Londravizyon
 • Vergi Borçlarının Yapılandırılmasına Dair Kanun Teklifi, Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi

  Vergi Borçlarının Yapılandırılmasına Dair Kanun Teklifi, Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edilen, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifine göre, Gümrük ve Ticaret Bakanlığına, Maliye Bakanlığına, Sosyal Güvenlik Kurumuna, il özel idarelerine ve belediyelere bağlı tahsil dairelerince takip edilen kesinleşmiş amme alacakları ve belediyelerin ve büyükşehir belediyeleri su ve kanalizasyon idarelerinin kesinleşmiş bazı alacaklarının hangi şartlarla yapılandırılacağı düzenleniyor.

  Okumaya devam et...
 • Emlak Bankası yeniden faaliyete mi geçiyor?

  Emlak Bankası yeniden faaliyete mi geçiyor?

  Maliye Bakanı Naci Ağbal konu hakkında "Bu yasal düzenlemenin sonunda BDDK nezdinde gerekli başvurular yapılacak ve banka faaliyete geçecek ". Ağbal, " Şu anda Emlak Bankasını ne özelleştirme gibi bir planımız var ne de sektörel bir bankacılık yapma düşüncesi var " dedi.

  Okumaya devam et...
 • Cari açık 3 milyar dolar oldu

  Cari açık 3 milyar dolar oldu

  Ekonomistlerin söz konusu dönem için cari işlemler açığı beklentisi 2,8 milyar dolar ve 3,6 milyar dolar aralığında yer aldı. Cari işlemler açığı , mart ayında bir önceki yılın mart ayına göre 666 milyon dolar azalarak 3 milyar 57 milyon dolar oldu.

  Okumaya devam et...
 • Trump FBI Direktörü Comey'in görevine son verdi

  Trump FBI Direktörü Comey'in görevine son verdi

  Sputnik'in haberine göre Trump, Comey'in istifasına ilişkin yaptığı açıklamada, FBI'ın "ülkenin en saygıdeğer kurumlarından birisi olduğunu" söyleyerek, bugünün yeni bir başlangıç anlamına geldiğini belirtti. Başkanı James Comey'in görevine son verdiğini açıkladı. Demokratlar Comey'yi aynı zamanda, olası Trump-Rusya bağlantısı soruşturmasıyla ilgili konuşmazken, Clinton soruşturması hakkında böyle bir kritik bir zamanda açıklama yaparak çifte standart uygulamakla da suçluyor.

  Okumaya devam et...
 • Altının gramı 141 lirada dengelendi (Çeyrek altın ne kadar?)

  Altının gramı 141 lirada dengelendi (Çeyrek altın ne kadar?)

  Altının bu son düşüşünden sonra ise yeniden bir yükselme olmadı ve altın gün geçtikçe düşmeye de devam ediyor. Örneğin işçiliği, el emeği yüksek olan altın ürünleri hediyelik olarak kullanılırken daha küçük boyutlarda ve işçiliği az olanları yatırım aracı olarak kullanılmaktadır.

  Okumaya devam et...
 • Booking.com için itiraza mahkemed ret

  Booking.com için itiraza mahkemed ret

  Türkiye'deki faaliyetlerinin durdurulma kararı hala devam ediyor. Asliye Ticaret Mahkemesi , bir sonraki duruşma tarihini 26 Mayıs'a verdi. Booking . TÜRSAB'ın kararı 29 Mart'ta çıkmıştı . Bir sonraki duruşma tarihi 26 Mayıs'ta. Booking . com'un hizmetini açıklamak gerekirse, ülkemizde Gittigidiyor, Yemeksepeti gibi sitelerin sistemini örnek gösterebiliriz.

  Okumaya devam et...
 • Volkswagen Beetle ve Scirocco üretimini durdurabilir

  Volkswagen Beetle ve Scirocco üretimini durdurabilir

  Elimizdеki rаporlаr bu iki mоdelin toplаm yıllık sаtışlаrının Gоlf'ün bir аylık satışına denk оlduğunu gösteriyor. Almanya'da düzenlenen yol haritası toplantısında, yıllık satış rakamları toplamı Golf'ün aylık rakamını bile geçemeyen Scirocco'nun ve Beetle'ın üretiminin bitirilebileceği sonucu çıktı.

  Okumaya devam et...
 • Bakan Özlü Açıkladı: Sanayicilerden TRT Payı Kaldırılıyor

  Bakan Özlü Açıkladı: Sanayicilerden TRT Payı Kaldırılıyor

  Biz bunu kaldırıyoruz. Maliye Bakanlığımız TRT için şans ve talih oyunlarından kesilen bir paydan TRT'ye kaynak aktaracak. "Biz bunu kaldırıyoruz. Sanayimizin önündeki engeller yok oluyor" dedi. Bu, kalkınmada öncelikli yörelerde ağırlıklı olarak uygulanacak". OSBÜK'E STATÜ DOPİNGİSayıları 310'u geçen OSB'lerin koordinasyon kuruluşu OSB Üst Kuruluşu (OSBÜK) ise, paketle beraber statüsünü yükseltiyor.

  Okumaya devam et...
 • Kuru fasulyede gümrük vergisi sıfırlanıyor

  Kuru fasulyede gümrük vergisi sıfırlanıyor

  Tüfenkci, dün Meclis'te gazetecilerin sorusu üzerine, 2019'a kadar seçim olmayacağını ve ekonomi gündemine dönmek istediklerini vurguladı. Piyasaların ve iş dünyasının ilk beklentisinin güven ve istikrar olduğunu belirten Tüfenkci, "Şimdi gündem ekonomi ve reformlar olacak" dedi.

  Okumaya devam et...
 • İslami Kalkınma Bankası BİST'e ortak oluyor

  İslami Kalkınma Bankası BİST'e ortak oluyor

  Diğer taraftan bu baharla birlikte yeni ürün, yeni halka arzlar konuşma niyetinde olduklarını belirten Karadağ, "Mayıstan itibaren en az iki haftada bir yeni ürün sunmak istiyoruz" şeklinde konuştu. "Üzerindegörüşüyoruz. Görüşmeleri yıl sonuna kadar bitirmek ve sonrasındahalka arza bakmak istiyoruz" dedi. 2015 yılında, bir sonraki yıl gerçekleştirilmesi planlanan halka arzın düşük değerlemeler yüzünden ertelendiği belirtilmişti.

  Okumaya devam et...
 • Dikkat: Binalara Yeşil Sertifika geliyor - Peki Yeşil Sertifika nedir nereden alınır

  Dikkat: Binalara Yeşil Sertifika geliyor - Peki Yeşil Sertifika nedir nereden alınır

  Taslakta , bina sahibi veya yerleşim alanı temsilcilerinin, Yeşil Sertifika Belge başvurularını bakanlıkça yetkilendirilen belgelendirme kuruluşlarına yapması öngörülüyor. Sürdürülebilir yeşil bina ile sürdürülebilir yerleşmelere dair sistemin kurulması ve işletilmesine yönelik usul ve esasları belirlemek üzere Bakanlık bünyesinde Yeşil Sertifika Komisyonu kurulması da öngörülüyor.

  Okumaya devam et...
 • Borsa günü yaklaşık 27 ayın zirvesinde tamamladı

  Borsa günü yaklaşık 27 ayın zirvesinde tamamladı

  Analistler, teknik anlamda BIST 100 endeksinin 91.000 puanın üzerinde kapanışlarını devam ettirmesi halinde hedeflerin 92.000 ve 93.400 zirveleri olacağını dile getirdi. Bu seviyede tutunamayan endeks, günü yaklaşık 27 ayın en yüksek kapanış seviyesi olan 91.373,78 puandan tamamladı. Bilişim sektörü endeksindeki gerileme oranı yüzde 0.70 olarak kaydedildi.

  Okumaya devam et...
 • IMF dünya ekonomik görünüm raporunu açıkladı

  IMF dünya ekonomik görünüm raporunu açıkladı

  Raporda , finansal regülasyonların aniden azaltılmasının ise yatırımcıları aşırı risk alımına teşvik ederek gelecekte finansal krizler yaşanması olasılığını artırabileceği uyarısında bulunuldu. ABD'de beklenenden hızlı faiz artırımı süreci diğer yerlerde finansal koşulları sıkılaştırabileceğine dikkat çekilirken, ABD Doları'ndaki olası değerlenmenin kur çıpası uygulayan gelişen piyasa ekonomilerini zorlayabileceği dile getirildi.

  Okumaya devam et...
 • 'Evet'in ardından ilk günden 45 milyarlık katkı

  'Evet'in ardından ilk günden 45 milyarlık katkı

  Türk Lirası'ndaki değer kazancıyla birlikte, borsadaki yükseliş ve faizdeki düşüşün Türkiye ekonomisine ilk günkü katkısı 45 milyar liranın üstüne çıktı. Şirketlerin piyasa değeri bir günde 7 milyar liraya yakın artarak 688 milyar liraya ulaştı. Tahvil-bono piyasasında da yabancı alımları hızlandı. Özellikle 24 Şubat 2027 vadeli 10 yıllık tahvile yoğun bir ilgi gözlendi.

  Okumaya devam et...
 • Real Madrid - Bayern Münih Maçı Şifresiz Kanalda

  Real Madrid - Bayern Münih Maçı Şifresiz Kanalda

  Bale'in hafta sonundaki El Clasico'ya yetiştirilmesine çalışılıyor. Bayern ise özellikle savunmada sıkıntılı. Lewandowski'nin de durumu belirsiz. Real Madrid ve Bayen Münih arasında gerçekleşecek olan büyük heyecan yaratan rövanş maçının yayını ülkemizde TRT 1 tarafından canlı olarak gerçekleştirilecek.

  Okumaya devam et...
 • Aylık bütçe açığı açıklandı, bütçe açığı Mart ayında 8,9 milyar lira oldu

  Aylık bütçe açığı açıklandı, bütçe açığı Mart ayında 8,9 milyar lira oldu

  Bütçe açıkları ocak-mart ayında ise geçen senenin aynı dönemi ile karşılaştırıldığında yüzde 9,9 oranında artış göstererek 144,7 milyar lira, bütçe giderleri ise , yüzde 21,3 oranında artarak 159,7 milyar liraya ulaştı. Mart ayında bütçe 19,5 milyar lira açık vermiştir. Ertelenen prim ödemeleri yıl sonuna kadar tahsil edileceğinden 2017 yılı bütçesinde geçici bir etki meydana getirmiştir.

  Okumaya devam et...
 • Yıl sonu dolar kaç olur? İşte Merkez'in beklenti anketi

  Yıl sonu dolar kaç olur? İşte Merkez'in beklenti anketi

  Uzmanlar, dün anayasa değişikliği için yapılan halk oylamasında, resmi olmayan sonuçlara göre "evet" çıkmasının ardından TL varlıklara ilginin arttığını belirterek, döviz kurlarının gerilediğini, pay piyasalarında ise alımların güçlendiğini söyledi.

  Okumaya devam et...