Londravizyon
 • Kahta Devlet Hastanesi'nde Organ Ve Doku Bağışı Standı Kuruldu

  Kahta Devlet Hastanesi'nde Organ Ve Doku Bağışı Standı Kuruldu

  Prof. Dr. Yılmaz, Türkiye'de şeker ve yüksek tansiyon gibi hastalıkların görülme sıklığının yüksekliğinin, böbrek yetmezliği gelişen şahıs sayısını artırdığını, bunun da organ naklini kaçınılmaz kıldığını vurguladı. "Empati eksikliğimiz var. Organ bağışının önemini yeterince anlatamıyoruz". Böbrek yetmezliği her geçen gün vaka sayısı ile ülkemiz için kanayan bir yaradır.

  Okumaya devam et...
 • MHRS hastane randevu sistemi üyelik ve randevu almak çok kolay!

  MHRS hastane randevu sistemi üyelik ve randevu almak çok kolay!

  Ancak internetin bu denli ilerlemesi ile artık sıra beklemek zorunda kalmadan internet üzerinden randevumuzu internet üzerinden kendimize en uygun zamana sıra alabiliyoruz. Eğer o bölümü bulamıyorsanız o bölüm o hastanede yok demektir. Bölümünüzü seçtikten sonra hekim seçiminizi yapınız sonra randevu al düğmesine tıklayınız.

  Okumaya devam et...
 • Organ Bağışı İçin Kamuoyu Bilinçlendirilecek

  Organ Bağışı İçin Kamuoyu Bilinçlendirilecek

  Yrd. Doç. Dr. Kavaklı ise bugüne kadar birçok organ bağış kampanyası yürüttüğünü belirterek, "Bu konuda herkesle el ele vermeye çalışıyor, her kurumla işbirliği yapıyoruz". "Maalesef organın başka kaynağı yok, tek kaynağı var o da insandır" diye konuştu. Ege Ajans Müdürü Yrd. Doç. Bu çalışmalar, her zaman olumlu sonuçlar veriyor.

  Okumaya devam et...
 • Denizli organ bağışında 34. sırada

  Denizli organ bağışında 34. sırada

  Bu nedenle organ bağışının bir hayat kurtarmanın yanında aileleri dâhil pek çok insanın yaşam kalitesinin de yükseldiği unutulmamalıdır. Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü'nde Organ Bağışı Haftası dolayısıyla basın toplantısı düzenlendi. Bu hafta sadece bir hafta olarak düşünmemeliyiz. "Bir kişi organlarını bağışlayarak bir çok insana yaşama şansı verebilir." ifadelerini kullandı. Emekli olduktan sonra simit satarak çalışmaya başlayan 50 yaşındaki Mehmet Öztoprak, stantta bilgi aldıktan sonra ...

  Okumaya devam et...
 • Kanser tedavisinde mikroskobik

  Kanser tedavisinde mikroskobik "el bombaları"

  Dr. Kostas Kostarelos,"Geliştirdiğimiz yağ kesecikleri, normal vücut ısısında içindeki sıvıyı sızdırmadan beden içinde hareket ediyor". Kesecik, kanserli hücreye geldiğinde alana haricen ısı uyguluyoruz. Prof. Dr. Kostas Kostarelos, Lipozomlar'ın, ilaçların sadece tümöre verilmesini sağlayarak olası yan etkilerin önüne geçeceğini belirtti. Bilim dünyasında kocaman merak oluşturan icat, İngiltere Kanser Araştırmaları Enstitüsünün 1-4 Kasım tarihlerinde Liverpool kentinde düzenlenecek ...

  Okumaya devam et...
 • Oje hakkında şoke eden gerçek! Meğer

  Oje hakkında şoke eden gerçek! Meğer

  Trifenil fosfat maddesi bir "endokrin etraf bozucu" olarak biliniyor. Plastik ve mobilya üretiminde kullanılan trifenil fosfat maddesinin ojelerde, boyanın kalıcı ve esnek olmasını sağlamak amacıyla kullanıldığı düşünülüyor. Kadınların değişmezi oje, için yapılan araştırmalara göre kişinin şişmanladığı iddia edildi. EWG isimli kuruluş ise, oje üreticilerini ürünlerinde TPHP kullanmaktan vazgeçmeye çağıran bir imza kampanyası başlattı.

  Okumaya devam et...
 • O markanın tüm fikri mülkiyet hakları satın alındı

  O markanın tüm fikri mülkiyet hakları satın alındı

  Bir bir Epsilon platformu Bakan Işık'ın açıklamasından da anladığımız kadarıyla Saab'ı satın alan ve Çinlilerin sahip olduğu National Electric Vehicle Sweden'a (NEVS) bıraklmış. Saab'ı neden tercih ettiklerini de açıklayan Işık, "Saab'ın gerçekten iyi bir teknolojisi var. Çok kaliteli, konforlu ve sağlam araçlarıyla tanınıyor".

  Okumaya devam et...
 • Türkiye'de kaç tane ruh sağlığı merkezi var?

  Türkiye'de kaç tane ruh sağlığı merkezi var?

  Ahmet Ayer ise, psikiyatri tedavilerinin ilaçla sınırlı kalmaması gerektiğini savunarak, ruhsal ve toplumsal girişimlerin tedaviye olumlu katkılarının bulunduğunu ifade etti. Hiç kimse kendinden farklı olanı hor görmeye ve ya onu ötelemeye hak sahibi değildir. "Ayrıca burada hastaya özel bir ruh sağlığı planı yapılmakta tedavi ve rehabilitasyonu sağlanmaktadır" ifadelerini kullandı.

  Okumaya devam et...
 • MHRS randevu alma işlemi nasıl yapılır?

  MHRS randevu alma işlemi nasıl yapılır?

  Operаtör uygun tаrih ve sааt dilimlerini vаtаndаşа bildirir. MHRS hastane randevu sistemine üye olduktan sonra, dilediğiniz randevu işleminizi gerçekleştirmek için ise yapmanız gereken işlemler şu şekildedir; İlk olarak T.C kimlik numaranızı "Vatandaş Giriş Ekranı" bölümüne giriniz.

  Okumaya devam et...
 • Levent Kirca: Herkes bana dua etsin lafini sevmiyorum

  Levent Kirca: Herkes bana dua etsin lafini sevmiyorum

  Gençler yaşasın. "Herkes bana dua etsin" gibi lafları sevmiyorum. "Yaşanacaksa da yaşarız abi" diye belirtti. "ÖLÜMDEN KORKMUYORUM " Ben hayatın hakkını vererek yaşadım. Sonunda kanseri paçasından tuttuğum gibi kündeye getiriverdim (gülüyor). Sıkıntılar, üzüntüler, stresler birikti birikti, sonunda üç ay gibi kısa süre içinde vücudumu sardı.

  Okumaya devam et...
 • Çocuk Doğum Yardımı Parası 2015 Başvuru Formu Nasıl Yapılır

  Çocuk Doğum Yardımı Parası 2015 Başvuru Formu Nasıl Yapılır

  Peki, çiftlerden birisi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, birisi yabancıysa ne olacak? Bu durumda da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan anne veya babaya doğum yardımı yapılacak. Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir, teşekkür ederiz. Aile Paketinde yer alan doğum yardımı yasalaşmasına karşın şu an uygulanmıyor.

  Okumaya devam et...
 • Beynimizi genç tutmanın altı gizemi

  BBC'den David Robson, var olan verileri tarayarak beyin gücünü korumanın en iyi altı yöntemini belirledi. Odaya girdiğinizde oraya ne sebeple gittiğinizi unuttuğunuz oluyor mu? Bu sadece yaşlıların değil gençlerin de başına gelebilir. Örneğin hafıza egzersizi, dikkat, duyumsal algı ve motor kontrol gibi... Bu tür etkinlikler hafızayı çevikleştirecek ve yararları ileri yaşlarda da görülecektir.

  Okumaya devam et...
 • MHRS üzerinden online hastane randevu nasıl alınır?

  MHRS üzerinden online hastane randevu nasıl alınır?

  Korkmayın, MHRS Hastane randevu almak için sisteme giriş yaparken şifrenizi unuttuysanız yapmanız gereken çok basit.Hemen üstte de görüldğü üzere parolamı unttum'a tıklayınız.Ardından size mail adresi ve telefon numaranızı soracaktır.Herhangibirini giererk MHRS Giriş yapabilirsiniz.

  Okumaya devam et...
 • 1 alana 3 parasız kremlere dikkat!

  1 alana 3 parasız kremlere dikkat!

  Prof.Dr. Yýlmaz, bunlara iliþkin kontrol mekanizmasýnýn tam anlamýyla yerine getirilemediðini söyledi. "Bu ürünlerde mevcut bulunan 'Tedaviye yardımcı" etiketi sebebiyle ne Sağlık Bakanlığı ne de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan tam anlamıyla denetimden geçmediğini dile getiren Prof.

  Okumaya devam et...
 • Dikkat! Çocuğunuzda bu belirtiler varsa sebebi epilepsi olabilir

  Dikkat! Çocuğunuzda bu belirtiler varsa sebebi epilepsi olabilir

  Epilepsinin, doðumdan sonraki ilk yýllarda ve ergenlik döneminde sýk görüldüðüne iþaret eden Kurt, "Ülkemizde yapýlan bir çalýþmada 16 yaþýndan küçük çocuklarda epilepsi sýklýðý binde 8 olarak saptanmýþtýr" dedi. EEG çekimi, yenidoğandan bu yana her yaşta çocuğa yapılabilir, hastanın canını acıtmaz, herhangi zararı yoktur" diye belirtti. "Tüm başka çocuklar gibi epilepsisi olan çocukların da düzenli hayat tarzı olmalıdır".

  Okumaya devam et...
 • Alzheimer ameliyat ve kan nakli sırasında bulaşabilir

  Alzheimer ameliyat ve kan nakli sırasında bulaşabilir

  Ancak araþtýrma ile bu hastalýðýn 'tohumlarý' olarak bilinen prionlar vasýtasýyla insandan insana geçme olasýlýðýnýn olduðunu ortaya koydu. UNUTKANLAR DİKKAT!University College London'da Nöroloji Uzmanı olan Prof. Kuluçka süresinin 40 seneye kadar çıkması dolayısıyla de insanların hastalığa yakalanıp yakalanmadığının anlaşılamayabileceğini ifade ediyorlar.ÖLEN 8 KİŞİNİN BEYNİ İNCELENDİBilim insanları, Creutzfeldt-Jakob hastalığından hayatını kaybeden sekiz kişinin beyinlerini incelerken bu ...

  Okumaya devam et...
 • Lisans tamamlama tercih sonuçları gün içerisinde duyuru ediliyor — YÖK'ten yeni açıklama

  Yerleştirme işlemleri tamamlandığında YOK tarafından açıklanancaktır, Tercih işlemlerinden sonra süresi içinde kayıt yaptırmayan adaylar haklarından feragat etmiş sayılacaklar. Sağlık alanında lisans tamamlamak için tercihte mevcut bulunan 79 bin 949 kişiden 40 bini 7-11 Eylül tarihlerinde alakalı üniversitelere yerleştirilecek.

  Okumaya devam et...