Londravizyon
 • Haberler harika! Her yerde olacak

  Haberler harika! Her yerde olacak

  Yetkililer tarafından Serbest Geçiş Sisteminin uygulanması üzerine çeşitli değerlendirmeler yapıldı. Serbest Geçiş Sistemi'nin devreye girmesiyle İstanbul'un trafiğinde yüzde 30 rahatlık sağlandığı belirtiliyor. Yakın zamanda Türkiye'nin her bölgesine Serbest Geçiş Sistemi uygulanmış olacak. "Hem önden hem de arkadan tespit sistemi var. Günde bir milyon kişi geçiş yapıyor".

  Okumaya devam et...
 • Bill Gates geleceğin mesleklerini açıkladı

  Bill Gates geleceğin mesleklerini açıkladı

  Gençlere " Çevrenizde sizi zorlayacak, size yeni şeyler öğretecek ve daha ileri gitmenizi sağlayacak insanların bulunmasını sağlayın " diyen Bill Gates , yapay zeka, enerji ve biyolojik bilim alanlarında yakın gelecekte çok büyük önem kazanacağını ve bu alanda kariyer yapan gençlerin iş dünyasında büyük rağbet göreceğini belirtti.

  Okumaya devam et...
 • Intel'in 18 çekirdekli Core i9 işlemcisi ve öne çıkan özellikleri

  Intel'in 18 çekirdekli Core i9 işlemcisi ve öne çıkan özellikleri

  Yeni Core i9 ailesinde 5 farklı versiyon bulunuyor ama en üst model Core i9-7980XE. Tepe modelin haricinde 16, 14, 10, 8 ve 6 çekirdekli işlemciler de tüketicilere sunulacak. 1999 dolar (7160 TL) gibi yüksek bir fiyata satılacak 36 çekirdekli i9 modeline alternatif olarak 12/24 ve 16/32 çekirdekli Core i9'larda çıkacak. Serinin en altında yer alan iki adet 4 çekirdekli model; i5-7640X ve i7-7740X ise Kaby Lake X'i temel alarak inşa ediliyor.

  Okumaya devam et...
 • Yeni haftada altın fiyatları ne kadar? (Gram, çeyrek)

  Yeni haftada altın fiyatları ne kadar? (Gram, çeyrek)

  Gram altın , bugüne düşüşle başlamasının ardından saat 10.40 itibarıyla yüzde 0,3 gerileyerek 143,4 liradan işlem görüyor. Altın alacaklar mutlaka belli başlı yerlerden altınlarını alsınlar ve ... Altının ons fiyatı ise bugün yatay bir seyir izledi. Kapalıçarşı'da çeyrek altın 240 lira, Cumhuriyet altını da 977 liradan alıcı buluyor. Örneğin işçiliği, el emeği yüksek olan altın ürünleri hediyelik olarak kullanılırken daha küçük boyutlarda ve işçiliği az olanları yatırım aracı olarak ...

  Okumaya devam et...
 • Demir fiyatları arttıkça inşaat sektöründeki tansiyon yükseliyor

  Demir fiyatları arttıkça inşaat sektöründeki tansiyon yükseliyor

  Genel Başkanı ve TOBB İnşaat Müteahhitleri Meclis Başkanı Tahir Tellioğlu , "İşlerin açıldığı, istihdamın arttığı bir dönemde demir darbesi indi. Sonuç alınamazsa işler durur." dedi. Son 4 ayda ton fiyatı bin 600 liradan 2 bin 100 liranın üzerine çıkan inşaat demirinde spekülasyon yapıldığı iddia ediliyor. "Bazı kişiler karaborsacılık yapıyor".

  Okumaya devam et...
 • Esnafın borcu siliniyor! Af hangi borçları kapsayacak?

  Esnafın borcu siliniyor! Af hangi borçları kapsayacak?

  Pirime ihtiyaç durulması durumunda istenilen zamanda hizmetlerin cari asgari ücretin yüzde 32'si üzerinden prim ödemeye başlayarak canlandırabilecekler. 2015'teki torba kanun düzenlemesi ile birlikte 12 ay ve daha fazla borcu olanlara dondurma imkanı tanınmıştı. 1-2 aya kadar Meclis'e gönderilmesi planlanan düzenleme ile prim borcu olan Bağ-Kur'lular sağlık hizmetlerinden yararlanabilecek.

  Okumaya devam et...
 • Yenilenen Renault Captur, Türkiye'de

  Yenilenen Renault Captur, Türkiye'de

  Captur Türkiye'de 29 Mayıs 2017'den itibaren 81.450TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş'ın da görüşlerinin yer aldığı açıklamada B segmenti araçların Türkiye otomobil pazarında yüzde 30'luk pay aldığına dikkat çekildi.

  Okumaya devam et...
 • TESK Başkanı Palandöken: Taklit gıda ürünlerinden uzak durulmalı

  TESK Başkanı Palandöken: Taklit gıda ürünlerinden uzak durulmalı

  TESK Genel Başkanı olan Bendevi Palandöken ayrıca yapmış olduğu açıklamasında Ramazan ayının girmiş olmasıyla beraber merdiven altında üretiliyor olan taklit gıda ürünlerinin artış olduğunun da altını çizdi. Bu model sayesinde hem çocuk işçiliğinin büyük ölçüde önüne geçileceğine hem de iş yerlerinin iş sağlığı ve güvenliği ve mesleki eğitim açısından uygunluğunun denetleneceğine dikkati çeken Çoban, " UNICEF olarak çocuk işçiliği ile mücadelede TESK ve bağlı birlik ve odalarıyla iş ...

  Okumaya devam et...
 • Apple Yapay Zeka Sistemini iPhone'a Taşımak İçin Özel Çip Üretti

  Apple Yapay Zeka Sistemini iPhone'a Taşımak İçin Özel Çip Üretti

  Apple , bu kez iPhone 8 ile birlikte iPhone modellerine eklenecek bir çip sayesinde yapay zeka sayesinde çok daha hızlı ve kullanıcılar için birçok kolaylık sağlayabilecek özellikleri sunmaya hazırlanıyor. Firmanın şuan için prototip çalışmalarına başladığı bildirilirken net tarih verilemiyor. Tim Cook'un iki yılı aşkın süredir yapay zeka ve artırılmış gerçeklik konusunda yaptığı açıklamaları dikkate aldığımızda, iPhone'lar için böyle bir adımın atılması pek şaşırtıcı değil.

  Okumaya devam et...
 • 2.5 milyon esnafa teşvik

  2.5 milyon esnafa teşvik "seferberliği"

  Sabah'ta habere göre, işverenin ihtiyacı olan çıraklar için mesleki eğitim kursları düzenlenecek. Kurum, esnafı sunduğu bütün programlar konusunda bilgilendirecek, odalar kapsamında " İŞKUR Hizmet Noktaları " kurulacak. Kendi işini kurmak isteyenlere KOSGEB kredisi başta olmak üzere finansmana ulaşmaları konusunda yardım edilecek. İstihdam seferberliği kapsamında imzalanan protokol ile esnafın istihdam teşviklerinden daha fazla yararlanmasının önü açıldı.

  Okumaya devam et...
 • 21 yıl sonra bir ilk! İki sıfır atılıyor

  21 yıl sonra bir ilk! İki sıfır atılıyor

  Finansal Kurumlar Birliği Olağan Genel Kurulu ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Borsa İstanbul Başkanı Himmet Karadağ, "BIST 100,000 seviyesini geçtikten sonra iki sıfır atmayı düşünüyoruz". Sadece TEFE-TÜFE'yi koyduğunuzda, enflasyona göre bile Gezi sürecindeki değeri yakalamak için endeksin en azından yüzde 40-50 yukarı çıkması gerek. Bunun anlamı ise 140,000 ile 150,000 bandına ulaşmak.

  Okumaya devam et...
 • Fitch, İzmir'in notunu artırdı

  Fitch, İzmir'in notunu artırdı

  Kuruluşun yaptığı açıklamada, " Ulusal kredi derecelendirme notundaki artış, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin geçmişten günümüze kadar sağlam ekonomik performans sicili ve ılımlı borç seviyelerinden kaynaklanmaktadır " ifadesine yer verildi.

  Okumaya devam et...
 • SGK'dan

  SGK'dan "son tarih 31 Mayıs" uyarısı

  Müdür Ekrem Gülcemal, 31 Mayıs 2017 tarihine kadar ödeme yapmayan vatandaşların yapılandırmadan doğan avantajları kaybedeceklerini söledi. Yeni çıkacak olan kanunda bir daha yapılandırırız gibi bir beklenti içine girmesinler. "Bu vesileyle 31 Mayıs'a altı gün kaldığını hatırlatmak ve paydaşlarımızın da mağdur olmaması için 31 Mayıs" a kadar taksitlerini ödemeleri gerektiğinin duyurulması konusunda sizden desteklerinizi rica ederim" dedi.

  Okumaya devam et...
 • Ekonomik Güven Endeksi Mayıs'ta yükseldi

  Ekonomik Güven Endeksi Mayıs'ta yükseldi

  Mayıs ayı ekonomik güven endeksi verileri açıklandı. Endeks, Mayıs'ta önceki aya göre yüzde 1,1 daha yükselerek 99,5'ten son 1,5 yılın zirvesi olan 100,5'e çıktı. Ekonomik güven endeksindeki artış, tüketici, hizmet sektörü, perakende ticaret sektörü ve inşaat sektörü güven endekslerindeki artışlardan kaynaklandı.

  Okumaya devam et...
 • Enes Kanter hakkında soruşturma

  Enes Kanter hakkında soruşturma

  FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'i manevi baba olarak kabul eden ve Amerikan NBA liginde basket hayatını devam ettiren Enes Kanter hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlamasıyla soruşturma yürütüldüğü ortaya çıktı. Soruşturma kapsamında şüpheli Enes Kanter'in sosyal medyada, Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere hükümet yetkililerine alenen hakaretlerde bulunduğu ifade edilen formda, "Şüphelinin sosyal medyada darbe girişimini över ...

  Okumaya devam et...
 • General Motors'a dava açıldı

  General Motors'a dava açıldı

  Almаnyа'da Mеrcеdеs'in ana firması Dаimler AG için de emisyon soruşturması yürütlüyor. Açıklamada, ülkе genelinde yaklaşık 705 bin General Motors marka аrаçtа emisyon testlerinde yаnıltıcı yazılım kullаnıldığı iddia edilirken, söz konusu araçların nоrmalin 2 ilа 5 kаt üzerinde çevreyi kirletici madde yaydığı öne sürüldü.

  Okumaya devam et...
 • Mahkeme booking.com kararını açıkladı!

  Mahkeme booking.com kararını açıkladı!

  Mahkemeye yapılan itiraz mahkemece reddedildi . İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından yapılan duruşmaya 9 tur şirketi, 9 otel ve turizm şirketi, 3 gerçek kişi ile TÜROB ve Bodrum Turistik Otel İşletmecileri derneği de katıldı.

  Okumaya devam et...
 • Antalya Büyükşehir Otogar arazisi ile ilgili flaş karar!

  Antalya Büyükşehir Otogar arazisi ile ilgili flaş karar!

  Turizm , ticaret ve konut yatırım alanı olarak nitelendirilen arazinin toplam alanı 144 bin metrekare. İhalede akaryakıt istasyonunun da satışını gerçekleşmesi bekleniyor. Kanuni faiz oranı geçerli sayılacak. Büyükşehir, yeni otogarı Döşemealtı İlçesi'ne yapacak. İHALE 5 HAZİRAN'DA Söz konusu alanın ihalesi 5 Haziran'da saat 14.00'te, aynı alanda yer alan akaryakıt istasyonu arazisinin ihalesi ise aynı gün saat 14.30'te Büyükşehir Belediyesi'nde gerçekleştirilecek.

  Okumaya devam et...