Londravizyon
 • Figen Yüksekdağ: Seçimden galip çıkmayı hedefliyoruz

  Figen Yüksekdağ: Seçimden galip çıkmayı hedefliyoruz

  Burada konuşan Yüksekdağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın düzenlediği muhtarlar toplantısına göndermede bulunarak, "Halkların Demokratik Partisi HDP'nin muhtarları ağırlayacak bir sarayı yok". Yüksekdağ, Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına da dikkat çekerek şunları söyledi: "Türkiye'de iki gündür Cumhuriyet bayramı kutlanıyor". Tekçilik üzerine kurulmuş tek saray, tek birey cumhuriyetinin dışında ortada bir istem idaresi yok.

  Okumaya devam et...
 • Ege’de gene tekne faciası: 22 ölü

  Ege’de gene tekne faciası: 22 ölü

  Türkiye kıyılarında ise 4 çocuk cesedi toplandı. Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras , can kayıpları için, "Karaya vuran insan cesetleri değil, Avrupa medeniyetidir." diyerek krize çözüm bulamayan AB'yi eleştirdi. Teknenin batması sonucu 4 çocuk hayatını kaybetti, 19 kişi kurtarıldı. Çocukların minik bedenleri, tek tabuta konulup morga kaldırıldı. Tarihin en büyük mülteci dramının yaşandığı Ege Denizi'nin serin sularında umut yolculuğu yine faciayla bitti.

  Okumaya devam et...
 • Başbakan Davutoğlu: Bu zafer milletindir

  Başbakan Davutoğlu: Bu zafer milletindir

  Ak Parti seçmenleri her zaman vakurdur, ağırbaşlıdır, kararlıdır. "Bugün hiçbir tahrike kapılmayacaksınız" dedi. 2- Belki bugün AK Parti'ye oy vermeyen seçmenlerimize sesleniyorum. Sizlere hiç bir zaman sırtımızı dönmedik dönmeyeceğiz. Orada onbinlerce yurttaşımız bekliyor. Büyük meydanda Hz. Mevlana"nın huzuruna gideceğiz". İnşallah sizlerle birlikte nice yollar katedeceğiz, nice güzel hedeflere yürüyeceğiz.

  Okumaya devam et...
 • Emekli kadından Bakan Avcı’ya: 13 yıldır fırıldağa döndü çoluk çocuk

  Emekli kadından Bakan Avcı’ya: 13 yıldır fırıldağa döndü çoluk çocuk

  Bakan Avcı, bu sırada seçim çalışmaları kapsamında kentte yürüyüş yapan CHP heyeti ile karşılaştı. Yürüyüş sırasında yanına gelen vatandaşlarla fotoğraf çektiren Avcı'yı, 5. Özel dershanelerimiz okula döndü şu anda. Ama biz bu eğitimden memnun değiliz" diye tepki gösterdi. Avcı da "Biz de memnun değiliz onun için boyuna değiştiriyoruz zaten." cevabını verince kadın bu kez "Niye boyuna değiştiriliyor? Niye bir temel bulunamadı hala?13 yıldır fırıldağa döndü çoluk çocuk, hepimiz" diye açıkladı.

  Okumaya devam et...
 • Oy verme işlemleri başladı

  Oy verme işlemleri başladı

  Batı illerindeki seçmenler ise saat 08.00'dan itibaren oy kullanmaya başlayacak. Yüksek Seçim Kurulu'nun açıklamasına göre sandıkların TSİ 16'da kapanacağı iller ise Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis.

  Okumaya devam et...
 • Abdullah Gül:

  Abdullah Gül: "Milletin hakemliğine başvurma günü" ,Son Dakika

  Abdullah Gül daha sonra aileleriyle okula gelen çocukları severek onlarla fotoğraf çektirdi. Gül 1139 nolu sandıkta oyunu kullandı. Çıkışta gazetecilerin sorularını cevaplayan 11. İnşallah hayırlı olur herşey" diye konuştu. Bir gazetecinin, "Koalisyon ihtimali doğarsa nasıl bir gelişme olur" şeklindeki sorusuna Gül, "Bilemem. Hele bir neticeler çıksın, ondan sonra memleket için ne gerekiyorsa herkes onu yapacaktır" şeklinde yanıtladı.

  Okumaya devam et...
 • Bakan Eroğlu’nun oy kullandığı sandıktan AK Parti birinci çıktı

  Bakan Eroğlu’nun oy kullandığı sandıktan AK Parti birinci çıktı

  Bakan Eroğlu'nun Afyonkarahisar kent merkezinde oy kullandığı Selçuklu İlk Öğretim Okulundaki 1162 numaralı sandıkta AK Parti'nin 159 oyla birinci parti çıktığı kaydedildi. Görüyorsunuz Afyon'da güzel bir şekilde huzurlu bir ortamda oyunu kullanıyor. Ben de Afyonkarahisar milletvekili adayı olarak fevkalade mutluyum. Ülkem için hayırlı olmasını, uğurlu olmasını ülkemizin geleceği açısından inşallah en güzeli olmasını cenabı Allah'tan niyaz ediyoruz.

  Okumaya devam et...
 • Mevlüt Çavuşoğlu oyunu Alanyada kullandı

  Mevlüt Çavuşoğlu oyunu Alanyada kullandı

  Oy faydalanarak yurttaşlık görevini mahaline getirdiklerini dile getiren Çavuşoğlu, "Oyumuzu kullandık. Biz buna inanıyoruz" dedi. Sandığa milletin iradesinin yansıyacağını kaydeden Çavuşoğlu, "Bu meclis Kurtuluş Savaşı'nı kazanan bir meclistir ve Türkiye'nin her sorunun çözebilecek kapasitededir".

  Okumaya devam et...
 • Türkiye Konut Fiyat Endeksi Yüzde 0,86 Arttı

  Türkiye Konut Fiyat Endeksi Yüzde 0,86 Arttı

  Bir evvelki senenin benzer ayına yönelik yüzde 18,23 oranında yükselen endeks, benzer dönemde reel olarak yüzde 10,35 oranında yükseliş belirtti Metrekare başına ev değeri olarak hesaplanan birim maliyetler 2014 seneyi Ağustos ayı içinde bin 448,15 lira/metrekare iken 2015 seneyi Ağustos ayı içinde bin 689,09 lira/metrekare olarak meydana geldi.

  Okumaya devam et...
 • Chelsea 1-3 Liverpool

  Chelsea 1-3 Liverpool

  Maça etkili başlayan ev sahibi Chelsea, henüz 4. dakikada Brezilyalı Ramiresİn kafa golü ile 1-0 öne geçti. Mourinho'nun kötü gidişe dur diyemediği Chelsea ise 11 puanda ve 15. Mourinho'yu çok iyi anladığını belirten Alman hoca, "Onun için üzgünüm". Dünyanın en iyilerinden. Böyle şeyler olur. Ligin ilk 10 haftasında beş kez sahadan yenilgiyle ayrılan ve menajer Jose Mourinho " nun görevde kalıp kalmayacağının tartışıldığı Chelsea , hakem Mark Clattenburg'un yönettiği maçta Stamford ...

  Okumaya devam et...
 • Başbakan Davutoğlu da oyunu kullandı

  Başbakan Davutoğlu da oyunu kullandı

  Her türlü tedbir alınmıştır. Valilerimizle görüşme yaptım. Hamdolsun bir kez daha huzur içinde sandık başlarına gidiyoruz. Bugün bir kez daha vatandaşlık görevimizi yapmak için 78 milyon olarak sandık başına gidiyoruz. Bu konuda vatandaşlarımızın emniyetimize, devletimize güvenmesini söyledim. Özellikle doğu ve güneydoğu bölgelerinde vatandaşlarımız kendi iradelerine sahip çıkacaklardır.

  Okumaya devam et...
 • Iğdır’da AK Parti adayına saldırı!

  Iğdır’da AK Parti adayına saldırı!

  Aras ve partililer, korumalar tarafından Karakuyu İlköğretim Okuluna alındı. Saldırgan grup, jandarma ekipleri ile destek olarak çağrılan çevik güç ve özel harekat polislerinin müdahalesiyle dağıtıldı. 'Siz buraya nasıl gelirsiniz, buradan size bir şey çıkmaz' dediler. Bize hakaret etmeye başladılar kavga çıktı. Karakuyu'nun misafirperverliğine hiç yakışmadı.

  Okumaya devam et...
 • İlk Sonuçlar Gelmeye Başladı

  İlk Sonuçlar Gelmeye Başladı

  Sandıklar açılarak oyların sayılmasına geçildi. Ağrı, Iğdır, Diyarbakır, Erzurum, Rize, Trabzon, Kilis, Şırnak gibi 32 ilde sabah saat 7, diğer 49 ilde ise saat 8'den itibaren oylar kullanılmaya başlandı. Yurt genelinde, zaman zaman oy kullanma işlemi sırasında yaşanan usulsüzlüklere dair bilgiler geldi. 1 Kasım seçim sonuçları birazdan bu sayfalarda olacak.

  Okumaya devam et...
 • Numan Kurtulmuş Oyunu Ordu’da Kullandı

  Numan Kurtulmuş Oyunu Ordu’da Kullandı

  Yıl Ortaokulu'na kurulan 1216 no'lu sandıkta kullandı. Oyunu kullandıktan sonra seçimin hayırlı olması temennisinde bulunan Kurtulmuş, "İnşallah bu seçimde çok yüksek oranda katılımla halkımız sandıklara teveccüh edecek ve Türkiye'nin bundan sonraki yönetimini belirleyecek".

  Okumaya devam et...
 • Suriye’den Türkiye’ye girmeye çalışan 709 şahıs yakalandı

  Suriye’den Türkiye’ye girmeye çalışan 709 şahıs yakalandı

  Ayrıca hudut hattında; beş adet büyükbaş hayvan, 12 bin 970 paket sigara, 13 adet cep telefonu, bir flash bellek, yedi adet taşınabilir şarj cihazı, bir adet güç kaynağı, iki adet tablet bilgisayar, dört adet saat, bir adet SD kart, 7 bin 296 ABD Doları, altı çanta giyim malzemesi ele geçirildi.

  Okumaya devam et...
 • Çanakkale’de feribot seferleri iptal

  Çanakkale’de feribot seferleri iptal

  Bu arada Bozcaada'da da birkaç kişinin, yine feribot seferlerinin yapılamamasından dolayı oy kullanamadığı belirtildi. Buna göre saat 07.00'deki Gökçeada-Kabatepe, saat 10.00'daki Kabatepe-Gökçeada ve saat 12.00'deki Bozcaada-Geyikli seferleri fırtına nedeniyle yapılamadı.

  Okumaya devam et...
 • Porsche 60 Bin Otomobili Çağırdı

  Porsche 60 Bin Otomobili Çağırdı

  Yapılan açıklamada, tehlikeli bir durum bulunmamakla beraber, araç içerisinde benzin kokusu duyulması karşısında, aracın kapatılarak, en yakın Porsche servisine haber verilmesi istendi.

  Okumaya devam et...