Londravizyon
 • AB'de roaming ücretleri bugün kalkıyor

  AB'de roaming ücretleri bugün kalkıyor

  AB ülkelerinde cep telefonlarında uygulanan dolaşım ( roaming ) ücretleri 15 Haziran'da sona eriyor. Avrupa Parlamentosu Başkanı Antonio Tajani, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Joseph Muscat ve Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude ortak bir basın açıklaması yayınlayarak "Bunun için 10 yıldan uzun bir süredir uğraşıyorduk".

  Okumaya devam et...
 • Akkuyu Nükleer Santrali için lisans verildi

  Akkuyu Nükleer Santrali için lisans verildi

  Akkuyu Nükleer Güç Santrali , Mersin ilinin Gülnar ilçesinde yer alan Büyükeceli Kasabasının Akkuyu mevkiinde inşaa edilecek olan nükleer enerji santrali olarak bilinir. Akkuyu Nükleer Güç Santrali”nin tamamen işletmeye alınmasından sonra Türkiyedeki elektrik enerjisi talebinin yaklaşık yüzde 6-7 kadarını karşılayacağı savunuluyor.

  Okumaya devam et...
 • Mart ayında yüzde 11.7 seviyesinde gerçekleşti

  Mart ayında yüzde 11.7 seviyesinde gerçekleşti

  Martta tarım dışı işsizlik , 1,8 puanlık artışla yüzde 13,7 olarak tahmin edildi. Aynı dönemde genç işsizlik oranı 4.4 puanlık artış ile yüzde 20'yi de aşarak 21.4'e çıkarken, olurken, 15-64 yaş grubunda bu oran 1.7 puanlık artış ile yüzde 12'yi buldu.

  Okumaya devam et...
 • Google Drive'a Yeni Yedekleme Özelliği

  Google Drive'a Yeni Yedekleme Özelliği

  Backup and Sync adlı yeni araç, üst düzey değil orta seviye kullanıcılar için tasarlanmış. Uygulama sayesinde daha önce Drive'a yüklenmemiş dosyaları ve fotoğrafları yedekleyebiliyorsunuz. Aynı zamanda birçok kullanıcı için de can sıkıcı olan Google Drive'ın sunduğu 15 GB boş alan bu özelliğin gelmesinin ardından daha hızlı dolabileceği için kullanıcıların fark ödeyerek artı alan alması gerekecek gibi gözüküyor.

  Okumaya devam et...
 • Ziraat Bankasından Düşük Faizli Bayram Kredisi Fırsatı

  Ziraat Bankasından Düşük Faizli Bayram Kredisi Fırsatı

  Bireysel kredilerin yanı sıra bankalar bazı tanıdıkları müşterilerin faydalanmaları için taşıt ve işletme kredisi imkanları da sunmaya devam ediyor. Kampanya kapsamında kredi kullanan TEB müşterileri, farklı tutarlardaki nakit ihtiyaçlarını ödeme güçlerine göre farklı vadelerde geri ödeyebilecek.

  Okumaya devam et...
 • 6 yemek kartı şirketine rekabet soruşturması

  6 yemek kartı şirketine rekabet soruşturması

  Rekabet Kurulu 2010'da yapılan başvuruları reddetmişti ve Danıştay'ın Aralık ayında aldığı kararın sonrasında yemek şirketleri hakkında soruşturma açma kararı aldı. Yayın kanalı olarak resmi web sitesi üzerinden açıklanan bildiride, yemek kartı ve avantaj sağlayan şirketlere yasaları ihlal ettiğinden ötürü dava açtığını duyurdu.

  Okumaya devam et...
 • THY çalışanları bundan sonra sosyal medyada bunları paylaşamayacak

  THY çalışanları bundan sonra sosyal medyada bunları paylaşamayacak

  Paylaşın Türk Hava Yolları , uçuş ekiplerini sosyal medyada yaptığı paylaşımlar konusunda dikkatli olmaları konusunda uyarırken, bazı yasaklamalara karar verildiğini duyurdu! THY , iş amaçlı kullanım sağlanması için verdiği cep telefonları, bilgisayar ve internet kullanımı ile ilgili kanun ve düzenlemelere uygun bir şekilde, herhangi bir bildirim yapmadan takip altında tutma hakkına sahip olacak.

  Okumaya devam et...
 • Booking.com Bulmacasında Önemli Bir Gelişme Yaşandı

  Booking.com Bulmacasında Önemli Bir Gelişme Yaşandı

  Asliye Ticaret Mahkemesi'nin 2015/1174 E. sayılı dosyası ile açılan davanın 29.03.2017 tarihli duruşmasında Booking.com benzeri şirketinin, Booking.com internet adresi üzerinden veya oluşturacakları başka bir adres üzerinden, Türkiye'de yerleşik otel, konaklama tesislerinin pazarlanması ve pazarlanmasına aracılık edilmesi yönündeki faaliyetin durdurulmasına, bu konuda Bilgi Teknolojileri Kurumu'na yazı yazılmasına karar verilmişti.

  Okumaya devam et...
 • ABD'de TÜFE mayısta geriledi

  ABD'de TÜFE mayısta geriledi

  Volatilite gösteren enerji ve gıda maliyetlerini içermeyen çekirdek enflasyon ise aylık bazda yüzde 0.1 yükselirken, yıllık bazda da yüzde 1.7 artarak Mayıs'tan bu yana en az artışı gerçekleştirdi. Analistler, enflasyonun son aylarda düşmesinde petrol fiyatlarındaki dalgalanmanın etkili olduğunu ancak diğer kalemlerdeki zayıflığın daha yakından izlenmesi gerektiğine işaret ediyor.

  Okumaya devam et...
 • Şeyma Subaşı'nın rekor kıran Acun Ilıcalı paylaşımı

  Şeyma Subaşı'nın rekor kıran Acun Ilıcalı paylaşımı

  Eylül ayında Acun Ilıcalı ile evlenmeye hazırlanan Şeyma Subaşı , sevgilisi ve çocuğunun babası Acun Ilıcalı ile objektif karşısına geçti. Acun Ilıcalı'nın basketbol tutkusu, Şeyma Subaşı'na da bulaştı. İşte Acun Ilıcalı ve Şeyma Subaşı'nın maçtaki anları ve sosyal medyadan paylaştıkları kareler. Ancak Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu TV 8, NBA maçlarının yayın haklarına sahip.

  Okumaya devam et...
 • Elektrikte 18 milyar liralık yatırım öne çekildi

  Elektrikte 18 milyar liralık yatırım öne çekildi

  Trafoları, direkleri ve hatları yeniliyor, kabloları yer altına alıyoruz. "Dağıtım şirketlerimizin 2017 planlaması ise 5 milyar lira seviyesinde bulunuyor" dedi. Teknolojik yatırımlar kesintilerden anında, hatta kullanılacak sensörler sayesinde daha arıza yaşanmadan haberdar olunmasını sağlayacak. Tüketicilerin ihtiyaç duyduklarında şirketlere daha hızlı ve kolay ulaşması da bir diğer önemli hedef.

  Okumaya devam et...
 • Google Pixel Launcher tüm Android cihazlara yüklenebilir

  Google Pixel Launcher tüm Android cihazlara yüklenebilir

  Bugün yapılan açıklama ile birlikte Google , Pixel ve Pixel XL kullanıcılarına Ekim 2019'a kadar teknik destek verecekleri doğruladı. Google markalı bir akıllı telefonunuz varsa ve model yükseltip yükseltmemek konusunda kararsız iseniz bu haberimizi okumalısınız.

  Okumaya devam et...
 • Eski NBA yıldızı Rodman, Kuzey Kore'de

  Eski NBA yıldızı Rodman, Kuzey Kore'de

  Dünyaca ünlü eski NBA yıldızı Dennis Rodman , Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (KDCH) gidiyor. Daha önce de Kuzey Kore'ye ziyaretlerde bulunan Rodman, Kim Jong-Un ile görüşmüştü. ABD medyası yeni ziyareti konuşuyor. ABD vatandaşlarının Kuzey Kore'ye seyahat etmesine izin veriliyor, ancak Washington yönetimi Kuzey Kore'ye gidilmemesi konusunda uyarıda bulunuyor.

  Okumaya devam et...
 • Türkiye Dışında Faaliyet Gösteren Sitelerden Alışveriş Yaptığınızda, Vergi Kesilecek

  Türkiye Dışında Faaliyet Gösteren Sitelerden Alışveriş Yaptığınızda, Vergi Kesilecek

  Ağbal , emlak alım satımında ilanlarda belirtilen rakamlarla tapu kayıtlarında yer alan rakamları karşılaştıracaklarını ifade etti. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal , gayrimenkul alım, satımı, kiralanması ile ilgili de elektronik ortamda yoğun bir aktivite olduğunu belirterek, "Evini satmak, kiralamak isteyen arsasını satmak isteyen internet ortamında değişik sitelere ilan veriyor, reklam veriyor".

  Okumaya devam et...
 • Bakan Canikli: Türkiye'nin Yüzde 5'lik büyüme performansına sadece şapka çıkarılır

  Bakan Canikli: Türkiye'nin Yüzde 5'lik büyüme performansına sadece şapka çıkarılır

  Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek , enflasyonun mutlaka tek haneye çekileceğini belirterek, hedeflerinin reformlarla, sağlıklı para ve maliye politikalarıyla bunu daha da aşağıya, düşük tek haneye çekmek olduğu bildirdi. 2017'nin ilk çeyreği itibariyle ülkemiz, en hızlı büyüyen üçüncü G20 ülkesidir. En önemli boyut bu, sadece yüksek büyüme değil daha dengeli bir büyüme görülüyor.

  Okumaya devam et...
 • Borç yapılandırmalarında son başvuru 30 Haziran

  Borç yapılandırmalarında son başvuru 30 Haziran

  Vatandaşların vergi borcu yapılandırmasında 30 Haziran'a kadar belediyeye müracaat etmeleri gerektiğini dile getirilen açıklamada, "Yapılandırmadan yararlanan vatandaşların vergilerine ait gecikme zammı, gecikme faizi ve vergi ziyaı cezaları tamamen silinecek".

  Okumaya devam et...
 • Zorlu Holding Toshiba için teklif verdi

  Zorlu Holding Toshiba için teklif verdi

  Toshiba satın almasını Vestel City'de üretilecek ürünleri dünyaya açmak ve televizyon üretiminde hedef büyütmek olarak gören Zorlu Holding , Toshiba'nın kalan küçük ölçekli üretim birimlerinin ve patent haklarının da sahibi olacak. " BÜTÜN DÜNYADA HEDEF BÜYÜTECEĞİZ " Ömer Yüngül , Toshiba'nın TV birimini bünyelerine katmaları halinde nerelerde hedef büyüteceklerine ilişkin soru üzerine de, bütün dünyada hedef büyüteceklerini ifade ederek, "Çin, Japonya, Amerika".

  Okumaya devam et...
 • Dev şirket 250 bin kişiyi işe alacak

  Dev şirket 250 bin kişiyi işe alacak

  Kelime anlamı olarak İngilizce iş başvurusu ile Snapchat kelimelerin birleşiminden oluşturulan bu kelime, özel bir anlam kazanmış oldu. Gençlerden videoda neden McDonald's 'ta çalışmak istediklerini anlatmaları isteniyor. Bu ihtiyacı ise genç kitlenin dikkatini Snapchat'te 'Snaplication' uygulaması gidermeyi hedefliyor. Uzmanlar, ABD'de 16-24 yaş arasındaki iş gücü grubunda bulunanların sayısının her yıl düştüğüne dikkati çekerek, McDonald's'ın yaz sezonunda artan talebi karşılamak ...

  Okumaya devam et...
 • Son dakika... Borsa İstanbul'da rekor geldi

  Son dakika... Borsa İstanbul'da rekor geldi

  Sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 3,0 ile finansal kiralama faktoring, en fazla gerileyen ise yüzde 0,39 ile metal eşya makine oldu. Günün ilk yarısında BIST 100 endeksi önceki kapanışa göre 1.117,63 puan artarken, toplam işlem hacmi 2,1 milyar lira düzeyinde gerçekleşti. AA Finans'ın gerçekleştirdiği beklenti anketine katılan ekonomistler, büyümenin ilk çeyrekte yüzde 3,8 artmasını bekliyor.

  Okumaya devam et...