Londravizyon
 • ABD Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağırıldı

  ABD Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağırıldı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyareti sırasında büyükelçilik binası önünde yaşanan olaylar sebebiyle Dışişleri Bakanlığı'na çağrılan ABD Büyükelçisine sözlü ve yazılı nota verildi . Yapılan açıklamada , " ABD Büyükelçisi nezninde sözlü ve yazılı protesto " denilerek, "Washington'daki olaylara ABD makamları yol açtı" ifadesi kullanıldı.

  Okumaya devam et...
 • Bu yılın başından itibaren en yüksek seviyesine çıktı

  Bu yılın başından itibaren en yüksek seviyesine çıktı

  Piyasalarda Bitcoin değerlenmeyi sürdürürken, 2.230 doların üzerine çıkarak rekor kırdığı öğrenildi. Özellikle son günlerde fidye virüslerinin bilgisayarları ele geçirmesi ve Bitcoin üzerinde ödeme istemeleri nedeniyle sanal para birimine gösterilen ilgi iki katı artmaya başladı.

  Okumaya devam et...
 • Zomato, Türkiye ofisini kapatıyor mu?

  Zomato, Türkiye ofisini kapatıyor mu?

  Webrazzi'nin haberine göre Zomato , önümüzdeki dönemde Türkiye operasyonlarını yurtdışından yönetecek. Hindistan merkezli Zomato'nun Türkiye'deki internet sitesi çalışmaya devam edecek ve uygulaması aynı şekilde kullanılabilecek. Hintlilere Mekanist net'i satan kurucu ortak Ali Servet Eyüboğlu Zomato Ülke Müdürlüğü görevinden 2015 Kasımında ayrılmıştı. Zomato'nun Türkiye ayağında ofisi dışında dijital ortamda faaliyetlerini sürdüreceği ifade edildi.

  Okumaya devam et...
 • ABD Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığına çağrıldı

  ABD Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığına çağrıldı

  ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Washington ziyareti sırasında Türk Büyükelçiliği önünde çıkan kavgayı "kabul edilemez" olarak değerlendirdi. " Türk Büyükelçiliği'nde yaşananlarla ilgili dehşete düştüğümüzü ilettik " dedi. Tillerson, Cumhuriyetçi Senatör McCain'in " Türk Büyükelçisi sınır dışı edilsin" sözünü hatırlatan gazetecilere, "Böyle bir karara varmadan önce soruşturmanın tamamlanmasını beklememiz gerektiğini düşünüyorum" yanıtını verdi.

  Okumaya devam et...
 • Irak domates ithalatını durduruyor

  Irak domates ithalatını durduruyor

  Rusya ile Türkiye arasında yaşanan krizde de Rusya domates almayı durdurmuştu. Ülkenin Ekonomi Bakanlığı domates alımının durdurulacağına yönelik açıklama yaptı. Domates söz konusu kentlerde yoğun olarak üretiliyor. Açıklamada geçen yıl Irak'ın Türkiye ihracat pazarının yüzde 18'ine karşılık geldiği, 2015'te ise bu payın yüzde 6 seviyesinde olduğu ifade edildi.

  Okumaya devam et...
 • Motorine 9 kuruş zam

  Motorine 9 kuruş zam

  Motorine bu gece yarısından itibaren zam yapılacağını açıklayan yetkililer, motorinin litre fiyatına 9 kuruş zam geleceğini tüketicilerin gece yarısı itibari ile zamlı ürün almaya başlayacaklarını söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Borsa'dan yeni kapanış rekoru 96.400

  Borsa'dan yeni kapanış rekoru 96.400

  Gün içinde yaşanan, döviz kurlarında gözlemlenen gerileme ve dünya borsalarındaki yükselişlerin pozitif etkileri Borsa İstanbul BIST 100 endeksine olumlu olarak yansıdı. Teknik açıdan BIST 100 endeksinin 96.500 direncini kırması durumunda 97.700 seviyesinin gündeme gelebileceğini belirten analistler, olası düşüşlerde ise 94.600 ve 93.400 seviyelerinin önemli destekler olduğunu kaydetti.

  Okumaya devam et...
 • Dünya devine...Türkiye`de soruşturma açıldı

  Dünya devine...Türkiye`de soruşturma açıldı

  Rekabet Kurumu , internet kafelere yönelik olarak hazırlanan "3+ Projesi" kapsamında 4054 sayılı Kanun'un ihlal edildiği iddiasını içeren şikayet başvurusunu Danıştay 13. maddesi uyarınca Microsoft Bilgisayar Yazılım Hizmetleri Ltd. Şti. hakkında soruşturma davasının açılmasını kararlaştırdı. "Dairesinin, 25.10.2016 tarih, 2012/1000 E.; 2016/3413 K.

  Okumaya devam et...
 • TOBB Nisan ayı şirket karnesini açıkladı

  TOBB Nisan ayı şirket karnesini açıkladı

  Aynı dönemde kapanan şirket sayısı yüzde 9,75, kapanan kooperatif sayısı yüzde 47,17 artış gösterirken kapanan gerçek kişi ticari işletme sayısı ise yüzde 6,61 geriledi. Nisanda kapanan şirket ve kooperatiflerin 235'inin toptan ve perakende ticaret, motorlu taşıtların ve motosikletlerin onarımı, 148'inin inşaat, 109'unun da imalat sektöründe olduğu kayıtlara geçti.

  Okumaya devam et...
 • Bakan Kılıç, Dörtlü Finali değerlendirdi

  Bakan Kılıç, Dörtlü Finali değerlendirdi

  Olympiakos maçı için ise hazırız ve onları da yenerek kupayı almak istiyoruz. Final periyodunun ilk 2,5 dakikasında takımlar saha içi basket bulamadı. Rusya ekibi, rakibi karşısında 2011-2012'de son saniye basketiyle finali kaybettikten sonraki sezon sezon da Olympiakos'la eşleşti. Rus ekibi CSKA Moskova ile Yunan takımı Olympiakos , kıyasıya mücadele etti.

  Okumaya devam et...
 • Cavaliers, zorlanmadan seriyi 2-0 yaptı

  Cavaliers, zorlanmadan seriyi 2-0 yaptı

  Cleveland ise ikinci maçı da kazanarak rahatlamak istiyor. Boston Celtics 2011-2012 sezonundan bu yana ilk kez adını Doğu Konferansı finaline yazdırdı. Üst üste 9 play-off maçında en az yüzde 50 isabetle 25 sayı barajını geçen LeBron James, Kerim Abdülcabbar (1970, 1977) ve Shaquille O'Neal'dan (2001, 2002) sonra bunu başaran 3.

  Okumaya devam et...
 • 100 milyar dolarlık teknoloji fonu Vision Fund yola çıkıyor

  100 milyar dolarlık teknoloji fonu Vision Fund yola çıkıyor

  Japon Softbank ve Suudi Arabistan Varlık fonunun ortaklaşa kurduğu fonun resmi duyurusu bugün yapılacak. Softbank'ın CEO'su Masayoshi Son'ın tatillerini Türkiye'de 3 yıldızlı mütevazı otellerde geçirmeyi sevdiği de biliniyor, Masayoshi Son'ın İngilizler'in işlemci teknolojisi geliştiren dev şirketi ARM'ı 31 milyar dolara satın aldığı anlaşmayı yine Türkiye'de üç yıldızlı bir otelin kafesinde imzalaması da dünya basınında gündem olmuştu.

  Okumaya devam et...
 • 2.9 milyon kişiye otomatik BES

  2.9 milyon kişiye otomatik BES

  Sistemde faizsiz ve faizli fon seçeneklerinin bulunduğuna dikkati çeken Şimşek , "10 Mayıs itibarıyla çalışanların yüzde 58 " i faizsiz fonları, yüzde 42 " si ise faizli fonları tercih etti" diye konuştu. Sistemin kısa sürede kabul gördüğünü ve katılım sayısının her geçen gün arttığını belirten şimşek , 10 Mayıs itibari ile sistemdeki çalışan kişi sayısının 2,9 milyona ulaştığını, bu rakamın 1,4 milyonunu memurların oluşturduğunu söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Starbucks 357 bin TL 'fırlayan kapak' tazminatı ödeyecek

  Starbucks 357 bin TL 'fırlayan kapak' tazminatı ödeyecek

  Olay aslında 2014 yılında yaşandı. Starbucks'tan aldığı kahvenin kapağının çıkmasıyla bir müşterinin vücuduna sıcak kahve döküldü. Florida " da yaşanan olayda Joanne Mogavero isimli kadın, kahvenin kapağının fırlaması nedeniyle birinci ve ikinci derece yanık şikayetiyle hastaneye kaldırılmıştı.

  Okumaya devam et...
 • Bilim, Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Özlü

  Bilim, Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Özlü

  Bu kapsamda Bakanlık olarak sanayiden, teknolojiye, AR-GE alanında tüm gençlerimizi destekliyoruz. 19 Mayıs, Cumhuriyetin kuruluşunun başlangıç adımlarındandır. Üretim Reform Paketi'ni Meclisten geçirdiğimizde OSB'lere kredi ve ödenek tahsisi konusunda rahatlayacağız. "Sayın Valimizin taleplerinin çözümü bu maddelerde bulunuyor".

  Okumaya devam et...
 • Giresun SGK İl Müdürü Özdemir basın mensupları ile buluştu

  Giresun SGK İl Müdürü Özdemir basın mensupları ile buluştu

  Sigortalı istatistikleri hakkında bilgi veren Mustafa Murat Yavuz; "Konya'da 43 bin 459 adet işyeri mevcuttur". Konya'da 43 bin 459 iş yerinin mevcut olduğunu söyleyen Yavuz, " Türkiye'de bu sayı 1 milyon 712 bin 147'dir. Belediye Başkanı Şimşek de SGK'nın kapsama alanının genişlediğini belirterek, "Devletimiz, vatandaşların sosyal hizmetlerden ve sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanabilmesi için gereken bütün çalışmaları yapmaktadır.

  Okumaya devam et...
 • TBMM Genel Kurulunda kamu alacaklarını yapılandırma kanunu yasalaştı

  TBMM Genel Kurulunda kamu alacaklarını yapılandırma kanunu yasalaştı

  Yeniden yapılandırmayı öngören yasa teklifiVergi borcu yapılandırmasına daha önce başvurmayanların bu haktan yararlanabilmesi için son şans. Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası kapsamında sigortalı olanların borçlarını yapılandırmaları halinde, yapılandırılan borç haricinde 60 günden fazla prim ve prime ilişkin borçlarının bulunmaması veya 60 günden fazla prim ve prime ilişkin borçları bulunmakla birlikte borçlarını taksitlendirmiş veya yapılandırmış olup ödeme yükümlülüklerini ...

  Okumaya devam et...