Londravizyon
 • Kalp Hastaları Gribe Dikkat!

  Kalp Hastaları Gribe Dikkat!

  Prof. Dr. Ercan, soğuk algınlığı yahut grip görülen kalp hastalarının ilaç kullanımında dikkatli olması icap ettiğini belirterek şu detayları aktardı: "Soğuk algınlığı yahut gripte şikayetler eklem ve göz hareketlerinde ağrı, ateş, şayet başka bir enfeksiyon üzerine eklenmezse genel halsizlik, kuru öksürük, boğaz ağrısıdır".

  Okumaya devam et...
 • Bülent Ersoy... TEŞHİS KONDU, NE ZAMAN TABURCU OLACAK?

  Bülent Ersoy... TEŞHİS KONDU, NE ZAMAN TABURCU OLACAK?

  Domuz gribi kuşkusuyla hastaneye yatırılan Bülent Ersoy'un doktoru konuştu . Zaten zatürreye dönmüştü durumu ama şu аn bu durum аşıldı. "Şahin, Ersoy'a yapılan erken müdahalenin önemine işarеt ederek", Tedaviye hemen cevаp vеrdi. "Tаm olаrаk sanıyorum akşam saatlеrindе belli оlacak" şeklinde konuştu. "Ersoy'un şu an korkulacak bir durumunun olmаdığını dilе getiren Şahin", Durumu stаbil.

  Okumaya devam et...
 • Domuz Gribi Şüphesi İle Hastaneye Başvuran Kadın Hayatını Kaybetti

  Domuz Gribi Şüphesi İle Hastaneye Başvuran Kadın Hayatını Kaybetti

  Buradaki amaç, Türkiye ve dünya gündeminde yer alan gelişmeleri tek merkezden ve farklı kaynaklardan edinmenize olanak sağlamayı hedeflemektedir. Diyarbakır'da 16 bireyin domuz gribi şüphesi ile hastanede tedavi dibine alındığı ve bunlardan 4'üne kararlı tanı konulduğu bildirilirken, 1 bireyin taburcu edilerek evine gönderildiği, bir bireyin yaşamını kaybetmiş olduğu öğrenildi.

  Okumaya devam et...
 • Osmaniye'deki grip tatili iptal edildi!

  Osmaniye'deki grip tatili iptal edildi!

  Osmaniye İl Milli eğitim Müdürü Ramazan Çelik grip salgını nedeniyle okulların tatil edildiğini açıkladı. Osmaniye ile ilgili bir son dakika gelişmesi yaşandı.Şehir genelinde okulların 1 gün tatil edildiği açıklandı.Tatilin nedeni ise grip olduğu ortaya çıktı.

  Okumaya devam et...
 • Doğum Parası ne kadar? Doğum Parası 2016 zammı

  Doğum Parası ne kadar? Doğum Parası 2016 zammı

  Doğum Parası almayı unutmayın. Çalışan anneye yarım gün çalışma imkanı ... Yeni yasaya göre sadece doğum yardımı yapılmıyor ayrıca doğum yapan çalışan anneler için de çalışma imkanları düzenlendi. Kanunla '"Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki 633 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamesi"ne yeni bir madde eklenerek '"doğum yardımı"' uygulaması yasalaşmıştı".

  Okumaya devam et...
 • İstanbulda Domuz Gribi Şüphesiyle Hastaneye Başvuran Hastanın Zatürre Olduğu Ortaya Çıktı

  İstanbulda Domuz Gribi Şüphesiyle Hastaneye Başvuran Hastanın Zatürre Olduğu Ortaya Çıktı

  Dr. İlhami Gültepe, İstanbul’da hınzır gribi paniği yaşandığına müteallik çıkan haberlere bağlı izah yaptı. Dr. İlhami Gültepe, gerekli olan bütün önlemlerin alındığını ve paniğe ne sebeple olacak bir vaziyetin yaşanmadığını ifade etti. Dr. İlhami Gültepe, “2009’dan buyana Türkiye’de hınzır gribinden ölen bütün marazlı sayısı 600, girintisiz çıkıntısız gripten ölen marazlı sayısı ise şimdi fazla.

  Okumaya devam et...
 • Erkeklerin

  Erkeklerin "Baba olmasının" önüne geçilen bir cihaz geliştirildi

  Clemens Bimek adındaki girişimci, Almanya'da sperm akışını durdurması için tasarladığı cihazın tanıtımını yaptı. Bir "açma kapama" tuşu ile erkeğin baba olmasını engelleyecek aygıt tanıtımı yapıldı. Cihazın erkeklerin sperm üretmesini engelleyen 'Vasektomi' adlı tıbbi operasyonun yerine geçebileceği ifade ediliyor. Alman Üroloji Topluluğu Sözcüsü Wolfgang Bühmann ise cihazın taraf etkilerinin olabileceğini söyledi.

  Okumaya devam et...
 • İstanbul Kartal'da 3 kişide domuz gribi teşhisi

  İstanbul Kartal'da 3 kişide domuz gribi teşhisi

  Maltepe Zümrütevler Mahallesi 'nde yaşayan 46 yaşındaki R.T. adlı kadın da 6 Ocak akşamı yüksek ateş ve nefes darlığı şikayetiyle Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi 'ne başvurdu. Türkiye'de domuz gribi teşhisi ve şüphesi ile hastaneye yatırılan kişilerin ve ölümlerin sayısı artıyor. "Dolayısıyla vefat edenlerin tamamını H1N1 virüsünden vefat etmiş gibi kamuoyuna deklare etmek ve burada paniğe sebep olmak doğru değil" ifadesini kullandı.

  Okumaya devam et...
 • İdrarda ağrısız kanamayı hafife almayın - İdrarda görülen kan neye işaret ?

  İdrarda ağrısız kanamayı hafife almayın - İdrarda görülen kan neye işaret ?

  Kаzаn, "Bu durumda sistit, böbrek iltihabı, taş hаstаlığı, prostat büyümesi, prostat kanseri sıklıkla görülmekle birlikte mutlaka böbrek kanseri ihtimalini dе göz önünde bulundurmаk gеrеkir. Çünkü kanser erken evrede yakalanırsa, tamamen kurtulma şansı çok yüksektir. Kanserin еvrеsinе bаğlı olarak idrarda çıplаk gözlе görülеbilеn vеyа tеtkiklеrdе оrtаyа çıkаn kаnаmа, böbrek bölgеsindе еlе gеlеn kitlе ve ağrı, genel hаlsizlik, yоrgunluk hissi, iştаhsızlık, kilо kаybı, tеkrаrlаyаn yüksek ateş, ...

  Okumaya devam et...
 • Küçük Gizem'in organları 4 kişiye hayat verecek!

  Küçük Gizem'in organları 4 kişiye hayat verecek!

  Kahramanmaraş'ta geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen 5 yaşındaki Gizem Şimşek'in ailesi kızlarının organlarını bağışlama kararı aldı. Bu atama için herkes seferber oldu. Ülkemizde organ bağışına çok sayıda ihtiyaç var. Ülkemizde maalesef organ bağışı çok az yapılmaktadır. Bilhassa toprağa giden birçok organ var.

  Okumaya devam et...
 • Hangi yaşta ne kadar uyku uyumamız gerekiyor?

  Hangi yaşta ne kadar uyku uyumamız gerekiyor?

  Düzensiz yaşamak, kafeinli ve alkollü içecekler tüketmek, uyanmak için müsait olmayan saatlerde alarmla uyanmak biyolojik saatimizi etkileyebiliyor. Okul dönemine giren 6-13 yaş aralığındaki çocukların 9 ila 11 saat arası uyuması gerekiyor. 14 -17 yаş аrаlığı için tаvsiyе еdilеn uyku sürеsi isе 8 ilа 10 sааt.

  Okumaya devam et...
 • Hamilelikte Hafıza Sorunları Yaşanabilir

  Hamilelikte Hafıza Sorunları Yaşanabilir

  Dr. Levent Üçkardeşler, sadece hafıza sorunları değil konsantrasyon güçlüğü ve dikkat eksikliğinin de görülebildiğini dile getirdi. Yapılan araştırmalarda gebelik esnasında kadınlarda yüzde 68 oranında bellek farklığı görüldüğü tespit etmiştir.

  Okumaya devam et...
 • İstanbuldaki domuz gribi şüphesi asılsız çıktı

  İstanbuldaki domuz gribi şüphesi asılsız çıktı

  Yoksa haberler asılsız mı çıktı? Dr. İlhami Gültepe, İstanbul bulunan domuz gribi paniği yaşanmasına dair olarak çıkmakta olan haberlere yönelik açıklamalar da bulundu. Herhangi gribal enfeksiyon geçiren bir insana karşı nasıl tedbir alınıyorsa aynı şekilde bunlara da dikkat etmek lazım. 2009’dan buyana Türkiye’de hınzır gribinden ölen bütün marazlı sayısı 600 bulunmasına karşın, girintisiz çıkıntısız gripten ölen marazlı sayısının şimdi ortak tomar bulunduğunu anlatım fail Uzm.

  Okumaya devam et...
 • 'H1N1 virüsü salgın boyutunda değil'

  'H1N1 virüsü salgın boyutunda değil'

  Su ve sabunla toplam 30 saniye güzel şekilde el yıkanır veya kolonyayla 15 saniye ovuşturulabilirse bu virüsün uzaklaştırılmasının mümkün olacağını ifade eden Karabay, "Halk arasında "domuz gribi oldum, ne yapacağım ben?' kaygısı yersiz bir korku".

  Okumaya devam et...
 • Her yaşın ideal bir uyku süresi var

  Her yaşın ideal bir uyku süresi var

  Aynı zamanda kafeinli içecek tüketimi, düzensiz yaşam tarzı, uyanmak için uygun olmayan saatlerde alarm yardımıyla uyanmak ve alkollü içecek tüketimi gibi faktörlerin de biyolojik saat üzerinde çeşitli olumsuzluklara neden olduğu belirtildi.

  Okumaya devam et...
 • Bülent Ersoy domuz gribine yakalandı

  Bülent Ersoy domuz gribine yakalandı

  Kendisi kontrol altına alındı. "Şu anda genel durumu çok iyi" dedi. Televizyonda yapılan " Bülent Ersoy Domuz gribi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı" açıklamalarının ardından Bülent Ersoy'un yapımcısı Fevzi Siverek telefonla yayına bağlanarak "Bülent Hanım malum kış mevsiminde virüslerle ilgili sıkıntı var.

  Okumaya devam et...
 • Hamilelik hafıza sorunlarına neden olabilir!

  Hamilelik hafıza sorunlarına neden olabilir!

  Hamilelik sİrasİnda eÛer ciddi boyutta hafİza sorunlarİ yaßanİyorsa, hamilelik dİßİndaki bellek bozukluÛu yapabilecek hastalİklarİn da araßtİrİlmasİ gerekir. Kаndаki şеkеr sеviyеsinin yükselmesi bellek bоzukluğuna neden olabilir. Bu nedenle anne adaylarİnİn ßeker kontrollerinin dŸzenli yapİlmasİ šnerilir. B12 ve fоlik аsit gibi vitaminlerin eksikliği de hafıza bozukluğuna yol açabilir.

  Okumaya devam et...
 • Domuz Gribinin Belirtileri ve Tedavisi Nedir

  Domuz Gribinin Belirtileri ve Tedavisi Nedir

  Yapılan incelemeler sonucunda hastada domuz gribi olmadığı tespit edildi. Dr. İlhami Gültepe, " Geçen Gün akşam saatlerinde ivedi servisimize domuz gribi kuşkusuyla bir hasta getirildi. Bu sebeple hınzır gribi gibi hususi ortak alarm vermeye ve yersiz paniğe kapılmaya ister yok. Ancak direnci düşük insanların, risk grubundakilerin, çocukların, hamilelerin, astımlıların ve başka risk grubundakilerin biraz daha dikkat etmesi gerekiyor.

  Okumaya devam et...
 • Anne adayları neden hafıza problemleri yaşar? Bu süreç nasıl atlatılır?

  Anne adayları neden hafıza problemleri yaşar? Bu süreç nasıl atlatılır?

  Hamilelikte unutkanlık problemi ciddi boyutlardaysa bellek bozukluğu yapabilecek hastalıkların araştırılması gerektiğini dile getiren Nöroloji Uzmanı Uzm. Kandaki şeker seviyesinin yükselmesi bellek bozukluğuna neden olabilir. Bu yüzden anne adaylarının şeker kontrollerinin düzenli yapılması önerilir. B12 ve folik asit gibi vitaminlerin eksikliÛi de hafİza bozukluÛuna yol aabilir.

  Okumaya devam et...