Londravizyon
 • MNG Kargo, Dubaililere satılıyor

  MNG Kargo, Dubaililere satılıyor

  Türkiye'nin önde gelen kargo firmaları arasında yer alan MNG Kargo , Dubai merkezli Mürage Cargo B.V."ye satılıyor". Dubai merkezli Mirage ile el sıkışan MNG ile ilgili Kurul'un da onay vermesi ile birlikte hisse devir işlemleri gerçekleşmiş olacak.

  Okumaya devam et...
 • Cari Açık 3 Milyar 615 Milyon Dolara Yükseldi

  Cari Açık 3 Milyar 615 Milyon Dolara Yükseldi

  Doğrudan yatırımlardan kaynaklanan net varlık edinimi bir önceki yılın aynı ayına göre 137 milyon ABD doları artarak 403 milyon ABD dolarına ulaşırken net yükümlülük oluşumu ise 15 milyon ABD doları azalarak 765 milyon ABD doları tutarında gerçekleşmiştir.

  Okumaya devam et...
 • Altının gramı 144 liranın altında

  Altının gramı 144 liranın altında

  Hafta başında da altın fiyatlarındaki düşüş devam ediyor. Peki 12 Haziran'da altın fiyatları nasıl oldu? Geçtiğimiz haftayı yükseliş içerisinde kapatan altın fiyatları haftayı ise düşüş ile kapattı. Altın fiyatları yeni güne nasıl başladı? sorusunu gündemde sıkça araştırılıyor. Her dakika hatta her saniye değişim göstermekte olan altın fiyatlarının dengeli bir şekilde ilerleme devam ettiği görüldü.

  Okumaya devam et...
 • Mavi Jeans'te halka arz sonuçları belli oldu

  Mavi Jeans'te halka arz sonuçları belli oldu

  Halka arzda , 49.66 milyon lira nominal şirket sermayesinin yüzde 55'ine karşılık gelen 27.31 milyon lira nominal değerli hisse satıldı. YURTDIŞI KURUMSAL YATIRIMCILAR ALDI Hisselerin yüzde 73.9'unu yurtdışı kurumsal yatırımcılar alırken, yurt içi kurumsal yatırımcı yüzde 18.9'unu, yurt içi bireysel yatırımcı da yüzde 7.2'sini aldı.

  Okumaya devam et...
 • Benzin Fiyatlarına İndirim Geliyor

  Benzin Fiyatlarına İndirim Geliyor

  Benzinin litre fiyatında yapılacak indirimin rafineri çıkış fiyatlarındaki değişiklikten kaynaklandığını açıklayan Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası indirimlerin 13 Haziran 2017 tarihinden itibaren geçerli olacağını duyurdu. Fiyatların aşağı yönlü hareket etmesi ise benzin fiyatlarına indirim olarak yansıyacak. 10 Haziran tarihinde de motorine 8 kuruşluk bir indirim gelmişti.

  Okumaya devam et...
 • Son dakika... Türkiye'nin büyüme rakamları açıklandı

  Son dakika... Türkiye'nin büyüme rakamları açıklandı

  Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ise son yaptığı açıklamada bu yıl reformlarla yüzde 5 büyümenin olası olduğunu söyledi. Buna göre, Türkiye'de Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYH) 2017 yılının ilk çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 5 oranında arttı.

  Okumaya devam et...
 • Günde 3 milyondan fazla ekmek ve pide çöpe gidiyor

  Günde 3 milyondan fazla ekmek ve pide çöpe gidiyor

  Ramazan ayında ekmek israfının arttığını belirten yetkililer, vatandaşların bu ayda iftar ve sahurda ekmek ve pideyi sıcak tüketmek istediklerini, özellikle iftara yakın yapılan alışverişlerde ihtiyaçtan fazla satın almanın gerçekleştiğini söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Doğalgaz, Boru Hattından Uzak İlçelere CNG ve LNG ile Ulaştırılacak

  Doğalgaz, Boru Hattından Uzak İlçelere CNG ve LNG ile Ulaştırılacak

  Söz konusu Karar çerçevesinde halen Enerya Erzincan şirketi gerekli tesis yatırımlarını kendisi gerçekleştirmek suretiyle Erzincan İli Üzümlü ilçesine gaz arzını CNG yöntemi ile hâlihazırda gerçekleştiriyor. "Boşaltma istasyonuna gelen gazın basıncı 250 bar seviyesinden şebeke basıncına düşürülerek bir ölçüm istasyonu vasıtası ile şehir şebekesine veriliyor".

  Okumaya devam et...
 • Bankalarda ve sigortalarda parası olanlar dikkat! Son gün 15 Haziran

  Bankalarda ve sigortalarda parası olanlar dikkat! Son gün 15 Haziran

  Bankalarda ve sigorta şirketlerinde parası olanlar dikkat Son tarih 15 Haziran . Bu arada yıl başında sigorta şirketleri , paralarını unutan sigortalıların listesini yayınlarken, hak sahiplerine 15 Haziran uyarısında bulunmuştu. Bankalarda Unutulan Paralarla ilgili liste geçtiğimiz ay TBB'den kaldırılmıştı. Söz konusu sürede başvuruda bulunmayan hak sahiplerinin hesapları ise YTM'ye devrediliyor.

  Okumaya devam et...
 • En fazla ihracat yapan firma belli oldu

  En fazla ihracat yapan firma belli oldu

  Firmaların geçen yıl toplam ihracatı yüzde 1.13 azalarak 81.4 milyar dolar olurken, otomotiv sektörü yüzde 27.2 pay ile lider, İstanbul ise 434 firma ile iller bazında birinci oldu. Araştırmaya göre ilk 10'da yer alan şirketler şunlar: Ford Otomotiv 3 milyar 958 milyon dolar . Türkiye'nin 2016 yılı ihracatında bir önceki yıla göre binde 8'lik bir azalma olmasına rağmen bu yıl ihracatta pozitif gelişmeler yaşandığını belirten Kocasert, "Geçen yıl ülke ihracatımızda binde 8'lik ...

  Okumaya devam et...
 • Akfen Holding, TAV Havalimanları Holding'deki payını devretti

  Akfen Holding, TAV Havalimanları Holding'deki payını devretti

  Akfen Holding'in KAP açıklamasına göre hisse başına satış fiyatı 5.42 dolar oldu. Toplamda 1390 kişilik istihdam yaratacak bu paketin en önemli yatırım ayağını 3.9 milyar liralık Isparta , Eskişehir ve Tekirdağ'daki şehir hastaneleri ve 2 milyar liralık yenilenebilir enerji projeleri oluşturuyor.

  Okumaya devam et...
 • Yahoo'nun hissedarları firmanın Verizon'a satışına onay verdi

  Yahoo'nun hissedarları firmanın Verizon'a satışına onay verdi

  Yahoo'nun satışı ile Amerika'da bir devir satıldı. Çok sayıda CEO ile çalışan, yinede istenilen verimin alınamadığı Yahoo ile alakalı satış söylentileri uzun süredir gündemdeydi. Verizon , Yahoo'nun internet hizmetini ve arama motorunu, daha önce 2015 yılında 4.4 milyar dolar karşılığında satın aldığı America Online ( AOL ) ile birleştirerek Oath isminde yeni bir birim oluşturmak istiyor.

  Okumaya devam et...
 • Son dakika... Vakıfbank'ta Genel Müdür değişti!

  Son dakika... Vakıfbank'ta Genel Müdür değişti!

  D grubunu ise bağımsız üye olarak Serdar Tunçbilek oluşturdu. 2017 yılının ilk çeyreği ile 2016 yılının aynı dönemi arasında kıyaslama yapıldığında aktiflerde yüzde 16 oranında artış ortaya çıktığını belirten Özcan, toplam aktiflerin de 221 milyar Türk Lirası'nı aşarak yükseldiğini belirtti.

  Okumaya devam et...
 • Galatasaray'ın Riva arazisine verilen en yüksek teklif belli oldu

  Galatasaray'ın Riva arazisine verilen en yüksek teklif belli oldu

  Bugün teklifler alınırken, 9 firma ihaleye katılmak için başvuruda bulundu. Açıklamada, Emlak Konut GYO'nun Galatasaray Spor Kulübü'nden satın aldığı 1,1 milyon metrekarelik arsa için toplam 9 firmanın ihaleye katıldığı, ilk oturumda en yüksek teklifin DAP Holding iştiraki Eltes İnşaat'tan 1 milyar TL olarak geldiği belirtildi.

  Okumaya devam et...
 • Bakan Özlü, Sanayi Üretimi Verilerini Değerlendirdi

  Bakan Özlü, Sanayi Üretimi Verilerini Değerlendirdi

  Bakanlığın Verimlilik Genel Müdürlüğü tarafından Üç Aylık Ulusal Verimlilik İstatistikleri kapsamında yayımlanan mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış toplam sanayi çalışan kişi başına üretim endeksinin, 2017 yılı 1. Ayrıca sanayi üretiminin artmasında KOBİ'lerin krediye ulaşımını kolaylaştırmak üzere KGF benzeri mekanizmalar olumlu yönde katkıda bulunmaktadır." ifadesini kullandı.

  Okumaya devam et...
 • Sanayi üretimi bu sefer yüzleri güldürdü!

  Sanayi üretimi bu sefer yüzleri güldürdü!

  Nisan ayında enerji üretimi ise yüzde 5,7 yükselirken, inşaat üretimi yüzde 0,1 geriledi. Bloomberg anketine katılan ekonomistlerin tahmini Nisan ayında yıllık artışın yüzde 4,1 olacağı yönündeydi. Takvim etkisinden arındırılmış sаnаyinin alt sektörleri incelendiğinde, 2017 yılı Nisan ayında madеncilik ve taşоcakçılığı sektörü endeksi bir önceki yılın aynı аyınа göre yüzde 1, 3, imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 7, 3 ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü ...

  Okumaya devam et...
 • Dolar güne 3.54 seviyelerinde başladı | Dolar ne kadar?

  Dolar güne 3.54 seviyelerinde başladı | Dolar ne kadar?

  Yazılı ifadenin piyasalara etkisi nötr olurken, bugün Comey'in Komite önünde vereceği ifadede soru cevap bölümü merakla bekleniyor. Altın İngiltere seçimleri öncesinde yatırımcıların başlıca tercihlerinden biri haline geldi. Nasdaq Teknoloji Endeksi de 22,32 puan (yüzde 0,36) kazançla 6.297,38 puana tırmandı. Analistler, yurt içinde sanayi üretimi verileri, yurt dışında ise yoğun haber ve veri akışının izleneceğini belirterek, BIST 100 endeksinin 97.000 ve 96.400 seviyelerinin destek, ...

  Okumaya devam et...