  Geçtiğimiz sene 29 Mayıs tarihinde yönetim ve denetimi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilen ve 18 Temmuz 2016 yılında da etkinlikleri bir süreliğine durdurulan Bank Asya'nın tasfiye süreci kısa bir süre önce fiilen başlatıldı.

  Okumaya devam et...
 • Emeklilere Promosyon Gelecek mi?

  Emeklilere Promosyon Gelecek mi?

  Minimum ücretin bin 300 liraya yükseltilmesi, emekli aylıklarına zam yapılması ve ticari faaliyette bulunan emeklilerden Sosyal Emniyet Takviye Primi kesintisinin kaldırılması gibi seçim sürecindeki vaatlerini hayata geçiren hükümet, emeklilere aylıkları karşılığında banka promosyonu verilmesi için de çalışmalarını sürdürüyor.

  Okumaya devam et...
 • Fındık fiyatları 10 TL'nin üzerine çıkacak

  Fındık fiyatları 10 TL'nin üzerine çıkacak

  Fiyatın yükselmesinde geçen sezona oranla açıklanan düşük rekoltenin etkili olduğunu ifade eden Soydan, "Önümüzdeki günlerde fiyatın 10 liranın da üzerine çıkmasını bekliyoruz" diye konuştu. "Bunun için şimdilik beklemeyi tercih ediyor." değerlendirmesinde bulundu. Bakanlık tarafından ortaya konulan tahmini rekolte seviyesinin ardından fındık fiyatları yeni sezonda 10 TL'yi rahatlıkla geçecektir.

  Okumaya devam et...
 • Altın bayramda da rekor kırdı!

  Altın bayramda da rekor kırdı!

  Pazartesi 205 liradan işlem açılışı gören çeyrek altın bugün 211 lirayı gördü. Gram altın ise Cuma günü itibariyle 125 liradan alıcı buluyordu. Spor altının ons fiyatı 1367 liraya dolara kadar yükseldi ve 2014 yılı Mart ayından bu yana en yüksek seviyelerini gördü.

  Okumaya devam et...
 • Camel Fiyatları ? Camel ne kadar oldu ? Camel zam ! Camel 10 Lira !

  Camel Fiyatları ? Camel ne kadar oldu ? Camel zam ! Camel 10 Lira !

  Sigara Zamları. 2016 Sigara zamları netleşti. 2 temmuz da Sigaraya yapılan zam ile birlikte en pahalı sigaranın fiyatı 14 tl olması beklenmekte. Bütün sigaraların zamlanacağı düşünülüyor. Marlboro 11 Türk lirasına satılırken 13 liraya satılmaya başlandı. Sigara zamları diğer markalar için de zaman içerisinde belli olacak.

  Okumaya devam et...
 • Zamlı Sigara Fiyatları Belli Oldu , İşte Son Dakika Zamlı Sigara Fiyatları

  Zamlı Sigara Fiyatları Belli Oldu , İşte Son Dakika Zamlı Sigara Fiyatları

  Yapılan zamların ardından Camel sigaraları arasında en uygunu 9 TL ile Camel Sorf oldu. Camel Green ise Camel sigaraları arasında en pahalı noktaya gelerek 11 TL oldu. Sigaraya en son yılbaşında, yani 2016'nın başında yapılmış ve en pahallı sigara 11.50 TL'den alıcı bulmuştu. Peki Temmuz 2016 sigara fiyatları ne oldu? Ancak birçok kişi de zamlı sigara fiyatları nedeniyle tütün sarma, elektronik sigara vb.

  Okumaya devam et...
 • Osmangazi Körfez Köprüsü Ne Zamana Kadar Ücretsiz?

  Osmangazi Körfez Köprüsü Ne Zamana Kadar Ücretsiz?

  O zaman yarışırsınız.' dedi. Yap-işlet-devret modeliyle yapılan Gebze-Orhangâzi-İzmir Otoyolu (İzmit Körfez Geçişi ve bağlantı yolları dahil), 384 kilometre otoyol ve 49 kilometre bağlantı yolu olmak üzere toplam 433 kilometre uzunluğunda olacak.

  Okumaya devam et...
 • Memur ve Emekli Maaşları Bayramdan önce Ödenecek mi? 2016 Ramazan Bayramı

  Memur ve Emekli Maaşları Bayramdan önce Ödenecek mi? 2016 Ramazan Bayramı

  Fakat Kurban Bayramı için şimdiden bir düzenleme yapıldı ve Kurban Bayramı öncesi emekli maaşları 17'si ile 23'ü arasında yatırılacaktır. Memurlar yüzde 5 zamlı olarak bayramda maaşlarını alacak. Ağbal, İstanbul Sanayi Odasının (İSO) düzenlediği Meslek Komiteleri Ortak Toplantısının ardından bir basın mensubunun sorularını yanıtladı. Bunun yanı sıra maaşların tatil tarihlerine denk gelmesinden dolayı SSK işçi ve tarım emeklisi olan kişiler ile birlikte Bağ-Kur esnaf ve tarım emeklisi ile ...

  Okumaya devam et...
 • İşyerleri Doktor Ve İş Güvenliği Uzmanı Bulunduracak

  İşyerleri Doktor Ve İş Güvenliği Uzmanı Bulunduracak

  Haber24.com olarak 1 Temmuz'dan İtibaren Az Tehlikeli Ve 50'den Az Çalışanı Olan İş Yerlerine İş Güvenliği Uzmanı Ve Doktor Bulundurma Zorunluluğu Geliyor başlıklı haberde yeniden iletim dışında herhangi bir sorumluğumuz bulunmamaktadır. "Kanunda belirtilen kurallara uymayanlara ise 5 ile 10 bin lira arasında para cezaları verilecek". 1 Temmuz'tarihinden itibaren az tehlikeli ve 50'den az çalışanı olan kamu, özel tüm işyerlerine iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi bulundurma zorunluluğu ...

  Okumaya devam et...
 • Tüm işyerlerine 1 Temmuz'dan itibaren doktor zorunlu

  Tüm işyerlerine 1 Temmuz'dan itibaren doktor zorunlu

  Kanunda öngörülen geçiş sürecinin nihai aşaması da 1 Temmuz'da tamamlanıyor ve bu tarihten itibaren ister halk olsun ister hususi, az tehlikeli ve 50'den az çalışanı olan bütün işyerleri için zorunluluk başlıyor. Yeri gelmişken şunu da belirteyim: Yeni düzenlemede, 10'dan az çalışanı olan ve az tehlikeli işyerlerine bazı esneklik de tanınıyor. 5 bin lira ila 10 bin lira arasında değişiyor, ancak hem iş güvenliği uzmanı hem de doktor için ayrı ayrı ve istihdam edilmeyen her ay içinceza ...

  Okumaya devam et...
 • Ömer Koç Açıklaması Rahmi Koç'un Hayaliydi

  Ömer Koç Açıklaması Rahmi Koç'un Hayaliydi

  Koç Üniversitesi Rektörü Prof. "Üniversitemiz bu sene de AR-GE ve bi*limde öncelik konularda olağanüstü başarılara imza attı" dedi. "Doktora öğrencileri alım konusunda hızla ilerliyoruz". Umarım memlekete faydalı insanlar olurlar. Ömer Koç , "Rahmetli Vehbi Koç'un haya*liydi bu üniversite". İlk dersi kendisi vermişti. Aileye bu fikri getiren ve benimseyen de ilk önce kendisi olmuştu.

  Okumaya devam et...
 • Fed faiz kararı açıkladı

  Fed faiz kararı açıkladı

  Küresel faktörleri de yakından izleyen Fed'in kararını etkileyen diğer önemli faktör ise Brexit. Son ekonomik göstergelerin karışık olduğunu söyleyen FED Başkanı Janet Yellen, kademeli faiz artırımının uygun olduğunun altını çizdi. "Faiz artırım kararı için yeterince güçlü veriyi Temmuz toplantısına kadar görmek imkansız değil" açıklaması yaptı. 2016 yılına 4 faiz artışı beklentisi ile başlayan FED gerek ekonomideki güvenin tam anlamıyla oluşmaması gerekse küresel ekonomilerdeki ...

  Okumaya devam et...
 • SRC Sınav Soruları ve Cevapları - 2016 SRC Sınav Sonuçları

  SRC Sınav Soruları ve Cevapları - 2016 SRC Sınav Sonuçları

  Yük ve yolcu taşımacılığı yapmak isteyen ticari araç sürücülerinin mesleki yeterliliklerini belgelemek amacı ile alması gereken SRC belgesi için sınav bugün sabah yapıldı. SRC Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Bu tarihten önce ehliyet sınıfı E olanlar ise SRC-1, SRC-2, SRC-3, SRC-4 belgelerinden istediğini alabilirler.

  Okumaya devam et...
 • Jatomi Fitness üyeleri bankaya koştu!

  Jatomi Fitness üyeleri bankaya koştu!

  Twitter ve Facebook üzerinden kendilerinden habersiz salonlarının kapatıldığından yakıntı eden azalar ve konuyla alakalı bilgi sahibi kişiler reaksiyonlarını gösterdi. Şirketin kurucularından Bora Burak Bölükbaşı, "Tüm üyelerin Jatomi Fitness Türkiye'ye sözleşmenin feshini ihtaren bildirmeleri ve akabinde ihtarname ile bakiye alacaklarını talep etmeleri gerektiğini" belirterek, "Aksi takdirde mağdurların iflas masasına kalan bakiye alacaklarını yazdıramayacaklarını önemle belirtmek isteriz" ...

  Okumaya devam et...