Londravizyon
 • İşte Kıdem Tazminatı taslağında 10 sorunun yanıtı

  İşte Kıdem Tazminatı taslağında 10 sorunun yanıtı

  Kıdem tazminatı hakkı nasıl korunur ve genişletilir? İşte kıdem tazminatında işçi ve işvereni rahatlatacak yeniliklerden bazıları... Her on çalışandan sadece biri kıdem hakkını alabiliyor. ŞİRKET İFLAS ETT İĞİNDE YANMIYOR: Bir şirket iflas ettiğinde çalışanın kıdem hakkı yanmayacak. Yeni bir şirkette işe başlayan çalışanın kıdem hakları aynı hesap üzerinden korunacak.

  Okumaya devam et...
 • Kastamonu Entegre, İtalyan Gruppo Trombini'yi satın aldı

  Kastamonu Entegre, İtalyan Gruppo Trombini'yi satın aldı

  Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden olan Kastamonu Entegre , İtalya'nın en büyük firmlarından biri olan Gruppo Trombini'yi satın aldığını kamuoyuna açıkladı. Dünyanın en büyük üreticilerinden biri olarak, bugüne kadar ihracat yaptığımız İtalya'da bir Türk firma olarak bir ilke imza atmanın gururunu yaşıyoruz." açıklamalarında bulundu.

  Okumaya devam et...
 • SGK sınavında skandal sorular: Kazananların hepsi AKP'li sendika üyesi oldu!

  SGK sınavında skandal sorular: Kazananların hepsi AKP'li sendika üyesi oldu!

  Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre , CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer'in gündeme getirdiği sınavda müdür yardımcılığına 300 kişi başvurdu, 88'i yazılı sınavı kazandı . Bazı mülakatlara SGK Başkanı Selim Bağlı'nın doğrudan girip "Sen başkan olsan, benim yerimde olsan ne yapardın?"diye sorduğu kaydedilirken, konuyla ilgili açıklama yapan Biçer, "Sözde adalet temsilcilerinin adaletsiz uygulamalarına sessiz kalmayacağız".

  Okumaya devam et...
 • Rusya ve Suudi Arabistan anlaştı, fiyatlar fırladı

  Rusya ve Suudi Arabistan anlaştı, fiyatlar fırladı

  Rusya ve Suudi Arabistan Enerji Bakanları Aleksandır Novak ve Halid el Falih , Pekin " de düzenledikleri ortak basın toplantısında petrol üretimindeki sınırlamaları 2018 yılının ilk çeyreğine kadar sürdürme konusunda anlaştıklarını söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Zaza Pachulia, Kawhi Leonard'ı kasten mi sakatladı?

  Zaza Pachulia, Kawhi Leonard'ı kasten mi sakatladı?

  Maçta önce takım arkadaşı David Lee'nin ayağına basarak bileği zorlayan Kawhi, sonrasında Warriors pivotu Zaza Pachulia'nın ayağına basarak bileğini burktu ve yere yığıldı. Warriors'ta ise Stephen Curry 40, Kevin Durant 34 sayıyla galibiyette başrolü üstlendi. Karşılaşmanın ardından pozisyon ile ilgili fikri sorulan Leonard "İnanılmaz bir ağrı hissettim.

  Okumaya devam et...
 • Warriors 25 sayı geriden geldi

  Warriors 25 sayı geriden geldi

  Batı konferans finalinde Golden State Warriors San Antonio Spurs karşı karşıya gelecek. San Antonio'nun efsanevi oyuncusu Ginobili yaşına rağmen gösterdiği mücadele ile takımının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. San Antonio'da ise LaMarcus Aldridge , 28 sayı ile takımın en skoreri oldu. Sezonu noktalayan Portland Trail Blazers ekibindeyse yıldız oyun kurucu Damian Lillard 34 sayısının yanında 6 asistlik performansıyla mağlubiyete engel olamadı.

  Okumaya devam et...
 • Siber Saldırı, Oyak Renault Bursa Fabrikasında da Üretimi Durdurdu

  Siber Saldırı, Oyak Renault Bursa Fabrikasında da Üretimi Durdurdu

  Dünya genelinde etkili 74 ülkede 50 binden fazla bilgisayarı etkileyen siber saldırı Fransız markası Renault şirketini de etkilemişti. 3 vardiya halinde çalışan fabrikada günde bin 310 üretim yapılıyor. Renault'un Yeni Megan Sedan model otomobili sadece Bursa fabrikasında üretiliyor. "Gün içindeki toplantılar sonucu üretimle ilgili durum kesinleşecek".

  Okumaya devam et...
 • Son dakika: Çalışanlar dikkat! E-posta'lar fazla mesai sayılacak

  Son dakika: Çalışanlar dikkat! E-posta'lar fazla mesai sayılacak

  Yargıtay , aldığı karar ile özgür iradesiyle işçi alma, işten çıkarma yetkisi olmayan yöneticilerin de iş güvencesinden yararlanabileceğine hükmetmiş oldu. Özel bir bankada genel müdür olarak çalışan dava sahibinin açtığı tazminat davasında, bankanın avukatları tarafından bu kişinin konumundan dolayı mesai saatleri çizelgesini kendisinin tuttuğu, bu sebeple de fazla çalışma ücreti talep edebileceği söylendi.

  Okumaya devam et...
 • Ekonomi Bakanı Zeybekci 'booking.com' yetkilileriyle görüştü

  Ekonomi Bakanı Zeybekci 'booking.com' yetkilileriyle görüştü

  Booking yetkilileri ile görüşen Nihat Zeybekçi görüşmenin ardından "Şimdi arkadaşlarımız görüşüyor". "Biz çözüm makamıyız. Bunları bir şekilde halletmemiz gerekiyor ". Rekabet Kurulu bu yılın ocak ayında "Rekabeti Sınırlayıcı Anlaşma, Uyumlu Eylem ve Kararlar ile Hakim Durumun Kötüye Kullanılması Halinde Verilecek Para Cezalarına İlişkin Yönetmelik " in ilgili maddesinin hükümleri uyarınca 2015 mali yılı sonunda oluşan ve Kurul tarafından belirlenen yıllık gayrisafi gelirleri üzerinden ...

  Okumaya devam et...
 • HGS cezalarında yeni dönem... Bakan açıkladı!

  HGS cezalarında yeni dönem... Bakan açıkladı!

  Artık tebligatların daha hızlı bir şekilde gönderileceğini söyleyen Ağbal , "Eskiden şöyle şeyler çok yaşanırdı, 'Tebligat bana ulaşmadı', 'Kapıma bırakıp gitmişler', 'Evde birine vermişler ama kaybolmuş' diyen vatandaşlarımızın sayısı çoktu".

  Okumaya devam et...
 • Hazineden döviz büroları için kritik düzenleme

  Hazineden döviz büroları için kritik düzenleme

  Başbakan Yardımcısı Şimşek, "Yapacağımız yeni düzenlemeyle döviz büroları daha etkin denetlenecek, şeffaflıkları, mali alt yapı ve güvenilirlikleri artırılacak" dedi . Böylece döviz bürolarının denetlenebilir hale geleceğini, şeffaflaşacağını, adil bir rekabet olabilmesi için yetkisiz bir şekilde faaliyet gösteren döviz büroları için de caydırıcı önlemler alınacağını, bu konudaki çalışmaların en kısa süre içinde tamamlanacağını da sözlerine ekledi.

  Okumaya devam et...
 • Memurlara fazla mesai ücreti ödenecek

  Memurlara fazla mesai ücreti ödenecek

  Başkanlığınca yapılması öngörülen işlemlerin zamanında sonuçlandırılabilmesi için Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi personeline fazla mesai ücreti ödenecek. Fazla çalışma ücreti ödenen personele, ayrıca fazla çalışma ücreti ödenmeyecek. Alınan bu kararın hükümleri ise 1 Mart ila 31 Ağustos 2017 tarihleri arasındaki süreyi kapsıyor.

  Okumaya devam et...
 • Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı

  Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı

  Ekonomi Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlıklarına ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı müşavirleri Salim Güngör, Fehmi Büyükkaragöz, Hamit Murseloğlu, Mustafa Gür ve Selim Budak başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı.

  Okumaya devam et...
 • Aksaray'da Mercedes- Benz'in AR-GE Merkezi'nin temeli atıldı

  Aksaray'da Mercedes- Benz'in AR-GE Merkezi'nin temeli atıldı

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik , Ar-Ge merkezlerimizin sayısının 470'e ulaştığını belirterek, "Bunların sayısının çok daha artacağına inanıyoruz". Mercedes-Benz Türk , yaptığı bu çalışmalarla aynı zamanda Türkiye'yi dünyadaki sayılı AR-GE merkezlerinden biri konumuna getiriyor. Bu önemli kapsamın sadece Türkiye'ye verilmesi, Mercedes-Benz Türk'ün Daimler dünyasındaki yerini ve önemini gözler önüne seriyor.

  Okumaya devam et...
 • Çorum'da fotoğrafladı! Bir kazan dolusu altın

  Çorum'da fotoğrafladı! Bir kazan dolusu altın

  Reuters yapmış olduğu bir haberde, Çorum ilindeki bir altın üretim tesisinin fotoğraflarını dünya ile paylaştı. Fotoğrafta gördüğünüz kazanın içerisindeki şeyi ilk gördüğünüz zaman neden bir toprak kazan var diyebilirsiniz ancak o kazanın içerisindeki toprak değil saf altındır .

  Okumaya devam et...
 • Boston Celtics rahat geçti

  Boston Celtics rahat geçti

  NBA'de heyecan Doğu Konferansı Yarı Final serisindeki maçla devam etti. Henüz deplasman galibiyetine ulaşan takımın olmadığı seride beşinci maç, Boston Celtics'in ilk beş oyuncularının etkileyici performansına sahne oldu. Al Horford 19 sayı 6 ribaunt 7 asist, Isaiah Thomas 18 sayı 9 asist, Jae Crowder ise 18 sayı 8 ribauntla oynadı. Wizards'ta John Wall'un 21, Bradley Beal'ın 16, Otto Porter ve Kelly Oubre'nin 13'er sayılık performansı mağlubiyeti önleyemedi.

  Okumaya devam et...
 • Hyundai ve Kia 240 bin aracı geri çağıracak

  Hyundai ve Kia 240 bin aracı geri çağıracak

  Hyundai'nin eski mühendislerinden biri olan Kim Gwang-ho'nun araçların motorlarında meydana gelen arızalar nedeniyle geri toplatılacağını söyledi. Motorlarında hasar olan araçlar içinde Elantra , Sonata , Santa Fe ile Genesis modelleri yer alıyor.

  Okumaya devam et...
 • Otomobil üretiminde son 10 yılın rekoru

  Otomobil üretiminde son 10 yılın rekoru

  Otomotiv Sanayii Derneği (OSD) tarafından yayımlanan verilere göre otomotiv sanayinin üretimi ilk dört ayda geçen yıla kıyasla yüzde 22 artışla 573 bin 239 adet oldu. Ancak tamamen otonom arabalardan da çok uzak değiliz. 2017 yılı Ocak-Nisan döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre, toplam otomotiv ihracatı adet bazında yüzde 31 oranında artarken otomobil ihracatı ise yüzde 57 oranında artış gösterdi.

  Okumaya devam et...
 • Borsa günün ilk yarısında geriledi

  Borsa günün ilk yarısında geriledi

  Sektör endeksleri arasında en çok kazandıran yüzde 1,40 ile inşaat, en çok gerileyen yüzde 2,40 ile ulaştırma oldu. Açılışta BIST 100 endeksi 279,47 puan artarken, bankacılık endeksi yüzde 0,42, holding endeksi yüzde 0,48 yükseliş kaydetti.

  Okumaya devam et...