Londravizyon
 • Dünyanın en zengin isimlerleri, 35 milyar dolar kaybetti

  Amazon kurucuların Jeff Bezos'un zararınınsa 1.7 milyar dolar olduğu kaydedildi. Inditex (Zara, Bershka gibi mağazaları olan) grubunun sahibi olan Amancio Ortega ise 355 milyon dolar kaybetti. ABD Başkanı Donald Trump'ın , Rusya bağlantıları ve devlet sırlarını sızdırdığı iddiaları, ABD'de piyasalarda büyük sarsıntıya sebep oldu. Listedeki 500 kişinin toplam servetleri bu yıl 455 milyar dolarlık artışla 4.9 trilyon dolara ulaştı.

  Okumaya devam et...
 • İŞKUR, Google ile işbirliği yapacak

  İŞKUR, Google ile işbirliği yapacak

  Türkiye İş Kurumu , Google ile yaptığı iş birliği sonrasında Dünya'daki gençlerin yeni gelir kapısı olacak olan Youtuber'lik için eğitimler başlatıyor. " Türkiye İçin Dijital Dönüşüm Hareketi " adı verilen projeler bütünü kapsamında hayata geçirilen bu çalışma, gençlerin dijital ortamdaki becerilerini geliştirmeye odaklanacak.

  Okumaya devam et...
 • ABD`de işsizlik maaşı başvuruları geriledi

  ABD`de işsizlik maaşı başvuruları geriledi

  ABD'de istihdam piyasasında iyileşme devam ediyor. İşsizlik maaşı başvurusundan yararlananların 4 haftalık ortalama sayısı 2 bin 750 düşüşle 1 milyon 946 bin olarak gerçekleşti. Başvurular 2 yıldan fazla süredir 300 binin altında seyrediyor. Beklentiden güçlü gelen bu veri, Fed politika yapıcılarının 'ekonominin bu yıl daha fazla faiz artışını kaldırabileceği' tezini de doğrular nitelikte.

  Okumaya devam et...
 • Yabancı geçen hafta 223 milyon dolarlık hisse senedi aldı

  Yabancı geçen hafta 223 milyon dolarlık hisse senedi aldı

  Aynı dönemde repo miktarı 2 milyar 338,5 milyon dolardan 2 milyar 315 milyon dolara, özel sektör tahvil ve bonoları ise 884,7 milyon dolardan 887,8 milyon dolara geldi. Yurtdışında yerleşik kişilerin mülkiyetindeki hisse senedi stoku ise 12 Mayıs haftası itibarıyla 43.9 milyar dolardan 44.56 milyar dolara yükseldi.

  Okumaya devam et...
 • Google Lens Akıllı Telefon Kameralarına Görüntü Algılama Özelliği Getiriyor

  Bu yeni teknoloji sayesinde akıllı telefonların kameraları da akıllanacak. Tanıtımda dikkat çeken birçok özelliği bulunan yeni teknolojinin amacı da kameraların özelliklerini arttırmak. Yeni teknoloji sayesinde Google Lens sistemiyle beraber Google'ın kullanacağı yapay zekanın gösterilen görüntünün işlenmesi sağlanacak. İşleme sonrasında görüntünün detayları ve neyle ilgili olduğu ortaya çıkıyor.

  Okumaya devam et...
 • Ekmek fiyatlarında sistem değişiyor!

  Ekmek fiyatlarında sistem değişiyor!

  Yeni yapıya kimler katılacak, kararlar nasıl alınacak bu konuda teknik çalışma yapılıyor. Maliye Bakanı Ağbal konu ile ilgili açıklama yaptı. Mevcut sistemin dağınık ve kopuk olduğunu dile getiren Ağbal , "Adıyaman'da fiyatlar ne olacak, Kayseri'de ne olacak?" Yeni bir yapı kuralım derken, biz üretici tarafını da esnaf tarafını da dışlamıyoruz.

  Okumaya devam et...
 • 3-4 Milyon Kişi KPSS'ye Giriyorsa Demek Ki…

  3-4 Milyon Kişi KPSS'ye Giriyorsa Demek Ki…

  Enflasyonla mücadelede hükümet olarak bakış açılarını değiştirdiklerini ifadе еdеn Zeybekci, artan talеbе karşı üretimi dе gerektiği ölçüdе artırmak için gerekli çalışmaların sürat kazanacağını söyledi. Bu konuda sendikaların yaklaşımlarını ben tekrar gözden geçirmelerinde büyük fayda görüyorum. Burada "mahkemelerden böyle bir karar çıkıyor, işçi lehine devamlı karar çıkıyor" demek yanlış olur.

  Okumaya devam et...
 • Otomobil devinden flaş karar! Artık dizel araç

  Otomobil devinden flaş karar! Artık dizel araç

  Otomobil üreticilerinin atmosferdeki hava kirliliğindeki artışın vesile olduğu dizel motor yasakları doğrultusunda yavaş yavaş bu motorların emisyon değerlerini düşürmeye çalışmak yerine hibrit modellere yöneldiğine şahit oluyoruz. "Bu durumda dizel motorlu araç üretimine son vermek en doğru karar olarak karşımıza çıkıyor" dedi. Yeni dizel motor geliştirmeyeceklerinin altını çizen şirketin üst yöneticisi Hakan Samuelsson , "Bu günün şartları üretimi sonlandırmayı gerektirdi".

  Okumaya devam et...
 • Dolar yükselişe geçti! Dolar ne kadar oldu?

  Dolar yükselişe geçti! Dolar ne kadar oldu?

  Asya borsaları yüzde 1,8 düşüşle kapanan ABD'nin S&P 500 endeksi ve yüzde 2,6 gerileyen Nasdaq endeksini izledi. Öte yandan ABD'deki siyasi gelişmeler doların gelişmiş ülke para birimleri karşısında değer kaybetmesini sebep oldu. Dolar en son 21 Nisan'da 3.64 seviyesindeydi. Yurt dışında İngiltere'de işsizlik ve Avro Bölgesi enflasyon başta olmak üzere açıklanacak verilerin izleneceğini belirten analistler, teknik açıdan dolar/TL'de 3,5370 seviyesinin destek, 3,6050 seviyesinin ise ...

  Okumaya devam et...
 • Apple WWDC 2017 Etkinliği İle Tüm MacBook Serileri Güncelleniyor

  Apple WWDC 2017 Etkinliği İle Tüm MacBook Serileri Güncelleniyor

  Yine bir süredir güncelleme almayan MacBook Air modelinin ise işlemci değişikliği ile güncelleneceği belirtilirken tasarım yönünden de bazı güncellemelerin bu modelde görülebileceği düşünülüyor. Yeni işlemcinin dışında cihazın eskiyen tasarımına da dokunuşların gerçekleşmesi bekleniyor. MacBook Air'ın sunduğu performans ve düşük fiyatından ötürü satışlarının güçlü olduğu ve bu sebeple Apple'ın MacBook Air'ı satışa sunmaya devam edeceği söyleniyor.

  Okumaya devam et...
 • Borsa İstanbul BİST - 17 Mayıs 2017 Çarşamba

  Borsa İstanbul BİST - 17 Mayıs 2017 Çarşamba

  Borsa, günün ilk yarısında yüzde 0,03 değer kazanarak 96.187,13 puana çıktıİSTANBUL (AA) - Borsa İstanbul 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 0,03 artarak 96.187,13 puana yükseldi. Öğleden sonra veri gündeminin zayıf olduğunu ve piyasalarda iç dinamiklerin öne çıkacağını belirten analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 96.500 seviyesinin, dolar/TL'de ise 3,5780 seviyesinin önemli dirençler olduğunu kaydetti.

  Okumaya devam et...
 • Benzin ve motorine zam yapıldı

  Benzin ve motorine zam yapıldı

  Benzin ve motorine zam geldi Benzinin litre fiyatına 6, motorinin litre fiyatına ise 7 kuruş zam geldi. Benzinin litresi İstanbul'da 5,05 liradan 5,11 liraya, İzmir'de 5,08 liradan 5,14 liraya yükselecek. Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak zamlı fiyatlarla birlikte Samsun'da benzin fiyatlarI 5,10 TL'den 5,16 TL'ye, Motorin fiyatları ise 4,41 TL'den 4,48 TL'ye çıkacak.

  Okumaya devam et...
 • Akbillere Yeni Özelilk! İstanbulkart ile Taksi Ödemesi Dönemi Başlıyor!

  Akbillere Yeni Özelilk! İstanbulkart ile Taksi Ödemesi Dönemi Başlıyor!

  Akıllı Ulaşım Sistemleri " nin bir parçası olan İTAKSİ zamandan, yakıttan, tasarruf, en üst düzeyde güvenlik, hizmet kalitesi, otomatik ödeme sistemleri ile büyük kolaylık getirecek. Hangi araçta hangi şoförün çalıştığının takibi ve şoför hizmet kalitesinin sürekliliğinin sağlanacak. Sürücüleri ve araçları kayıt altında tutarak müşteri güveni ve emniyeti arttırılacak.

  Okumaya devam et...
 • Topbaş BİM hisselerini sattı

  Topbaş BİM hisselerini sattı

  Forbes'un 2017 listesine göre Mustafa Latif Topbaş Türkiye'nin en zengin 27. adamı oldu. Türkiye'de indirim mağazacılığı yapan BİM Birleşik Mağazalar, ortağı Mustafa Latif Topbaş elinde bulundurduğu yüzde 14.78'lik borsaya kapalı olan paylarını 2 milyar 737 milyon 496 bin 512 liraya sattı.

  Okumaya devam et...
 • Samsun Vergi Dairesinden taksit uyarısı

  Samsun Vergi Dairesinden taksit uyarısı

  Yaşar , bu son şansın kaçırılmaması gerektiğini vurguladı. Samsun Vergi Dairesi Başkanı Zeki Yumbul konuşmasında, 6736 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun'dan yararlanan mükelleflere taksitin son ödeme tarihinin 31 Mayıs 2017 olduğunu hatırlattı.

  Okumaya devam et...
 • Google Asistan ile Siri'yi deplasmanında yenmek istiyor!

  Google Asistan ile Siri'yi deplasmanında yenmek istiyor!

  Android Police " in iddiasına göre Google, iOS uyumlu Google Assistant uygulaması üzerine çalışıyor, ve bu uygulamanın resmi olarak açıklanması da Google I/O 2017 " de gerçekleşebilir. Google'ın yavaş yavaş etkisini hissettirmeye başlayan sanal asistanı Google Assistant , erişimini başka bir işletim sistemine uzatıyor olabilir.

  Okumaya devam et...
 • Konut fiyatları nisanda arttı

  Konut fiyatları nisanda arttı

  Konutta endeksin başlangıç dönemine göre Asya Yakası, Avrupa Yakası'na oranla yüzde 10.4 puan fazla artış gösterdi. İstanbul Asya yakasında yer alan markalı konut projelerinde %0.50 oranında; İstanbul Avrupa yakasında yer alan markalı konut projelerinde %0.23 oranında artmıştır.

  Okumaya devam et...
 • Şubat dönemi işsizlik rakamları açıklandı

  Şubat dönemi işsizlik rakamları açıklandı

  Böylece işsizlerin sayısı aynı dönemde 676 bin kişi artarak 3 milyon 900 bin kişi oldu. İşsizlikte sınırlı gerilemeİşsizlik oranı Şubat'ta yüzde 12,6 oldu. Aynı dönemler için yapılan kıyaslamalara göre; erkeklerde işgücüne katılma oranı 0,8 puanlık artışla yüzde 71,7, kadınlarda ise 1,2 puanlık artışla yüzde 32,3 olarak gerçekleşti.

  Okumaya devam et...
 • Altın fiyatları haftaya düşüşle başladı! Çeyrek altın ne kadar?

  Altın fiyatları haftaya düşüşle başladı! Çeyrek altın ne kadar?

  Geçtiğimiz haftalarda referandum öncesinde doların düşüşe geçmesiyle birlikte altın fiyatlarında tarihi bir şekilde yükseliş yaşandı ve gram altın dahil olmak üzere altın yükseliş rekoru kırdı. Çeyrek altın fiyatları düne göre düştü. Çeyrek altın son ayların en düşük seviyelerinde işlem görüyor. Altın fiyatlarının düşmesi altın borcu olanları sevindirirken altına yatırım yapanları üzdü.

  Okumaya devam et...