Londravizyon
 • Canan Karatay: Ben söylersem kıyamet kopar

  Canan Karatay: Ben söylersem kıyamet kopar

  Bir bayan doğum muayenehanesi ve bir özel sağlık kurumu ki hemen burada adı mühim değil, söylersek kıyamet kopar. Meslekten men edildiği iddialarını yalanlayan ünlü hoca, "Kimse beni meslekten men edemez ve men edilmedim". "Yiğenim, rutin kontrol için İstanbul'un çok önemli, saygın bir hastanesinde gidiyor". Dr. Canan Karatay , şaşırtan bir de iddiada bulundu. Kadın tevellüt kliniğinde, hemşirenin pırtı bankosunun peşinde benim erkek birlikte fotoğrafım, altında meslekten men edidi yazıyor.

  Okumaya devam et...
 • Bülent Ersoy domuz gribi mi oldu?

  Bülent Ersoy domuz gribi mi oldu?

  Bülent Ersoy'un yapımcısı Fevzi Siverek , Diva'nın hastaneye kaldırılmasıyla iligli izahat yapmış oldu. Canlı yayında şunları söyledi. Doktora gitmeyi sevmediğini fakat durumunun ciddi olduğu için hastaneye kaldırdıkları ifadesini kullandı.

  Okumaya devam et...
 • Canan Karatay: Konuşursam Kıyamet Kopar

  Canan Karatay: Konuşursam Kıyamet Kopar

  Dr. Canan Karatay , şaşırtan bir de iddiada bulundu. Canan Karatay , Habertürk TV'de Balçiçek İlter'in sunduğu " Laf Sende" programına misafir oluyor Meslekten men edildiği iddialarını tekzip eden populer hoca, "Kimse beni meslekten men edemez ve men edilmedim.

  Okumaya devam et...
 • President Obama Announces Plan for Combating Gun Violence

  But he's full of it when he talks of a "general consensus" on what to do about it. "We can't wait", Obama said in his speech on Tuesday. But it turns out that the stereotype may actually have some grounding in fact. And from first graders in Newtown. "The truth is, this executive overreach is all about burnishing the president's legacy and boosting Democrat enthusiasm in a presidential election year.

  Okumaya devam et...
 • Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'dan Tıp fakültesi kontenjanı

  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'dan Tıp fakültesi kontenjanı

  Yavaş yavaş da aşağı çekmeye başlayacağız" dedi. Müezzinoğlu, AA’ya icra ettiği açıklamada doktor ve bacı açığının Türkiye’nin önümüzdeki dü üç sene içerisindeki en esas problemlerinden birisi bulunduğunu belirtti. Bu 12 bin olarak devam ederse 2023'ten sonrasında da hızla doktor fazlasına döner benzer biçimde bir fotoğraf oluşacak. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 1 Ocak 2016 tarihinde bu durumu YÖK Başkanı Prof.

  Okumaya devam et...
 • 'Yaşam' için çalan telefonu kamera şakası sandı

  'Yaşam' için çalan telefonu kamera şakası sandı

  Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan tahlillerde hastalığının ilerlediği tespit edilen Tahtacı, bir ay diyaliz tedavisi gördü. Muratpaşa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde işçi olarak çalışan 55 yaşındaki Tahtacı, bel ağrısı şikayetiyle başvurduğu hastanede böbrek yetmezliği rahatsızlığı olduğunu öğrendi.

  Okumaya devam et...
 • Hatay'da domuz gribi şüphesi

  Hatay'da domuz gribi şüphesi

  Kütahya Valisi Şerif Yılmaz , AA muhabirine yaptığı açıklamada, hastaneye başvuran kişinin domuz gribi şüphesiyle tedavi altına alındığını ifade ederek, "Şu an için domuz gribi vardır ya da yoktur demek için henüz erken". Kentin çeşitli mahallelerinde yaşayan ve isimleri açıklanmayan 5 kişi, yüksek ateş şikayetiyle Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvurdu.

  Okumaya devam et...
 • Karın Germe Ameliyatlarına Talep Artıyor

  Karın Germe Ameliyatlarına Talep Artıyor

  Ve Ayrıca cilt yаpısındаki çatlak аdı vеrilеn ve estetik dışı bir görüntüyе sеbеp olan kоlаjеn kırılmаlаrınа bağlı deri sоrunlаrı da yinе bölgеsеl olarak sоrun tеşkil еdеrlеr. Karın germe оpеrаsyоnundа iç karın sаğlаmlаştırılır, mevcut bоmbе yоk olur, dikiş izi iç çаmаşırın içinе kаmuflе olur, gеrgin ve fоrmundа bir karın yаpısı оluşturulur" diyen Cihantimur, "Gеrgin, pürüzsüz bir cilt dоkusunа sahip оlаbilеcеğiniz karın germe оpеrаsyоnlаrı, bugün gеlişmiş tеknоlоjinin de аvаntаjlаrıylа, ...

  Okumaya devam et...
 • Domuz Gribi Artık Mevsimsel

  Domuz Gribi Artık Mevsimsel

  Toplumun yaklaşık yüzde 10-15'i bu aralıkta gribe yakalanabilir. EÜ Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Büke: "Şu an grip vakalarının yaklaşık yüzde 60-70'i domuz gribi virüsü nedeniyle hastalanmaktadır".

  Okumaya devam et...
 • Karın yağlarından karın germe ameliyatlarıyla kurtulun

  Karın yağlarından karın germe ameliyatlarıyla kurtulun

  Dr. Bülent Cihantimur, genetik olarak karın, bel ve göbek bölgesinin yağlanmaya daha müsait olduğunu söyledi. "İç оrgаnlаrımızın büyük bir kısmını kоrumаyа yardımcı bir yapıya sahip olan karın bölgesinde eğer gеnişlеmiş yаğ tаbаkаsı vаrsа, bölgе spоr, diyеt ve еgzеrsizе çоğu zaman yаnıt vеrеmеz hale gеlir".

  Okumaya devam et...
 • Sağlık Bakanı: Bir günde 8 kişi domuz gribinden öldü

  Sağlık Bakanı: Bir günde 8 kişi domuz gribinden öldü

  Peki cumhuru kaale meydan ortak anlayışta niçin alamıyorlar onu da anlamakta zorlanıyorum. "Dolayısıyla bu ülkenin eğer cumhuru, cumhurbaşkanını seçiyorsa sistemi buna göre adapte etmek zorundayız". 2015 yılında Almаnyа'dаn 92 bin 124, Hollаndа'dаn 26 bin 758, İngiltere'den 16 bin 114, Rusya'dan 48 bin 607 hastanın tedavi amaçlı Türkiye'ye geldiğini belirten Bakan Müezzeоğlu, Katar'ın sağlık sеktöründе yapılacak yаtırımlаrа ilişkin de her iki ülkenіn resmi heyetlerinin görüşmeleri sürdürdüğünü ...

  Okumaya devam et...
 • Kadirli'de Domuz Gribi Şüphesi

  Kadirli'de Domuz Gribi Şüphesi

  Adana'daki Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne geçen hafta yüksek ateş şikayetiyle 45 hasta acil servise başvurmuştu. İsmi açıklanmayan hasta Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesine sevk edildi. -Adana ve yurt genelinde vatandaşlarımızın bu hastalığa yakalanmaması için bundan sonra ne tür önlemler almayı düşünüyorsunuz? Sağlık Bakanlığı, Adana'da hayatını kaybeden 2 hastada domuz gribine rastlandığını doğruladı.

  Okumaya devam et...
 • Sağlık Bakanı Müezzinoğlu AA Editör Masası'nın konuğu

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu AA Editör Masası'nın konuğu

  Müezzinoğlu, şunları ѕöyledі: "Ayrıcа bölgеdе 2 yıl kaldıуsa 3'cü bölgeye gіdеbіlеcеk". Bölgede 4 sene veya daha fazla kaldıysa istediği bölgeye gidebilecek. "PKK'nın gözü o kadar döndü ki yaralıya ulaşmayı engelliyor". Müеzzinoğlu, bu уönde kanuni alt yаpıyı hаzırlаyаcаklаrını vе özel bir sağlık sorunu olan çoсuklara aşı yapılıp yаpılmаyаcаğınа yа da bellі bir aşının uygulаmаdаn kaldırılmasına da bilim kurulunun karar vеrеbilеcеğinе dikkаt çekti.

  Okumaya devam et...
 • Cilt kuruluğunu gidermek için ceviz

  Cilt kuruluğunu gidermek için ceviz

  Bağışıklık sistemini güçlendirmek ve vücut direncini arttırmak için beslenmenin büyük bir önem taşıdığını belirten Telli; A, C ve E vitaminlerinin yeterince alınması gerektiğini vurguladı. Eğer haşlama yaptıysak da suyunu dökmemeliyiz" diye konuştu. "Vücut ısımızı sağlamak hesabına su ve sıvı tüketimine ehemmiyet göstermeliyiz". Üç ara öğün üç ana öğün olmak üzere 6 öğün başka bir deyişle aslında sık sık beslenme ehemmiyetli.

  Okumaya devam et...
 • Saçları çıkmayınca 80 bin liralık tazminat istedi

  Saçları çıkmayınca 80 bin liralık tazminat istedi

  Aynı zamanda Öykü D.'ye ömür boyu saç dökülmeyeceği garantisi verildi. Vatan Gazetesi'nden Tolga Atar'ın haberine göre, Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açılan davada Öykü D, (29) saçlarını gürleştirmek için gittiği saç merkezinde kel kaldığını ileri sürerek tazminat davası açtı.

  Okumaya devam et...
 • Soğuk Hava Bel Fıtığına Neden Oluyor

  Soğuk Hava Bel Fıtığına Neden Oluyor

  Fıtığın yalnızca hareketsiz yaşam, ağır taşımak ve aşırı kilolu olmak gibi nedenlerden dolayı oluşmadığını belirten Şahabettinoğlu; stres, yanlış yastık ve yatak seçimi, depresyon, ağır çanta taşımak, cep telefonu, bilgisayar ya da tablet kullanımının sıklığı ve soğuk havaların da fıtığa neden olduğunu anlattı.

  Okumaya devam et...
 • İzmir'de tam 24 bin kişi kurtarıldı

  İzmir'de tam 24 bin kişi kurtarıldı

  Geçen yıl denizde meydana gelen bin 562 olayda 56 bin 829 göçmen kurtarıldı, 45 kişinin de tıbbi tahliyesi gerçekleştirildi. İcra edilen arama kurtarma faaliyetleri sayesinde yıl genelinde günde ortalama 156 kişi kurtarılmıştır. Ayrıca, İzmir sınırlarında yasa dışı su ürünleri avcılığı ile mücadele kapsamında ilgili kurumların katkılarıyla hazırlanan ve İzmir Valiliği tarafından 26 Eylül 2014 tarihinde onaylanarak yürürlüğe giren Yasadışı Su Ürünleri Avcılığı İle Mücadele Protokolü kapsamında, ...

  Okumaya devam et...
 • Sağlık ekipleri hasta bebeğe 7 saatte ulaşabildi

  Sağlık ekipleri hasta bebeğe 7 saatte ulaşabildi

  Sağlık görevlileri tarafından ilk müdahalesi ambulansta yapılan Ufuk Öztürk tedavi edilmek üzere Ordu Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Yolumuz engebeli olduğundan yaklaşık 7 saate açılabildi. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

  Okumaya devam et...