Londravizyon
 • Türk gıda şirketi Banvit satıldı

  Türk gıda şirketi Banvit satıldı

  Başbakanlık Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuruda bulunulacağı tarafımıza bildirilmiştir. Banvit'te hisseleri yukarı çeken, yatırımcıyı heyecanlandıran devir işlemi gerçekleşti. Olağanüstü genel kurul bilgilendirme dökümanında devir işleminin tamamlanması amacıyla yabancı üyelerin yönetim kurulu üyeliklerine önerileceği belirtilmişti.

  Okumaya devam et...
 • 2017 yılı yaş Çay taban fiyatı 2.13 kuruş olarak açıklandı

  2017 yılı yaş Çay taban fiyatı 2.13 kuruş olarak açıklandı

  Ancak üreticilerimiz biraz fazla acele ediyor. Çayı en iyi bekletebileceğimiz yer çay bahçeleridir. Bunu sizden istirham ediyoruz, bunu yaparsanız mağdur olmazsınız.Biz 4 sürgünde de taahhüt ettiğimiz çayın tamamını alacağız. Buradan 2018'e bunun ertelenmesi yönünde talep geldi. Korkunun ecele faydası yok, uzatmanın bir manası yok. Organik çaya geçmekten başka çıkış yolu var mı? Birisi çıkıp, "dekar başına 150 kilo kimyasal kullanılıyor, 200 hatta 300 kilo kullanalım" diye bir şey ...

  Okumaya devam et...
 • Google'a 300 milyon lira ceza

  Google'a 300 milyon lira ceza

  Yapılan incelemelerde Google'ın , internet reklamcılığı faaliyetlerini İstanbul Levent'teki Tekfen Plaza'da yer alan ofisinden gerçekleştirmesine rağmen Türkiye'deki müşterilere satış faturalarını İrlanda'dan kestiği ve Türkiye'yi ciddi meblağlarda vergi kaybına uğrattığı tespit edildi.

  Okumaya devam et...
 • LeBron James NBA tarihinin en skorer ismi oldu

  LeBron James NBA tarihinin en skorer ismi oldu

  James, NBA'deki sayı krallığı sıralamasında ilk sıraya yerleşti. Michael Jordan'ı geride bırakan LeBron James, tarihe geçti. James, 5 bin 762 sayısı bulunan efsane oyuncu Kerim Abdül Cabbar'ı bu ay başında Toronto Raptors " a attığı 39 basketle geçmişti.

  Okumaya devam et...
 • 'PTT'ye 5 bin yeni çalışan alınacak'

  'PTT'ye 5 bin yeni çalışan alınacak'

  Gelecek yıllarda mobil cihazlarının sayısının şu anda kullanılandan 75 kat daha fazla olacağının öngörüldüğünü dile getiren arslan, veri kullanımının da bin kat artacağını bildirdi. "Dünya markası olacağız" hedefini göz önünde bulundurduğumuzda bununla yetinmememiz gerektiğini ve PTT'nin dünyayla entegre olmuş ağını düşündüğümüzde, biz inşallah bu hizmet yelpazesini çok daha fazla genişletip çok daha fazla büyüteceğiz.

  Okumaya devam et...
 • Yoksulluk sınırı 5 bin liraya dayandı

  Yoksulluk sınırı 5 bin liraya dayandı

  Nisan ayındaki durum ise bin 518 lira idi. Dört kişilik ailenin açlık sınırı BİN 528 liraya; yoksulluk sınırı 4 bin 979 liraya çıktı. Bir önceki ay yoksulluk sınırı 4 bin 944 liraydı. Bu rakamlar, Türkiye'de yaklaşık 6 buçuk milyon asgari ücretli çalışanın yıldan yıla yoksullaştığını ispatlıyor. Türkiye İstatistik Kurumu'nun Mart 2017 tarihli verilerine göre Türkiye'de nüfusun yüzde 22'si yoksulluk sınırının altında.

  Okumaya devam et...
 • Koç ve Sabancı ailelerinden hisse satışı

  Koç ve Sabancı ailelerinden hisse satışı

  Bloomberg'in haberine göre, Koç Ailesi, Koç Holding'te hızlandırılmış ön talep yoluyla 107 milyon adet hisse satışı için işlem başlattı. Satış için yalnızca Citi yetkilendirilirken rakam yaklaşık 1.75 milyar TL (Yaklaşık 490 milyon dolar ) olarak hesaplanıyor.

  Okumaya devam et...
 • Altının gramı 144 lira seviyesinde dengelendi

  Altının gramı 144 lira seviyesinde dengelendi

  Dalgalı bir şekilde ilerlemeye devam eden altın fiyatlarında gün boyunca sık bir şekilde değişkenlik görülebiliyor. Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 143,90 lira oldu. Küresel piyasalarda risk iştahı azalırken, altının ons fiyatı da 1.259 dolar seviyesinde işlem gördü. Aynı dakikalarda Kapalıçarşı'da çeyrek altın 238, Cumhuriyet altını ise 969 liradan alıcı buluyor.

  Okumaya devam et...
 • THY'de bagaj limitleri yeniden 30 kilogram

  THY'de bagaj limitleri yeniden 30 kilogram

  Bagaj limitleri eskiden olduğu gibi 30 kilogram olacak. THY dış hat seferlerinde ücretsiz bagaj hakkı ise ekonomide minimum bir parça ve 23 kilo (158 cm); business sınıfında ise 2 parça her bir parçanın ağırlığı 32 kilo olarak belirlemişti.

  Okumaya devam et...
 • Geely, Proton ve Lotus'u satın alıyor

  Geely, Proton ve Lotus'u satın alıyor

  Geely , bu satın almayla birlikte ilk kez Güneydoğu Asya pazarına girerken, şirketin Proton'un İngiliz araba üreticisi Lotus'daki yüzde 51 hissesini de satın alacağı açıklandı. Proton 1983 yılında dönemin başbakanı Mahathir Mohamed'in sanayileşme politikaları çerçevesinde kuruldu. Devlet geçen sene yaklaşık 340 milyon dolar civarında bir mali yardımda bulunduğu şirketin araştırma geliştirme için yabancı bir ortak girişimci bulmasını istiyor.

  Okumaya devam et...
 • İzmir'de 15 yaşındaki çocuk, telefon yüzünden babasını öldürdü!

  İzmir'de 15 yaşındaki çocuk, telefon yüzünden babasını öldürdü!

  Faruk dede iddialara göre; kızının elindeki cep telefonunu almaya kalktı. Alkol aldığını iddia edilen baba kızının cep telefonunu istedi. Polise ifade veren anne Yeliz A."nın, kızının gece eve geç geldiğini, bu sırada uyanan Faruk Dede'nin , bu yüzden kızdığını, sonrasında da aralarında tartışma çıktığını söylediği öğrenildi".

  Okumaya devam et...
 • Van'da nisan ayında 367 konut satıldı

  Van'da nisan ayında 367 konut satıldı

  Konut Satış İstatistikleri , 2017 Nisan ayı verilerini açıkladı . TÜİK Bursa Bölge Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre; Eskişehir genelinde konut satışları 2017 Nisan ayında, 2016 Nisan ayına göre yüzde 11,3 oranında artarak bin 980 adet oldu.

  Okumaya devam et...
 • Moody's Çin'in kredi notunu düşürdü

  Moody's Çin'in kredi notunu düşürdü

  Görünümünü negatiften durağana revize etti. Moody's'ten yapılan açıklamada, Çin'in finansal gücünün gelecek yıllarda bir miktar yıpranacağı, ekonominin genelinde borç miktarının artmaya devam ederek potansiyel büyümenin de yavaşlayacağı kaydedildi.

  Okumaya devam et...
 • Arçelik, Hindistan'da üretim ve satış yapacak

  Arçelik, Hindistan'da üretim ve satış yapacak

  Yeni şirkette Arçelik'in Hollanda merkezli bağlı ortaklığı Ardutch B.V.'nin ve Voltas'ın yüzde 49 oranında eşit payları bulunacak. Gazete Habertürk'ün haberine göre Koç Holding ve Tata Investment Corporation Ltd . " Arçelik'in güçlü teknolojisi, global üretim ve tedarik kabiliyetleri ile Hindistan pazarında üstün özellikli ürünleri müşterilerimizle buluşturacağız".

  Okumaya devam et...
 • Cleveland Cavaliers, NBA finaline bir adım uzaklıkta

  Cleveland Cavaliers, NBA finaline bir adım uzaklıkta

  NBA Doğu Konferansı finalinde Cleveland Cavaliers , Quicken Loans Arena'da Boston Celtics'i ağırladı. Lebron James de faul sorunu yaşamasına karşın 34 sayı - 6 asist - 5 ribaund ile mücadele etti. Cavaliers, 26 Mayıs Cuma günü TSİ 03.30'da deplasmanda oynayacağı serinin beşinci maçını da kazanması halinde Golden State Warriors'ın NBA finalindeki rakibi olacak.

  Okumaya devam et...