Londravizyon
 • Memur enflasyon farkı zammı kesinleşti! Temmuz 2017'de

  Memur enflasyon farkı zammı kesinleşti! Temmuz 2017'de

  Toplu iş sözleşmesine göre bu yıl memurların alacağı zam ilk yarıda yüzde 3, ikinci yarıda yüzde 4 idi. Memurlar yılın ikinci zammını alacaklar. Rakamlar enflasyon farkı zammının hayata geçeceğini gösterdi. "Dolayısıyla hükümetin memur ve tüm emeklilerin daha fazla üzülmemesi için bayram ikramiyesi ödemesini istiyoruz" dedi.

  Okumaya devam et...
 • Borusan, Bukoli'yi Kapatma Kararı Aldı

  Borusan, Bukoli'yi Kapatma Kararı Aldı

  Edinilen bilgiye göre Bukoli adına iş ortaklarına gönderilen yazıda şirketin faaliyetlerine son verileceği duyuruldu. Habertürk'ten Eren Güler'in haberine göre şirket 5 yıl sonunda İstanbulda 2 bin 500 teslimat noktasına ulaşmayı, İzmir , Ankara , Bursa ve Antalya'da hizmet vermeyi planlıyordu.

  Okumaya devam et...
 • Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama Ve Ticareti A.ş. Hakkında Soruşturma Açıldı

  Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama Ve Ticareti A.ş. Hakkında Soruşturma Açıldı

  Rekabet Kurumu , popüler siteyle ilgili açıklamada bulundu.Kurumdan yapılan açkılamada Sahibinden .com ile ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi. hakkında soruşturma açılmasını kararlaştırdı. Rekabet Kurulu , hâkim durumun kötüye kullanılmasını yasaklayan 4054 sayılı Kanun'un 6'ncısı maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticareti A.Ş.

  Okumaya devam et...
 • Dünya Çevre Günü etkinlikleri başladı

  Dünya Çevre Günü etkinlikleri başladı

  Doğanay, ayrıca çevre sorunlarına herkesin ilgi göstermesi ve üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesinin insanlık ve yurttaşlık görevi olduğunu kaydetti. Çevreye ne kadar sahip çıkarsak, ne kadar güzel korur isek yarınımıza ve istikbalimize o şekilde aktarmış oluruz. Maalesef, dünyadaki sanayi gelişimi başta olmak üzere teknolojide ki gelişmelerin çevreye verdiği zararı kabul etmek lazımdır.

  Okumaya devam et...
 • ABD'nin Orlando kentinde saldırı: 5 ölü

  ABD'nin Orlando kentinde saldırı: 5 ölü

  Geçen hafta ABD'nin Mississippi eyaletinde üç ayrı evde meydana gelen silahlı saldırılarda aralarında şerif yardımcısının da bulunduğu sekiz kişi hayatını kaybetmişti. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

  Okumaya devam et...
 • Golden State Warriors, NBA Finali'nde ilk adımı attı

  Golden State Warriors, NBA Finali'nde ilk adımı attı

  Bu sezon play-off'ta 14-0'a ulaşan Golden State Warriors , Cleveland'daki iki maçı da kazanırsa hem şampiyonluğa ulaşacak hem de play-off'ta bütün maçlarını kazanan ilk takım olacak. Farkı önce çift hanelere taşıyan Warriors , son çeyreğe 102-88 önde girdi. Warriors'ta Kevin Durant ve Stephen Curry ikilisi, Cavaliers karşısında kaydettikleri 65 sayıyla galibiyette önemli rol oynadı.

  Okumaya devam et...
 • Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşu belli oldu

  Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşu belli oldu

  Türkiye'nin "500 Büyük Sanayi Kuruluşu" raporunda Kırşehir'den Petlas A.Ş yer aldı.Bir önceki sene 107. sırada bulunan PETLAS 6 basamak yükselerek 965.062.553 miyonluk satış ile 101. Hyundai Assan Otomotiv San.ve Tic. Tüpraş 32 milyar 594 milyon TL ile listenin ilk sırasında yer alırken, Ford 16 milyar 314 milyon TL, TOFAŞ 12 milyar 856 milyon TL ile üçüncü sırada yer aldı.

  Okumaya devam et...
 • Mayıs ayı enflasyon rakamları açıklandı

  Mayıs ayı enflasyon rakamları açıklandı

  Böylece, yıllık enflasyon yüzde 11.72'yi bulurken, fiyatlardaki on iki aylık ortalamalara göre artış da yüzde 9.09 ile çift haneye yaklaştı. BEKLENTİLER NE YÖNDEYDİ? AA Finans'ın gerçekleştirdiği beklenti anketine katılan ekonomistler mayıs ayı Tüketici Fiyat Endeksi'nin ( TÜFE ) aylık yüzde 0,45 artmasını bekliyordu.

  Okumaya devam et...
 • Memura enflasyon farkı zammı belli oldu

  Memura enflasyon farkı zammı belli oldu

  Bu durumda ilk 5 ayda oluşan enflasyona göre memurların yüzde 3,17 enflasyon zammı oluştu. Toplu sözleşme gereği temmuz ayında memur ve emeklileri, yüzde 4'lük maaş artışının yanısıra bir de 6 aylık enflasyon farkı alacak. Kamu-Sen Başkanı Koncuk, "Temmuz'da enflasyon farkı verseler ne olur ki?" Memurlar Temmuz ayında yüzde 3.17 oranında enflasyon farkı alacaklar.

  Okumaya devam et...
 • Çiftlik kurdu! Böcek üretip satıyor

  Çiftlik kurdu! Böcek üretip satıyor

  Pet shop mağazaları, akvaryumcular, tavuk çiftlikleri ve amatör balıkçılık ile ilgilenenlerin canlı yem olarak tercih ettikleri çekirgenin tanesinin 38 kuruş ile 56 kuruş arasında değiştiğini, hamam böceğinin tane fiyatının 4 lira olduğunu un kurdunun kilogram fiyatının ise 90 lira olduğunu söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Dizelde Binde 5 Bitkisel Katkı Zorunlu Hale Geliyor

  Dizelde Binde 5 Bitkisel Katkı Zorunlu Hale Geliyor

  Yeni düzenlemeyle ithal veya rаfinericiden tеmin edilen mоtоrininin toplamına, еn аz bindе 5 yеrli tаrım ürünlerinden veyа bitkisеl atık yağlardan ürеtilmiş biodizel harmanlanacak. Türkiye'de toplam akaryakıt sаtışlаrının yüzde 84'ünü oluşturan motorin türleri tüketimi, 2016'dа bir önceki yıla görе yüzdе 8, 5 аrtаrаk 22, 3 milyon tonа yükseldi.

  Okumaya devam et...
 • Apple'dan WWDC öncesinde dikkat çekici App Store istatistikleri

  Apple'dan WWDC öncesinde dikkat çekici App Store istatistikleri

  Haliyle geliştiricilerin bu denli yüksek miktarlar kazanması çok doğal. "Önümüzdeki hafta Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı'nda onları tekrar görmek için sabırsızlanıyoruz". Çünkü uygulama kategorilerinde pek çok abonelik avantajı ortaya çıktı. Son olarak App Store'un en büyük rakibi olan Google Play Store geliştiricilere 70 / 30 oranında pay vermesine rağmen Google bu konuda henüz raporlarını açıklamadı.

  Okumaya devam et...
 • Kredi kartı faizleriyle ilgili sıcak açıklama!

  Kredi kartı faizleriyle ilgili sıcak açıklama!

  Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), kredi kartı faiz oranlarına yönelik duyuru yaptı. Kredi kartı kullanımında dikkatli olunması gerektiği konusunda tüketicileri uyaran yetkililer, kart borçlarının ödenmemesi ya da geciktirilmesi durumunda ortaya çıkacak faizin tüketiciler için daha yorucu olduğunu söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Banka kredi borcunu ödeyemeyenlere müjde

  Banka kredi borcunu ödeyemeyenlere müjde

  Vatandaşı en çok zora sokan durumlardan birisi de kredi ödemek oluyor. Bankadan kredi çeken ve bir nedenle borcunu ödeyemeyen kişilere 90 gün sonrasında yasal takip başlıyor. Türkiye'de faaliyet gösteren 12 varlık yönetim şirketinde bulunan dosya sayısı ise 2 milyon olarak açıklandı. Bankalar toplam 28.7 milyarlık alacağını varlık yönetim şirketine 3.4 milyar liraya devretti.

  Okumaya devam et...
 • Faiz, enflasyon ve işsizlik rakamlarında düşme eğilimine girildi

  Faiz, enflasyon ve işsizlik rakamlarında düşme eğilimine girildi

  Toplantıda, ekonomideki son gelişmelerin yanı sıra ekonominin yeniden canlandırılması, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine yatırım ve teşvikler ele alındı. 2017 yılının başından beri süren ihracat artışının gelecek dönemde de devam edeceği ortaya konulurken, cari açık rakamlarının da hedeflere uygun olarak gerçekleşeceği kaydedildi.

  Okumaya devam et...
 • İtalya,Fransa ve Almanya, ABD'nin kararını esefle karşıladıklarını açıkladı

  BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric , ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin Paris İklim Anlaşması'ndan çekilme kararı üzerine gazetecilere yaptığı açıklamada, ABD'nin kararının, sera gazı emisyonunun azaltılması ve küresel güvenliğin artırılması amacıyla sergilenen çabalar için büyük bir hayal kırıklığı olduğunu belirtti.

  Okumaya devam et...
 • Mercedes'ten Güney Afrika kararı hakkında açıklama

  Mercedes'ten Güney Afrika kararı hakkında açıklama

  Bakanlar Kurulu tarafından alınmış olan "Bazı Ürünlerin İthalatında Ek Mali Yükümlülük Olarak Ek Toplu Konut Fonu Tahsili Hakkında Kararı" Resmi Gazete'de dün yayımlandı. Geçtiğimiz yıl Türkiye'de toplam 32 bin 666 adet otomobil satan Mercedes'in toplam satışının 13 bin 237 adedi bu araçlardan oluşmuştu. Yapılan bu düzenlemenin ardından getirilen ilave verginin, zam olarak yüzde 5 civarında bir oranla fiyatlara yansıması bekleniyor.

  Okumaya devam et...
 • Dış ticaret açığı bir yılda yüzde 50 arttı

  Dış ticaret açığı bir yılda yüzde 50 arttı

  Bakanlığın, mayıs ayına ilişkin dış ticaret , şirket ve esnaf geçici idari verilerine ilişkin bülteni yayımlandı. İhracat söz konusu dönemde yüzde 9.5 artarak 13.2 milyar dolara ve ithalat yıllık yüzde 21.4 artışla 20.9 milyar dolara çıktı.

  Okumaya devam et...