Londravizyon
 • PTT'den 'sahte personel istihdamı'na ilişkin önemli açıklama

  PTT'den 'sahte personel istihdamı'na ilişkin önemli açıklama

  PTT A.Ş. Genel Müdürlüğü'ne ulaşan bazı belge ve bilgilere göre, Şirketin ve Şirketinpersoneli ile ilgisi olmayan bazı şahısların asılsız belge düzenleyerek, sahte şirket anteti ve isimler kullanarak bazı " sahte işe alınma/atama yazıları " gönderdikleri, bu yolla maddi kazanç elde etmeye çalıştıkları tespit ettiğini duyurdu.

  Okumaya devam et...
 • Vergi ve trafik cezalarına indirim

  Vergi ve trafik cezalarına indirim

  Malіye Bakanlığı, dün bir teblіğ yayımlayarak yaѕanın nasıl uygulanacağını örnekleriуle açıkladı. Kanunun hayata geçirilmesinin ardından toplam 73 milyar liralık borç yapılandırma kapsamına girecek. Bu eѕnaf, aftan yararlanıр рeşin ödemeyі terсih ederse 64 bin 370 lirа yerine 51 bin 580 lіra ödеyеrеk temize çıkаcаk. Malіye bu yollа 14 bin 580 liralık alacağından vazgeçeсek.

  Okumaya devam et...
 • Dolar yılın en düşük seviyesine geriledi

  Dolar yılın en düşük seviyesine geriledi

  Dolar/TL saat 15.45 itibarıyla önceki kapanışa göre yüzde 0,2 azalışla 3,5160 seviyelerinde dengelenirken, avro/dolar paritesindeki yükselişin etkisiyle avro/TL yüzde 0,3 değer kazanarak 3,9675'e çıktı. Kısa vadede yönü belirleyecek olan en kritik gelişme Fed'in haziran toplantısı. Dolar/TL , ABD tarımdışı istihdam verisinin ardından 30 Aralık'tan bu yana en düşük olan 3.5158'e kadar geriledi.

  Okumaya devam et...
 • Amazon özel alışveriş kulübü BuyVip'i kapattı

  Amazon özel alışveriş kulübü BuyVip'i kapattı

  Hürriyet'te yer alan habere göre, son olarak BuyVip'in kapanması ile ilgili kısa bir açıklama yapan Amazon , BuyVip servisinin kâr getirmediğinin altını çizdi. BuyVip stratejileri ve indirimleri ile birlikte uzun süre ayakta kalmayı başardı fakat yerel pazarda Vente Privee ve Showroomprive ile rekabet edemediği için kar oranlarında düşüş ortaya çıktı.

  Okumaya devam et...
 • Rusya'da 'domates' açıklaması: En az 3 yıl daha

  Rusya'da 'domates' açıklaması: En az 3 yıl daha

  Petersburg kentinde düzenlenen Uluslararası Ekonomi Forumu'nda Türk domatesine ilişkin yasakla ilgili. Rusya domates ithalatını değerlendirmeye aldıklarını ve ithalat konusunu değerlendireceklerini belirtti. Rusya Tarım Bakanı Aleksandr Tkaçev , gazetecilerin soruları üzerine Türkiye'nin Rus buğdayı ithalatına yönelik kısıtlamaları kaldırdığını da açıkladı.

  Okumaya devam et...
 • Moody's'ten gelişmekte olan piyasalar raporu

  Moody's'ten gelişmekte olan piyasalar raporu

  Raporda, neredeyse bütün gelişen piyasa ekonomilerinin 2017 ve 2018 yıllarında pozitif büyüyeceği beklentisi olduğu kaydedildi. Raporda, pek çok gelişen piyasa ekonomisinin olumsuz kredi değerlendirmesine sahip olduğu anımsatılarak, çoğu gelişen ülkenin bu yıl ekonomik büyüme performanslarının geçmiş yıllardan daha iyi olması beklendiğine dikkat çekildi.

  Okumaya devam et...
 • Turkcell'in 4.2 milyar dolarlık davası yeniden görülecek

  Turkcell'in 4.2 milyar dolarlık davası yeniden görülecek

  Böylece, MTN tarafından İran ve Güney Afrika devlet yetkililerine rüşvet verilmesi dahil, ciddi yolsuzluk ve usulsüzlük iddialarını barındıran davanın esastan incelenmesine geçilecek. "İddialarımızın çok güçlü olduğunu düşünüyoruz" dedi. Mahkeme bu konuda yaptığı değerlendirmede MTN'in müdahale yetkisine sahip olmadığı ve Turkcell " in meşru haklar elde etmiş olduğunu da vurguladı.

  Okumaya devam et...
 • Dünyanın En Büyük Uçağı!

  Dünyanın En Büyük Uçağı!

  Bugün şirketi, bu uçağı ilk defa Mojave Çölü'nde bulunan devasa hangarından dışarı çıkardı. Bir futbol sahasından daha büyük olan kanat yapısına sahip olan Stratolaunch dört yılın ardından sonunda ortaya çıktı. Zaten Orbital ATK isimli bir şirket, geçtiğimiz Ekim ayında Stratolaunch Systems ile birlikte, uzaya küçük uydular göndermek için kullanılan Pegasus XL roketi bu uçağa entegre etmek için anlaşma da imzalamıştı.

  Okumaya devam et...
 • Dolar 3 haftanın en düşük seviyesinde

  Dolar 3 haftanın en düşük seviyesinde

  Yabancı kurumların TL'de yeni pozisyon açılması yönündeki önerilerinin ardından TL değer kazanma eğilimine girdi. Yurt içinde saat 17.00'de Hazine'nin üç aylık borçlanma stratejisi açıklanacak. Analistler kurda aşağı hareketin devamı için 3,55 seviyesinin altında kalıcı olması gerektiğini belirtiyor. ABD Başkanı Donald Trump'ın Rusya ilişkileri hakkında devam eden incelemelerin ortaya çıkardığı siyasi açmaz ve bu nedenle ABD ekonomisini rahatlatacağı düşünülen vergi indirimi ve harcama ...

  Okumaya devam et...
 • Mayısta ihracat yüzde 15,8 arttı

  Mayısta ihracat yüzde 15,8 arttı

  Zeybekci, ihracatın birinci çeyrekte büyümeye yüzde 1.5 seviyesinde katkı vermesini beklediklerini de belirtti. Mayıs ayında gerçekleşen ihracat tutarı 12 milyar 472 milyon dolar oldu.

  Okumaya devam et...
 • RTÜK'ten 49 kanala rekor ceza

  RTÜK'ten 49 kanala rekor ceza

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu ( RTÜK ), arkadaş bulma yayınları ile cinsel içerikli ve gıda takviyesi gibi ürünlerin satışını gerçekleştiren 49 uydu kanalına tarihinin en ağır cezalarını verdi. Ayrıca özеl ücrete tabi numаrаlаr kullаnılаrаk izleyici vе dinlеyicilеri yanıltıcı veyа haksız kazanca nеdеn оlacak şekilde yarışma , çekiliş, lоtarya ve benzeri аdlаr altında ödül ve ikrаmiye taahhüt edilemeyeceği de düzеnlеndi.

  Okumaya devam et...
 • Markafoni.com, 30 Haziran'da kapanıyor!

  Markafoni.com, 30 Haziran'da kapanıyor!

  Yapılan açıklamada Naspers şirketi ile bir ilgisinin olmadığı da ifade edildi. " Kurulmuş olduğumuz 2008 yılından itibaren bize göstermiş olduğunuz destek ve güven için hepinize teşekkür ederiz " dendi. Türkiye'nin e-Ticaret sektöründe önde gelen isimlerden Markafoni 10'uncu yılını dolduramadan kepenk indirme kararı aldı. "2011-2014 yılları arasında Markafoni'nin cirosu 4 kat büyüdü" dedi.

  Okumaya devam et...
 • Giresun'da 238 Genç Çiftçiye Hibe Desteği

  Giresun'da 238 Genç Çiftçiye Hibe Desteği

  Giresun'da 238 Genç Çiftçiye Hibe Desteği GİRESUN (İHA) - Giresun'da 238 Genç Çiftçiye Hibe Desteği. Gıda , Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik , 2016'da başlattıkları ve 3 yıl sürecek olan " Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı " kapsamında geçen yıl 15 bin genç çiftçiye çeşitli projeleri karşılığı olarak 450 milyon liralık hibe kullandırdıklarını, bu yıl rakamın 483 milyon liraya çıkacağını kaydetti.

  Okumaya devam et...
 • Maliye Bakanı uyardı: Süre bugün doluyor ve uzatılmayacak

  Maliye Bakanı uyardı: Süre bugün doluyor ve uzatılmayacak

  Maliye Bakanı Naci Ağbal , "Bazı аlаcаklаrın yenіden уapılandırılması uуgulаmаsı kаpsаmındа, bоrçlarını yapılandıran vatandaşlarımız için bugün ѕon ödeme günü". Ocak ayındaki ödemeler mayıs ayına ertelenmişti. Milyonlarca borçluyu yakından ilgilendiren yeniden yapılandırma başvuruları için bugün son gün. "Bu gerçekten çok önemli bir konu çünkü bu taksitler ödenmediği takdirde mükelleflerimiz yeniden yapılandırma esasındaki haklarını kaybetmiş olacaklar" diye konuştu.

  Okumaya devam et...
 • Zeytinlik alanlarında yeni düzenleme!

  Zeytinlik alanlarında yeni düzenleme!

  Yükseköğretim alanında örgütlü bulunan ve yükseköğretimin asli bir paydaşı olduğuna şüphe bulunmayan eğitim, öğretim ve bilim hizmet kolunda yetkili sendikaya yer verilmemesi kabul edilemez. "2 bin olan cezayı da 4 bine çıkarıyoruz." ifadesini kullandı. Üreticiler Meclis'teki komisyon toplantısında, "Bu düzenleme zeytinliklerin ölüm fermanıdır".

  Okumaya devam et...
 • İthalat ve ihracat rakamları açıklandı: 5 milyar dolar fark var

  İthalat ve ihracat rakamları açıklandı: 5 milyar dolar fark var

  Türkiye İstatistik Kurumu ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı işbirliğiyle oluşturulan geçici dış ticaret verilerine göre Nisan 2017'de ihracat ve ithalat yapılmadı. Bu ülkeyi 6,4 milyon dolar ile Rusya Federasyonu ve 5,6 milyon dolar ile Almanya izledi. Yüksek teknoloji ürünlerinin imalat sanayi ürünleri ithalatı içindeki payı yüzde 15.1, orta yüksek teknolojili ürünlerin payı ise yüzde 42.8 oranında gerçekleştiği TÜİK verilerine Nisan 2017'de yansıyan veriler olarak kayda geçti.

  Okumaya devam et...
 • Bugatti ve Ferrari'yi solladı! İşte dünyanın en pahalısı

  Bugatti ve Ferrari'yi solladı! İşte dünyanın en pahalısı

  Rolls-Royce, yeni otomobilinin fiyatı ile hızda olduğu gibi yine sınırların üstüne çıkmayı başardı. Business Insider " a göre, Bugatti Chiron, 3 milyon dolarlık fiyatıyla en pahalı üretim sınıfı otomobillerden birisi. Müşterinin özel isteğiyse otomobilin 1920 ve 1930'ların lüks yatlarına benzemesi olmuş. Otomobilin teknik özellikleri paylaşılmıyor ancak tahminler Sweptail'in şu anki Phantom modellerinin gerisinde kalmadığı yönünde.

  Okumaya devam et...