Londravizyon
 • Katar'a Bir Darbe De S&P'den Geldi!

  Katar'a Bir Darbe De S&P'den Geldi!

  Arap ülkeleri tarafından ambargo uygulanan Katar'a bir darbe de S&P'den geldi. Katar " ın sahip olduğu kredi notunu düşürerek negatif görünüme çevirdiğinin duyurusunu yapan S&P analistleri, AA seviyesine sahip olan Katar'ın kredi notunu AA- seviyesine düşürdükten sonra, kredi görünümünü de negatif olarak değiştirdi.

  Okumaya devam et...
 • Motorin fiyatlarında indirim sinyali

  Motorin fiyatlarında indirim sinyali

  PÜİS açıklamasına göre yarın motorinde indirim bekleniyor. İndirimli fiyatlardan yararlanmak isteyen tüketiciler, yarın gece ya da cumartesi günü benzin istasyonuna uğramassı gerekiyor.

  Okumaya devam et...
 • Et ve Süt Kurumu'nun Sahte Mağazaları Ortaya Çıktı

  Et ve Süt Kurumu'nun Sahte Mağazaları Ortaya Çıktı

  Durumun belirlenmesi ardından Et ve Süt Kurumu harekete geçerek, açıklama yaptı. Antalya'da farklı adreslerde Et ve Süt Kurumu'nun ismini ve logosunu kullanarak faaliyet gösteren mağazalar olduğu tespit edildi. Et ve Süt Kurumu'nun resmi web sitesinde 67 satış mağazasının olduğu belirtilirken, bu mağazalardan 15 tanesinin Kuruma ait, 52 tanesinin de franchise olarak faaliyet gösterdiği ifade edildi.

  Okumaya devam et...
 • Başbakan Yardımcısı Şimşek:

  Başbakan Yardımcısı Şimşek: "Türkiye'de güçlü bir siyasi bir istikrar var"

  OECD Konferans Merkezi'nde düzenlenen Bakanlar Konseyi Toplantısı'na katılan Başbakan Yardımcısı Şimşek, toplantının ikinci günü Fransız iş çevreleriyle görüşecek. Zaten baktığınız zaman bütün uluslararası kuruluşlar son bir buçuk iki ay içerisinde tahminlerini yukarı doğru çekiyorlar. Sebebi de şu: Türkiye'de siyasi istikrar pekişti, belirsizlik azaldı .

  Okumaya devam et...
 • Apple, Akıllı Hoparlör HomePod'u WWDC Etkinliğinde Tanıttı

  Apple, Akıllı Hoparlör HomePod'u WWDC Etkinliğinde Tanıttı

  HomePod bulut sistemden aldığı destekle konulduğu noktaya göre odanın genişliğini hesaplayıp ses dağıtımını ona göre ayarlıyor 6 mikrofona sahip Homepod'un Siri desteği var. HomePod aynı zamanda evdeki akıllı cihazlarınızı da yönetmenizi sağlayacak. Otomatik oda algılama teknolojisi , HomePod'un oda içindeki konumunu hızla anlamasını, köşede, masa üzerinde veya kitaplıkta olmasına bağlı olarak en etkileyici müzik deneyimini sunmak için saniyeler içinde kendini optimize etmesini sağlıyor.

  Okumaya devam et...
 • Tesla Model Y'de yan aynalar yerine kamera bulunabilir

  Tesla Model Y'de yan aynalar yerine kamera bulunabilir

  Fakat yeni açıklanan bilgiye göre Model Y , tamamen farklı bir platform üzerinden üretilecek. Tesla Model Y'nin diğer otomobillere göre çok daha büyük farklılıklara sahip olacağını belirten Musk , tasarımından bataryasına kadar baştan aşağı yenilikler ile donatılacak olan otomobilin piyasaya çıkması ile birlikte kendini kısa sürede kanıtlayacağını ifade ediyor .

  Okumaya devam et...
 • Golden State Warriors Cleveland Cavaliers'i 132-113 Yendi

  Golden State Warriors Cleveland Cavaliers'i 132-113 Yendi

  Evindе oynаdığı ilk iki maçı kazanan ve sаhа avantajını koruyan Warriors, bu sezon play-off'larda hеnüz kaybetmeyerek 14'te 14 yaptı. Durant'in 33 sayı, 13 ribaunt, 6 asist, 5 blok, 3 top çalmayla tamamladığı karşılaşmada, Curry ise 32 sayı, 11 asist, 10 ribauntla "triple-double " lık performans sergiledi.

  Okumaya devam et...
 • Galatasaray Için Tarihi Gün! Riva Ihalesi Yapılıyor

  Galatasaray Için Tarihi Gün! Riva Ihalesi Yapılıyor

  Sarı kırmızılı kulüp ile Emlak Konut GYO arasında 29 Haziran 2016da imzalanan protokol anlaşmasına göre ihalede ortaya çıkacak arsa bedelinin yüzde 80i Galatasarayın, yüzde 20si de Emlak Konut GYOnun olacak. Galatasaray kulübü en değerli varlıklarından birisi olan Riva arazisini satışa çıkarıyor . Sponsorlukları nedeni ile ayrı bir sorumluluk da hissetiklerini belirten Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, "İstanbul'da bu kadar geniş bir arsa alanı bulmak zor".

  Okumaya devam et...
 • KOSGEB Başkanı görevinden alındı

  KOSGEB Başkanı görevinden alındı

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bakanlık Müşavirliği görevine ise Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürü Ramazan Ersoy getirildi. 1967 yılında Ankara'da doğdu. 2004 - 2006 yılları arasında Muhasebat Genel Müdürlüğünde Kamu Hesapları, Bilgi İşlem Uygulamaları/Projeleri ile Avrupa Birliği Projelerinden sorumlu Daire Başkanı olarak görev yaptı.

  Okumaya devam et...
 • Emekliye ne kadar zam yapılacak?

  Emekliye ne kadar zam yapılacak?

  Her sene olduğu gibi bu sene Temmuz ayında da emeklilere zam müjdesi verildi. Haziran ayı enflasyon verileri , yılın ilk 6 ayındaki zam oranlarının netleşmesini sağlayacak. Haziran enflasyon verileri 3 Temmuz'da belli olacak. Takvim'in haberine göre; bu yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon , memurların ve memur emeklilerinin Temmuz zammında da belirleyici olacak.

  Okumaya devam et...
 • THY İtalyan havayolu şirketine talip oldu!

  THY İtalyan havayolu şirketine talip oldu!

  Alitalia şirketinin satışıyla ilgilenmediklerini açıklayan THY yönetimi, " Haberler gerçeği yansıtmamaktadır" dedi. İtalyan II Messaggero gazetesinde yer alan haberine göre, Alitalia ile ilgili beyanda bulunan 30'dan fazla şirket ve fon arasında THY de yer alıyor.

  Okumaya devam et...
 • Apple iMac Pro'nun detayları ve fiyatı resmen belli oldu

  Apple iMac Pro'nun detayları ve fiyatı resmen belli oldu

  Bugüne kadar üretilen en güçlü Mac olarak nitelenen iMac Pro , VR deneyimlerini desteklemesi açısından Apple için önemli bir adımı temsil ediyor. Bir önceki iMac serisine göre yeni nesil iMac'ler daha fazla bellek desteği veriyor. Maksimum 18 Çekirdekli İşlemci, 22 Teraflop GPU Performansı, Hızlı Depolama ve Gelişmiş I/O özellikleriyle iMac Pro , şimdiye kadarki iMac'lerin tepe noktası olarak lanse edildi.

  Okumaya devam et...
 • TMO emanet alımlarına bugün başlıyor

  TMO emanet alımlarına bugün başlıyor

  Tarım ve Hayvancılık Bakanının açıklamasında, 2017'deki buğday üretiminin 2016'ya göre yüzde 6 oranında artmasının beklendiği kaydedildi. arpa üretimindeki beklenti ise yüzde 12 oranında artış oldu. " TMO , Lisanslı Depolarla ürün alımı için protokol imzalamakta, lisanslı depolara konulan ürünlere alım garantisi vermektedir". Ürünlerini TMO'nun lisanslı depolarına teslim eden üreticiler yüzde 2'lik stopaj ile Sosyal Güvenlik Kurumu kesintilerinden de muaf tutuluyor.

  Okumaya devam et...
 • Bakan Zeybekci'den Gıda ve inşaat demiri açıklaması: İthalat vergileri indiriliyor

  Bakan Zeybekci'den Gıda ve inşaat demiri açıklaması: İthalat vergileri indiriliyor

  Demir ithalatı yapan firmaları sevindiren haber öncesinde bir açıklamada bulunan Türkiye Çelik Üreticileri Derneği ( TÇÜD ) Başkanı Fuat Tosyalı, inşaat demiri piyasasında herhangi bir arz sorunu olmadığını, ithalatı artırmak amacı ile gümrük vergisinde yapılacak indirimin kapasite ve üretim fazlası bulunan yurt içi demir üreticilerine zarar vereceğini, iç piyasada daralma yaşanacağını söylemişti.

  Okumaya devam et...
 • Dünya Bankası büyüme notunu yükseltti

  Dünya Bankası büyüme notunu yükseltti

  Bu yıla ilişkin büyüme beklentisini 0,5 puan artışla yüzde 3,5'e yükselten Banka, Türkiye ekonomisinin 2018'de yüzde 3,9 ve 2019'da yüzde 4,1 büyüyeceğini öngörüyor. 15 TEMMUZ'DAN BU YANA 879 ŞİRKET TMSF'YE DEVREDİLDİ Kurum, Türkiye ekonomisi için 2017 yılı büyüme tahminini yüzde 0,5 yükselterek yüzde 3,5'e çıkardı.

  Okumaya devam et...
 • Türkiye'de yılda 1 milyon konut el değiştirdi

  Türkiye'de yılda 1 milyon konut el değiştirdi

  Ekonomideki büyüme ile gayrimenkul fiyatlarında meydana gelen fiyat artışlarının doğru orantılı olduğu açıklandı. Yetkililerin açıkladığı raporda son 15 yıllık zaman dilimi içerisinde gayrimenkul sektöründe hızlı bir değişim yaşandığını, sosyoekonomik bazda tartışılan önemli konulardan birinin konut fiyatları olduğunun altı çizidi ve gayrimenkul fiyatlarındaki reel artışın ekonomik büyüme ile doğrudan bağlantılı olduğu belirtildi.

  Okumaya devam et...
 • Dolar haftanın ilk gününde 3.50'nin altına indi

  Dolar haftanın ilk gününde 3.50'nin altına indi

  Euro ise, 3,95 seviyesinde seyrediyor. Borsa İstanbul Tahvil ve Bono Piyasası Kesin Alım Satım Pazarında işlem gören gösterge kağıdı 15 Mayıs 2019 vadeli tahvilin, bugün valörlü işlemlerinin saat 13.10 itibarıyla basit getirisi yüzde 10,63, bileşik getirisi yüzde 10,91 seviyelerinde bulunuyor.

  Okumaya devam et...
 • Çeyrek altın ne kadar? 5 Haziran Kapalıçarşı altın fiyatları

  Çeyrek altın ne kadar? 5 Haziran Kapalıçarşı altın fiyatları

  Altın fiyatları önceki güne göre düştü. Bigpara üzerinden 6 Haziran 2017 Salı altın fiyatlarını güncel olarak takip edebilir, altın fiyatı hesaplama aracı ile altın çeviri işlemlerinizi rahatça gerçekleştirebilirsiniz. Bebek ziyareti, nişanlarda, düğünlerde, sünnetlerde takılır, altın günlerinde alınır ve bunun dışında pek çok vesile ile hediye olarak paylaşılır.

  Okumaya devam et...